Samsung i900 Omnia

  • Martin Hombauer 28.07.2008 - 14:07

    Cool chcem tento phone ! Kolko stoji ?

  • anonymous22.10.2008 - 16:45 Trvalý odkaz

    peto: Tak Mam zatial 2dni Omniu a som velmi spokojny
    Az na jednu vec Ze Display je chybny ma vypalene pixely. ako na LCD na po?ita?och . ked mam ?ierne Pozadie tak je to pekne vidiet ostre biele bodky su tam asi 3 vidiet ich pocas nejakeho filmu alebo fotenia ani si isch clovek nevšimne . no každopadne to pojdem reklamovat Pretoze je tam vadny Display . dal SOM zanu 14500sk a chcem kvalitu . no ale po ostatnych strankach telefonu je to pecka len mi v tom chybaju dobre hry. .)

    anonymous22.10.2008 - 19:43 Trvalý odkaz

    cauko: neviete ci sa daju menit temy hlvane ta windowsacka lista oranzova ci moze byt aj cierna atd..??

    anonymous23.10.2008 - 01:50 Trvalý odkaz

    Dankos: Daju sa menit, skus to pozret na youtube...je to ako vo windowse...je tam aj cierna, co si dam asi aj ja, ale musim este pochytat dobre znamky aby som ho dostal :D

    anonymous23.10.2008 - 08:33 Trvalý odkaz

    cauko: Dankos dal by si mi odkaz?

    anonymous23.10.2008 - 10:20 Trvalý odkaz

    Rudy: [omnia] Tak Mam zatial 2dni Omniu a som velmi spokojny
    Az na jednu vec Ze Display je chybny ma vypalene pixely. ako na LCD na po?ita?och . ked mam ?ierne Pozadie tak je to pekne vidiet ostre biele bodky su tam asi 3 vidiet ich pocas nejakeho filmu alebo fotenia ani si isch clovek nevšimne . no každopadne to pojdem reklamovat Pretoze je tam vadny Display . dal SOM zanu 14500sk a chcem kvalitu . no ale po ostatnych strankach telefonu je to pecka len mi v tom chybaju dobre hry. .)

    Cawko Peto a mohol by si nam aj prezradit obchodik v ktorom si tvoju Omniu kupil ???

    anonymous24.10.2008 - 01:27 Trvalý odkaz

    hrivos: ved si dajte do google samsung omnia kup a hned vam to ukaze,staci hladat:-)
    najlacnejsia je zatial v sharku 15490

    anonymous24.10.2008 - 13:27 Trvalý odkaz

    peto: Kupoval som samozejme v Ageme . kde mam aj zlavu . ako kazdy kdo tam je regnuty. a najlacnejsiu omniu maju v Ageme. dokonca Shark Kupuje Omnie z Agemu . sranda .
    Inac Dankos ta nova ROM by mala byt aj v mojej OMnii takze ju budu mat asi vseci . co si kupia teraz niekedy Omniu . DOst ma Stve to ze sa neda zmenit vzhlad Touch playeru . je to furt ruzove :(

    anonymous24.10.2008 - 20:52 Trvalý odkaz

    Zeli: Tak konecne. Dockal som sa. Dnes mi prisla sms-ka, ze OMNIU mi posielaju kurierskou sluzbou. Ked som pozeral na internet tak na hej.sk uz pisu, ze ho maju aj skladom priamo u nich na predajni v BA. Nasiel som ho uz aj v ponuke Nay-elektrodomu. Takze mozem s radostou oznamit, ze OMNIA je uz na Slovensku. Privital som ju ovela radsej ako britsku kralovnu :-DD Ked ju budem mat doma, rad sa s vami podelim o moje poznatky. Dufam, ze tych 17 tisic co som za neho dal bude stat za to. Na oficialnej stranke Samsungu je uz tiez doplneny. Ked som si pozrel odkazy na recenzie, vsetky recenzie skoncili s odporucanim. Takze asi bude dobry.... ;o)

    anonymous24.10.2008 - 21:17 Trvalý odkaz

    peto: 17? nejak vela si zanho dal nie?

