Samsung i900 Omnia

  • Martin Hombauer 28.07.2008 - 14:07

    Cool chcem tento phone ! Kolko stoji ?

  • anonymous30.05.2009 - 11:36 Trvalý odkaz

    Nick21212: Chcel by som poprosit niekoho,mam takyto problem kupil som vcera samsung omnia ale nejde mi blesk!!! Vie mi niekto poradit co stym je?Dal som aj reset a nic!
    Napiste mi prosim vas na nick21212@azet.sk alebo icq 383841763
    Dakujem

    anonymous04.06.2009 - 20:09 Trvalý odkaz

    scout1: Pomôžte mi, prosím.Dnes som kúpil prístroj a neviem, ?o s ním.Úvodom mi vyskakuje príkaz "kalibrova? obrazovku" . Nikdy som to nerobil, neviem o ?o ide a ako to spravi?. ?akujem za každý podrobný postup a vysvetlenie.

    anonymous06.06.2009 - 17:26 Trvalý odkaz

    alex: Neviete mi povedat ci je v samsungu omnia aj slovensky jazyk????

    anonymous07.06.2009 - 13:35 Trvalý odkaz

    wancohoff: mal som iphone 3G 8GB asi 2 mesiace,a toto je moj nazor:ovladanie,rychlost,dokonale..nema MMS? nainstalujes aplikaciu a mas..nedaju sa posielat subory cez bluetooth? blbost,nainstalujes aplikaciu,a posles este aj systemove subory.2mpix fotak? ano,ale prekvapivo pekne fotky.videl som na topm iphone len dva nedostatky a to GPS ktore si chce realtime cucat mapy,a pokial nechcete dat majlant operatorovi,je nepouzitelne..a druha: sk*rvene ITUNES ktore mi vzdy zralo nervy.chyba mi mass storage..po tych dvoch mesiacoch som to vymenil za omniu.CHYBA.neviem skade beru vsetci to aka je rychla a super ale dobre..WM ma nikdy nebral,ale cakal som dobru NADSTAVBU no az na to hlavne menu sa nic nekona..presne ovladanie prstami? nehrozi,..mam to asi tyzden a som z toho zufaly.utrpenie..najvacsie sklamanie ake som zazil a dovolim si povedat,ze lepsie na dotyk reagoval cinsky klon iphonu ako omnia.PS ,ak by ju niekto chcel kupit,resp. vymenit za nieco ine,ozvyte sa na mail...wancohoff1@seznam.cz

    anonymous10.06.2009 - 00:58 Trvalý odkaz

    UjoGrymaso: chalan, normalne nevjem co ti napisat. to chces povedat ze pocuvas ludi co maju telefon 3-4 tyzdne v ruke a pisu tu o nom ? napr o display-i omnii??.. jj WM ta nebral, takze ani nevjes preco ma omnia display taky aky ma co ? uz som to tu raz pisal a nece sa mi znova...
    A hovorite o Iphone ako o telefone co setko ma ? ze ma MMS ? ale pozri kedy ich az ma. ze to musis napojit na iTunes a nejake blbosti porobit ? to iste na bluetooth ? a urcite aj na ine veci ? Toto Omnia ani raz nemusi robit. taka aka bola taka aj je a je stale lepsia. tu porovnavate Display... HAHAA.. na vysmech... ak ma nekto telefon pre krasu a machrovanie s displayom, nech sa paci.. Iphone ako stvoreny... ale co to obsahuje ?? stale ho musia zdokonalvat aby sa trosku rovnal konkurencii ? myslim si ze to je trapne... Toto tu uz tiez bolo pisane... TIETO DVA TELEFONY SA NEDAJU POROVNAVAT!!!!!! A ANI JEDEN NENAHRADI TEN DRUHY!!!.... teda iPhone sa neda s nicim porovnavat. hrackarske telefony nikto nevyraba zatial. Omnia ma WM a taktiez vela inych telefonov. tam to chodte porovnavat, co lepsie reaguje... aaaaaaaacchhhhh. kedze ma Omnia WM, tak cez registre sa da pomenit 1580 inych veci. ak bude treba potom ich aj vypisem.

