Samsung Omnia II (Samsung i8000)

  • Martin Hombauer 05.02.2010 - 21:28

    mental.disease: Tento samsung. Sice nie je nijak extra inovatívna oproti HTC Touch HD. No dovolím si tvrdi?, že do roka a do d?a Samsung zožerie HTC aj s botami. Tak ako zvalcoval SE a momentálne atakuje Nokiu..

  • anonymous17.05.2010 - 02:51 Trvalý odkaz

    Risso: Cawte... pomoc..proim.. chcem kupit fon ale neviem sa rozhodnut medzi SE vivaz a Samsung omniaII.. dakujem..

    anonymous17.05.2010 - 17:34 Trvalý odkaz

    Mewtwo: na gsmarena.com je napisane ze ma Internalku 2/8/16 GB, ktore z nich to je?

    anonymous17.05.2010 - 23:36 Trvalý odkaz

    Luky: Skype ide , ale vo verzii 2.5, novsia 3 mi nesla.
    A internu pamat ma 8 GB.

    anonymous20.05.2010 - 21:47 Trvalý odkaz

    ap3: urcite si vyberiem omniu 2

    anonymous26.05.2010 - 23:43 Trvalý odkaz

    Patrik: WM som mal raz a uz v zivote viac..omnia 2 vas moze okuzlit velkym amoled dyspleyom ale po case sa ho budete chcet cim skor zbavit..WM a amoled su len obchodne triky ako predavat za 10 000sk velkomu mnozstvu ludi aj ta cena je lakava..ale co stoho :D:D

    anonymous28.05.2010 - 15:12 Trvalý odkaz

    Marcel: poradím vám nekupujte si omniu 2 ked nerozumiete ani po?ita?u ...ni? vam nebude hovori? ten telefón,iba ten velký amoled displej...ja si ho chcem kúpi? len preto že symbiany od nokie ma už prestali bavi? a Windows mobile bude nie?o podobné ale rozšírenejšie rozhrania...a programy sa hladajú ?ahko,kto chce si najde všetko...

    anonymous30.05.2010 - 01:09 Trvalý odkaz

    Rasto: Zdravim vsetkych, mam maly problem ze ked si zapnem spravcu uloh a prepnem si na beziace procesy tak ich neviem povypinat..... neviete niekdo ako na to... co som mal pred par rokmy fon s wm tak to bola samozrejmost a tu sa k tomu neviem dopracovat... skusal som aktualizovat SU na verziu 3.3 a nepomohlo... za odpoved dik....

    anonymous03.06.2010 - 10:07 Trvalý odkaz

    PYO: Zdravim vsetkych. Mam 3 otazky. Predsalen mate dlhsie omniu ako ja tak skúste poradit. Chcem si nainstalovat skype stiahol som vseliake aplikacie pre wm a neviem ani cez linky ho nainstalovat. Po 2he neviem preco mi vypisuje flash player corupted ked ho chcem nainstalovat pretoze si to skype vyzaduje a ani ho tam nevidim. Obsahuje ho zakladna instalacia wm cinie? 3tia otazka na vas cistenie registrov a tak. Ako na to? Ktorý program je ideálny a nejaký link by sa nan nenasiel? ?akujem dobrej duši vopred. PS som odporcom dlhých nekon?iacich a nic nehovoriacich návodov preto Vás prosím o tip alebo radu...

    anonymous03.06.2010 - 10:11 Trvalý odkaz

    PYO: Pardón zabudol som uvies? že sa jedná o Omniu II i8000. Taký detail že? heh

    anonymous03.06.2010 - 17:31 Trvalý odkaz

    MDZ: Samsung omniu i8000 mam dva tyzdne. A veru spomenul som si na moj starucky sony ericcson t290 s ktorym ma spolocnu jednu dolezitu vec a to tu, ze je velmi velmi a este raz zdoraznujem velmi pomaly. Displej je vyborny, vonku na slnku samozrejme nie je nic vidiet, takze je pouzitelny len vnutri, ale ani iphone nie je na slnku ziadna vyhra. Velkym negativom je nastavovanie profilov zvonenia. Tazko to opisat, je to hroza. Nastavenie pre systemovy zvuk menia hlasitost prehravania hudby a tym padom aj hlasitost prijatia sms. Dalsie velke negativum je prijimanie hovorov, kym telefon zacne zvonit ubehnu 3 sekundy . Nastup zvonenia je postupny tych prvych tri sekund s tym sa neda nic robit. Pri zodvihnuti telefonu vas protistrana nepocuje okamzite, cize zdvihnete a slovo prosim nie je pocut..hrozneee. Pri zlozeni sem tam vyda nejaky pazvuk, to len sem tam. Kludne sa pytajte rad odpoviem na akekolvek otazky ohladne telefonu. Je to proste drahy telefon pre deti , nie pre toho, kto naozaj potrebuje pracovny nastroj.