    anonymous25.10.2008 - 15:17 Trvalý odkaz

    jaja: Tak tuto hracku mam a som s nou spokojna, nemam problem pouzivat mobil i jednou rukou, ved od toho je zas na mobile i mys, co som sa u vela mobiloch nestretla. Ma i senzor pohybu a tak je pohodlne, ci je zvysle, slebo vodorovne - display sa prisposobi sam. A este nieco - dotykove pero ma - len je to blbe vyriesene, lebo je len na snurke zavesene z boku telefonu, ale az ma niekto otazku, ze moze sa vytiahnut a stratit, tak toho sa nemusi bat. Mala som moznost pohrat sa i s iPodom, je vo vela smeroch lespi, ale aj o dost tazsi, ale vsetko je len od vkusu cloveka, ze ktoremu da prednost...

    anonymous25.10.2008 - 15:25 Trvalý odkaz

    Zeli: Peto podla mna tak akurat. Ked som ho objednaval na hej.sk pred cca 2 tyzdnami tak stal 16.759. Teraz ho maju za 15.900 takze mu zlavili o trosku. Nasiel som ho aj v inych obchodnych domoch, no v niektorych je bez navigacneho softwaru. Mne napisali, ze tam budem mat pribaleny software Route 66 (mne sa moc nepozdava tak si od sefa poziciam - ukradnem :-))) software navigon. Sef ma navigon 8110 a je peckovy. Dalej by tam mal byt pribaleny drziak na sklo do auta a nabijacka do auta. Takze podla mna je hoden takej ceny. Aj ked urcite pojde cena este dole. Ale ja som uz raz taky. Chcem mat vsetko hned ako to pride na trh. :))))

    anonymous26.10.2008 - 07:49 Trvalý odkaz

    hrivos: 24.10.2008 11:27 peto UA · IP
    [OMNIA] Kupoval som samozejme v Ageme . kde mam aj zlavu . ako kazdy kdo tam je regnuty. a najlacnejsiu omniu maju v Ageme. dokonca Shark Kupuje Omnie z Agemu . sranda .........sranda je ze si im to zozral aj s navnadou,preco by shark kupoval od agemu omniu ked ju predava pod cenu agemu? v sharku je po 15490.

    anonymous27.10.2008 - 07:33 Trvalý odkaz

    peto: neviete kedy bude omnia v Orange alebo T-Mobile?

    anonymous28.10.2008 - 13:33 Trvalý odkaz

    peto: Hrivos a ty si myslis ze tie ceny na stranke su realne? sa na omyle. Shrak to bere z Agemu . urcite /

    anonymous28.10.2008 - 14:13 Trvalý odkaz

    mato: no v ageme ju dnes maju po 14268 s DPH ca sa mi zda menej ako 15490 v sharku.

    anonymous28.10.2008 - 14:24 Trvalý odkaz

    pepqo: Pre registrovanych v ageme je cena 14268 tak ako pise mato, tzn. ze najlepsia cena je prave tam !

    anonymous29.10.2008 - 16:32 Trvalý odkaz

    ste uplne mimo: narozdiel toto je od i-pohonu podporuje aj take normalnejsie informacie npr ze posielanie fotiek a suborou cez bluethot a aj mms takze kebi si viberam telefon tak je to urcite toto nie iphone ved iphone nema ani natavenia fotaku iphoni su uplni zaciatocnici coo sa tika mobilou a je to vidiet ze do telefonu nevedia dat zakladne funkcie telefonou su proste uplne mimo lebo ani jedna funkcia okrem netu neni v iphone doladena a bezchibnaaaa je to ako nevibruseni diamant

    anonymous29.10.2008 - 18:18 Trvalý odkaz

    kokis: daju sa do tohto samsungu dat konecne hry bez problemov...alebo opat zabudli....sikmooki..co je to JAVA???

