Samsung Jet (Samsung S8000)

  • Martin Hombauer 31.07.2009 - 20:07

    Juraj: Pekné....

  • anonymous23.02.2010 - 13:00 Trvalý odkaz

    janny: poradte prosim vas ci si mam kupit tento fon alebo pockat do leta...je dobry alebo sa casto kazi&,,diky za odpoved...

    anonymous23.02.2010 - 20:35 Trvalý odkaz

    Andy: Tak oproti 5530 má ve?mi ve?a výhod..?i už fo?ák, display, rýchlos?, batéria...takže ke? sa rozhodujete medzi týmito dvomi, ur?ite si vyberte Jet ako som si vybral aj ja :).a N 5530 sa kazí a zam?za..

    anonymous23.02.2010 - 20:57 Trvalý odkaz

    dufus6: kde by som si stiahol do Jetu aplikáciu Po?asie a ako ju nainštalujem?

    anonymous24.02.2010 - 11:00 Trvalý odkaz

    nesca: Ahojte. Potrebujem nutne poradit. Som absolutny laik a dilemujem nad N5530 Express Music a Samsung JetS8000. Doteraz som mala len Nokie, ale chcela by som vyskusat uz aj nieco ine. Je Jet dobra volba? Dakujeeeeeeem. Pekny den.

    anonymous24.02.2010 - 11:36 Trvalý odkaz

    Andy: Ahojte, kto má tento Samsung ozvite sa mi prosím na e-mail. Potrebujem s nie?ím súrne poradi?. Vopred ?akujem

    anonymous24.02.2010 - 12:17 Trvalý odkaz

    František: kúpa tochto telefonu bola najvä?šou chybou v oblasti techniky v mojom živote! nekupujte to... žiadna podpora zo strany samsungu, absolútne ni?!

    anonymous24.02.2010 - 15:21 Trvalý odkaz

    nesca: Frantisek, mozes byt prosim ta konkretnejsi preco? Dakujem.

    anonymous24.02.2010 - 19:40 Trvalý odkaz

    Martin: Caute ponukam vam za vasu samsung JET moj sony ericsson xperia x1 ale s vasim doplatkom blizsie info martin555333@azet.sk alebo tel.0907 111 527

    anonymous24.02.2010 - 19:42 Trvalý odkaz

    Martin: sorii bez doplatku:D

    anonymous24.02.2010 - 22:30 Trvalý odkaz

    frantisek_ma_pravdu : veru veru suhlasim a taktiez lutujem

    anonymous24.02.2010 - 23:08 Trvalý odkaz

    Branyo: ...preco tolka nespokojnost??? Skus sa rozpisat...

    anonymous25.02.2010 - 00:57 Trvalý odkaz

    Rogid: mobil mam par tyzdnov a som spokojny... Jemne vrzga, ale maloktory mobil nie...
    Aplikacie idu uplne v pohode, staci trosku hladat... zatial mam FW od OR ale budem menit ked zacne motosezona kvoli GPS...
    Nelutujem ze som zobral JET a nie neaku nokiu... to ze ma uzavrety OS si ani nevsimnem... Iba hladam aplikacie a hry ktore su pisane v JAVE a tych je veru dost...

    anonymous25.02.2010 - 19:34 Trvalý odkaz

    romank: zdravim. prave som docital celu diskusiu a som prekvapeny ze to nerobia aj ostani. ale co uz. Mam taku otazocku prosbu. nenapadlo nahodou niekoho urobit fotky a videa pred a po prepaleni orange FW a orig sam. FW? každy tu pise ze je to rozdiel ale nie je to len placebo efekt? mam orig resp. mam novsie tak to musi byt aj lepsie.
    Mohli ste niekto aj porobit fotografie menu aby aj ini videli ze je tam naozaj rozdiel.
    a druha vec kazdy sa tu bavi o zruseni zaruky pri prepaleni firmware. vysvetlite mi jedno. ja mam omniu a bola uz aj v orange na reklamacii. mimochodom reklamacie pre BA a okoli sa robia vyhardne vo Vrakuni, mozno je to aj pre cele Slovensko ktovie. Ja som na tom dotazniku o preberani nikde nepodpisoval verziu FW a ani pri preberani nikto nejontroloval cislo ver. FW. tak mi povedzte ako by vam to dokazali ze ste si to prepalili. ja som podpisoval len klauzulu o tom ze data mozu byt vymazane ze aby som si ich odzalohoval. takze z toho mi vypliva ze ak si nevedia rady a podla mna sa stym nejako nepinkaju a prakticky vzdy prepaluju Fw. pytam sa co by sa mohlo stat s mobilom co by ho firmware dodrbkal. max vam nepojde a v ktoromkolvek servise mobilov vam tam za nejakych 15-20€ natiahnu aktualni. a urcite su to taki borci ze by vedeli aj ten orange tak hodit.