    anonymous03.06.2010 - 17:37 Trvalý odkaz

    MDZ: Pre skype staci nainstalovat napr aplikaciu nimbuzz. Nie je sice mozne skype plnohodnotne vyuzivat. ale na zakladne veci postaci. Este trocha k navigacii - tej nemam co vytknut, samozrejme hladanie satelitov trva dlhsie aj po nacitani polohy satelitov z internetu, u omnii zo serveru xtra.

    anonymous20.06.2010 - 11:43 Trvalý odkaz

    ORIGIN: Zdravim Vas!
    Mám len dve otazocky mozno sa niekto najde a odpovie mi.
    1: Ked ukoncim aplikaciu tj. zavriem krizikom, stale je v procesoch spustena... Vypinaju sa nejakym inym sposobom alebo ako?
    2: Ako to je s tym Mobile Shell? kde sa to da zakupi? alebo je to free? Ked si to nainstalujem, nieje to zasah do founu? Nepadne zaruka?
    Vopred Vdaka!

    anonymous21.06.2010 - 15:41 Trvalý odkaz

    Lukyno: to MDZ: Zvonenie, resp. to opozdenie sa lahko napravi zmenou v registri:
    [HKLM/Software/Microsoft/SimContacts/RadioEnableDelay]
    DWORD: 0

    anonymous27.06.2010 - 17:38 Trvalý odkaz

    jiggy: Mam Omniu tri dni, a stale z vecera do rana sa mi vybije.Neviem cim to je.Vsetko dam stale ukoncit. Co sa navigacie tyka, nemam s nov problem.Mam tam IGO 8, ale len na karte. Do minuty ju mam nacitanu a satality najde do 30 sek.

    anonymous28.06.2010 - 20:48 Trvalý odkaz

    MiSSi (:: Ahojte , mala som tento mobil asi 2 týždne .. Ale vôbec sa mi nepá?il !! Reagoval mi pomaly .. Tak okamžite som ho vymenila za SE Xperia X2 .. neodporú?am ...

    anonymous28.06.2010 - 20:50 Trvalý odkaz

    MiSSi (:: Dodávam :

    Tiež sa mi kazili média .. A fotoaparát sa pokazil ... NO proste absolútny SHIT !

    anonymous01.07.2010 - 12:49 Trvalý odkaz

    petko U1i: co ste blazni? samsung by som nechcel uz ani zadarmo, mal som uz vsetky druhy mobilov ale samsung je jednoznecne najvacsie sklamanie, a ked mam spomenut tie fotaky, za to by som sa hanbit musel.. zlate sonyericssony..

    anonymous02.07.2010 - 02:48 Trvalý odkaz

    jiggy: Pomalsi telefon jak sony ericson som nezazil.Tak o com je tu rec.Jak si telefon nastavis tak ho mas.

    anonymous02.07.2010 - 23:09 Trvalý odkaz

    sonyericsson: ty si niekedy videl sony ericsson ? pochybujem pretoze aj ten najhorsi ide RYCHLESIE a ma menej chyb ako tato omnia II. Aj moj K850 ide rychlejsie ma menej chyb a neseka sa

    anonymous20.07.2010 - 13:17 Trvalý odkaz

    Romano: Mám Omnia i900 a šlape ako hodinky... ale kedže treba ís? s dobou, už rozmýš?am nad Omnia II. Už len kôli rýchlejšiemu CPU a "možno" lepšiemu LCD... inak používam SPB Shell a je to omnoho lepšie ako všelijaké Samung nadstavby

    anonymous21.07.2010 - 02:23 Trvalý odkaz

    obcan: zdrawim pani.....je tento samsung omnia 2...dobry telefon ci nie ???...oplati sa mi ho kupit??....vdaka za odpoved...

    anonymous25.07.2010 - 20:56 Trvalý odkaz

    jiggy: Ja s nim nemam zatial ziadny problem a mam ho cca dva mesiace.

    anonymous26.07.2010 - 23:11 Trvalý odkaz

    Gabooo: Ja tak isto nemám s nim ziadny problem. Mam ho uz 5 mesiace a este aj 2 rocnú Omnia jednotku. Tieto Samsungi sú podla mna perfektné telefóni.

