Samsung Jet (Samsung S8000)

  • Martin Hombauer 31.07.2009 - 20:07

    Juraj: Pekné....

  • anonymous05.03.2010 - 21:38 Trvalý odkaz

    MarTkoo: v meno si nájdi aplikáciu Wi-Fi a len "klikny" do stredu na názov Wi-Fi !

    anonymous06.03.2010 - 13:11 Trvalý odkaz

    PEPINKO: dakujem velmi si mi pomohol aj ten druhyyyyyyyyyy a este ze ako sa da vypnut ta klavesnica dole ked ide vypnut a este nejake tie finticky alebo aplikaciee na tento super foniiiiiiiiiiiik

    anonymous06.03.2010 - 18:02 Trvalý odkaz

    dufus6: nainštaloval som aplikáciu po?asie. pri otvorení mi vypíše, že žiadna pamä? nie je k dispozícii

    anonymous06.03.2010 - 19:49 Trvalý odkaz

    peter_nr: poprosim vas ako sa spojim s PC co mam original porgram mi to pise chybu poradte sko a co nastavit dakujem

    anonymous07.03.2010 - 11:43 Trvalý odkaz

    Pepinko: all:PROSIM VAS NEMA NIEKTO ESTE NEJAKU STRANKU NA HRY ALEBO APLIKACIE ??? BOL BY SOM VELMI VDACNY !!!
    A ESTE STIAHOL SOM SI ITUNES A CI BY SA NEJAK NEDALI DAT HRY A APLIKACIE KTORE IDU NA IPHONE DO SAMSUNGU PISTE DAKUJEM VELMI PEKNE .. :D

    anonymous07.03.2010 - 13:06 Trvalý odkaz

    františek: pre?o som nespokojný? lebo reklama v ktorej samsung propaguje tento mobil je " smarter then smartphone " (múdrejší ako múdrytelefon) pri?om tento telefon je debilnejší a to o dos?. ?iže klamlivá reklama. lebo z toho vychádza, že by tento mobil ma? ma? lepšie funkcie ako napr. iPhone. ?alej... ma neskuto?ne dokáže vyto?i?... hláška "nedostatok prostriedkov, ukon?ite niektoré aplikácie" pritom mám spustenú len jednu. takže ak mám nie?o rozrobené, vypnem napr. na nete vypne mi to. a pritom je v tomto mobile výkonejší CPU ako v iPhone u ktorého sa nie?o také nestane. ?alší bod. samsung s?uboval podporu na mobil ako aplikácie a nové widgety. no doteraz som ich našiel možno 10. ?alší bod hry: jedine s JAVA podporovu a hry s javou sú oni?om a to absolútne. oproti hrám na iPhone ako keby som porovnal PS3 (iPhone) a PS1 (jet). ?alej baterka... má 5 pali?iek... prvá vydrží dlho ale zvyšné 4 pôjdu dole dos? rýchlo...?iže ak vám odíde 1. pali?ka- ?as za ktorý "padnú" zvyšné 4 je asi taký dlhý ako kým padla tá prvá. tiež ni? moc...to je asi tak všetko. bol som hlupák, že som si nevzal iPhone ale veril som reklame. už nikdy viac SAMSUNG

    anonymous07.03.2010 - 14:59 Trvalý odkaz

    ivek: Za jeden mobil neodsudzuj cely samsung , ja mam samsung omnia a ma kralovsku podporu s ktorou sa ani iphone nemoze rovnat , idu mi tam aj ps1 hry .. moze byt ze tento mobil je trocha nepodareny ale iphone vobec nieje dokanaly - ma vela nedostatkov...

    anonymous07.03.2010 - 17:03 Trvalý odkaz

    Vladislav: Prosím o radu: Potrebujem skopírova? z jedného telefónu na Samsung S8000 cca 600 ?ísel. Ale po skon?ení kopátovania mám na S8000 len 200 ?ísel.Po opätovnom skopírovaní, mi skpíruje ?alších 200 ?ísel, ale tých istých. Poradte, neviem si rady. Už som s S8000 vybral aj SIM kartu. Nepomohlo. V?aka za radu.

