Samsung Wave (Samsung S8500)

  • Martin Hombauer 12.06.2010 - 02:57

    ahojte,chcem vás poprosit o radu mam samsund S8500 wave ...vyskytol sa mi taky problem už ani neviem ako..hral som s aktualizacoiu a podarilo sa mi toto : ked som v programe samsung apps na stahovanie aplikacii a mam vybratu danu vec na stiahnutie dam získat....a pýta mi to heslo...samozrejme ja neviem čo som kde robil a neviem heslo..nad tym je moj email...skusal som aj od neho a nič...viete poradit? či to nejako zmenit alebo prenastavit ...prosim moc..:( dakujem vopred

  • anonymous20.06.2010 - 01:22 Trvalý odkaz

    rogi: Bluetooth na Wave je dost slabe. Pripojenie cez bluetooth k mojmu notebooku sa mi podarilo asi na desiaty pokus. Doteraz sa mi nepodarilo pripojit Wave k PC cez datovy USB kabel, aj ked mam nastavene USB pripojenie ako velkokapacitnu pamat. Ma niekto ine skusenosti ?

    anonymous20.06.2010 - 03:21 Trvalý odkaz

    pepe: mne napr. funguje pripojenie k notebooku aj cez BT aj cez USB bez problemov, akurat ten program KIES je na****, ale to uz vie snad kazdy, kto sa ho pokusa pouzivat.

    anonymous20.06.2010 - 04:02 Trvalý odkaz

    martins: a ty ked sa pripojis cez telefon na net a pripojis ho na PC tak je tam aka asi ta rychlost, lebo neviem ci si mam nadelit orange internet 1gb do pausalu snov a klesne mi cena telefonu alebo ne a dat si samostatne za tu istu cenu mobilny internet + usb modem 500mb ale zas nebudem mat net v telefone:( co by si mi poradil??, vopred vdaka:);)

    anonymous20.06.2010 - 11:24 Trvalý odkaz

    iStanley: Mám jednu otázo?ku..neskúšali ste s týmto telefónom robi? video pri ve?kom hluku? To znamená niekde na koncerte, diskotéke...nemáte ho niekde zavesené na YTB? Bol by som ve?mi zvedavý ako si vie poradi? s nadmerným hlukom.

    anonymous20.06.2010 - 12:16 Trvalý odkaz

    rogi: Vcera mi neslo pripojenie cez datovy kabel a USB (nastavenie ako Velkokapacitna pamat). Ani na PC s Vistou ani na NTB s so Sedmickou. Vypisovalo mi ze disk je nedostupny a to napriek tomu, ze po pripojeni Wave mi hlasenie oznamilo, ze ovladace boli nainstalovane a zariadenie je pripravene na pouzivanie. Ovladace pre Wave si vyzaduju restart pocitaca. Ak PC iba uspavate, musite kvoli nastaveniu operacneho systemu PC restartovat, alebo vypnut a znova zapnut. Potom mi to fungovalo na PC aj NTB. Wave teraz ide v plnej krase perfektne.

    anonymous20.06.2010 - 12:22 Trvalý odkaz

    Mikino: -pepe aký máš problém s programom Kies? ja žiadny...
    -martins jednozna?ne si daj 1GB do mobilu a na tú rýchlos? sa Ti pozriem o chví?ku a dám info.
    -rogi ja som mal tiež problém pripoji? fón k pc a zistil som,že program Windows Defender ho nepustil,mám Vistu. Ak ho teda máš zapnutý ,tak ho skús vypnú?. Aj tak je to "hlúpy" program.

    anonymous20.06.2010 - 13:56 Trvalý odkaz

    pepe: tak napr. neviem k nemu pripojit telefon cez bluetooth, potom dost ludi nan nadavao, ze im nejde synchronizacia tak, ako by chceli, ale ja som ju neskusal, tak to neviem, co s tym mohlo byt. potom niektori ludia nadavali na jeho kompatibilitu s urc. windouzmi - ze to neslo, odinstalovali, islo, potom zas nie, potom islo... infinite loop :D ale inak je uz asi 30 verzii toho Kies, ja som si nechal tu s cislo 52 na konci cisla verzie.

    anonymous20.06.2010 - 15:49 Trvalý odkaz

    Mikino: Teraz som objavil nový firmware cez Kies,tak to práve aktualizujem. Uvidíme ako to dopadne a ?i budú nejaké zmeny. Dám vedie?.

    anonymous20.06.2010 - 16:46 Trvalý odkaz

    pepe: citaj aj diskusiu k wave tu na fony fore :-) neodporucam ten novy FW.