    anonymous26.02.2010 - 17:47 Trvalý odkaz

    JoGi: zdravim ....... pls poradte mi niekto ako dostat do tohto teleffonu S8000 niejaky messenger akymi su fringe aby som mohol ist na skype icq atd ....

    anonymous26.02.2010 - 18:13 Trvalý odkaz

    Be-Jay: ?o sa týka foto k Orange FW a originálného Samsung FW, skús to na nejakých fórach, ktoré sa venujú špeciálne Samsungu Jet. V tejto diskusii ich je zopár. Vrámci vlastností, funkcií a dizajnu FW je Orange-ovi FW odlišný vo viacerých, pre niekoho na prvý a možno aj miliontý poh?ad,vlastnostiach. Jet s FW od Samsungu je vidite?ne a cite?ne rýchlejší, pohotovejší. Sú prístupné viaceré funkcie, widgety a možnosti nastavenia. Zásadným spôsobom je z mojej vlastnej skúsenosti Jet rýchlejší, reaguje na dotyk rýchlejšie a presne. Samozrejme treba trocha pocvi?i? a chyti? ten správny "tik" na pohodlné ovládanie. Hne? ako som si ho u Orandžových kúpil, vydržal som s ním dve hodiny a potom šup-šup nový FW. S Jetom som max. spokojný. To na ?o ten mobil potrebujem, to sp??a s malými vínimkami do bodky.
    Prehráva? hudby je úžasný (len by prospelo vyh?adávanie pod?a napr. písmena v albumoch...), Wi-Fi funguje na 100% (len by som odporu?il na s?ahovanie nainštalova? Java Operu 5 Beta), displej je excelentný a na dotyk reaguje ve?mi dobre, baterka ma prekvapila svojou výdržou (najdlhšie 4,5 d?a s prehrávaním, fotením, volaním), fo?ák je vcelku dobrý na kvalitu len je komplikovanejšie nastavovanie a dlhšie ?akanie na náh?ad fotky. Listovanie medzi nimi chce samozrejme trocha ?asu a pevné prsty. ?o sa týka inštalovania aplikácií, hier a kadejakého SW - to ?o potrebujem tam mám a ostatok - je mi to momentálne na ni?. Už som z toho vyšiel, že milion aplikácií, ktoré využijem len raz a potom ich držím len na parádu alebo len aby tam boli. Kto potrebuje mobil na telefonovanie, smsky, hudbu, fotenie a surfovanie po webe - Jet splní potrebné veci plnohodnotne. Je to ale len môj subjektívny názor. iPhone je iná sorta, Nokia má iný štýl a smerovanie... Fungoval som aj s Nokiou, Motorolou, Sony Ericssonom a aj Samsungom. Tento Jet mi absolútne vyhovuje. A na margo pripomienky "Františka". To, že kúpa tohto mobilu bola pre Teba najvä?šia chyba v oblasti IT zna?í, že nie je prvá a ani posledná - si myslím. Mobil nemôže za to, že si ?lovek nevie zhodnoti? svoje potreby a nároky a s rozumom ich zoh?adni? aj pri kúpe mobilu. Ale je takých ve?a a aj niektorí si vybíjajú komplex zo sojého pochybenia pri kúpe na tejto diskusii. Tejto chybe sa dalo predís?, keby ?lovek trocha pouvažoval nad svojím konaním a úmyslami. U každého operátora (ak je to k dispoozícií) sa dá telefon predvies? ak má zákazník záujem. Asi si na to zabudol - ok - stane sa. Ale ak si bral mobil na paušál - mohol si ho k?udne ešte pred platením vráti? a požiada? o iný. Samozrejme ak Ti to finan?né podmienky dovolili. Je síce pravda, že Samsung vo vä?šej miere sa neza?ažuje rozšírovaním nastavení tak, aby si zákazník svoj mobil prispôsobil svojím potrebám. Ale možno v tom je tá pointa. Na?o sa zbyto?ne za?ažova? nejakou témou z ktorej sa ?lovek poteší max. na pár minút aby ju potom mohol zmeni?. A ur?ite niesi taký s?ítaný a zanietení pre h?adanie nových informácií, ke?že je dostatok fór, ktoré sa Samsung Jetom zaoberajú a ponúkajú ve?a možností prispôsobenia si mobilu - samozrejme pod?a možností. Takže ak si podal takéto vyhlásenie, je jasné, že Tvoj Jet nevyužiješ nato?ko akoby si chcel. Mal si si kúpi? radšej Nokiu 3310 - aspo? z nostalgie. Ve? aj tá spravila dieru do sveta telefónov. A kúpil by si si na ?u krásny farebný kryt a bolo by Ti hej. A ak si nie?o budeš v budúcnosti kupova?, snaž sa získava? informácie z viacerých zdrojov, nielen z jedného, lebo sa Ti asi nechce googlova?...to máš za to. A ak si korunoval oby?ajný telefón za najvä?šiu chybu svojho života, domyslím si ako budeš korunova? napr. svoju manželku - š?astná to žena bude...

