Samsung Galaxy S II (Samsung i9100)

  • Martin Hombauer 18.05.2011 - 02:04

    Ľudia vie mi niekto poradiť ohľadom tej akutalizácie na 2.3.5 bo telefón nemá evidetne záujem nič vyhladať,ked dám vyhladať aktualizácie,nenájde nič a samé mi tiež nič neprišlo :(

  • anonymous21.05.2011 - 18:18 Trvalý odkaz

    admin: Preco si nevypýtate mena na FB alebo pokec a nehádate sa tam. Tieto komenty su tu pre dodatočne otazky a odpovede nie na vymenu nazorov a hadky.
    Myslim, ze je kazdemu jedno aky ma kto telefon kupte si co len chcete a nespamujte. Hlaska fony.sk users::"preco som si len kupil "meno telefonu" ked je tu teraz "meno telefonu" . Keby ste stale cakali na lepsi telefon asi by ste sa nikdy nedockali .

    anonymous21.05.2011 - 18:27 Trvalý odkaz

    riki: Asi ma nejaky cinsky, osobne som tiez uz videl foto z tohto mobilu a fotky su uplne super. Netreba zovseobecnovat. Mozno ma kamos nejaku bazarovu predprodukcnu vzorku.

    anonymous21.05.2011 - 21:10 Trvalý odkaz

    pani: Panove uz len jeho meno svedci o jeho inteligencii POKEMON . Chlapce ty tu siris iba bludy a urcite nemas ani kamarata, ktory ma S2 lebo je dostupny len velmi malo a komplikovanými cestami tak si prestan vymyslat a bud predloz dvokaz alebo sa radsej hraj na PC .

    anonymous21.05.2011 - 21:44 Trvalý odkaz

    PEDRO: HA A VRAJ ZE MA VILEPSENE VLASTNOSTI KTO TO PISAL PREBOHA? SAK TO NEMA XENON,FOTOAPARAT JAK Z CINSKEHO MOBILU A MICRO SD MA POD BATERKOU.......TA TO NIC NOVE

    anonymous21.05.2011 - 22:18 Trvalý odkaz

    dsvds: xenon assi pri natacani videa faaakt vyuzijes

    anonymous22.05.2011 - 00:47 Trvalý odkaz

    bedo: sranda že na papieri to nespraví

    anonymous22.05.2011 - 00:53 Trvalý odkaz

    Shifty: Tak podla mna vyrobcovia urcite maju nato podstatne dovody, preco nedavat do mobilov xenon. Ja osobne si myslim, ked sa tak divam na N8 ktora ma otrasne vysunuty objektiv, ze urcite by to pri takejto hrubke mobilu neslo. Alebo tam bude problem cenovy a moznoze je to zlozite na vyrobu aj ked to si nemyslim. Skor by som povedal ze s rozmermi. A ja osobne napriklad blesk v mobile potrebujem iba nato, ked si potrebujem prisvetlit (nie pri foteni) a na to mi staci aj tato LEDka.
    Ale uznavam, ze ta karta pod bateriou je skoda. Mne sa aj tak najviac paci ked je na boku telefonu krytka na kartu. Ono je to zasa cele sposobene tym, ze sa snazili spravit skvele rozmery na ukor umiestnenia jednotlivych sucasti. Cize dan za kvalitu. Ale skoda.

    anonymous22.05.2011 - 12:38 Trvalý odkaz

    pokemon: ja by som tu ten odkaz s foto nedaval lebo ta este jeden z tych co maju objednany SGS2 pride vecer zastrelit

    anonymous22.05.2011 - 13:28 Trvalý odkaz

    Johno: ...takto, ja mám tiež o tento mobilný telefón behementný záujem a domnieval som sa, že ten fľak bude robiť len v nefinálnych vzorkách...ale v každom prípade mne osobne je to v celku jedno, pevne verím, že to bude len software-ový problém a že nejakým updatom sa to vyrieši a koniec koncov z môjho uhla pohľadu fotoaparát nie je fenomén, kvôli ktorému kupujem mobiný telefón...a aj mne je to dosť čudné, že na bielom papieri to nerobí...neviem si vysvetliť, prečo..

    anonymous22.05.2011 - 13:43 Trvalý odkaz

    pokemon: niesom si isty ale raz niketo mi hovoril ze to je problem snimaca robia to aj ine telefony, robi to ak je fotografovany objekt prilis osvetleny a obsahuje nepravidelne sfarbenie svetlych odtienov napriklad belasa obloha a pod.