    anonymous07.03.2010 - 21:40 Trvalý odkaz

    Tito: pls ?o sa viac oplatí: Jet alebo OmniaII?

    anonymous07.03.2010 - 22:21 Trvalý odkaz

    ivek: Tu nieje o com , ber jednoznacne omniu 2, a ked chces vediet preco mozes sa spytat na nepster36@azet.sk dam ti x dovodov

    anonymous08.03.2010 - 10:28 Trvalý odkaz

    Be-Jay: Raz som to už písal, ale vidím, že to musím opakova?. ...Mobil nemôže za to, že si ?lovek nevie zhodnoti? svoje potreby a nároky a s rozumom ich zoh?adni? aj pri kúpe mobilu. Ale je takých ve?a a aj niektorí si vybíjajú komplex zo svojého pochybenia pri kúpe na tejto diskusii. Tejto chybe sa dalo predís?, keby ?lovek trocha pouvažoval nad svojím konaním a úmyslami...tak zober a predaj svoj Samsung ke? si tak nespokojný lebo mobil Ti asi nevyhovuje. A ?o s?uboval Samsung? S?uby sa s?ubujú a blbý sa radujú. Vedel som o riziku minimálnej podpory zo strany Samsungu, ale aj tak som si ho kúpil. A bolo by na ?ase neporovnáva? Samsung Jet neustále s iPhone. To aj Teba stále porovnávajú napr. s Bin Ládinom? A že si hlupák? Nebudem ?a oso?ova? alebo obhajova?. Sám si sa tituloval. A na vlastnej chybe - ?o je úžasné, lebo len tak ?lovek musí zisti? aký vlastné je a ?o robí. Nevadí. Nech sa Ti darí. Samozrejme si sa nechal ve?mi ovplyvni? reklamou z ?oho som v nemom úžase. Ke? si všimneš diskusiu od za?iatku, každý kto mal o Jet záujem sa pýtal predom než si ho kúpil. Tzn. že si najprv overili fakty a priblížili sa k realite a faktom, ktoré Samsung Jet skuto?ne ponúka. A len jedno - už len to že si si ten mobil kúpil z dôvery k reklame si zaslúži pochvalu pre marketingových mágov Samsungu. Odviedli dobrú prácu - i ke? klamlivú, ale predsa. A nabudúce si už fakt overuj, nielen dôveruj. Lebo takýmto správaním a prístupom sa budeš ?astejšie a ?astejšie titulova? negatívnymi prívlastkami. A to nie je dobré. Pou?il si sa - dúfam. Nech sa Ti darí a nech raz nájdeš mobil, ktorý Ti splní všetky Tvoje o?akávania.

    anonymous08.03.2010 - 10:31 Trvalý odkaz

    Be-Jay: Musíš nainštalova? celý SW od telefónu, aby ti správne fungoval. Pokia? si dobre pamätám, s inštaláciou programu a inštalovali aj ovláda?e. Takže skús to preinštalova?.

    anonymous08.03.2010 - 13:26 Trvalý odkaz

    Be-Jay: Sú nejaké metódy aby ti odstránilo pri hraní hier virtuálnu klávesnicu so šípkami. Ale z vlastnej skúsenosti to neodporú?am nako?ko nie je to 100% funk?né (aspo? ?o mám odskúšané) a už sú hry s plným dotykovým ovládaním na 480x800 bez klávesnice.
    Opä? hore spomenutý link http://download.hellshare.sk/samsung-s8000.zip/1019211 na hry dotykové - odskúšané a bez klávesnice. No a aplikácie a hry od iPhone do Jeta? Myslím, že sa to nedá. Ani cez nejaké konvertory...ke? sa mýlim sorry!
    Vladislav - tak vyskúšaj napr. Mobil edit. Podporuje Samsung Jet a možností editovania tel. zoznamu. Tu je link na stiahnutie. Daj vedie? ?i to beží, ja som to ešte nevyskúšal. http://www.mobiledit.com/me_overview.asp

