Recenzia K750i, prva na Slovensku, prva na fony.sk

  • 210 príspevkov
  • Marian 03.06.2005 - 21:30

    Upozornenie! Kvoli waperom, je druha cast recenzie v druhom prispevku aj s par obrazkami (300kb)

    Vsetky ostatne obrazky, vratane tych, ktore su fotene Clarou, su dostupne v galerii na www.fony.sk/photos klikanim na jednotlive obrazky sa Vam otvoria zvacsene, fotene Clarou v plnom rozliseni, je to jednoduchy html dokument, zobrazia ho aj waperi s dostatocnym objemom predplatenych dat (celkovo okolo 9MB pri prezreti vsetkych fotiek v plnom rozliseni, thumbnaily 500kb)

    Recenzia

    Zakladna charakteristika

    Rozmery: 100x46x20.5 mm
    Hmotnost: 99 gramov
    Displej: aktivny, 176x220 bodov, 262 tisic farieb
    Pamat: 32 MB interna, pamatove karty MemoryStick Pro DUO do kapacity 2GB
    Fotoaparat: 2MPix
    SMS, EMS, MMS, CB, e-mail,
    GPRS triedy 10
    Java Micro 3D Capsule, WAP 2.0 , radio s RDS, MP3 prehravac,
    IrDA, Bluetooth, USB kabel
    Bateria Li-Pol 900 mAh
    Obsah balenia: telefon, bateria, MemoryStick Pro DUO 64MB, adapter pre MS, nabijacka, USB datovy kabel, prenosne handsfree, CD, manual

  • Marian05.06.2005 - 13:48 Trvalý odkaz

    Filip, toto je asi tretia otazka, ktora je zodpovedana v texte... grrr

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    Martin Vagner05.06.2005 - 14:27 Trvalý odkaz

    Za diakritiku se omlouvam.

    Ty tu ale mluvis o dvou ruznych parametrech. Na krabici je popsana verze HARDWARE telefonu. Ta je R2A a v telefonu je verze SOFTWARE(firmware) R1A. Takze je to v poradku.
    V baleni je baterka Li-Pol 900 mAh, ale budou se stejne jako u k700i dodavat i Li-Ion.
    Vydrz telefonu s touto baterkou se da jen tezko merit. Pokud totiz casto pripojujete telefon k PC kabelem, tak se automaticky phone zacne dobijet a tak delku vydrze zkresluje.

    Marian05.06.2005 - 15:19 Trvalý odkaz

    Aha, jasne to som si neuvedomil, teraz som to kukol na krabici od K700i a T630, mas pravdu, no mam dojem ze na prvej K700i som tam mal uvedeny FW, resp. je mozne ze HW oznacenie bolo rovnake s FW - R2L, ale mozem sa mylit, predsa len je to viac ako tristvrte roka, co ju nemam..

    trif05.06.2005 - 16:14 Trvalý odkaz

    Takze telefon som nenabijal od vtedy,co ho Atlisek mal.Vyuzitelnost bola asi takato.5 hodin radio+mp3,asi 20 fotiek,pol hodiny hovoru,2 sms-ky,3 hodiny GPRS,prenos asi 350 poloziek cez BT a nejaka hodinka hrania sa hry.To vsetko pri uplnom podsvieteni displeya a klavesnice. Cez USB pripojeny nebol.Teraz ma baterka kapacitu asi tak 8%.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    stanleyjr05.06.2005 - 16:20 Trvalý odkaz

    trif ak je to naozaj tak uz viem aky fon budem mat onedlho :badgrin: ta recenzia v yop fakt nemam chybu.kuknite tu v JUNOVE MOBILITY

    Odoslany z mobile device

    Richard Hombauer05.06.2005 - 16:35 Trvalý odkaz

    v junovych mobilitach ziadna recenzia k750i NIE JE! stanleyjr, ved je na tuto temu samostatna tema a Ty sa to zase pytas tu. :?

    trif05.06.2005 - 18:07 Trvalý odkaz

    V mobilitach bude recenzia az v juli... Teraz som prebehol par veci v YOP,a pisane tam su nezhody. Napr:datovy kabel nie je dodavane prislusenstvo. A ja potom mal co,ha? Mala vydrz baterie. Kusok skor som pisal,co vydrzala,a to este stale som ju nenabijal...