    anonymous22.05.2011 - 14:32 Trvalý odkaz

    dumbass: tu sa tusim v 90% prispevkoch riesi len fotak..
    total MiMo

    anonymous22.05.2011 - 14:51 Trvalý odkaz

    dumbass: inak tento fon sa da vyuzit akurat tak na emulovanie hier z NDS , PSP , PS1/PS2 - to by mozno este ani nezvladol ale emulatory uz su a na galaxy S1 to malo asi 1 FPS

    anonymous22.05.2011 - 17:04 Trvalý odkaz

    Markos: ty si asi nejaky expert co? :D Normalne si ma pobavil tym co si napisal :D

    anonymous23.05.2011 - 01:05 Trvalý odkaz

    Travis: Na stranke mp3.sk zmenili datum naskladnenia z 25.5. na 24.5.Takze dufam,ze tento tyzden bude doma :-D

    anonymous23.05.2011 - 11:03 Trvalý odkaz

    Shifty: V stredu ho mame doma, v utorok ak by si s tym brutalne svihli. Ale tak streda na 90 percent.

    anonymous23.05.2011 - 14:24 Trvalý odkaz

    shawn2: Neviete kedy bude v orange?mate niekto info??vdaka.je uz cas nahradit S1 prave S2

    anonymous23.05.2011 - 15:53 Trvalý odkaz

    Kanibal KE: Nazdar vsetci ...doteraz som mal furt nokie ale s tymi je uz koniec su prehnane a stoja za chuj, no moje rozhodnutie padalo na iphone 4no ale ked som videl toto tak sa neviem rrozhodnut ci samsung galaxy 2 alebo iphone4 ..dakto poradte ..viem ze na iphone je vela aplikacii mozem to ocakavt aj od samsungu??? dakto poradte PLS

    anonymous23.05.2011 - 16:22 Trvalý odkaz

    Shifty: Tak volali z mp3.sk a vo stvrtok donesu. Cize este tento tyzden. Kanibal KE: iphone 4 ma obrovsku vyhodu SW. Ten je rozhodne najkvalitnejsi a apple sa o svojich zakaznikov stara. Vo vsetkom ostatnom je lepsi tento samsung. Ja by som absolutne nerozmyslal nad iphonom ked za lepsiu cenu tu mame toto delo. A apps sa dockame. Z HW stranky je tento mobil absolutne inde nez iphone.

    anonymous23.05.2011 - 16:58 Trvalý odkaz

    bedo: som na tom podobne vo štvrtok

    anonymous23.05.2011 - 17:09 Trvalý odkaz

    Travis: Aj ja som dostal odpoved z mp3.sk a v stredu to odosielaju.Tych par dni cakania ma zabiju...

    anonymous23.05.2011 - 17:23 Trvalý odkaz

    bedo: ve´d to ke´d to bolo ešte ďaleko tak to bolo dobre ale čím bližšie tak je to horšie

    anonymous23.05.2011 - 18:15 Trvalý odkaz

    dumbo: Neviem co je problem s dostupnostou ale kamos tento fon uz ma niekolko dni.Kupil v alza.sk za 608 eur.

    anonymous23.05.2011 - 18:52 Trvalý odkaz

    Ramon: Tvoj kamos ma z alzy akurat tak predobjednavku, ktora bude uspokojena najskor tak o dva tyzdne, pretoze ten fon este ani nenaskladnili v CZ. Posunula sa zmena dodania zatial o 2tyzdne (10.6. a ani to nemusi byt finalny datum a uz vobec nie na vykrytie vsetkych predobjednavok).

    anonymous23.05.2011 - 18:55 Trvalý odkaz

    Markos: No ty vole, 600ecok??? tak to prestrelili. Ja si pockam potom kym klesne pod 550€ a potom si ho kupim aj ja
    (to KanibalKE: ja som napriklad nad iPhonom som ani nerozmyslal ;)

    anonymous23.05.2011 - 19:43 Trvalý odkaz

    Shifty: dumbo: to sa mi zda blbost, nemoze ho mat, minimalne nie slovensku distribuciu, nieco si musel napisat zle.
    Ramon: na alze ?
    Markos: 600 eur na predrazenej alze, v inych obchodoch za 550.