    anonymous26.02.2010 - 19:31 Trvalý odkaz

    romank: DAkujem, dobre napisane

    anonymous26.02.2010 - 21:50 Trvalý odkaz

    Hope: mozem potvrdit Jet je dobry teelefon som jeho majitelom od vcera , mam ho od T-mobilu a velmi ma milo prekvapili ziadne customuzacia ziadne logo T-mobilu na tele pristroja ako keby som si ho kupil z volneho predaja este aj do firmwaru nijako nezasahovali nie je ochudobneny ako pri orange Jete no jednoducho za euro je to podla mna velmi dobra volba a za tu cenu dostanete schopny stroj ktory heco ma uzavrety operacny system ale mnohym uzivatelom bude postacovat urcite to co ma v zaklade prekticky mu nic podstatne nechyba....

    anonymous26.02.2010 - 22:32 Trvalý odkaz

    MarTkoo :): Jak sa dá krásne a slušne od*eba?..proste nádhera normalne ma bavilo ?íta? ?o si písal. jak s u?ebnice. a romank, dufam že ti to nie?o vnieslo :D

    anonymous27.02.2010 - 03:08 Trvalý odkaz

    Piotr: prosím vás aký je kód pre servisne menu respektive tovarne menu lebo kod *#6984125*# mi nefunguje...dakujem

    anonymous27.02.2010 - 21:01 Trvalý odkaz

    Dado: chcem sa opytat...ze...ked sa mi podari pripojit na nejaku wifi siet tak dalej mam ist cez co? internet alebo google alebo co?aa je wifi uplne bezplatne? za odpoved vopred dakujem :)

    anonymous28.02.2010 - 15:22 Trvalý odkaz

    Bobo: Od vcera som majitelom noveho Jetiku z T-mobile, paradna akcia za 1 euro. Mal som uz vela, vela mobilov, ale tento je proste dokonaly. Presne tie funkcie co potrebujem, len som este neskusal prehrat nejake AVI filmy.....pojdu? A este som aj zvedavy na vydrz baterie, na nete je o tom vela popisaneho (http://samsungjet.povez.cz/ ). Tak uvidim, paradne su aj testy telefonu :-)). A presne to co pisal "Hope" je super ze tam niesu ziadne logá T-mobilu a ani menu nieje zmenene.