    anonymous10.06.2009 - 01:00 Trvalý odkaz

    UjoGrymaso: pocuj, s tou kalibraciou, ono ti vyskoci take okienko a tam v strede mas take mieritko, tak zober dotykove pero a drz display presne v strede toho mieritka(a drz dovtedy kym sa ty mieritko nepresunie do laveho horneho rohu, tam urob to iste, a ono sa to znova presunie-vlavo dole, tam robis to iste... budes to robit 5x-4xv rochoch a 1x v strede.. a potom mozes pokracovat :)

    anonymous14.06.2009 - 10:21 Trvalý odkaz

    Huso007: No chlapci. K iphone- fakt super ovládanie menu prstoma displej. Ale to je asi všetko. Omnia má na dnešnú dobu všetko ?o by mobil mal ma?.Od fo?áku, procesoru, pamä?e at?. Naviše Tá cena je úplne v poriadku. Mam HTC TyTN II ale mám u? objednanú omniu. Nako?ko som pracoval u jedného operátora,prešlo mi rukami kopa mob.telefónov apreto viem ako sa reklamujú dané zna?ky. A možete mi veri?,že samsung je na tom najlepšie. Je to skrátka precízna práci?ka z východu.

    anonymous15.06.2009 - 17:40 Trvalý odkaz

    paldo: zdarec a to do samsungu mozem pridavat aplikacie subory hudbu obr... cez usb ??? lebo niekto uz spominal ze chyba konektor a ja som lajk v tomto poradte ci sa to da a ako sa to da!!! dik

    anonymous20.06.2009 - 13:37 Trvalý odkaz

    xxx: wancohoff vymenim ti ju za 3310

    anonymous02.07.2009 - 00:19 Trvalý odkaz

    majo: cawte ako zmenim v samsungu i900 jazyk ceski alebo slovensky?prosim dajte vedet

    anonymous04.07.2009 - 15:45 Trvalý odkaz

    maja: prosím vás, ako vymažem nejakú hru, ktorú som si naprogramovala do mobilu? vymazala som si ju tým normálnym spôsobom, ale ona sa tam ešte stále nachádza- ke? kliknem na HLAVNÍ MENU- PROGRAMY - tak on atam stále je, a ke? kliknem na ?u, napíše mi tam, že to nejde otvori? a bla bla... ale ja ju tam nechcem ma?.,. prosím pomôžte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    anonymous10.07.2009 - 22:42 Trvalý odkaz

    kinghearth: hee chod do štart/nastavenia/systém/Odebra? programy
    alebo ak je to java hra tak chod do programy/java a odstrán

    anonymous13.07.2009 - 23:02 Trvalý odkaz

    bambutcha2: pana boa....sa vsetci strcte s tym iphonom....boze bo dajaky debil vymyslel mobil...vecsi jak jeho mozog...a ze to ma dotykovy displey....bez pera....je cierny ...ma to 8 gb pamet...ale nema to blu poriadne...ale zaklad ze to ma dajaky hlupy itunes....jezis....hovadina roka 2009....a este fotak to ma na howno...a to uz nehovorim tom nowom iphone 3gs...im asi doplo ze by to mohlo mat epsi fotak a blu...za tu bojebau cenu....a ze vraj 199 usd....hej hono ....zaklad ze to stoji 650 eur....si radsej kupim nokiu 3310...hhh XD

    anonymous23.07.2009 - 15:59 Trvalý odkaz

    skilerkqqo: ako pozeram omnia ma najviac prispevkou no je to naj mobil roku 2008 :D a teraz uz su radi omnie rozsirene 4-5 fonmi a jeden je i8910 HD te je naj

    anonymous03.08.2009 - 12:58 Trvalý odkaz

    Hm: OMnIA MA SICE VELA prispevkov ale nie vsetky kladne... Mne osobne OMNIA nepadla do oka .. kebyze vidim taky zaujem mohla som ju tuto niekomu predat.. nuz je asi neskoro.. pre tych co su zvyknuty na zlozitejsie telefony je OMNIA OK.. ale pre tych co neradi nieco hladaju na 1OOx je omnia nula!!

    anonymous05.08.2009 - 19:13 Trvalý odkaz

    katamorgana: kinghearth, nedá sa to týmto sposobom odobrat, aj ja sa o to snazim. Mam iny problem, budik mi funguje, len ke? je mobil zapnuty. Ked si ho vecer vypnem, rano ma nezobudi. Vie niekto co s tym? Inak som s Omniou velmi spokojna, potrebujem ho ako mobilnu kancelariu, nemusim nosit so sebou nootebook. aj preto som si ho vybrala.

