Samsung Omnia II (Samsung i8000)

  • Martin Hombauer 05.02.2010 - 21:28

    mental.disease: Tento samsung. Sice nie je nijak extra inovatívna oproti HTC Touch HD. No dovolím si tvrdi?, že do roka a do d?a Samsung zožerie HTC aj s botami. Tak ako zvalcoval SE a momentálne atakuje Nokiu..

  • anonymous17.06.2009 - 09:29 Trvalý odkaz

    riki: Tak podla recenzii na zahranicnych serveroch tento Samsung je o poznanie lepsi ako nove HTC PRO 2, len tolko k tomu.

    anonymous17.06.2009 - 13:54 Trvalý odkaz

    stanleyjr : riki htc tp2 ma qwerty a toto nie, takze tazko zrovnavat, ale moze mat rychlejsie reakcie ;)

    anonymous17.06.2009 - 15:11 Trvalý odkaz

    riki: no pozeram ze som zle napisal.. Tento Samsung je o poznanie lepsi (podla recenzii) ako HTC Diamond 2. To som chcel napisat a HTC PRO 2 ma v Samsungu priameho konkurenta v Samsung OmniaPRO B7610.

    anonymous17.06.2009 - 17:03 Trvalý odkaz

    garcia: tak to pekne posrali s tym WM... napchat tam slimakoidny vkuse zamrzajuci "akoze" system je krok do vykalov... mali tam dat symbian alebo adroida..

    anonymous17.06.2009 - 17:50 Trvalý odkaz

    ja: ..on tam napisal aj android...

    anonymous17.06.2009 - 18:15 Trvalý odkaz

    garcia: mal som zariadenia s WM a uz nikdy viac.. keby WM nevyrabal M$ tak sa na trhu ani neuchyti... a mne nejde len o aplikacie ale hlavne o rychlost/stabilitu/pouzitelnost systemu.. u WM nic take neexistuje... a ak chces tvrdit opak tak to len dokaze ze si WM nikdy nemal... a este nieco.. nikde som netvrdil ze symbian je super... ale pre mna je ovela pouzitelnejsi ako WM..

    anonymous17.06.2009 - 22:11 Trvalý odkaz

    riki: pre android je este menej aplikacii.. preto som to ani nekomentoval..

    Garcia:zda sa mi ze ty si mal WM asi pred sto rokmi, ja mam uz tretie zariadenie s WM a som nadovsetko spokojny.. rychlost je vyborna, softreset raz za tyzden staci a nemrzne mi mobil vobec, ani raz sa mi nestalo a pouzitelnost WM je urcite najlepsia oproti konkurencii..

    anonymous17.06.2009 - 22:39 Trvalý odkaz

    garcia: len tak medzi nami.. mal som HTC Charmer, HTC Touch a HTC Diamond... v kazdom jednom bol WM 6 .... a kazdy jeden bol pomaly, spustenie telefonu trvalo aspon 2min.. a velmy caste zamrzania..

    mam stym svoje skusenosti a po nich viem ze uz WM nikdy viac aj keby mal fon 3Ghz a 2GB ram ajtak na tom WM bude neskutocne pomale.. proste je to moj nazor po skusenostiach s WM..

    anonymous18.06.2009 - 09:31 Trvalý odkaz

    riki: vsak ja ti nazor neberiem, ale mam iny, jasne ze reakcia je pomalsia ako na iPhone kde nic nebezi na pozadi, ale v zasade (momentalne mam OMNIU a novsi firmware) reakcie a cakanie na spustenie aplikacie su rychle, na dumbe mi isto dlhsie otvaralo otvorenie Java hry ako tu hociakej aplikacie. A jak vravim a vravim to uprimne, nepoznam co to je mrznutie telefonu a vse slape ako ma.

