Recenzia K750i, prva na Slovensku, prva na fony.sk

  • 210 príspevkov
  • Marian 03.06.2005 - 21:30

    Upozornenie! Kvoli waperom, je druha cast recenzie v druhom prispevku aj s par obrazkami (300kb)

    Vsetky ostatne obrazky, vratane tych, ktore su fotene Clarou, su dostupne v galerii na www.fony.sk/photos klikanim na jednotlive obrazky sa Vam otvoria zvacsene, fotene Clarou v plnom rozliseni, je to jednoduchy html dokument, zobrazia ho aj waperi s dostatocnym objemom predplatenych dat (celkovo okolo 9MB pri prezreti vsetkych fotiek v plnom rozliseni, thumbnaily 500kb)

    Recenzia

    Zakladna charakteristika

    Rozmery: 100x46x20.5 mm
    Hmotnost: 99 gramov
    Displej: aktivny, 176x220 bodov, 262 tisic farieb
    Pamat: 32 MB interna, pamatove karty MemoryStick Pro DUO do kapacity 2GB
    Fotoaparat: 2MPix
    SMS, EMS, MMS, CB, e-mail,
    GPRS triedy 10
    Java Micro 3D Capsule, WAP 2.0 , radio s RDS, MP3 prehravac,
    IrDA, Bluetooth, USB kabel
    Bateria Li-Pol 900 mAh
    Obsah balenia: telefon, bateria, MemoryStick Pro DUO 64MB, adapter pre MS, nabijacka, USB datovy kabel, prenosne handsfree, CD, manual

  • aquila07.06.2005 - 16:57 Trvalý odkaz

    ako ti tam napise USB mass storage ? hm to sa mi nezda.

    co sa tyka mac os, ono jedna sa o to ze som niekde videl ze k750i sharuje drivery/technologiu ktoru dlho dobu vyuzivali sony clie ... tam bol tiez potrebny special driver aby sa to ukazovala ako removable device

    ad quotovanie, ´co ja viem, ja som tiez waper a pohoda :) a to platim za MB kusok viac .)

    Ing. FijoK07.06.2005 - 17:02 Trvalý odkaz

    ad quotovanie, ´co ja viem, ja som tiez waper a pohoda :) a to platim za MB kusok viac .)tebe to mozno nevadi, ale co tak brat ohlad aj na inych :) sorry za ot

    Marian07.06.2005 - 18:11 Trvalý odkaz

    Mno, jedine co nam ostava, je poprosit TRiFa... najak to arrangnem...

    Ad quote - cena nie je podstatna, ide o prehladnost a zbytocne listovanie v tom istom texte...

    aquila07.06.2005 - 18:19 Trvalý odkaz

    atlis, uz ti poviem len jedno ze si neskutocne tvrdohalvy a ani za boha nechces uzant chybu. ukaz mi server kde hovoria okrem tebe o k750i ze ma USB mass storage.

    ked to nenapise ani zanietenec eldar, alebo na semania.com, tak preco ty si nedas povedat ? nebor to v zlom, ale to je uz zadubenost

    Marian07.06.2005 - 18:27 Trvalý odkaz

    Naopak, pochopil som velmi dobre co mi chces povedat, no nie je mi jasne potom preco hlaska USB Mass Storage... Nic viac, nic menej... (to iste ako moze Asus ako jeden z najznamejsich vyrobcov PC komponentov do svojho znackoveho top modelu nb "zle" implementovat citacku kariet)

    V principe mi to je uplne jedno, pretoze mi aj jedno aj druhe riesenie upne vyhovuje...

    aquila07.06.2005 - 18:34 Trvalý odkaz

    stale nechapes pointu..

    a asus je mozno dobry vyrobca komponentov, ale katostraflne nekvalitnych notebookov. to ze mas stastie na kus ti prajem, ale celkovo to je pomaly horsie ako gericom :) ale to je OT

    btw. ten tvoj usudok o tej citacke v asuse je tiez mimo. btw. sony bezne dava na citacku sovje drivery a nepouziva standardne riesenia. ale nikde to neoznacuje ako usb mass storage :)

    a zrovna znackove notebooky auss moc nie su :))

    btw. to ze to je v principe tebe jedno je fajn, ale pouzivaj spravnu terminologiu. alebo pacilo by sa ti keby ti hovorili ze si mestky policajt ? :)

    Marian07.06.2005 - 23:13 Trvalý odkaz

    ano som spokojny. co sa tyka mojej prace, pretoze nemas ani ponatia co robim, tak to necham tak. naposledy.