    anonymous16.08.2009 - 20:53 Trvalý odkaz

    maja: Prosím vás, ako zmením /zvýšim/ hlasitos? vyzvá?acieho tónu? Zvoní mi to strašne potichu, a ke? som si nastavila "zosil?ujúce vyzvá?anie", tak to zosilní len o trochu. ?akujem.

    anonymous16.08.2009 - 20:54 Trvalý odkaz

    maja: "kinghearth a katamorgana" -- ?akujem, už som to zistila. .. a ide mi to.

    anonymous18.08.2009 - 22:05 Trvalý odkaz

    pepka357: mam s nim velke problemy,vzdy mi vypisuje ze mam kriticky nedostatok pamate aj ked tam mam pamet.kartu neznasam ten telefon co mam s tym robit??

    anonymous22.08.2009 - 18:32 Trvalý odkaz

    ...: Caute, co by ste poradili kupit? Nokia 5800,alebo Omnia..Ktory robi lepsie fotky a videa? vdaka

    anonymous18.10.2009 - 19:25 Trvalý odkaz

    ROTHAS: co je to ta HSUPA ?

    anonymous12.11.2009 - 21:00 Trvalý odkaz

    jakub: no urcite je lepsia omnia lepsi procak reakcie foto windows mobile...

    anonymous22.11.2009 - 13:53 Trvalý odkaz

    YgorDJ: cawte,ked ste kupili novy fon Omnia i900, tak ste tam mali od novoty antistaticku foliu? lebo chcem ist kupit pol rocnu a na nej je ta folia nejaka dotrhana poslam aj foto popripade keby som ju dal dole vadilo by to? alebo kupim na nu novu? vdaka za odpoved

    anonymous25.11.2009 - 08:08 Trvalý odkaz

    ivek: Ja by som mobil bez folie nenechaval

    anonymous26.11.2009 - 17:48 Trvalý odkaz

    ivek: Nevie niekdo kde stiahnem temu touch 3d flow?

    anonymous01.12.2009 - 22:55 Trvalý odkaz

    tomas: Zdravim ak ma niekto zaujem o Omniu predavam hned nova 1 pouzivana z TV ablom a vsetkymi puzdrami... za 210 mozme sa aj dohodnut piste na msil DAKUJEM

    anonymous07.12.2009 - 16:27 Trvalý odkaz

    ivek: Nechce niekto vymenit moju omniu za apple iphone 3g 8gb ? som z Popradu

    anonymous03.01.2010 - 22:28 Trvalý odkaz

    crash: Zdravim, prosim kolko vydrzi bateria na tomto mobile, respektive kolko hodin pocuvania hudby alebo ci je mozne na nej pozriet dokonca 2,5 hodinovy film....rozhodujem sa medzi omniou a nokiou 5800...viem ze je velky rozdiel v systemoch ale to je asi tak jedno ked symbian je vraj lahsi na ovladanie ale zase tahsie sa instaluje a u WM naopak....pls poradte

    anonymous08.01.2010 - 13:41 Trvalý odkaz

    ivek: Na pocuvanie hudby ti vydrzi tak pol dna a film ti urcite vydrzi ... ha ho kazdy den nabijam a wm ma ovela vacsiu podporu ja by som bral tento radsej ked sa naucis s wm tak to uz ide ..ja by som bral tento lebo ako som videl 5800 ma neskutocne tuhy display musis vsetko stlacat aj 2krat

    anonymous14.01.2010 - 18:28 Trvalý odkaz

    ivek: Nazdar je to dobry mobil ale strasne ide jeho cena dole tak som sa ho radsej zbavil

    anonymous01.02.2010 - 17:22 Trvalý odkaz

    melor: ten 5. koment hore mi je fakt neskutocne na smiech:DDD sorry, ale neda mi to aby som na to nereagoval:D nechapem ako moze niekto tak chore uvazovat, ze si to nekupim, lebo co nato ostatny povedia.. jeziiiis, vsak uz mobil nieje luxusny tovar jak kedysi mikrovlnka. Myslim si ze má kazdy kopec inych starosti, ako kukat co ty drzis v ruke, a ci si studnet a akych mas rodicov, -- no paranoiu sa už dá celkom uspesne lie?i?.