    anonymous20.06.2010 - 18:11 Trvalý odkaz

    Mikino: diskusiu ne?ítam,ale nepodarilo sa mi to. Napísalo mi tam nejakú chybu,tak som sa na to vykašlal. Pre?o neodporú?aš?

    anonymous20.06.2010 - 19:27 Trvalý odkaz

    pepe: lebo to neprinasa nic nove, niekto vravi, ze je menu trochu rychlejsie, ale neviem, ci si to iba nenahovaraju. a do**be ti to samsung apps v mobile, takze mozes stahovat + inst. iba cez kies. ten FW sa neoplati stahovat, radsej si pockaj na novy, ktory podla mna bude coskoro, lebo tento je jednoducho vadny.

    anonymous20.06.2010 - 19:57 Trvalý odkaz

    Mikino: Aha jasné a dakujem za info :-) ne?ítal som o tom ni?,tak som nevedel. Ale vlastne nový firm.ani nepotrebujem,ved mi všetko ide v pohode a fón vôbec nemrzne.

    anonymous20.06.2010 - 23:06 Trvalý odkaz

    Mikino: Mobil som pripojil cez Wi-Fi "Mobilný prístupový bod" s notebookom a nameral som priemernú rýchlos? download 220 kB/s ( 1,7 Mbps ) ?o je slušné...

    anonymous20.06.2010 - 23:09 Trvalý odkaz

    lerm: mojou nešikovnos?ou som si odinštaloval hru asphalt 5, môžete mi poradi? ako a kde ju znova zoženiem?

    anonymous21.06.2010 - 02:33 Trvalý odkaz

    pepe: toto iste sa podarilo aj jednej babe, pisala to na mm.cz. niekto jej pisal, ze asi iba tak, ze ho posles do samsungservisu, nech ti tam ten app daju spat. stiahnut sa neda, a myslim, ze ani po resete telefonu sa nevrati.

    anonymous21.06.2010 - 13:05 Trvalý odkaz

    martins: dikes moc tak si mi dost pomohol a este mi pls povedz ze ako rychlo sa nacitavaju stranky, vis ci to neni nejake zdlhave...ta hodnota sa tusim vola ping, keby si bol taky dobry a skusil aj to zmerat:) ece raz dikes moc

    anonymous21.06.2010 - 15:59 Trvalý odkaz

    Mikino: pripojenie cez Wi-Fi "Mobilný prístupový bod"
    PING rýchlos? odozvy 20x/2sec. Min: 173 ms; Max: 186 ms; Priemer: 179 ms
    Rýchlos? prijímania dát (download) 262 kB/s (2,0 Mbps)

    anonymous21.06.2010 - 22:27 Trvalý odkaz

    laci: Natrafil som na tento clanok:
    Jedinou nevýhodou OLED displej? je životnost. A že je to nevýhoda opravdu závažná, vždy? prototypy OLED displej? vhodných pro mobily už tu byly více jak t?i roky zpátky, ovšem životnost organických pixel? byla nedostate?ná. Práv? vývoj nových organických materiál?, které by zajistily v?tší životnost, trval tak dlouho a finan?ní náro?nost tohoto vývoje jist? nebyla nejmenší, a bohužel se to negativn? projeví na cenách OLED displej?. V dnešní dob? už je životnost OLED displej? dostate?ná, po?ád je ale co vylepšovat.
    ... nevie dakto aka bola pred tym a aka je teraz ta zivotnost? bola by to zaujimava informacia...

    anonymous21.06.2010 - 23:54 Trvalý odkaz

    Michal: myslim, ze ked su uz aj televizory oled, tak by nevyrobili televizor na tyzden... :D zivotnosti sa netreba bat a ked si tak vezmes, ze telku mas aj 15 rokov a mobil maximalne 5, tak asi niet strachu

    anonymous22.06.2010 - 08:06 Trvalý odkaz

    lubo: stava sa vam niekomu ze sa mobil vypina lebo restartuje? zistil som ze ked sa na dlhsi cas podrzi vypinacie tlacidlo pri zamknutom displayi tak sa mobil restartuje. dost mi to leze na nervy lebo sa mi kazdu chvilku vo vacku alebo v puzdre restartuje, proste vytiahnem mobil a ten chce odomna pin. ked na to nepridem tak sa mi proste nikto nedovola, to aby som furt teraz ten mobil kontroloval...
    Mam ho z orange ale neviem ci mi tam s tym nieco spravia a za ako dlho tak sa mi moc ten telefon reklamovat nechce...

    anonymous22.06.2010 - 12:00 Trvalý odkaz

    saileref: Vyskusal uz niekto Ndrive free navigaciu vo wave ?