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    aquila08.06.2005 - 11:46 Trvalý odkaz

    mno viem co robis :)

    ale pozri, kazdy si urobi nazor, kto tu zavadza a klame, ked si siroko dolako na tam sirom webe jediny kto tvrdi ze k750i ma USB mass storage, aj ked to nie je pravda a ani po per hubu dokazov nezmeni, ako to uz o niecom znaci :)

    Arrow7908.06.2005 - 12:53 Trvalý odkaz

    *Aquila a Atlis - svoje nezhody si vyrieste cez SS - Arrow79*

    aquila08.06.2005 - 13:09 Trvalý odkaz

    *Aquila a Atlis - svoje nezhody si vyrieste cez SS - Arrow79*

    arrow ked nepomohla otvorena argumentacia a predlozenie dokazov a niekto nezmeni svoju chybu, a nebodaj aby ju priznal ,myslis si ze by nejake SS nieco zmenili ?

    Arrow7908.06.2005 - 14:03 Trvalý odkaz

    Atlis a Aquila.. natahujete sa tu uz za 3 strany prispevkov o blbosti, ako male deti. Ten kto bude citat diskusiu sa co docita o K750i? :roll:

    Fantomas08.06.2005 - 21:20 Trvalý odkaz

    admini,nemozte tie dristy zmazat,alebo presunut do samostatnej diskusie USB MASS STORAGE ?? :)

    trif09.06.2005 - 08:34 Trvalý odkaz

    Prestudujem si diskusiu este raz a napisem presne ako a kde sa to ako sprava.

    aquila09.06.2005 - 13:20 Trvalý odkaz

    pozri pointa je niekde inde. totizto ma to niekde napisane ze to je USB Mass storage? nie sprava sa to ako USB mass storage? nie su treba na PC drivery? ano. tak tu nie je o com. a ked to nikdo iny na nete nespomina len nas atlisko, tak o com to je ? o nicom :D

    2 snurka: pozri hlavny clanok opraveny neni a o tom je. ale toto je uz moje posledne slovo na tuto, temu. isty ludia si skratka nedaju povedat. co uz.

    jedine si to viem vysvetlit, ze ani rozdiel medzi hajzlom a obyvackou nevedia :D (tiez su to miestnosti :)

    Ing. FijoK09.06.2005 - 20:28 Trvalý odkaz

    Je mozne aby mi na pozadi ficalo radio? Viem ze tam pises ze s mp3 playerom to mozne je, ale pre istotu sa pytam aj na radio.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease09.06.2005 - 23:45 Trvalý odkaz

    Ano je to mozne. Ide to aj na k700.

    Odoslany z Sony Ericsson K700i

    jacque10.06.2005 - 10:16 Trvalý odkaz

    Caffte secci, super forum, hlavne je dost kvalitny jeho obsah, ako napr. tato recenzia K750i.
    Nech sa vam dari hosi.
    :o)

    trif12.06.2005 - 04:07 Trvalý odkaz

    Robim celkovy suhrn skusenosti a hodim to do eteru aj s fotkami. Ak mi to Atlisek nezcenzuruje;-),tak to bude dost obsiahle.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Marian12.06.2005 - 10:53 Trvalý odkaz

    trif, potom to najprv posli mne kvoli kontrole a dogadame sa na dalsom postupe.