    anonymous26.02.2010 - 19:36 Trvalý odkaz

    msil: Kontaktujte ma,mam zaujem

    anonymous12.03.2010 - 19:15 Trvalý odkaz

    alex: je tam aj Wi-fi ?nevem ci som to dobre pochopila

    anonymous14.03.2010 - 09:27 Trvalý odkaz

    ivek: Jasne je tam a dost rychle wifi

    anonymous20.04.2010 - 17:05 Trvalý odkaz

    mike: Ahojte ak má niekto záujem o Samsung Omnia i900 kontaktujte ma: azonic@azet.sk. 200 euro- má rok, najnovší windows 6.5, programy at?.

    anonymous02.05.2010 - 13:53 Trvalý odkaz

    iba tolko: iba 65536 farieb?to co ma byt?

    anonymous16.05.2010 - 22:25 Trvalý odkaz

    ivek: ... vidno ze sa az tak nerozumies do mobilov .. kedzeto ma windows mobile tak to musi mat len 65k farieb ani to nezbadas windows mobile proste nepodporuje viac farieb .. ale co je zopar farieb v porovnani s takou velkou podporou pozri stranku www.i900.cz

    anonymous06.06.2010 - 19:08 Trvalý odkaz

    Daniel: Ludia,mam v omni WM 6.5 anglicku verziu povodne urcenu pre HTC,ide to rychlejsie ako povodny 6.1,grafika lepsia,da sa instalovat viacej aplikacii,koli podpore htc dll iek a integrovaneho emulatora htc accelerometru,je to pecka,akurat nijaky zakladny soft som musel naflashovat aby mala vsetky nadsttandardne funkcie..Ale uz ju asi tyzden ovladam viacmenej hlasom..

    anonymous30.08.2010 - 20:47 Trvalý odkaz

    Atlis:
    Fony.sk
    Domov Novinky Recenzie Galéria Katalóg Inzercia Fórum Fotoalbum O nás

    * Novinky
    * Recenzie
    * » BenQ-Siemens
    * » HTC
    * » LG
    * » Motorola
    * » Nokia
    * » Ostatní
    * » Samsung
    * » Sony Ericsson
    * » Softvér
    * » Foto
    * » Iné

    Vyh?ada?

    reklama
    reklama
    Predám
    Nokia E51
    € 55,00
    Predám
    Nokia 5800 XpressMusic
    € 150,00
    Predám
    Nokia 6220
    € 100,00
    Všetky inzeráty...

    PC/Mac
    » www.fony.sk
    PDA/Smart/OM
    » text.fony.sk
    WAP
    » wap.fony.sk
    RSS
    » s diakritikou
    » bez diakritiky
    » s WAP odkazmi

    Samsung i900 Omnia 28.7.2008 12:07
    ikona
    RECENZIA smartfónu + VIDEO
    Smartfón s OS Windows Mobile, dotykovým displejom, 5 Mpix fotoaparátom a podporou HSDPA, Wi-Fi a GPS.

    Autor: Richard Hombauer · Kategória: Samsung
    Diskusia k ?lánku · 389 príspevkov
    banner
    tlac_dokumentu Verzia pre tla?

    Základné parametre:

    konštrukcia: klasická, s dotykovým displejom,
    OS: Windows Mobile 6.1 Professional,
    procesor: Marvell PXA312, 624 MHz,

    frekvencie: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz + UMTS + HSDPA
    rozmery: 112 x 57 x 13 mm,
    hmotnos?: ??? (zistená: 123 g),
    displej: aktívny, dotykový, 65 536 farieb, 240 x 400 b., 42 x 70 mm, uhloprie?ka 81 mm, aktívny pohotovostný režim + widgets,
    fotoaparát: 5 Mpix (2 560 x 1 920 b.), LED blesk, autofókus, záznam videí (30 fps, 240 x 320 b.),
    VGA kamera pre videohovory,
    pamä?: 8 GB alebo 16 GB + microSD (až do 16 GB),
    správy: SMS, EMS, MMS, e-mail, RSS,
    globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 7,2 Mbps),
    lokálny prenos dát: Bluetooth 2.0 + EDR, kábel (samsungový konektor), mass storage (online), Wi-Fi (802.11 b/g),
    hudba: MP3/AAC prehráva?, FM rádio (s RDS a nahrávaním), A2DP,
    ostatné: Java, minimalizácia aplikácií, multitasking, WAP 2.0, HTML, videohovor, prehliada? a editor dokumentov, GPS, certifikovaný DivX prehráva?,
    batéria: Li-Ion, 1 440 mAh,
    výdrž: ???,
    SAR: ??? W/kg (norma 2 W/kg)