    anonymous28.02.2010 - 18:13 Trvalý odkaz

    Dado: preco mi nejdu do tohoto fonz davat hry z pc? da sa to nejako napravit ale neviem ako pls za kazdu radu dakujem...okrem flashnutia sw si ako sa to vola lebo do toho sa ja nerozumiem a radsej to nejdem skusat :D

    anonymous28.02.2010 - 18:35 Trvalý odkaz

    hook: chcem sa opitat ci sa mi oplati kupit JET ci je fakt taky poruchovy nepodarok ako bol nap. SE w580 ...alebo co pisali o ich vadach boli len vynimocne nepodarky ...dakujem

    anonymous28.02.2010 - 18:55 Trvalý odkaz

    Matej: Cavte .. rozmyslam nad tymto telefonom len ma zaujima hlasitost a kvalita reproduktoru.
    Dakujem

    anonymous28.02.2010 - 22:45 Trvalý odkaz

    Be-Jay: "Dado" ked sa pripojíš ma wi-fi, musíš si vä?šinou spusti? Internet cez menu, ktorý ?a hodí ma prehliada? od Samsungu. Odporú?am však nainštalova? java Operu 5 beta. Je lepšia hlavne kvôli ovládaniu a možnosti s?ahovania nejakých dát. Cez samsung prehliada? mi to nešlo. Nevýhodou Opery je malá qwerty pri ktorej sa mi hodí stylus. ´dalšou je nemožnos? si da? operu ako záložku do menu. Skúšam síce ?i sa nedá nájs? nejaký widget na ?u. Na tomto linku je plno veci do Jeta a aj Opera http://samsung-s8000-jet.atlasweb.cz/page5.html
    "Hook" mne osobne Jet ešte nezlyhal :) a dúfam, že to tak aj ostane. ?o sa týka poruchovosti - nikto Ti nikdy nezaru?í, že sa Ti nepokazí. Je to predsa len technika, do výroby ktorej zasahuje aj ?lovek :) Ale po?as záruky sa nemusiš (dúfam) bá? nejakých problémov. Hlavne pri nejakej chybe hne? nepodliehaj panike a nervom a skús si zisti? info na fórach. Niektoré vady sa
    dajú odstráni? ani ?lovek o tom nevie, len netreba hne´d chyta? nervy a vypisova? na diskusiách kde je najbližšie šrotovisko na jeho vyhodenie. A ako som už raz spomínal - vä?šina problémou plynie z neznalosti ovláda? zariadenie a ne?ítania manuálov.
    "Matej" hlasitos? cez slúchadlá je dobrá. Ne?akaj trhanie ušných bubienkov. Odporú?am však zakúpi? si kvalitné slúchadlá a po?uvanie hudby bude jedna báse?. ?o sa týka reproduktora hlasitos? sta?í ale nevýhodou je že je umiestnený zo zadu na spodnej strane. Samozrejme aj cez servisné menu sa dá jeho hlasitos? zvýši?, ale ve?mi to neodporú?am nako?ko dôjde k prílišnému skresleniu a piš?aniu.
    "MarTkoo:)" ani som sa nesnažil - to bude asi preto. Len dúfam, že to doty?ný pochopil správne. Nechám sa prekvapi?.
    Inak som ?ítal na fóre nový FW S8000XPIK4. Vraj sa testuje tak sa ve?mi teším.
    Inak aby som nezabudol - všetko je na http://samsungjet.povez.cz - aspo? niekto sa o Jet "stará" :)))

    anonymous01.03.2010 - 12:39 Trvalý odkaz

    Dado: a este jedna otazka...vlastne dve...je to wifi teda zadara? aa idu ti davat do tohoto mobilu hry a aplikacie z pocitaca? lebo mne nie a viem ze je nejaky aj navod na to ale neviem kde

    anonymous01.03.2010 - 14:22 Trvalý odkaz

    Be-Jay: To Wi-Fi je zadara samozrejme ak to dovolí správca siete, tzn. kto vysiela wifi - záleží na ?om ?i má zaheslovanú sie? alebo nie. Ak je sie? bez hesla pripojí ?a a môžeš surfova? zadara. Wi-fi v Jete nie je nastavená tak, že ?a pripojí na každú vo?nu wifi sie?, ktorú nájde. V sú?astnosti si ?udia heslujú svoje wifi siete. Takže je to len o š?astí. A vo všeobecnosti za wi-fi ni? neplatíš, ak to samozrejme nie je niekde pravidlom. Lebo sú napr. reštaurácie kde si za pripojenie na internet cez Wi-Fi platíš. Len si dávaj pozor, lebo s Jetom sa mi pár krát stalo, že ak som stratil wi-fi signál automaticky ma preplo na Orange World. A to už je spoplat?ované. Takže si treba dáva? pozor.
    ?o sa týka hier, ja osobne ich inštalujem cez mobil nako?ko FW podporuje inštalaciu z neho. Cez PC sa to dá. Presný návod je na :
    http://samsungjet.povez.cz/topic/230/ako-dostat-hry-a-app-do-jeta-bez-e…
    Skús si napr. zisti? verziu FW a ak je staršia, dá sa nainštalova? nový FW. Ale to je tiež viac info na linku danej stránky. Len ?a upozor?ujem aby si si dával pozor. Ak to robíš prvý krát je nevyhnutné sa riadi? inštrukciami, ktoré sú spolu s verziami FW tiež na danej stránke.