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    Quo12.06.2005 - 14:40 Trvalý odkaz

    chlopi,uz sa tesim,ale, nepouzivajte tam prilis vela cechizmov,ako to bolo v tejto recenzii ;),neviem,ci sa to uz opravilo,necital som to znova. dufam,ze sa na to nikto nenastve :). Ps-ako je to s tymi textovymi subormy,je nieco pre klas se na ich prezeranie? stacil by .doc,.txt,.pdf

    Odoslany z Smartphone SPV C500

    stanleyjr13.06.2005 - 22:48 Trvalý odkaz

    trif budu tam aj tie rybicky? :) aj to makro ktorym si ma totalne dostal? ;)

    Odoslany z mobile device

    Marian14.06.2005 - 11:23 Trvalý odkaz

    Quo, co konkretne bolo v recenzii cechizmom? Jo a subormy sa pise subormi ked sme u gramatiky pan profesor. Pokial viem tak .txt sa dali otvorit aj v K700i, ostatne predpokladam ze nie.

    tigers14.06.2005 - 20:32 Trvalý odkaz

    Ahoj :D
    Na semanii.cz som cital, ze K/D750i mala mat uz BT2. Ako jo to s BT?

    Marian14.06.2005 - 20:42 Trvalý odkaz

    Bluetooth 1.2 jestli se nemejlim.

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    Quo14.06.2005 - 21:34 Trvalý odkaz

    Atlis,nepamatas,ty aj s dpc si vsetkych opravoval,hmm,takze profesor si nechaj ;). hej,ked som to kukal cez net,boli tam ceske vyrazy.hmm... ja som si to vzal k vase rady k srdcu :). ma mrzi,ze se, neponuka nejake apl na prezeranie pdf a doc,ked to dokaze siemens,preco nie se?

    Odoslany z Smartphone SPV C500

    Marian14.06.2005 - 21:40 Trvalý odkaz

    ale iste, opravim hocikoho, no pytam sa na tie cechizmy, nejaky priklad.

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    Quo14.06.2005 - 21:53 Trvalý odkaz

    zmlsany, znesnadnujuce

    Odoslany z Smartphone SPV C500

    stanleyjr14.06.2005 - 23:11 Trvalý odkaz

    quo staci si pozret napr.joj spravy a uvidis ze ani vyskoleni redaktori neovladaju spisovnu slovencinu...

    Odoslany z mobile device

    stanleyjr14.06.2005 - 23:13 Trvalý odkaz

    a kedze sme potomkovia cechoslovakov tak mi to az tak nevadi,tie obcasne cechizmy

    Odoslany z mobile device

    Quo14.06.2005 - 23:34 Trvalý odkaz

    Hosi,ale ved nejde o to... to bolo len tak na okraj,nemalo sa to takto rozvadzat! mna skos stve pozeranie tych doc a pdf suborov v se- tym nemyslim symbian :)

    Odoslany z Smartphone SPV C500

    matho15.06.2005 - 04:14 Trvalý odkaz

    myslím že to bude súboj

    EDGE+USB mass storage vs. foťák+mail. klient+výdrž

    Marian15.06.2005 - 10:11 Trvalý odkaz

    Myslim, ze tu nebude ziadny suboj...

    matho15.06.2005 - 12:36 Trvalý odkaz

    no urcite by som v argumentovani prehral, nie som totiz nejaky extra uzivatel mam "len" 6230

    ale este som tam zabudol dopisat ze ak tie nedostatky 6230i aspon trochu vylepsí a ked sa k tomu zoberie cena nevidim jediny dovod preco by nemohla superit

    niekto by mohol povedat ked nema EDGE tak ani pes nestekne, lebo ked si predstavim ze som stahoval 22kB/s niekedy aj viac tak je to prijemny pocit, takisto rychlejsie wapovanie atd

    ale zasa niekto by takto mohol skritizovat mail klienta alebo fotoaparat, viem ze ma tu skritizjete ale ja co vyfotim mne to staci samozrejme nie je to bohvieco ale cakal som horsie, ja som spokojny