    anonymous31.07.2010 - 16:16 Trvalý odkaz

    aanitka: Mám Samsung Omnia 2, z Orangeu, cca 6 týžd?ov. Dnes ráno mi zazvonil budík, vypla som ho, a odvtedy mi nefunguje dispej. Teda nereaguje na dotyky...Samozrejem klasický postup - vypla som ho, zapla...vybrala baterku, at?...Ni? nepomohlo a stále bez reakcie...Nemáte s tým niekto skúsenosti? Neviete mi poradi??

    anonymous06.08.2010 - 10:27 Trvalý odkaz

    dalid2: Prechadzam si tuto diskusiu a nestacim sa divit.... Preco si ludia kupujete telefon s operacnym systemom ( asi niektori po 1.x pocuju ze aj telefon ma nejaky OS), o ktorom nemate ani ponatia a/alebo nemate chut si v googli najst aspon zakladne info o Windows Mobile??? Potom sa uz ozaj necudujem, z esu tu reakcie take ake su.. Pripada mi to, ako by som si namiesto auta kupil UNC, lebo sa mi paci ale o 2 tyzdne budem na nadavat, ze sa na tom neda normalne chodit po cestach a nejde to viacej ako 25km/h. To, ze UNC bolo ale vyrobene na nieco ine mi ale unika....

    anonymous06.08.2010 - 10:28 Trvalý odkaz

    dalid2: Ak ale sa chcete a mate chut nieco naucit tak chodte do WM (alebo Androida..). Vo WM mate moznost si cely telefon personalizovat, je dostupnych neskutocne vela aplikacii a aj tie platene sa daju zohnat aj free.
    K instacii programov – ak s tym nemate nijake skusenosti, najlepsie je stahovat kabinetne subory (.cab). Program sa instaluje kliknutim na xyz.cab subor, pri instalacii vyberam kde ma byt instalovany. Spravidla sa instaluje do zariadenia, alebo na kartu. U Omnii 2 je moznost aj do Mojho uloziska. Co je lepsie si uz najdete na nete. Niektore programy sa maju vyhradne instalovat do zariadenia, inym nevadi ak su na karte. Niekolkokrat tu bol spominany Skype. Ten od februara 2010 nie je dostupny pre WM na oficialnej stranke, cab subory sa ale daju najst na nete (stahuj a podobne stranky).

    anonymous06.08.2010 - 10:43 Trvalý odkaz

    dalid2: Instalovanie aplikacii do Omnie (ale vo vseobecnosti vo WM), prejdite si najpr toto vlakno: http://www.i900.cz/viewtopic.php?f=28&t=409
    To: aanitka – ten budik to je program tretej strany, alebo origo instalovany v systeme? U PDA sa bateria nevybera (takto to funguje u normalnych mobilov

    anonymous06.08.2010 - 10:44 Trvalý odkaz

    da: ak ti naozaj nic nefunguje urob Hard Reset....( 1. Turn OFF the phone; 2. Press VolumeUp and Lock buttons (do not release); 3. Press Call/Green and then HangUp/Red (do not release all buttons); 4. Phone should Vibrate and turn on; 5. Count to 3 and release all buttons; You will have a choice to FORMAT or CANCEL the operation.)Skus si prejst toto, tu sa riesi problem s budikom: http://www.i900.cz/viewtopic.php?f=9&t=3375
    To: ORIGIN – SPB Mobile Shell je plateny program. Ale kto hlada kody, ten najde. Nie o zaruku neprides, to by si musel mat neoficialnu ROM. Krizik niektore aplikacie iba minimalizuje, uplne ukoncit ich vies tak ze podrzis tlacidko „kocka“, nabehne ti proepinac uloh a tam vidis co mas spustene. Potom si bud ukoncis aplikaciu co chces, alebo vsetky naraz.
    To:MDZ – viditelnost na slnku. Zial VSETKY dotykove displaye maju problemi s viditelnostou na priamom slnku. Takze ak porovnavas, porovnavaj porovnatelne.... Tvoj SE nemal dotykovy display, je to uplne ina technologia..
    To PYO: skype vo WM nepotrebuje Flash player.. S kade to mas??? Pisal som vyssie – stiahni si cab subor a instaluj ho z karty v Omnii.