    anonymous08.03.2010 - 15:23 Trvalý odkaz

    HELLMY: Ahojte. Chcel by som sa spytat jednu vec. Mam samsung S8000 jet a chcel by som zistit ako sa da spravit to menu, za ked mate menu tak tahom prsta do stran mate dalsie menu v podstate multimenu pri Iphone. Dakujem

    anonymous08.03.2010 - 15:49 Trvalý odkaz

    Be-Jay: Tak jednoducho po ploche prejdi prstom z?ava doprava. V menu ?a hodí na ?alšiu stranu a po opätovnom potiahnutí na ?alšiu. Celkovo 3 plochy. Ak si chceš prispôsobi? ikony, tak v pravom hornom rohu menu je oranžová ikona na ktorú ke? klikneš - môžeš si popresúva? ikony a vytvori? si tak tri plochy so soradenými aplikáciami pod?a využitia.
    http://www.youtube.com/watch?v=THgUlsJfk4o&feature=related

    anonymous08.03.2010 - 16:01 Trvalý odkaz

    HELLMY: Ako ked mam plochu, tak mam tie tri palicky, ze mam tri plochy, to mi aj funguje. Ale ked zapnem menu, tak hore tie palicky nemam a aj som skusal prstom tahat vpravo vlavo, le nejde mi to. Nechapem preco.

    anonymous08.03.2010 - 17:26 Trvalý odkaz

    Be-Jay: No ak máš firmware od T-Mobile alebo Orange tak to môže by? preto. Ja som mal Orange FW a nešlo to. Dal som nový FW a už je to ok, a aj ikony si môžem triedi?. V tom je rozdiel medzi firmware operátora a firmware Samsungu. Pomôže asi inštalácia nového firmware.

    anonymous08.03.2010 - 17:29 Trvalý odkaz

    HELLMY: Aha, no tak to bude asi teda tam, lebo mobil mam od orange a nic som tam nemenil. A ktory firmware by som si mal dat ddo mobilu, ktory je dobry? Diky

    anonymous08.03.2010 - 21:43 Trvalý odkaz

    olo: Nazdar chcel by som sa opytat aky je rozdiel v samsungu jet a samsung s5600 5600je lacnejsia a neviem sa rozhodnut pls poradte

    anonymous08.03.2010 - 22:42 Trvalý odkaz

    JA: Tiež som prešiel z Orange FW rovno na S8000XEJA1.
    Ide perfektne, som spokojny.

    anonymous09.03.2010 - 12:36 Trvalý odkaz

    Lukas: Nazdar hosi...podaktori mate uz tento mobil nejaky cas a vychytali ste si urcite chyby...ja sa rozhodujem medzi jetom a omniou II. Z vasich skusenosti by ste ktori brali??? Videl som ze dost ludi na fore je sklamanych z kupy jetu tak som chcel vediet ci je to ozaj az take zle??? diki moc

    anonymous09.03.2010 - 12:44 Trvalý odkaz

    Be-Jay: Ak chceš WinMobile tak ber Omniu.

    anonymous09.03.2010 - 13:11 Trvalý odkaz

    Lukas: Ja som v tomto dost amater ale...na net nebudem chodit, idem mi o ryhclost, podporu aplikacii a klasicke bezne veci, nebudem sa v nom nejako moc sparat a tunit, pokial to nebude treba...dikes

    anonymous09.03.2010 - 16:32 Trvalý odkaz

    Be-Jay: Tak podpora aplikácií je jednozna?ne u Omnie. Ja mám Jet. Nainštalovaná Opera, pár hier pre nudu, Wifi beží, prehráva? prehráva, GPS raz za ?as využijem. Ale ak chceš ma? istotu podpory tak Omnia. Windows mobile ma bohatú ponuku na rozšírenie a personalizovanie.