    anonymous29.10.2008 - 19:17 Trvalý odkaz

    Rudy: ?awte ludia Ja by som sa chcel spýta? ohladom navigácie . V sharku a v ageme predavaju Omniu bez naviga?neho softweru Route 66 , keby som si kúpil omniu tam ,dal by sa potom do omnie nainštalova? nejaký softwer v ktorom by som mohol používa? GPS , samozrejme bezplatný ... alebo tý ludia ?o ste kúpili omniu bez Route 66 , ako to riešite , ked chcete používa? navigáciu ?? dakujem

    anonymous30.10.2008 - 17:32 Trvalý odkaz

    Rudy: Dami a páni naša omnia za necelých 14 000sk na hej.sk
    ?o na to vravíte ????

    anonymous31.10.2008 - 15:10 Trvalý odkaz

    hrivos: Ta cena 12190sk je bez DPH ale aj tak lacnejsie ako v sharku

    anonymous31.10.2008 - 15:25 Trvalý odkaz

    Rudy: hej hej som si neskoro všimol to DPH ...

    anonymous31.10.2008 - 21:04 Trvalý odkaz

    hrivos: dnes sa objavila reklama na omniu.....dostanete ju aj v orangei.takze pravdepodobne v najblizsej dobe ju budu mat v ponuke-a zase brandovany.....bueeee

    anonymous01.11.2008 - 01:16 Trvalý odkaz

    iffan: vedel by mi niekto poveda? ?i sa dá kúpi? bezdrôtová klávesnica k WS mobile 6.1 profi ? dakujem

    anonymous02.11.2008 - 09:34 Trvalý odkaz

    ferdo: omnia je lepsia ako tuchwiz alebo 5800 express music ?????

    anonymous02.11.2008 - 13:20 Trvalý odkaz

    nikinka: ten mobil je najlepsi vynalez sveta

    anonymous02.11.2008 - 18:08 Trvalý odkaz

    hrivos: brandovany znamena ze bude mat menu a plno veci robene podla orange-spustacie logo,mozno widgets,hlavna obrazovka.....to bude pekne spomalovat system

    anonymous02.11.2008 - 22:00 Trvalý odkaz

    UjoGrymaso: to vazne toto orange urobi ?mas nejaky zdroj spolahlivy ? :P dufam ze to tak nebudeee bo ma !ebne... najviac by mi asi vadilo keby si orange dal logo nekam pod obrazovku :D

    anonymous02.11.2008 - 22:31 Trvalý odkaz

    Shark: bude sa omnia predavat vobec v orange lebo uz nato davaju reklamu ze ju maju ale ja ju na ich stranke nikde nevidim pls poradte budem vam vdacni

    anonymous02.11.2008 - 23:12 Trvalý odkaz

    Michal: K tej novej ROMke co sa objavila, cez Start - settings - system - version myslim si mozte pozret aku verziu mate, snad predavaju uz iba nove verzie a nie tie stare

    anonymous03.11.2008 - 03:38 Trvalý odkaz

    hrivos: orange hoo bude mat uz dnes v predajni lebo je novy mesiac,web stranka im vzdy meska.sam som zvedavy aka cenovka pod nim bude,tipujem tak 6-7 tisic maximalne

    anonymous03.11.2008 - 18:20 Trvalý odkaz

    LOLO: Myslis ze bude taka lacna? to by bolo super... Ja si ju chcem kupit... Ja som myslel ze bude drahsia ako iphone, lebo mne sa zda o dost lepsia... Ale ja som bol dnes v Orangi ale nebola tam. Mne sa zda ze az v stredu ma prist.

    anonymous03.11.2008 - 19:00 Trvalý odkaz

    hrivos: tak pockame ale tento tyzden tam bude urcite:-)

    anonymous03.11.2008 - 21:19 Trvalý odkaz

    Shark: bodaj by bola lacna do 5 000SK :D :D :D :D

    anonymous04.11.2008 - 21:11 Trvalý odkaz

    hrivos: tak ta cena Omnie v orangei je pekne nad cenu,tu sa ukazalo kolko si orange berie navyse za telefony,za 2 roky si ju pekne preplatite na rozdiel od ineho operatora

    anonymous04.11.2008 - 21:24 Trvalý odkaz

    coze: ked som kukol na tu cenu v orangei mal som dost.. ocakaval som thak 5000-max 6000..na najnizsi pausal..ale oni tam drbnu 10000 tisic presne 9990..to uz fakt nema ani hlavu ani patu!!!!