    anonymous13.08.2010 - 14:14 Trvalý odkaz

    iiyama: mam ho uz 5 mesiacov a neviem si ho vynachvalit, ak nechcete pomale reakcie - vypnite si Samsungove widgety a ja osobne to vypinam tak 2 max 3x mesacne. Inak ide v kuse a bez problemov. Ziadne zasekavania OS-u, resp. pady a to co je hore uvedene ako minus, za sa nedaju vymazavat spravy jednotlivo - nie je pravda - je moze vymazat podla potreby , len si treba uvedomit ze je to OS a robi to co mu uzivatel zada. Takze ak spravne oznacite co chcete zmazat a co nie, urobi presne co sa po nom chce. Jedine co mu mozno vycitat, je ze po prechode hranicou a napojeni na cudziu siet a spatnom vrateni na SK - treba nanovo pouzit fuknciu zapnutia telefonu - nie fyzicky. inak sa mu nepodari pripojit k internetu. ale pokial mate aktivovany internet aj v zahr. je to bezpredmetne avsetko stale fachci.
    Pred tym som mala nokiu E65 so symbianom, a tento WM6.5 stabilitou a funkciami mierne lepsi. Niekde som citala, ze mal typek problemy s citatelnostou displaya na slnku - da sa to nastavit.. Zatial moj najlepsi mobil.

    anonymous17.08.2010 - 18:42 Trvalý odkaz

    dí: ahojte....chcem sa opýta? ktorý mobil je lepší? iPhone alebo tento samsung ktorý si mám kúpi??

    anonymous18.08.2010 - 23:21 Trvalý odkaz

    michal: Prosim vas velmi pekne mohli by ste mi niekto poradit. mam problem s pamatou.. neviem ako mam nastavit to ze ked mi chce niekto posielat video alebo nieco tak mi pise ze mam malu pamat..ale ja mam vsetko prazdne ved to je 8gb. ze kde to mam nastavit dakujem

    anonymous19.08.2010 - 13:00 Trvalý odkaz

    dalid2: 2 -di - iPhone si kupuju tieto skupiny ludi:
    1 - zamestanci Apple
    2 - kupis si ho v USA za facku
    3 - ludia trpiaci nedostatkom (intelektu, sikovnosti, ochoty ucit sa), ktory sa snazia kompenzovat predrazenou stylovkou...
    2-michal - ako ti to video posiela? (mail, BT??) Nie som si isty, ale tusim je predvolene, ze sa subory ukladaju do Mojich dokumentov - tie ozaj mozes mat plne. Da sa nastavit, aby ti ich ukladalo napr do mojho uloziska.

    anonymous19.08.2010 - 13:21 Trvalý odkaz

    michal: hej posiel mi to cez BT. no ja viem presne to potrebujem aby mi to ukladalo do mojho uloziska lenze to neviem vobec ako to mam nastavit.. asi je to moc zlozite na mna :DDDD

    anonymous24.08.2010 - 16:47 Trvalý odkaz

    dalid2: michal - chod Nastavenia - Prepojenie - BT (zapni ho) a potom - menu-Sluzba zarizeni -Prenos souboru - klik na ikonu moznosti vedla neho - sdilena slozka - vyberies z adresarovej struktury kam sa ti maju BT prenasane subory ukladat (napr. Moje uloziste, Pamatove Karta.. (alebo si tam vytvor nejaky adresar (napr prenesene BT data) a tam mu nadefinuj cestu). A samozrejme zaklikni - Povolit zapis. ;)

    anonymous25.08.2010 - 23:55 Trvalý odkaz

    laco : mam omniu 2 asi 3 mesiace...fakt pecka... rychly...reset nevidela este ani raz... toto je moj druhy telefon s WM a som spokojny...... pripojenie na net ide krasne...

    anonymous09.09.2010 - 14:46 Trvalý odkaz

    marek: ja len k tomu displeju sa tu pisalo ze 65 tisic farieb je malo a tak a skoro som sa nechal odradit kecami ale z vlastnej skusenosti mozem povedat ze v porovnani z nokiou co mam a ma 16 mil tak ten amoled je uplne o niecom inom je to prekrasny obraz mozem povedat ferebny svet v hrsti :)

    anonymous12.09.2010 - 12:58 Trvalý odkaz

    jofree: neni to malo tych 65 000 farieb ?to z akeho dovodu je tam len tolko hmm

    anonymous12.09.2010 - 23:41 Trvalý odkaz

    patrick.alfa: jofree treba sa uz prebrat a neposudzovat kvalitu displeja podla toho ze kolko ma farieb kebi tu bolo napisane ze ma 16 mil. farieb tak bi si si ho bez problemov kupil ze? ono skus ist do obchodu zober telefon co ma 16 mil. farieb a samsung omni2 co ma podla teba iba 65 000 farieb a garantujem ti ze povies ze samsung ma displej krajsi.ze bi zazrak ani nie ale lepsie rozlisenie a amoled displej. vyskusaj to a pochopis ze tych farieb malo NENI!!!!!!