    Neobsahuje/nepodporuje:
    aktívny kryt objektívu, xenónový blesk, HSUPA, IrDA, 3,5 mm jack (adaptér v balení),

    Softvérová verzia testovaného telefónu:
    nefinálna

    Obsah balenia:
    zatia? neznámy; ur?ite mobil, nabíja?ka, stereo slúchadlá a USB kábel.

    fotka fotka fotka

    Všetky fotky nájdete v našej Galérii!

    Samsung i900 Omnia je ve?mi o?akávaný konkurent všetkých "nadupaných" smartfónov s ve?kým dotykovým displejom. Snaží sa konkurova? iPhonu, ale svojou výbavou ho jednozna?ne prekonáva. Silným konkurentom mu je HTC Touch Diamond, ale ten, aj ke? je podstatne menší, má VGA displej, no tiež pomalšie reakcie (slabší procesor i náro?nejšie grafické prostredie). Ak by sme teda mali porovna? Samsung i900, Apple iPhone (3G) a HTC Touch Diamond, Samsung vyjde ako najvä?ší, s najlepšou výbavou (resp. ve?kou podporou aplikácií), batériou, modernými technológiami (touchpad na hlavnom tla?idle, widgets...), najlepším fotoaparátom (5 Mpix + LED blesk), a ako jediný podporuje pamä?ové karty. Hne? v úvode ešte spomeniem, že som bol ve?mi milo prekvapený spo?ahlivými reakciami i900 na dotykové ovládanie prostredníctvom displeja.

    "...som bol ve?mi milo prekvapený spo?ahlivými reakciami i900 na dotykové ovládanie..."

    Samsung i900 Samsung i900 Samsung i900

    Samsung i900 je ve?ké zariadenie s ve?kým dotykovým displejom, ale bez klávesnice. Používam aj LG KF700, ktorý má síce ve?ký dotykový displej, ale po vysunutí sa objaví aj pohodlná klávesnica pre písanie správ a vytá?anie ?ísiel. Pod?a m?a je to ideálna kombinácia, aj ke? by v prípade i900 Omnia o pár mm zvä?šila hrúbku. A to my nechceme. Mnohí kritizujú teoretické rozmery a hmotnos? i900, ale ja nenosím telefóny po vreckách, preto mi jeho ve?kostné parametre absolútne nevadia. Pri ovládaní jednou ?i dvoma rukami som nemal s i900 žiaden problém.

    Otvor na pútko v ?avom hornom rohu poslúži len na krátku šnúrku, na krk si 124-gramový mobil asi veša? nebudete. Preto umiestnenie otvoru kritizova? nebudem. V hronej stene je zarovnané drobné tla?idlo vypína?a, v hornej ?asti pravej steny zase užito?né tla?idlo pre zobrazenie hlavnej ponuky. Tla?idlo zoomu / hlasitosti umiestnil výrobca netradi?ne nízko, tesne nad spúš? fotoaparátu. Trochu nepraktické. Na celom prístroji nájdete jediný konektor pre všetky typy príslušenstva - od nabíja?ky až po slúchadlá. Univerzálny 3,5 mm konektor mi tu naozaj chýbal. Konkuren?né HTC Touch Diamond ponúka aspo? dátové miniUSB, ktoré je však tiež jediným konektorom na prístroji. V balení i900 nenájdete ani redukciu na 3,5 mm konektor, testovacia krabi?ka ukrývala len štandardné stereo slúchadlá.

    "Na celom prístroji nájdete jediný konektor pre všetky typy príslušenstva - od nabíja?ky až po slúchadlá."