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Marian05.06.2005 - 19:31 Trvalý odkaz

    Aj ked nie je casopis YOP temou, tak dost vazne pochybujem, ze niekto z nich mal K750i v ruke...

    stanleyjr05.06.2005 - 20:19 Trvalý odkaz

    riso ja viem ze clara neni v junovych mobilitach ale v tej teme JUNOVE MOBILITY sme zacali "chvalit" yop :)takze preto som to nechcel rozvadzat tu :)

    Odoslany z mobile device

    stanleyjr05.06.2005 - 20:21 Trvalý odkaz

    ale v podstate to suvisi,tak preco nie?pisu tam ze je tam lion 900 a pokial viem ma 900lipol.asi im napisem do redakcie ak nejaku maju :)

    Odoslany z mobile device

    Martin Vagner05.06.2005 - 20:49 Trvalý odkaz

    ale v podstate to suvisi,tak preco nie?pisu tam ze je tam lion 900 a pokial viem ma 900lipol.asi im napisem do redakcie ak nejaku maju :)

    Odoslany z mobile device

    SE K750i nabízí Li-Ion i Li-Pol, nejdrive si to overte, nez budete o necem mluvit

    aquila05.06.2005 - 22:16 Trvalý odkaz

    2 Atlis: Zajimalo by me jak se ti telefon chova nebo choval, zda netuhl napriklad pri prohlizeni fotografii nebo zoomovani

    2 Aquila: Jsi desne zaujaty, K750i Mass Storage nema, ale zit s tim lze. Opravdu te nechapu, pokud ti neco vadi, tak je spravne, ze to tu napises, ale opakujes se stale dokola.
    A hlavne si K750i nekupuj 8)

    *diakritika odstranena - riso*
    pozri ked tu atlis klame ze USB mass storage ma, tak preco by som sa neozval ? :)

    mne nevadi ze ho k750i nema, mne vadi ze tu atlis klame, to je vsetko. a ver tomu ze si k750i nekupim. cakam na N70 :)

    Marian06.06.2005 - 00:19 Trvalý odkaz

    uz sa opakujes. a az priliz casto na jednu temu...

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    stanleyjr06.06.2005 - 00:30 Trvalý odkaz

    tak teda ako to je s tymi baterkami?je tam li-on alebo li-pol?

    Odoslany z mobile device

    Marian06.06.2005 - 00:32 Trvalý odkaz

    precitaj si prvy prispevok...

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    Ing. FijoK06.06.2005 - 00:37 Trvalý odkaz

    je tam Li-Pol

    Odoslany z mobile device

    Ing. FijoK06.06.2005 - 00:50 Trvalý odkaz

    one, atlis mohol by si napisat co je na tom cd? kedze som nikdy nemal se taq netusim

    Odoslany z mobile device

    aquila06.06.2005 - 01:13 Trvalý odkaz

    uz sa opakujes. a az priliz casto na jednu temu...

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    ked ty tak lubis klamat

    aj ked do istej miery chapem, ze profesionalna deformacia ti nedovoli uznat si chybu a ju opravit, alebo sa si to aj priznat

    Ing. FijoK06.06.2005 - 01:20 Trvalý odkaz

    kua aquila, newiem ako ostatnym, ale mne s tym uz idete nanervy. ste ako male deti. co tak drzat sa zasady mudrejsi ustupi? som zvedavy kto spravi

    Odoslany z mobile device

    Joe06.06.2005 - 01:37 Trvalý odkaz

    Chlapci kaslite na Aquilu.p.Vagner ma pravdu on je desne zaujatej - furt neviem preco mu tak SE kole oci a bude Vam tu donekonecna vyhadzovat na oci jedno a to iste,kdezto jedna nemenovana znacka je absolutne bez chyb :-D

    Odoslany z Sony Ericsson T610

    Ing. FijoK06.06.2005 - 01:44 Trvalý odkaz

    Joe tak teraz si to vystihol presne. a aquila nezabudni estd par krat napisat ze atlis klame. a dost uz hadania sa, s5 k teme

    Odoslany z mobile device

    aquila06.06.2005 - 01:48 Trvalý odkaz

    kua aquila, newiem ako ostatnym, ale mne s tym uz idete nanervy. ste ako male deti. co tak drzat sa zasady mudrejsi ustupi? som zvedavy kto spravi

    Odoslany z mobile device
    okey, berem na vedomie :) s klamarom sa neoplati hadat :)

    2 joe: nikdy som nehovoril ze nema chyb :) len nemam rad ked niekto zavadza a klame :)

    Joe06.06.2005 - 01:56 Trvalý odkaz

    2 joe: nikdy som nehovoril ze nema chyb :) len nemam rad ked niekto zavadza a klame :)

    a odkial mas tu cenu 500 USD za N70 ? - to asi nebude zavadzanie ;-)

    Odoslany z Sony Ericsson T610

    stanleyjr06.06.2005 - 02:50 Trvalý odkaz

    atlis ok takze plati to co je v uvode.