    anonymous09.03.2010 - 20:09 Trvalý odkaz

    hsdhsa: caute nejdu mi ziadne java aplikacie, co mam robit??? poradte

    anonymous10.03.2010 - 10:43 Trvalý odkaz

    Lukas: Dikes...pozeral som nejake vids a ta omnia sa mi zda byt nejaka spomalena a to ma neskutocne nasrat ked je fone jak snek:D co tika tych aplikacii, staci mi fakt gps, par jednoduchych logickych hier na nudu, aby sa tom dalo pozret aj nejake video, kvalita zvuku aby bola nadpriemerna, fotak na par fotiek, a mozno aj nejaky krokomer (a par podobnych srandiciek ktore vyuzijem raz za rok) proste klasicke veci aby fachcili jak maju a bezneho uzivatela ako ja potesia...a hlavne aby tam bol dobry organizer a pripomienkovac!!!

    anonymous10.03.2010 - 10:54 Trvalý odkaz

    Lukas: A este nieco...mozno sa opitam chujovinu ale ma ten mobil nieco ako Word alebo Excel???

    anonymous10.03.2010 - 14:31 Trvalý odkaz

    skyline: tento telefon v pohode cita PDF,word,excel, power point -vsetko z balika Microsoft Office 2003,ak mas MO 2007 a ulozis to ako MO 2003 tak ti to pojde

    anonymous10.03.2010 - 14:35 Trvalý odkaz

    skyline: Nazdar
    Mam verziu od Orange a by ma zaujimalo ako sa mi zmeni rychlost telefonu+citlivost displeya ak by som ho flashol na novsi...som cital ze po flashnuti sa displey zmeni na "tvrdsi".

    anonymous10.03.2010 - 15:00 Trvalý odkaz

    Lukas: Dik ale viac by ma zaujimalo ci sa da pisat a ukladat to...prezret si to je sice fajn ale ked sa nebude dat pisat je to nic. dik

    anonymous10.03.2010 - 15:44 Trvalý odkaz

    skyline: neviem o tom ze by sa to dalo....
    Ked tak si kup Notebook...najlacnejsi kupis od 250 Eur

    anonymous10.03.2010 - 15:57 Trvalý odkaz

    Lukas: :D dik za radu, ale notebook mi uz netreba...asi som moc narocny...a na omniu by sa nedala taka nejaka aplikacia poriesit??? nevies o tom nieco??

    anonymous10.03.2010 - 16:06 Trvalý odkaz

    skyline: neviem o nicom
    A povedz mi naco chces take funkcie ???
    Neverim tomu zeby si to skutocne vyuzil....
    Si vezmi ako sa pisem na dotykovom displyi a ako na pohodlnej PC klavesnici....je to obrovsky rozzdiel....A este jedna vec - telefony s Operacnym systemom su pomalsie...a ta tvoja Omnia II dokaze v skutocnosti vyuzit okolo 65 tisic farieb lebo ma OS

    anonymous10.03.2010 - 17:43 Trvalý odkaz

    Be-Jay: Smútok. Môj Jet zdochol. Nedá sa vôbec zapnú?. Takže ... teraz už ni? neriešim.