    anonymous04.11.2008 - 22:20 Trvalý odkaz

    Michal: Neviete ci v nejakej Orange predajni v KE maju Omniu nazivo na vyskusanie? Nie len tie trapne atrapy :D Dakujem

    anonymous05.11.2008 - 12:41 Trvalý odkaz

    DELI: jou slabota 65k farieb

    anonymous05.11.2008 - 13:08 Trvalý odkaz

    kompakt: Prosim vie mi niekto poradit??? Niekda na webu som cital ze na Omii pri vypnutom telefone nufunguje budik, neviete niekto ci je to pravda? Dakujem

    anonymous05.11.2008 - 16:04 Trvalý odkaz

    hajo: funguje, aj pri vypnutej Omnii.

    anonymous05.11.2008 - 16:05 Trvalý odkaz

    hajo: Displej - mal som moznost si osahat iPod, ktoreho ovladanie je uzasne. Omnia moc neposlucha, obcas treba pritlacit, a pri posuvnych listach a roletkovych menu je lepsie pouzivat stylus - mimochodom vo forme privesku na spagatiku. Ked Omniu porovnam s mojim predoslym fonom - MDA compact, tak Omnia ma ovladanie dost neohrabane.

    Prostredie - len CZ. Ucim sa anglictinu uz asi 150 rokov a vsetky telefony a PC som mal v EN prostredi. Jazyk nasich bratov mam sice rad, ale toto je na mna moc. Nevie niekto ako to preklopit do EN? Dik.

    Navigacia - pokusal som sa instalovat sw Garmin, ale ten uplne odignoroval vstavany GPS modul, a chce hovorit len s Garmin GPS bluetoothom. Neponuka ziadne moznosti. Nevie niekto co s tym? Nie som ziaden pokrocily instalater.

    Mys - Stare, neprakticke a ohyzdne krizove tlacitka sa inzinieri v Samsungu rozhodli zamenit za uzasny vynalez - touch pad o velkosti 1x1 cm. Pohybom prsta po touch pade sa posuniete v menu o 1 polozku hore, dole, dolava, doprava. V praxi to vyzera tak, ze ked chcem zavolat kamosovi Vladovi na konci kontaktov, mam vdaka tejto technologii o zabavu postarane zhruba 5 min. Proste konina.

    Telefonovanie - trochu problem. Mokrosoft by konecne mohol pochopit, ze aplikacia telefon by mala prisposobene uzivatelske prostredie tejto cinnosti. Ze posuvne listy su dost nevhodne, Rychla volba by mala byt rychlou volbou a nie sa k nej preklikavat cez roletkove menu. Nez clovek vytoci nejake cislo z kontaktov, ma chut ten mobil yahodit von oknom. Tak isto Zoznam hovorov by mal zobrazovat cele volane cislo a nie len :
    +421 2.... aj ked by sa do riadku v pohode voslo. Ak chcem vidiet cele cislo, musim preklopit mobil, ale to zasa vidim len tri riadky. Proste pruser na pruser. V tomto WM 2003 SE nemalo chybu.

    Inak je to telefon, elegan, vhodny na vsetko, len nie na pohodlne telefonovanie. WM6.1 - neprakticky a absolutne neprisposobeny pre aktivne displeje. Myslim ze WM2003SE na ktoru som bol zvyknuty, je ovela pohodlnejsia - co sa tyka ovladania.

    anonymous05.11.2008 - 17:55 Trvalý odkaz

    LOLO: Tak myslis ze by som si ho mal zobrat? Wifi dobre funguje? A ostatne funkcie? A displej je dobry alebo treba velakrat stlacat?