    anonymous23.05.2011 - 20:32 Trvalý odkaz

    Kanibal KE: no ja som momentalne v DE a tento samsung tu stoji 520 eur iphone4 je drahsi ale toto ma fakt fakt uzasny displej daco nenormalne ale ked som sa hral na iphone a vsetky tie aplikacie no mama moja ma mi stoho jebnut fakt neviem

    anonymous23.05.2011 - 21:32 Trvalý odkaz

    Shifty: Ja by som povedal ze hlavne v hrach iphone totalne zdrvuje hociktore ine mobily. A hry budu tak vymakane aj na Android, staci cakat. Vyber si - herna konzola (iphone) s vela spickovimi hrami alebo poriadne nadupany mobil (SGS2) na ktorom v buducnosti budes mat menej, ale este kvalitnejsie hry ktore iphone4 uz potom ani neutiahne. Ja by som vobec nerozmyslal na tvojom mieste, iphone4 by som ja osobne nikdy za tu cenu za aku je teraz nekupil. Bol by to skvely mobil v cene tak 450 eur ale za tychto okolnosti nieje o com.

    anonymous23.05.2011 - 23:47 Trvalý odkaz

    Kanibal KE: Ale momentalne niesu aplikacie na tento mobil k stiahnutiiu alebo ako to je???

    anonymous24.05.2011 - 00:03 Trvalý odkaz

    aaa: samozrejme su, je ich vela, ale nie je ich tolko ako na odkusnute jablko

    anonymous24.05.2011 - 00:44 Trvalý odkaz

    Shifty: No ja sa ospravedlnujem trochu som sa blbo vyjadril. Aby sme si to ujasnili: na Android ich je obrovska kopa, na iOS este vacsia :-) . Ked budes potrebovat aplikaciu na nejaky ucel, najdes taku aplikaciu na prakticky cokolvek pri Androide aj iOS. Ale jednoducho na iOS je toho trochu viac a hlavne tu ide o tie hry ako som uz spominal. A celkovo by som skor povedal ze je SW, ktory vide skor na iOS, neskor na Android. Alebo ten SW je lepsie optimalizovany pre iOS nez Android.
    Dnes ti budu na tomto samsungu chybat mozno vymakane hry ako napriklad dead space, rage,... o nic ine sa nemusis bat. Android ma vlastny Market kde najdes aplikaciu na cokolvek.

    anonymous24.05.2011 - 00:47 Trvalý odkaz

    aaa: akurat sa divam, ze aj sysnet.sk mi pise vo stvrtok. uz sa tesim

    anonymous24.05.2011 - 16:39 Trvalý odkaz

    fouňák: Ale rátaj s tým,že nebudeš mať distribúciu pre Slovenskú Republiku.Teraz som si v tom e-shope(sysnet.sk) všimol,že koncové písmena produktového kódu sú XEZ - a to je pre CZ trh.