    anonymous22.06.2010 - 13:09 Trvalý odkaz

    harmony: ndrive pre slovensko nefunguje,ale dnes sa objavila aktualizacia pre cz, a tak mozno sa objavi aj pre sk,lebo ceska tiez nesla a tato uz hadam pojde :-) a ohladne toho vyp/reset ano,ked mas zablokovanu klavesnicu a straaaasne dlho drzis off tak sa vypne ,ale to uz neviem co musis mat vo vrecku aby si na to tak dlho tlacil:-)

    anonymous22.06.2010 - 15:40 Trvalý odkaz

    lubo: mam tesne rifle :-D robilo mi to hlavne puzdro(s tym puzdrom som ho mal vo vrecku), uz som ho dal prec tak dufam ze uz sa mi fon resetovat nebude

    anonymous22.06.2010 - 18:47 Trvalý odkaz

    harmony: Neviem ci sa to tu riesilo ,ale odporucam kupit Micro SDHC class 6 a vyssie ja som kupil 8GB class 4 a ked nahravam HD video tak nahra max cca 1:20 a potom sa vypne a uloží, ale mozno je chyba niekde inde :)

    anonymous23.06.2010 - 01:10 Trvalý odkaz

    pepe: a nesuvisi to nahodou s tym, ze wave berie iba FAT32, a nie NTFS, takze don nedas filmy nad 4 GB (ak ich, samozrejme, nerozdelis)? rozdel ;)

    anonymous23.06.2010 - 08:47 Trvalý odkaz

    lylak: Konci mi pausal v Orange a neviem sa rozhodnut medzi Samsung Wave a Sony Erisson Vivaz. Stoja priblizne rovnako, Co je podla vas lepsia kupa?

    anonymous23.06.2010 - 14:04 Trvalý odkaz

    laci: Podla mna jednoznacne wave, aj ja som nad tym rozmyslal, ale wave je lacnejsi o kusok, a je aj vybavenejsi.. mozno kusok zaostane v tom ze na badu ne je tolko aplikacii ako na simbian. ale az na to ze vyvaz ma 8Mpx (myslim ze 5 uplne staci) a ze to zaostrovanie HD videa pri com wave takisto HD nahravanei ma ale bez toho.. je wave na plnej ciare pred vivazom..

    anonymous23.06.2010 - 19:33 Trvalý odkaz

    martins: ber wave, podla mna je neporovnatelne lepsi, hlavne sa zahraj s oboma a uvidis co sa ti bude viac pacit;)

    anonymous23.06.2010 - 20:12 Trvalý odkaz

    laci: Praveze nemam moznost sa s nimi pohrat.. :( nepoznam nikoho vo svojom okoli kto by tie mobili mali.. ako uznavam ze samsung ma lepsie parametre,len stale ma odradzuje bada :( nieco cez 200 aplikacii v porovani s tisickami sa moc porovnavat neda :( ale zasa htc uz brandovali :( a to je velke minus si myslim... skoda ze sa neda vlozit do wave android :)

    anonymous23.06.2010 - 22:05 Trvalý odkaz

    Knoxville: Ved ked budes v predajni Orange tak si skus najprv Vivaz a potom Wave...Viem ze to nebude nic moc ale aspon na chvilu:D

    anonymous24.06.2010 - 01:25 Trvalý odkaz

    harmony: ja som nemyslel filmy v HD ,ale nahravanie v HD ,tam mi pri class 4 stopne ked je velkost videa cca 100MB ,a ked nahravam do telefonu tak nema problem ,tak class 4 nekupovat :)

    anonymous25.06.2010 - 16:51 Trvalý odkaz

    Michal: ja som z toho k...t... omg... stiahol som si z kies nejake aplikacie a ked som to pretiahol domobilu, tak mi vyhodilo, ze nepodporovany typ suboru... ako to tam mam pls nainstalovat? dikes

    anonymous25.06.2010 - 20:24 Trvalý odkaz

    pepe: ak som dobre pochoipil, iba si ich "pretiahol" do mobilu zobrazeneho ako velkokapacitne zariadenie; musis ich instalovat cez Kies - stiahnes hru, kliknes na polozku "my downloads", a tam das install. v mobile vtedy musis mat pri jeho pripojeni k PC nastaveny ten rezim Kies.