    anonymous05.11.2008 - 18:14 Trvalý odkaz

    Matej: no Hajo to co pises hore je len tvoj subjektivny nazor.Kolko mas ten telefon? 2dni? Podla mna je celkom podareny len si treba nan iba zvyknut,tak ako si zvykaju ludiana ovladanie nokie a inych mobilnych zariadeni.Garmina som tam dal na prvy pokus. Navod:http://symbianmania.sk/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f… .Jedine co som nevedel rozchodit bol net cez wifi.Pripojil som sa na siet ale net na opere mi nesiel a este k tomu budiku,ani mne nezvonil ked som mal vypnuty fon.Potreboval bysom aj niaku radu ohladom hier na WM 6.1p EXISTUJU VOBEC NIAKE CO IDU ? :)

    anonymous05.11.2008 - 20:44 Trvalý odkaz

    jojo: Neviete kedy bude tento mobil v T-mobile?

    anonymous05.11.2008 - 21:23 Trvalý odkaz

    hajo: Ano, mam ho 2 dni, takze sa s nim zatial zoznamujem. To co som napisal boli moje prve postrehy. Ten displej ozaj treba trochu tvrdsie stlacat, pri MDA to bolo ovela citlivejsie. Dik za link ohladne Garmina, skusim. Budik ma rano zobudil v pohode, ale nie cez aplikaciu Hodiny - to som neskusal. Neviete niekto co by sa dalo s tou CZ mutaciou? som z nej chory zakazdym ked vidim miesto Storage - Moje úložište. WiFi som zatial nemal kde vyskusat.

    anonymous05.11.2008 - 23:54 Trvalý odkaz

    rasto: WM pouzivam uz cca 5 rokov - najprv v PDA HP potom
    qtek 2020 a teraz qtek 9100 teda s klavesnicou - Prioritne som chcel pouzivat na wifi siet - doma ci v praci avsak rychlo som nato zabudol - velmi pomale ked som to zmeral na dsl.sk tak max niekde okolo 150Kb/s a notebook vedla 2900Kb/s a nehovoriac o velmi slabom signale teda dosahu ako aj to ze to casto vypadavalo....
    IPHONE cca 1 mesiac - tak to sa neda prorovnat: Rychlost a stabilita wifi signalu - taka ista ako s pripojenie s notebookom!! mali a surfovanie ci doma alebo v praci nonstop ide - ras som musel restartovat ye mi to zamrzlo - ked som instalovol asi 15 free aplikaciu.... Testujem s nim siet /ping - free program/. Prakticky koli mailom ci surfovaniu nazapinam notebook... Skype ci ICQ free programy perfektne funguju - aj spoplatnene volanie vyskusane...
    ALE - zdaleka nie je iphone dokonaly - napr blbe kopirovanie textu problem - otvaranie Flash animacii i videa zatial nie je podporene alebo to neviem nainstalovat.... Na EDITACIU MS Office dokumentov zabudnite zatial. Nahlad ide .... Taktiez google docs iba prezerat.... Podpora multitaskingu - nic - teda ak chcete pouzivat skype tak Vam musi bezat LEN ten program, pripadne hudba v pozadi ale jednoducho sa neda spustat viacero programov... Konektivita a chorobna zavislost na ITUNES.... Offline GPS zatial nejde.... Slot pre karty mi dost chyba nakolko som si zvykol vacsie mnozstvo dat presuvat kartou....
    Ked som nahodou bol mimo wifi siet bez toho aby to specialne upozornilo pokracouje stahovat date zez mobilneho operatora - co moze byt problem ked tak ako ja mam najdrahsiu moznu tarifu za prenos dat - riesil som to zavolanim a okamzizim zablokovanim datovych prenosov a tak mam istotu ze idem len cez wifi siet....
    Takze vyberte si...
    Moja skusenost - napriek este mnohim nedokonalostiam jednoznacne IPHONE - nie ako frajerinka ale koli funkcionalite a hlavne rychlosti... Mam velku chut Jailbreaknut iphone prave aby sa niektore nedostatky dali napravit ale trohu sa toho kroku obavam....
    Priznam sa tento samsung som nemal ale ked je tam WM sice uz zdokonalene ovladanie ale urcite rychlostou a konektivitou a ovladanim na iphone to asi nebude mat....