    anonymous10.03.2010 - 17:50 Trvalý odkaz

    Be-Jay: Mne sa cite?ne zmenila rýchlos? a reakcia na displeji po novom firmware. Pozor však na to, že aj firmware má pod?a m?a dos? vplyv na reakcie. Stalo sa mi že pri nejakej verzii bol displej až precitlivelí, ?o mi dos? vadilo. Mal som S8000XEJA1 firmware a fon beží pekne. Samozrejme treba ráta? aj s faktom, že na každom fone sa firmware správa inak. Neviem pre?o ale je to tak. Ke? som si porovnal charakteristiku S8000XEJA1, ktorú si jeden týpek nainštaloval, tvrdil, že na dotyk je telefon pomalší ale u m?a to tak nebolo a všetko šlo pekne. Ale môžem zo skúsenosti potvrdi?, že reakcie sa výrazne zmenili po flashnutí nového firmware na rozdiel od toho od Orange.
    A Lukas kúp si na takéto veci Omniu II. Aplikácii je dos?, len ob?as treba googlova? a nájdeš aj to ?o nechceš :) A po?et farieb? Sta?í že je AMOLED + rozlíšenie .. a menej farieb vraj má vplyv aj na výdrž batérie a ve?a nežerie. Ale to už pod?a gusta.

    anonymous10.03.2010 - 19:19 Trvalý odkaz

    romank: Zdravim. Od vcera som držitelom JETa a som nesmierne prekvapeny. Mam este pôvodny Omnia 1 a je to neuveritelny rozdiel. JET ho uplne preš?al na plnej ?iare. (kvalita prevedenia, obraz, rýchlos?, jednoduchost):) Mam ho od Orangeu a hned bol aj prepalovany FW samozrejme že zadarmo stým že dôvod bol že nie je možné plnohodnotne využi? všetky funkcie vrátane navigácie. Trval to celé 9 dní. Pohoda. Telefón funguje bez nejakých problémov ver. fw = S8000XPIK3.
    Mám ale otázo?ky.
    1, je tento FW v porovnaní z nejakými inými fw dobrý?
    2, ako si možem spusti? navigáciu Route66? nemam ikonu v menu. kormidlo. :(
    3.mam fibernet wifi na routeri d-link di-524 a neda sa mi pripojit, stale tel. chyba nejaky spojovaci bod alebo sa neda prihlasit na router, pritom ale moja omnia sa pripoji v pohode hned. skusal som aj nejake nastavenia na routeri ale nepomohlo.
    4. skusal uz niekto TV - out na LCD? mne to nedava obraz a ani zvuk. mam nejaky standartny kabel ku kamere. Sice sa mi prepne cierna obrazovka ale nic sa nezobrazuje.ale film evidentne bezal na mobile. Musi byt k tel. original kabel od samsungu aby to gungovalo?

    anonymous10.03.2010 - 20:27 Trvalý odkaz

    Ricco: Romank: s tym kablom k TV, som to skusal na roznych tv a ide bez problemov. A pouzil som kabel TV out co je dodavany k nokiam {5800XM, N95..}

    anonymous10.03.2010 - 20:58 Trvalý odkaz

    Dumbo: Pre Krista boha...! Že 1145 príspevkov v diskusi..!!! Môj je 1146.

    anonymous11.03.2010 - 14:26 Trvalý odkaz

    Peter: Jak zdochol z nicoho nic?A nepodarilo sa ti to nastartovat nebol len problem v baterke?

    anonymous11.03.2010 - 16:25 Trvalý odkaz

    Be-Jay: Je úplne v pi... Vôbec sa nezapne. Takže ho dávam do servisu a uvidím ?o mi povedia.

    anonymous11.03.2010 - 16:49 Trvalý odkaz

    Peter: a to sa z nicoho nic vypol? ked ho napojis na pc vobec ho nedetekuje? zeby doska? procak? alebo soft? sice mam precitane vsetky prispevky a mam aj ja jeta uz dlho ak si moc casto flashoval soft mohlo by to byt aj s toho ak zblbol.

    anonymous11.03.2010 - 20:45 Trvalý odkaz

    Rudik77: skúsal som do toho skopírova? DVD aj DivX -stále vyhodí , že nepodporovaný súbor - asi to nerobím správne.

    anonymous11.03.2010 - 20:50 Trvalý odkaz

    Rudik77: Ja som kúpil Kingston 8Gb mikro SDHC class4 so všetkými možnými adaptérmi a funguje super