    anonymous25.06.2010 - 21:51 Trvalý odkaz

    xXx: Nemohol by tu niekto hodit fotku krabice v ktorej ho predava orange

    anonymous25.06.2010 - 23:34 Trvalý odkaz

    michal: pepe, dikes a ako to nainstalujem, keby som som to stahoval cez mobil samsung apps? pytam sa len informacne preto, lebo som odtial este nic nestiahol, lebo ked som to dal stahovat, tak mi vyhodilo akusi chybu. asi nedostatok miesta v mobile, lebo uz cakam tyzden na kartu od toho blbeho talkivu a mobil mam uz zapratany pesnickami, dikes

    anonymous26.06.2010 - 00:49 Trvalý odkaz

    harmony: tak to ti je uz naco fotka krabice?:-D jaj co uz ludia nevymyslia

    anonymous26.06.2010 - 01:34 Trvalý odkaz

    pepe: cez samsungapps v mobile jednoducho iba stiahnes, a ono sa ti to nainstaluje samo, len si do mobilu nedavaj ten novy firmware, ktory je teraz aktualny, pretoze ti to znefunkcni samsungapps cez mobil, takze budes moct stahovat len cez kies! no a este jedna vec: ked si do neho das pamatovku, nezabudni nastavenia ->aplikacie ->nastavenie instalacie..

    anonymous26.06.2010 - 10:16 Trvalý odkaz

    michal: dikes za cenne rady. aky som rad, ze som lajdak a lenivy... lebo uz som aj stahoval ten novy firmware, ale vyhodilo mi, ze mam nedostatok miesta na disku, tak som sa na to vykaslal :)

    anonymous26.06.2010 - 12:23 Trvalý odkaz

    mato: Da sa do tohto tel. nainstalovat skype?

    anonymous27.06.2010 - 14:24 Trvalý odkaz

    Mikino: Krabica je originál Samsung! Orange neurobil na Wawe žiadne brandovanie...
    Skype za?ia? nieje!

    anonymous27.06.2010 - 22:18 Trvalý odkaz

    mato: dik za odpoved...vyberam medzi tymto a htc legend...preco tam museli nadrbat ten svoj OS?!!!!!!...inak super telefon...

    anonymous29.06.2010 - 00:46 Trvalý odkaz

    majkl: Caute. tak trosku mam problem s navigaciou, neviem ako by som nastavil aby ma to navigovalo dajme tomu z aktualnej polohy niekam, kam by som chcel ist. neviete mi niekto poradit ak s tym mate lepsiu skusenost ??? dakujem

    anonymous29.06.2010 - 13:46 Trvalý odkaz

    michal: no aj ja ma akosi s tym problem. ani polohu mi to nechce vyhladat a nefunguje mi tam mecca, proste ako keby som tam to gps ani nemal. na tu navigaciu potrebujem mat zapnute paketove data? nestaci, ak si cez wifi stiahnem nejako mapy? lebo menam predplateny net na mobile a nechcem potom vidiet tu fakturu... ja som z toho vol... poradte pls

    anonymous29.06.2010 - 15:21 Trvalý odkaz

    pepe: route 66 bude navigovat az po zaplateni (mesiac / rok...), niekde som cital, ze prve najdenie polohy moze trvat dost dlho, tak ked k tomu nemate zapnuty internet, moze to trvat aj pol hodiny.. potom by to uz zevraj malo ist rychlejsie. mne to naslo za par minut, 5 ci tak nejak. a, samozrejme, neskusat niekde vo vinnej pivnici :-)

    anonymous29.06.2010 - 17:25 Trvalý odkaz

    majkl: okej....ale neviete teda ako by som cez tie jednotlive nastavenia dal to aby ma to navigovalo z miesta do miesta ? ... predstavoval som si to tak ze ak budem napr. v aute tak mi to bude ukazovat aj rychlost akou pojdem (na nokii 5800 to tak bolo, tak som myslel ze by to mohlo byt podobne), potreboval by som to co najrychlejsie zistit az za tyzden a pol trafim do Brna :-) ak mate nejake rady a skusenosti podelte sa, vopred vam dakujem ;-)

    anonymous30.06.2010 - 00:52 Trvalý odkaz

    pepe: na mojebada.cz je na to podrobny navod ;)

    anonymous02.07.2010 - 18:22 Trvalý odkaz

    lupopd: ahoj harmony, prosim ta, napis mi tvoju e-mailovu adresu, chcem sa ta na nieco opytat... oki??

    anonymous02.07.2010 - 23:56 Trvalý odkaz

    yvonne: Zamilovala som sa do tohto telefónu sná? na prvý poh?ad a chcem ho kúpi?, len ma zaujíma a nikde som sa o tom nedo?ítala, ?i sa dá niekde nastavi? zablokovanie sms na kód alebo nie?o podobné. Dá sa to?