    anonymous17.09.2010 - 01:35 Trvalý odkaz

    jojo: Ešte odkaz pre nokiakov, sonyeriksonakov a ostatných podobných: Chodte si chváli? svoje zna?ky na stránky im venované, tu nie je fan klub, ale fórum, ktoré má poradi? a pomôc?. Howgh

    anonymous17.09.2010 - 01:36 Trvalý odkaz

    jojo: Komu sa zdá omnia pomalá ( ?o nie je) nech si odinštaluje programy, ktoré nepoužíva, odstráni si samsung widget a pravidelne si vypína spustené programy na pozadí. SK tools tiež spraví svoje.Komu sa pá?i Android a iné systémy, nech tu neotravuje, ja dávam prednos? WM pre nespo?etné množstvo aplikácii. Vždy si ho pesonalizujem a po dlhom niekolkoro?nom testovaní sa mi vo WM osvedcili: SPB Mobile Shell,Iconsoft PhonEx,Skype,Oprera, SK tools,SPB time, SPB Home,Spb pocket plus. Ziaden z nich sa nebije, všetko ide svižne.Prvú omniu som za dva roky musel resetnú? koli zamrznutiu len raz. ?o sa týka displeja - sta?í raz vidie? :-)
    Ešte odkaz pre nokiakov, sonyeriksonakov a ostatných podobných: Chodte si chváli? svoje zna?ky na stránky im venované, tu nie je fan klub, ale fórum, ktoré má poradi? a pomôc?. Howgh

    anonymous20.09.2010 - 14:26 Trvalý odkaz

    Lukas: Mam ho v cestine. Kde stiahnem slovencinu pre Omniu 2? Uz neviem kde hladat, skusal som cez Google rozne stranky, no nic bez vysledku. Poradte. A ak nie slovencina, tak aspon cestina keby sa dala staihnut, ale ani to som nikde nevidel.

    anonymous10.10.2010 - 10:28 Trvalý odkaz

    jogy: slovencina neexistuje pre omniu 2, je len cestina a ostatne svetove jazyky.. a cestina je v kazdej oficialnej verzii ROM len sa pri flashovani musi nastavit a potom sa musi nastavit v telefone takze tak

    anonymous12.10.2010 - 09:39 Trvalý odkaz

    Mike: Ahojte. Mám na Vás otázku. Tí ?o sa rozumiete do týchto dvoch PDA, ktoré by ste mi odporu?ili. Aj jeden aj druhý by som kupoval cez bazár, ?iže ako používaný. Aké sú klady a zápory u jednotky a u dvojky?

    anonymous15.10.2010 - 12:33 Trvalý odkaz

    Renegat: Chcel som sa spytat, zkopiroval som film do omnie - bezal v pohode. Po urcitej dobe som na pristroji musel kvoli inemu problemu (GPS) spravit HARD RESET - cize vychodzie tovarenske nastavenie. Odvtedy mi nebezi film. Vyhodi mi len "NEPODPOROVANY FORMAT VIDEA". Vedel by mi niekto poradit, co stym? Dakujem

    anonymous21.10.2010 - 18:44 Trvalý odkaz

    mt3: Mam otazky. V nastaveniach - nastavenie pamete je moznost "vymazat pamet". Ked to zvolim, vymazu sa iba moje data, alebo aj poovdne aplikacie ako napr. balik office ??

    anonymous25.10.2010 - 17:28 Trvalý odkaz

    korps: povodne by enmal vymazat teda tie co tam boli po prvom spusteni

    anonymous26.10.2010 - 17:26 Trvalý odkaz

    jasnovidec: zdravim,
    mam taku issue. So samsungom som (zatial) velice spokojny, az na jednu vec. Ze, akonahle odpojim telefon od pc z usb kabla tak sa telefon zacne strasne sekat. vypis procesov ukazuje, ze shell32.exe vytazuje cpu, co predpokladam sposobuje dany jav. Mate niekto s tymto nejake skusenosti, ze co to sposobuje a ako to fixnut ? je to celkom otravne a jedine co pomoze je restart celeho pristroja.
    vdaka za kazdy hint.

    anonymous27.10.2010 - 02:11 Trvalý odkaz

    jasnovidec: A este jedna otazka,
    funguje vam Carousel view v pohode ? lebo mne to seka. Je to slabym hw sposobene ci treba to nejako tweaknut ?

    anonymous03.11.2010 - 15:08 Trvalý odkaz

    lukas: Mám otázku rozhodujem sa medzi Omniou 2 (Samsung i8000) alebo Sony E. X2 poradte mi, Dakujem