    anonymous18.06.2009 - 11:17 Trvalý odkaz

    stanleyjr: ja potvrdim rikiho slova fakt wm 6.1 pro je ina kava a pokial neinstalujem neoverene aplikacie tak bezi pomerne svizne az na obcasne zamrznutie, ale treba sa o stroj starat, cistit ho aby mal dostatocnu pamat. darmo je to proste win ale mam ho rad ;) netvrdim ze symbian alebo android je na nic ;)
    to garcia: spustenie masiny je zavisle na pocte beziacich aplikacii ktore sa spustaju po starte, ale to asi vies ;)
    mne sa spusta tiez par apps ale aj tak spustenie trva max. 30s a nie 2 minuty

    anonymous19.06.2009 - 21:03 Trvalý odkaz

    franto: ja mám tú prvú omniu a poviem vám že ten procák tam úplne sta?í chcelo by to 256ram ale to by som chcel asi vela kurnik tento nový procák musí by? riadna pecka pokial tam nedajú 128 ram a dalšia vec s touto omniou sa budem ?ažko lú?i? mám ju pol roka a je to pecka. Má to fakt všetko ?o má ma? telefón a vylepšenia oproti tejto starej budú minimálne takže je mi to jedno aj ked víde dalších 20 nových modelov

    anonymous22.06.2009 - 14:03 Trvalý odkaz

    jackass22: opat to dokaslali ze tam nie je xenon....skoda

    A k tym farbam , pozrite si fotku na displayi 65 000 farieb a 16 milionov farieb, je to hned na oko vidno-obrovsky rozdiel.....ale wm viac neumozni...ale to by az tak nevadilo ako xenon

    anonymous26.06.2009 - 03:12 Trvalý odkaz

    Furty: Mam tiez Omniu 1 pol roka, spokojny som viac ako s SE P1. ani som necakal ze WM ma nadchne viac ako symbian. tam mi vadila pomalost ale za to mohol asi CPU, neviem. Na omnii mi vadi citlivost displeja. Amoled by to mal zvladnut :) takze cakam na Omnia 2

    anonymous30.06.2009 - 01:09 Trvalý odkaz

    nosooo: a kedy ma vyjst tato nova omnia?ci to este nikto nevie?

    anonymous04.07.2009 - 17:09 Trvalý odkaz

    sympo: Ako tu už bolo spomenuté o wm sa treba aj trocha stara? a pokia? si ?lovek kupuje takýto inteligentný tel.,tak by aj mal trocha tomu rozumie?,teda pokia? si ho nekúpil iba z predstíže... A je to to len vec toho,ako si ho užívatel vie prispôsobi? tak,aby mu vyhovovalo prostredie a aplikácie... Existuje kopec rom-iek,ktoré eliminuje naozaj niektoré nepotrebné aplikácie,ktoré spomalujú aj spomenutý štart... Takže je to iba na užívatelovi... :o)

    anonymous14.07.2009 - 01:16 Trvalý odkaz

    UjoGrymaso: mna by tiez zaujimalo kedy vide tento model na trh, aa aj jeho cena :) lebo ma dve velke plus s 3,5mm jackom aaa displayom :) aj jeho rozlisenie aj viditelnost na slnku :) ++

    anonymous14.07.2009 - 19:46 Trvalý odkaz

    terminator: ma to stereo repraky, ci nejake vylepsenie kvality zvuku?

    anonymous15.07.2009 - 02:36 Trvalý odkaz

    Miki: Presiel som z Nokie na OMNIU a aj ked je super a da sa tam naozaj vyhrat s roznymi aplikaciami, dve zakladne chyby - nefunguje bluetooth synchronizacia s PC, musi sa vzdy pripajat cez kabel, lebo WM 6.1 nema totozne porty na sparovanie s Windowsom. Druhy velky problem je display - aso po pol roku sa stava, ze sa neda dobre nakalibrovat a cela lava strana absolutne nefunguje, cize ani tlacitka na klavesnici, ktore su vlavo, sa vobec nadaju stlacit, co vyrazne limituje funkcionalitu telefonu a sposobuje casto problemy, ze bud si napr. vobec nenapisete "a" pripadne cislo "1" resp. musite telefom otocit na sirku a tam to zase miesto horneho riadku stlaca riadok nizsie, cize iny, ako potrebujem. Idem ho reklamovat, je to asi SW zavada, ale robi to iste aj kolegovi, co znamena, ze to nie je chyba jedneho zariadenia.