    anonymous24.05.2011 - 17:18 Trvalý odkaz

    Steel: ,,Nemal som ani jedno a urcite ani ty" Sense 3.0 som mal v mojom DHDčku, aj keď teraz používam ROMku bez Sense, lebo mi to tak viac vyhovuje, ale TouchWiz nemá proste na Sense, pozri si názory na xda-čku napríklad ludí čo už skúšali oboje. Je tam aj zhruba 50 stranová téma SGSII vs Sensation, ktorú som čítal, a z ktorej čiastočne vychádzam, keďže máš pravdu, Sensation som ešte nedržal. Dosť reakcii tam bolo aj takých, že sa im nechcelo čakať, tak kúpili SGSII, a boli z neho sklamaní a vrátili ho. Samsung značka ako všeobecne je pre mňa odpad, mal som od nich monitor, TV aj mikrovlnku. Komplet všetko bolo na hovno, na TV bzučali repráky aj keď bol vypnutý zvuk, monitor podával skreslené farby, a pod. jedine tá mikrovlnka nebola doje*aná. Tak hovorím len moje skúsenosti, Samsung mobil som našťastie doteraz nevlastnil, ale čo tak čítam po internete tak to tiež nieje nejaká sláva, a tým nemyslím nejaké poruchy ale takéto veci čo ti pokazia dojem z používania toho zariadenia. Jasne, to sa môže stať u každej značky, aj HTC malo muchy, nevravím že nie, ale v tomto je už trochu iná liga. Pri GPU benchmarkoch nezáleží na FPS, bavíme sa teraz len o hrubom výkone, Qualcomm sluboval, že Adreno 220 bude mať 2 x väčší výkon ako Tegra 2 (Exynos v Samsungu je zhruba na úrovni tegry +/- 5%), a že výkon bude porovnatelný s hernými konzolami (jasneže nie PS3 a pod.). Takže uvidíme čo z toho bude, aj keď pochybujem že bude taký rozdiel veľký. K tomu ako pôsobí, to je tiež subjektívne, na niekoho môže pôsobiť ako high-end a na niekoho nie, tak ale ako high-end môže pôsobiť tak na nejakého Samsung fanboya, v rukách som ho nedržal, ale podla fotiek to vyzerá ako mobil naozaj z hračkárstva, tu nejde o Gorilla glass, ale skôr o tú zadnú stranu, na mňa teda vôbec nepôsobí ako high-end, ale dobre, možno to bude iné keď ho budem držať v ruke. SAMOLED+ displej ako výhoda, no dobre, možno spotrebou, a podaním farieb, ale vidieť na ňom výraznejší raster ako na ostatných konkurenčných displejoch, na ktorých pôsobí obraz jemnejšie. Potom ako plus pozorovacie uhly, viditelnosť na slnku atd. to beriem. Aj keď na čo je mi že má lepší obraz v horších pozorovacích uhloch, kto sa díva na svoj mobil z vrchu, alebo z boku? Navyše Sensation má lepšie rozlíšenie, čo si myslím, že minimálne vyrovnáva výhody SAMOLED+. A rozmery aké sú výhodou? Tie 2 milimetre na dĺžku, alebo na hrúbku? A váha to môže byť tiež ako plus, ale také bezvýznamné, pokial by to nebol nejaký extrém 250+ g tak mi je úplne jedno rozdiel 50g. Predsa sme v triede high-end, človek čo si kupuje hi-end asi chce výkon poriadny, nadupané funkcie, a nie aby mohol telefón hodiť do peňaženky alebo čo, kto chce malé rozmery nech si kúpi nejaký mini mobil, v tejto triede ide o výkon, rozlíšenie, velkosť displeja. @Markos: áno, neviem asi o čom píšem, to si skúšaj na HTC fanboyoch, lenže teraz si sa trochu netrafil, vyzerá to tak, že neviem o čom píšem. Nehovorím, že HTC je najlepšie, mne nejde o značku (aj keď zo svojich skúseností by som si Samsung nekúpil), ja preferujem to, čo ponúka najviac vo svojej triede, a ani nehovorím že SGSII je zlý, ale podla toho čo som zatial čítal, bude Sensation lepší, aj keď len o trochu, porovnávame flagship modely, tam budú rozdiely minimálne.

    anonymous24.05.2011 - 17:19 Trvalý odkaz

    aaa: a vidis v tom niekde problem ?