    kazdopadne by som netvrdil ze nema co ponuknut

    Marian15.06.2005 - 12:59 Trvalý odkaz

    akvik ako mozes porovnavat predajnost telefonu, ktory sa este takmer nepredava s telefonom, ktory sa predava viac ako mesiac ci dva, naviac je uz aj u nas v ponuke operatorov... :roll:

    matho - 6230i a K750i su urcene pre uplne ine skupiny ludi... ja som do teraz pouzival fony bez EDGE (ale mal aj 6230), pretoze mam na datovanie GC85. V praci mam rychly net, od 1.7. budem mat aj doma aj v praci 2Mbit linku... naco mi teda bude fon s EDGE? Doteraz som bol od mobilneho netu zavisly - nemal som pristup k inemu, teraz ho vsak nepotrebujem vobec, maximalne na kontrolu mailov, nejaky wap a IM... no a na to nepotrebujem EDGE.

    matho15.06.2005 - 13:08 Trvalý odkaz

    ja vzdy argumentujem vecne a ked ma niekto presvecí v poriadku o tom to je inak dal som si namahu precital celu tuto temu bolo to zaujimave myslim USB mass storage

    skratka ked to nefunguje ako ma tak by som si to mal uznat (alebo napisem takmer je to ono) nie vsetci vsetko vieme to by sme sem asi nechodili

    neviem ci to bolo vysvetlene v clanku bolo by dobre popisat ten rozdiel v instalovani 6230i k750i tak to najlahsie pochopime o co ide

    este som predtym zabudol dodat suboj to bude ale ked niekomu EDGE nic nehovori (nepotrebuje) tak to samozrejme suboj nie je a ako som na jednom anglickom fore cital: vacsina ma aj tak digitalny fotak

    aquila15.06.2005 - 13:23 Trvalý odkaz

    matho: to mas v pohode asto si myli dojmy aj pojmy. stale mu nedoslo co znamena usb mass storage :)

    su proste ludia ktory na to nemaju "guts", ako by povedali anglicania, si priznat chybu a opravit to.

    matho15.06.2005 - 13:25 Trvalý odkaz

    atlis:no napriklad teraz si ma ciastocne presvedcil,asi preto ze mam toto ako jedinu moznost na net (dedina), mozno este nieco cez satelit ale nevyznam sa v tom (uvidime tmo od 1.1.06 inak mozno to celkom zabalim), keby sme mali viaceri taku moznost tak by som sem ani nepisal o tom, teda je pravda GPRS ma dava to roviny ze viac nadrziavam

    Marian15.06.2005 - 15:00 Trvalý odkaz

    Pozri, rozhodnut sa musis sam, ak mas cas do 1.1.06 (ak som to spravne pochopil) tak nad 6230i a K750i ani predbezne neuvazuj, je totiz dost mozne, ze do tej doby bude predstavenych a uvedenych na trh x telefonov, ktore budu este lepsie a nie len od tychto vyrobcov. Este tu napr. nie je ocakavany Alcatel 853 apod. Ja osobne odporucam kombinaciu telefonu a datovej karty, prip. USB EDGE modemu, ktora sice nie je najlacnejsia, ale je uzivatelsky najvyhodnejsia.

    akvila - windows pri instalacii vypise USB Mass Storage, Mac nepotrebuje drivre, nebudem sa o tom viac bavit. Nemienim to ani zmenit.

    Quo15.06.2005 - 15:05 Trvalý odkaz

    Hosi,nechajte to tak,vacsine ludom je to aj tak jedno,ci je to MS alebo nieco ine :)