    anonymous21.07.2009 - 20:19 Trvalý odkaz

    franto: OMNIA po?uj ja mám tiež omniu a mám ju už polroka a poznám dalších ludi co ju maju a toto ?o si tu ty napísal o tom displaye že sa to stáva tak to po?ujem prvý raz. ten display ur?ite len tak zni?oho ni? neza?ne robi? hovadiny ale ak to máš v záruke tak to chod reklamova? ale ur?ite to nieje normálna vec že to za?ne po pol roku odchádza? alebo nie?o robi?. a dalšia vec pre?o si tam neflaschneš romku ?? ? ? žiadny reset proste ni? som nemusel robi? od kedy som ho flashol

    anonymous25.07.2009 - 00:51 Trvalý odkaz

    marcel: citam tu prispevky a rozhodujem sa ci kupit Nokiu N 86 alebo nivu Omniu i8000-poradte chlapci-pritahuje ma Nokia viac -ale samsung je sam sung....neviem sa rozhodnut

    anonymous31.07.2009 - 13:29 Trvalý odkaz

    tomas: jedno neviem pochopi? pre?o všetci vyrobcovia nobilov kopiruju výzor telefonu po iPhone akurat mam v ruke iPhon aj OMNIU II a neuveritelne sa na seba podobaju. Dako tu viazne kreativita vyrobcou:))))))

    anonymous06.08.2009 - 01:50 Trvalý odkaz

    mareciino: ludia kurna kedy to bude v predaju tento strojcek?hmm tomas?skadial ho mas?z nejakeho kamiona?;DDD...noo ide o to ze to nie je ziadne kopirovanie tvaru ani nic take!ludia treba pochopit ze nemozete nadavat ze dnesne nove fony su iba kopie i-phonu!!ved ale kto z vas ide dnesne auta porovnavat s prvym vozidlom ktore bolo vyrobene prosim vas!!!kazdy len krici "seetci opakuju po apply" ale to nie je taak ved vzdy niekto musi hodit napad a ostatni ho rozvyjaju o tom je dnesny biznisssss!!!halooo uz je jasne?!:DDDa semsa s tym datumom prosim!!:DD

    anonymous07.08.2009 - 22:19 Trvalý odkaz

    Mitarai: Hello, chytráci. Tu je fakticky jeden múdrejší, ako druhý. WM dokáže pracova? s 262144 farbami, možno aj s tými 16 miliónmi by dokázal (ale to zrejme zatia? nikto neprogramoval, takže zatia? zrejme nie), ale nako?ko to má príliš ve?ké nároky na celkový beh systému (predovšetkým na RAM a obrovskú zá?až procesora), tak to žiadny smartphone s WM nemá "zapnuté" (nie je to zahrnuté v systéme). Každopádne schopný JE. A tento phone vyzerá ve?mi fajn, Samsung naozaj "žerie" všetky mobilové kategórie, smartphonmi po?núc - kvôli Marvell procesorom (prakticky celý zvyšný svet smartphonom momentálne využíva Qualcommy setu 720x, ?o je nehorázny crap - napr. Xperia x1, HTC touch pro, touch pro 2, diamond, HD, ...). Takže tak.

    anonymous08.08.2009 - 21:52 Trvalý odkaz

    denisa: ktory je lepsi samsung omnia 2 alebo samsung omnia HD?

    anonymous11.08.2009 - 14:05 Trvalý odkaz

    miso: Rad by som sa spital ako to je s tym displejom bo tu sa uvadza 65k a aj na inych stranakach co ho hodnotili sa uvadza bud 65k alebo nic, ale priamo vyrobca ma 16mil, tka jak to je???
    Lebo sa rozhodujem medzi omnia 2 a jet, tak by ma to zaujimalo.

    anonymous11.08.2009 - 19:47 Trvalý odkaz

    Jano: Jediny problem s omniou je vacsinou medzi stolickou a dotykovym displejom ke? si nevieš systém nastavi? nekupuj windows mobile akonáhle si trošku zdatnejší dáš si tam odladenú ROM aplikácie len tie ?o potrebuješ tak ti reaguje rýchlejšie ako mobil bez OS. Neuveris ked neuvidis. Kamarát sa tešil z IPhonu aký je rýchly, kým neuvidel možnosti WM a ako rýchlo reaguje odladená omnia :D To že nie?o nevieš nastavi? neznamená že sa to nedá!!!

    anonymous25.08.2009 - 17:48 Trvalý odkaz

    UjoGrymaso: Dnes som volal na Samsung infolinku a povedali ze 14-15 septembra by mala byt v predaji :( takze si este pockame.