    anonymous01.03.2010 - 14:42 Trvalý odkaz

    Dado: velmo sa do toho preinstalovavania "Fw" nechcem montovat lebo to neviem a nerozumiem sa do toho kurnik sere ma to ze si to musim stahovat len z internetu a na to neni kredit :)

    anonymous01.03.2010 - 14:43 Trvalý odkaz

    Dado: neviem preco ale ten navod na tej stranke som uz skusal a nejdi mi to

    anonymous01.03.2010 - 16:03 Trvalý odkaz

    Be-Jay: Tak si vyskúšaj nakopírova? nejakú hru. Ale musíš ma? oba súbory (tzn - .JAD a .JAR), už si nepamätám, ale myslím že mi inštaláciu spustil .jad súbor. Možno sa Ti to podarí nainštalova? z mobilu. Vyskúšaj. Ak to nepôjde, tak už len ten návod na danej stránke ostáva. Iný spôsob ma momentálne nenapadá. A ten FW a jeho inštalácia? Nikto ?a do ni?oho nenúti. Je len na Tebe ?i to chceš skúsi? alebo nie.
    Tu je link - nezáväzne - len si ho prezri a zváž ?i to chceš skúsi?...
    http://samsungjet.povez.cz/topic/194/navod-na-aktualizaci-firmware-od-a…

    anonymous01.03.2010 - 22:06 Trvalý odkaz

    caro: Mam najnovsi FW S8000XEJA1 a napriek tomu mi nefunguje youtube, kto mi vie poradit? dakujem

    anonymous01.03.2010 - 23:19 Trvalý odkaz

    Dado: s kadial si? keby z nejakadial s blizka by bolo dobre :) ja sa do toho instalovania fw nejdem pustat ja som total laik do takychto veci..aa vsak pocuj ja som tam len tak skopirovl hru...a pise nepodporovany program (skusal som aj jar aj jad) tak som to skusil cez tu stranku podla toho navodu...dal som tam jednu hru aj jar a jednu inu hru jad a nic tak ja potom neviem...

    anonymous02.03.2010 - 00:01 Trvalý odkaz

    Dado: konecneeeee...podarilo sa mi to rozbehnut cez tu stranku...problem je v tom ze tam treba dat aj jar u danu hru aj jad do jednej zlozky :D som heepyyy este otestovat wifi a je to kul

    anonymous02.03.2010 - 10:47 Trvalý odkaz

    Be-Jay: Mne Youtube funguje. Vyskušaj poprípade cez Opera Mini prehliada?. Mám Jet pripojený cez Wi-Fi a video mi funguje super. Verzia SW S800MXEJA1.
    Dado - super, tak vidíš, že Ti to vyšlo. Pomaly budeš schopný hodi? aj FW. Ja som už v?era zo zaujímavosti hodil FW na UK O2. Len tak zo srandy. Ni? moc.
    Inak tip pre Cara ..."d?te na mobilní verzi youtube, vyberte video (klikn?te na odkaz, ne na náhled) a potom na konec adresy p?idejde &mobileflash=1. Dvojitým kliknutím na video p?epnete na fullscreen." - nemám to odskúšané.

    anonymous02.03.2010 - 11:40 Trvalý odkaz

    Dado: nemas aj nejaku stranku na nejake ale dobre hry na samsung jet..bo co som ja ponachadzal same kraviny...aaa tu stranku co si mi poslal o asi 5 sprav dozadu tam velmo niesu hry tam je nejaky program na stiahnutie

    anonymous03.03.2010 - 02:01 Trvalý odkaz

    pattermann: Musim zobrat mobil do Orang-u, ked chcem nechat vymenit FW, alebo staci kontaktovat servis??? za odpoved dakujem.