    anonymous24.05.2011 - 19:37 Trvalý odkaz

    PowerVr: 1.Mam telku od samsungu mam monitor na pc od samsungu mal som mobil od samsungu a vsetko je a bolo velmi dobre tak neviem o com ty tu tocis
    2.Teraz mam na mobile htc sense a videl som ako vyzera TouchWiz
    pre mna je jednoznacne TouchWiz krajsie UI aj ked kazdy ma iny uhol pohladu.
    3.GPU prosim ta nemiesaj hrusky s jablkami, Qualcomm sluboval dvojnasobne vacsi vykon od adrena 205 a nie tegry a s tym exinosom si priam trafil klinec po hlavicke, tegra ma cca 70 mil polygonov/s
    adreno 205 ma cca 50mil pol/s powervr sgx 540 v sgs 1 je niekde okolo 90 mil. pol./s taze adreno 220 je cca 100mil. pol./s mali 400 267mil pol./s, ps3 275mil pol./s no uz ti to konecne staci !!!!!!! Netreba brat benchmarky vazne lebo mozu byt dost ovplivnene softverom ako je to hlavne u sgs 1 a 2 obidve maju obmedzeny limit na 60 fps teda nizsie skore v kazdom benchmarku a casto o dost vela.
    4.Mne vobec nepripada sgs 2 ako daka hrackarska vec mne sa prave jeho zadna cast paci a vobec sa mi nepaci htc sensation stale ten isty dizajn,co sa tyka celku sgs 2 mi pride ako padlo a htc sensation ako tehla asi tak :)
    5.raster nevidno skoro vobec je ovela menej vidno ako na sgs ked uz aj tam nebol skoro ziadny, ja mam wildfire a tam mozes povedat ze vidno raster a nie tuna raster porovnavaj displeje s rovnakym rozlisenim a rovnakou uhloprieckou ok ?? s+ nemozes porovnavat takmer so ziadnym displejom co sa tyka farieb pozorovacych uhlov a kontrastu , pozorovacie ulhy su dost podstatne keby si chel dat s+ na bankomat tak dobre tam nie ale na mobil,tv atd je to velka vyhoda, jedina vyhoda u displeja htc je ze ma vacsie rozlisenie aj ked je moznost nekompatibilita aplikacii
    6.s vahou a velkostou suhlasim ked chce niekto mat nieco vykonne tak nech necaka ze to bude mat 3*3*1 cm :)
    7.u mna vyhrava jednoznacne sgs 2 vo vsetkych smeroch mozno este ten softver bude problematicky sice samsung sa zacina snazit a uz je to lepsie len keby aj nam chodili updaty taky cas ako v anglicku :) (ospravedlnujem sa za nahodne tlacove chyby ).

    anonymous24.05.2011 - 19:50 Trvalý odkaz

    riki: Take voloviny co pises, az to boli. Nekupuj to najlacnejsie alebo aspon si predtym kukni recenzie a budes spokojny. Dokonca aj medzi budget vyrobkami ci uz telkami ale aj inymi vyrobkami ma Samsungu vyborne vyrobky v zmysle cena-vykon. Len treba pokukat. Rovnako ako kazdy iny vyrobca, tak aj Samsung ma medzi najlacnejsimi produktami viareco nie zrovna vydarenych alebo kazivych produktov. Ale ako som spomenul, aj viarero vybornych.

    anonymous24.05.2011 - 20:59 Trvalý odkaz

    Shifty: Poviem k tomu len tolko, ze GPU mas zle zistene a pri displeji hladas nevyhody v tom najdokonalejsom co dnes mame alebo skor hladas nevyuzitelnost vo vyhodach. Co je blbost. Vsetko ostatne si sam sebe precitaj, zamysli sa nad tym a zistis ze su to jednoducho nezmysli. Nema vyznam to tu rozpisovat.
    Ale celkovo je problem v tom ako pri displeji ze hladas nevyuzitelnost praktickych vyhod.

    anonymous24.05.2011 - 21:36 Trvalý odkaz

    root: Chcem sa spytat hosi. Padlo tu nieco o ceskej a Slovenskej distribucii. Ja som si SGS2 objednal zo sysnet.sk a tam je to zevraj podla "aaa" distribucia pre Cesko. Je to nejaky rozdiel? bude to nejaka nevyhoda alebo ako? vobec sa do toho nerozumiem tak mi to prosim vysvetlite. Vdaka

    anonymous24.05.2011 - 21:52 Trvalý odkaz

    were: vsade jebu toten LED blesk skurveni kedi sa uz dockam xenonu bude to v tomto tisicroci?

    anonymous24.05.2011 - 22:22 Trvalý odkaz

    root: rozdiel je v tom, ze uzivatelska prirucka bude v cestine... :-)

    anonymous24.05.2011 - 22:23 Trvalý odkaz

    aaa: sorry, omylom som napisal meno root v predchadzajucom prispevku

    anonymous24.05.2011 - 22:24 Trvalý odkaz

    root: Fuu tak to je potom parada :) dik. uz som sa bal ze budem musiet rusit objednavku. Tak to je pohodicka. uz len cakat kedy mi kurier brnkne.

    anonymous24.05.2011 - 22:50 Trvalý odkaz

    PowerVr: SWYPE bude v cestine ked dobre viem .

    anonymous25.05.2011 - 00:23 Trvalý odkaz

    Markos: Dnes som bol v Poluse v samsungu a oddnes ho tam maju - to je ta dobra sprava. Ta zla je ze oficialne stoji az 600€ :(

    anonymous25.05.2011 - 17:59 Trvalý odkaz

    shawn2: no dufam ze bude v orange po 1.6 (alebo 15.6)