    Ovládanie i900 je základom úspechu. Dotykový displej je úplne nový, ve?ký, aj ke? so slabším rozlíšením - jedná sa len o natiahnuté QVGA. Ale prakticky mi VGA mohlo chýba? len pri prezeraní webu a fotografií...no nechýbalo! Celé prostredie je prispôsobené ovládaniu prstami. To, že sa jedná o Wind

    anonymous11.09.2010 - 14:55 Trvalý odkaz

    ivek: je vydno že si... ktori sa do mobilov absolutne nerozumie , s tou hudbou maš pravdu to štvalo aj mna ale že ma nekone?ne odozvy tak to je len na tebe , iphone je už dopredu nastaveny a už tam nemaš ?o vylepšit ale taka omnia sa ešte da vylepšit a bude na tom s dotykom ako na iphone , viem to lebo obe mam , ked si tam daš ine gui tak ti to pojde normalne lenže ty si ... ?o len chyti mobil do ruky a už hodnoti , htc hd už ma v sebe touch flow 3d preto je svižnejši ale ked si tam daš spb tak to maš rovnake a ešte jedna vada že nema 3d ovlada? ... a k tej baterke .. na akej planete to žiješ ?o maš prvy mobil ??? však taku istu vydrž maju všetky dotykovky

    anonymous14.10.2010 - 01:50 Trvalý odkaz

    Kornacik: potrebujem poradi ako mam displej nemam tak po lavom boku tu listu kde mam hry a podobne vecicky ako tu listu tam vratim kde to najdem ... prosim email :kornak11@azet.sk

    anonymous24.10.2010 - 20:19 Trvalý odkaz

    Dena : plsky potradte je tento mobil dobry ?

    anonymous01.12.2010 - 00:05 Trvalý odkaz

    rumburak: horsi telefon som v ruke nedrzal...kupil som si ho zo srandy ked ho tak kazdy chvali....no ale katastrofa..mal som uz vela mobilov a starsie aj novsie aj dotykove aj klasicke ale toto bol najvacsi smejd aky som drzal v ruke....fuj, nezazivny (akoze prepracovany telefon) museli vela casu venovat na jeho vyrobu atd ale podla mna to prepracovali, absolutne ma stym telefonom nebavilo pracovat, pisat sms, volat a ani fotit...proste davam 8 zo 100 bodov tomu telefonu.

    anonymous02.01.2011 - 01:00 Trvalý odkaz

    Peto: Mal som tu cest, nechcel by som ho ani zadarmo... teda jedine, ze by som ho hned predal

    anonymous19.01.2011 - 20:40 Trvalý odkaz

    Nikola: Potrebovala by som pomoc. Zablokovala som si omniu a zabudla som kod. jasne, zenska. :P potrebovala by som vediet, ci sa da nejak prepalit software alebo co sa s tym da urobit, lebo som zufala a mobil mi nejde. nedostanem sa cez ten kod, ktory nejak potrebujem odstranit. viete mi prosim poradit?

    anonymous22.02.2011 - 20:42 Trvalý odkaz

    mirrco: je to šunka ?o doda?, za tie peniaze ?o to stalo, ja som si rad?ej kupil nokiu 5800XM, procesor bol trosku pomalsi ale navigacii bolo vela. Nokia mala aj graficky cip takze som pouzival hernu konzolu.
    No a hlavne bateria to je neksuocne ako sa dokaze rychlo vybit na omnii bateria, to nevravim ze omnia ako wifirouter poskitujuci internet sa neda ani nabit, telefon sa prehreje zasvieti power na oraznovo a to kde sme? tak som musel mavat telefon na hlinikovej panvici. Procak sice 624Mhz ale vyrobca CPU ho navrhlo na 400Mhz, takze kupte si notebook co tam niekto nataktoval procak z 2.66Ghz na 3.33Ghz a bude to predavat ze to je originla, bateria odidde rychlo aj sa stalo na omnii. pocas cestovania nebolo mozne si pozriet hodinovy a pol film v autobuse

    anonymous01.03.2011 - 16:59 Trvalý odkaz

    mirrco: Da sa to takze si prehras novy firmware vo WINXP alebol emulatore.
    Akurat ze vsetko stratis co bolo v telefone

    anonymous07.03.2011 - 22:30 Trvalý odkaz

    peter: dobry den
    kde sa tam daju vynulovat odchadzajuce hovory??...