    Odoslany z Smartphone SPV C500

    aquila15.06.2005 - 15:22 Trvalý odkaz

    asto: pozri vyrobca to nikde neuvadza, nikto to v recenziach okrem teba neuvadza. len ty si myslis ze si objavil svet :)

    ako som pisal, vies o tom prd, a hrdis sa tu tym este :lol:
    a ako vidis neni som sam co ta na to upozotnuje.
    mno aspon to nieco znaci o tvojej technickej neznalosti ;)

    a len pre tvoju info, pozri si zarafenie k750i v katalogu mobilmania.cz a popripade si to porovnaj s 6230i ;)

    a aj v tomto docela komplexnom porovnavani vysla 6230i ako vitaz 8)

    popripade si precitaj recenziu od spravneho zurnalistu, ktory sa vyzna a nie od pokutneho usera, ktory si myli dojmy a pojmy :)

    Marian15.06.2005 - 16:08 Trvalý odkaz

    Takze este raz. 6230i je biz telefon, K750i je zaradena do Imagingu. Je mi uplne jedno co kto o nej napise a ci je to naslovo vzaty odbornik alebo pokutny user, kazdy ma svoj styl. Sto ludi, sto chuti. Ak ocakavas, ze napisem, ze 6230i je lepsia, mylis sa. Vo svojej triede mozno. V imagingu zdaleka nie.

    aquila15.06.2005 - 16:19 Trvalý odkaz

    ach jaj, asto zase si to nepochopil :?:

    ja po tebe nechcem uznanie ze 6230i je lepsia. to bolo len konstatovanie, ze podla nezavysleho a komplexneho porovnanie 6230i vyjde lepsie ;)

    co som chcel aby si opravil blbost ze k750i ma USB mass storage

    pozri to ze sa nevyznas v technike a standardoch nie je chyba. su ludia co sa vyznaju a opravia ta ;)

    matho15.06.2005 - 17:14 Trvalý odkaz

    atlis: sorry, mal som napisat ze sa nerozhodujem, teda nie celkom mrzi ma to nemusel si pisat 4 riadky, len sa zaujimam o porovnani a tak, ten novy rok bol ako internet nonstop, že ak bude nieco okolo 700,- tak sa na to uz vykaslem - nic sa poriadne neda stiahnut, ale mozno ma to prejde

    a ked uz rozhodovanie tak ja SEk500i vs nemec s velkym displejom,viete co myslim,aj kvoli vydrzi lebo par hodín na wape a je to v keli tiez by to bola dobra tema

    *Odstranena diakritika - Atlis*

    Marian15.06.2005 - 20:52 Trvalý odkaz

    To je v poho, mne to nevadi. urcite zvolis spravne. akvik a vysvetlis mi co je to komplexne nezavisle porovnanie? pretoze to si nejak neviem dobre predstavit...

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    aquila15.06.2005 - 21:13 Trvalý odkaz

    asto: uprimnne? ked si neni schopny pochopit a predstavit rozdiel medzi USB mass storage a proprietarnym riesenim tak ti ani nema zmysel vysvetlovat co je to komplexne a nezavisle porovnanie ;-)

    ale aj napriek tomu ti dam maly tip. skus si dat www.mobilmania.cz tam katalog a tam najdes aj vysvetlenie :) ale ci to pochopis, na to by som si uz nevsadzal :)

    Marian15.06.2005 - 23:26 Trvalý odkaz

    no tak to ani nejdem pozerat ked to nepochopim.

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    aquila16.06.2005 - 00:54 Trvalý odkaz

    aspon teraz si objektivne zhodnotil svoje moznosti chapania a myslenia ;-) klobuk dole :D

    Joe16.06.2005 - 09:31 Trvalý odkaz

    Tak na mm.cz je suboj 6230i a K750i a je tam ze oba su s podporou USB mass storage

    a vysledok . . .

    Odoslany z Sony Ericsson T610

    Cuko16.06.2005 - 10:04 Trvalý odkaz

    celkom dobre porovnanie mobilov. 8) Nakoniec to vyhral 4:2 K750i.
    je tam hlasovanie ludi a aj tam vedie K750i.

    7wcsnurka16.06.2005 - 11:16 Trvalý odkaz

    vidis water eagle,teraz si vysiel na posmech ;) mozno je p6230i vhodnejsia pre manazerov,ale to je asi tak vsetko :D

    Odoslany z Motorola V500