    anonymous26.08.2009 - 13:47 Trvalý odkaz

    UjoGrymaso: takze v cesku dnes hovorili ze az koncom septembra.. pekne sa to predlzuje :(

    anonymous31.10.2009 - 16:36 Trvalý odkaz

    anonym: Tento samsung je podla mna velmi podareny z mnoho funkciami....mnohy pisete ze 65 tis farieb je malo....vyskusjate si dat na stol 10 roznych mobilov inych znaciek a povedat kolko maju farieb,....Chcem tym povedat ze nokie davaju 16 mil. len ako marketingovy tah

    anonymous02.11.2009 - 19:40 Trvalý odkaz

    UjoGrymaso: jedna chyba je v parametroch. bol som osobne v Samsungu, aby som sa blizsie informoval, a povedali mi par zaujimavych veci. Telefon by mal na nas trh prist len v 2GB verzii, a telefon preto meska na trh, lebo do neho davaju uz novy WM 6,5, lenze toto iste robia aj v CZ, len tam ma byt na trhu 8GB verzia. uz ju aj maju v predaji (v cechach), ale len s anglickym menu a 2GB pametou, ktore pravdepodobne objednali v nejakom ENG e-shope. (napr. www.clove.co.uk) je s tymto telefonom salat, tak som aj zacal rozmyslat o HTC HD 2, lenze v porovnani ma to stale taha k Omnii, lebo ma fakt uzasny display, ako som pocul od jedneho majitela Omnie 2 a aj podla videi, ktore som videl( ako aj rozobrany telefon cisto s displayom, ktory sa da ohybat. to som bol fakt milo prekvapeny, teda po zasahu na display nepraskne ako ostatne TFT display-e) a to HD 2 ma HSUPA- 2 Mbps a Omnia ? 5.76

    anonymous08.11.2009 - 10:50 Trvalý odkaz

    vintage: co som pozeral videa aj katalogy ponuky a tak vsade sa uvadza 16 mil farieb tak neviem ci je tu zle uvedene ale vsade inde je 16 mil...

    anonymous19.11.2009 - 15:09 Trvalý odkaz

    FoXiK: K tým farbám by som powedal to?ko, že má tých 65tis farieb tu je to dobre napísané, dnes som videl naživo ten telefón mal ho predomnou v škole na prednáške jeden chalan a tiež vravel ako ste písali že sa dá displej ohýba? bez toho aby sa mu nie?o stalo až po odstránení dotykovej vrstvy, ale také sú predsa OLED displeje, kto by ale rozoberal telefón aby sa na to pozrel neviem, skôr je to len taká zaujímavos?. Mal 8Gb verziu ?o som videl a podanie farieb, sýtos?, jas a kontrast, no úzas :) !

    anonymous19.11.2009 - 15:10 Trvalý odkaz

    FoXiK: Taktiež vravel, žé má tých 65tis farieb aj sám som to videl ale ako aj on powedal nieje to vôbec vidno že má len 65tis. farieb.

    anonymous21.11.2009 - 16:49 Trvalý odkaz

    Juro: No k tym farbam, samozrejme kto chce vidiet nejaku chybu, tak si moze vsimnut tieto farby, lebo konkurencia ponuka viac. Lenze treba sa pozerat potom na rozdiely TFT a AMOLED. Osobne by som chcel radsej AMOLED s niekolko nasobne vyssim kontrastom ako TFT s vyssim poctom farieb. Treba hodnotit ine veci, nie displej, na ktory ked sa pozriem, tak tie farby su doslova uzasne, taktiez rozlisenie. Pri kupe tohto telefonu by som sa skor zameral ci chcem mobil s Windows Mobile, alebo chcem Symbian, co ma predchadzajuca verzia. Potom jedine konkurecne znacky aj s inym systemom ako je Maemo 5. No osbne za cenu necelých 10 tisic K? by som ju bral všetkými desiatimi. Nerad by som za mobil daval sumu 600 eur len preto, že v rebrí?ku je o jedno miesto vyššie. Samozrejme každý ma svoj subjektívny rebricek, podla toho co od tohoto mobilu caká. Ale pokial by som hodnotil displej, isto je v prvej 5ke na trhu i napriek 65 tisicom farbam.

    anonymous04.01.2010 - 14:53 Trvalý odkaz

    farba: boze sakk nechapete ze windows mobilee bere len 65 tisic farieb

    anonymous05.01.2010 - 16:09 Trvalý odkaz

    Janci: ak si kupim 2 GB verziu a dokupim kartu 8 GB, ake to ma negativa oproti 8 GB verzii? je rozdiel v rychlosti, ako taha data z karty?