    anonymous03.03.2010 - 10:27 Trvalý odkaz

    Be-Jay: Pod?a toho ?o mi povedali na Samsung podpore, môže sa (vraj) aj cez operátora, ale aj cez servisné strediská. Ich zoznam je na
    http://www.samsung.com/sk/support/servicelocation/serviceLocation.do
    Je to spoplat?ované, ale cenník neviem. Je nutné však zálohova? data pred inštaláciou FW. Samozrejme si treba zisti? ?i je verzia FW v mobile aktuálna alebo nie. Ale to sa dá tiež cez servis.

    anonymous03.03.2010 - 19:53 Trvalý odkaz

    Marián: Mám samsung s8000 jet a chcel by som používa? skype cez mobil ,vie mi niekto poradit ?i sa to dá a ako na to??akujem.

    anonymous03.03.2010 - 20:44 Trvalý odkaz

    Branyo: Be-Jay, pred par dnami som ti poslal otazku na mail, neviem ci si sa k tomu dostal, nestretol si sa s tym alebo riesis veci iba tu ;) Vdaka za odpoved.

    anonymous04.03.2010 - 11:52 Trvalý odkaz

    Mišo: zdar maniaci,vie mi niekto pls poradit aky je rozdiel medzi FW XPIK3 a XPIJ7,poprípade aké zmeny orinesie flash? mám XPIK3,celkovo som spokojný,ale aktuálna verzia je aktuálna :-))v?aka za info

    anonymous04.03.2010 - 12:17 Trvalý odkaz

    Be-Jay: Ahoj Branyo.
    ?o sa týka mailu, ospravedl?ujem sa, ale nestihol som si ho pre?íta?. V logu mám hodený nový mail, takže ten predošlý je už mimo.
    ?o sa týka zálohy sms, neskúšal som to. Ale dnes alebo zajtra si to overím nako?ko tiež chcem pár sms na?aha? do Jeta. Každopádne vyskúšam a dám vedie?.
    ?o sa týka tých FW do Samsung, nebránim sa novým, ale zis?ujem, že nie vždy to má zmysel - aspo? pre m?a. V podstate tých pár nastavení a T9-ka mi až tak nechýba. Nechám Jeta trocha vychladnú? a potom ho zas podorážam :)

    anonymous04.03.2010 - 12:35 Trvalý odkaz

    Be-Jay: XPIK3 pod?a toho ?o som na fórach vy?ítal je novší ako XPIJ7. Pod?a dostupných info oh?adom XPIJ7
    ..."S8000XPIJ7 - v sou?asné dob? asi nejlepší dostupná verze. (?íjen 2009)
    + relativn? stabilní, minimáln? chyb,p?enastavitelné položky menu,?eský Route66, pln? funk?ní T9 p?i psaní sms
    - chybí slovenský jazyk, nepodporuje p?ímou instalaci java z karty ?i mobilu (vy?ešeno offline instalátorem) a nejde
    ?azení kontakt? podle p?íjmení..."
    Ja osobne odporú?am S8000XEJA1. Inštaluje Javu z mobilu, ale T9 je nefunk?ná. Ke? však T9 nepoužívaš, je vhodná.

    anonymous04.03.2010 - 14:17 Trvalý odkaz

    Boris: Dnes som vyskusal dat orange kartu do mojho Jetiku a viete co? Nie ze ho mam za jedno euro, ale aj nieje blokovany.......kraaaasa.

    anonymous04.03.2010 - 14:21 Trvalý odkaz

    Mišo: hej,toto som už vy?ítal.. stále som však narazil na XPIJ7 ako na aktuálne najnovšiu verziu,potom som narazil na XPIK4,aj stranku,kde sa dá stiahnu?,ale nejake bližšie info tiež chýba..

    anonymous04.03.2010 - 14:30 Trvalý odkaz

    Mišo: inak velka spokojnost :-)

    anonymous05.03.2010 - 20:48 Trvalý odkaz

    Pepinko: ahoj... potreboval by som cediet nejaku stranku na stahovanie hier do mo bilu lebo sa na nom nudi.....................a ako sa na nom zapina wifi budem velmi vdacny dakujem za skore odpovede ... :D