    anonymous09.01.2010 - 21:44 Trvalý odkaz

    Jojo: Vie mi niekto povedat rozdiel medzi omniou Pro a omniou 2 odhliadnuc od toho že Pro ma qwertz klavesnicu hardverovu? Rozhodujem sa medzi týmito dvoma telefonmi a newem si dat rady. Kazdu radu prijmem. Ake su dalsie rozdiely týchto telefonov??? Dakujem

    anonymous12.01.2010 - 21:04 Trvalý odkaz

    ivek: Boze to je radost pozerat jak amateri hovoria o tam ze je slabe 65k farieb , keby som pred vas postavil nejaku nokiu s 16 mil farieb a a omnia tak by ste nepoznali rozdiel , a ty co vravia ze wm je slabinou tohto fonu ta to asi nemali wm. Je to super operacny system ktory prehra absolutne vsetko dokonca aj ps1 hry som rozbehal na starej omnii , o tom mozu sony ericsony a lg a nokie iba snivat , samsungy su peckove masinky ktore maju super procesory ale ich chybicku vidim vo velmi slabej baterke , a ten amoled display je super -super cierna , len nwm preco tam dali wm 6.1 vsak to je nezmysel .. Alee symbian sa nemoze rovnat wm , mozno aj preto novsie nokie pomaly ustupuju od symbiana - myslim ze n900 uz nema symbian

    anonymous13.01.2010 - 00:07 Trvalý odkaz

    patrick.alfa: presne ivek ako hovoris keby dali tym co tu furt a furt pisu o tych farbach ze ich je malo daku nokiu so 16 mil. farieb a omniu tak by neprisli na rozdiel nie je to o farbach ale o rozliseni a samsung ma ktomu este aj amoled displej.

    anonymous24.01.2010 - 17:06 Trvalý odkaz

    sanjuro: pre vsetkych chytrakov, ludske oko dokaze rozoznat nieco vyse cez 400tis. farieb, avsak 65tis. farieb pre bezneho uzivatela absolutne postacuje, pokial na mobile nerobi s grafickymi aplikaciami :-D, pre neveriacich otvorte si daku fotku vo wine a v nastaveniach rozliska si zmente z 32bit na 16bit farby a uvidite ze tam rozdiel nie je, ty s citlivymi okami uvidia rozdiel len velmi velmi maly a to sa jedna o obrovsky monitor vaseho pc, nie 3.5" displej, takze asi tak

    anonymous27.01.2010 - 16:08 Trvalý odkaz

    Tomy: Ma to AGPS ci plnohodnotny GPS bez pripajania na internet?

    anonymous30.01.2010 - 14:47 Trvalý odkaz

    ivek: jasne ze to ma gps , navigacia igo je asi to naj co sa da do wm dat , a je bezplatna

    anonymous05.02.2010 - 21:17 Trvalý odkaz

    Michal Krajcir: ZÁKLADNÉ INFO práve aktualizované na RECENZIU. Diskusia premazaná.

    anonymous06.02.2010 - 10:42 Trvalý odkaz

    lol: co nedali zasaa video nechapem nerozumiemm

    anonymous06.02.2010 - 16:14 Trvalý odkaz

    John Jackson: Pokial viem, HVGA nie je 480 x 800

    anonymous06.02.2010 - 19:45 Trvalý odkaz

    snOOk: Dislej je proste super AMOLED je neprekonatelne.
    Prostredie TouchWiz som po skusenostiach z i900 okamzite zrusil. Je proste nepouzitelne, pomale a neprisposobive. Osobne som spokojny s prostredim PoinTui Home2 + PointSense Suinte.

    anonymous06.02.2010 - 20:01 Trvalý odkaz

    eurino: VSETKY FW OKREM JANUAROVEHO TOHOTO ROKU SU ZLE ... PRI NICH TELEFON PADA ATD A VSETKY NEVYHODY SPOMENUTE MINIMALIZUJE POSLEDNY FW Z JANUARA ... PRE BLIZSIE INFO MA KONTAKTUJE...

    anonymous06.02.2010 - 21:32 Trvalý odkaz

    Peter: Aky je rozdiel medzi Jetom a Omnia II?

    anonymous06.02.2010 - 22:33 Trvalý odkaz

    eddie: rozdiel je jednoznacne v os.. omnia ho ma otvoreny.. takze si ho mozes rozsirovat.... omni ma vacsi display.... ale je raz taka draha ako jet... ale podlamna stoji za tu cenu 409€