    Odoslany z mobile device

    7wcsnurka06.06.2005 - 13:17 Trvalý odkaz

    Atlis dobra recenzia,vidno,ze si ich par uz napisal :)

    7wcsnurka06.06.2005 - 13:23 Trvalý odkaz

    2 Aquila: Jsi desne zaujaty, K750i Mass Storage nema, ale zit s tim lze. Opravdu te nechapu, pokud ti neco vadi, tak je spravne, ze to tu napises, ale opakujes se stale dokola.
    A hlavne si K750i nekupuj

    mne nevadi ze ho k750i nema, mne vadi ze tu atlis klame, to je vsetko. a ver tomu ze si k750i nekupim. cakam na N70 :)
    @aquilacik,paci sa mi tvoj vyber medzi k750 a n70...tym padom nepriamo uznavas klaru ako najlepsi mt bez otvoreneho OS :lol: 8)
    btw puke n70 ma supacky displej,cize to je dalsi kompromis od nokie :smt078
    :badgrin:

    Joe06.06.2005 - 18:51 Trvalý odkaz

    Aquila je dost zaujimave ze pri temach pri problemoch nokii si prakticky neviditelny zato pri SE si najcastejsi prispievajuci/teda kritizujuci/. Takze sa tesim na tvoje skore review N70 a reci o tom ze tazko najdes miesto pre tvoju dokonalost aby si to zverejnil
    si odpust lebo potom neviem co tu robis medzi nami co nedosahujeme tvoju uroven.Akurat si myslim ze to dopadne tak ako s 7610,9300 ktore mali byt jasne tvoj dalsi telefon /po ich predstaveni/,podla tvojich vyjadreni na mm

    Odoslany z Sony Ericsson T610

    7wcsnurka06.06.2005 - 19:22 Trvalý odkaz

    wodny ftak wrote:

    a co sa ti na displeji N70 nepaci? to ze nema rozlisenie ako N90 ? :) to neni kompromis :) stale ma pohoda display, to by sa potom dalo hovorit ze ma puke display 95% produkcie mobilov, a aj ten k750 a vsetky motky :)

    @poriadny smart ma mat displej aspon qvga,vies aquilacik :lol: aj ta k750 ho ma lepsi a aj skoro vsetky motky,ak chces,aj ti ich tu vypisem ;)
    btw zhadzovat niekoho recenziu,ak si nam ty sam este ani jednu nepredviedol je ubohe...stracas rozvahu :)

    aquila06.06.2005 - 19:59 Trvalý odkaz

    joe: vies ja som si tiez mobily vyskusal a zistil ze nejake muchy maju co mi nevyhovuju, aj som to napisal (7610 => mono vystup, 9300 => neskutocne pomala) a tak som skoncil pri 6630, ktora mi plus minus vyhovovala. aj ked N70 bude zhruba vo vsetkom :)

    dalej, ak si si vsimol, ked sa nieco objavi a viem o tom nieco tak prispejem, jedno aka znacka :) a zvlast pri nokii :) a nejsom taky nekriticky, ako niekto. napriklad momentalne samozrejme odporucam z ponuky orangeu S65 (pokial nepotrebuje EDGE), namiesto 6020 :)

    2 snurka: mno tych 8 pixelov je fakt rozdiel :) a ver tomu ze clankov mam docela dost za sebou aj v printovych mediach :)

    a podla tvojej logiky neni poriadny smart ani A780 ani Peckova rada :)

    ale paci sa mi ako tu zastavaju ludia niekoho len z principu ze fandi SE :) ja by som tu recenziu nezhadzvoal, keby tam neboli nepravdy :)

    boto06.06.2005 - 20:57 Trvalý odkaz

    wodnej ftak austria dunau wrote: a podla tvojej logiky neni poriadny smart ani A780 ani Peckova rada

    poseckej okamih A 780 display 240X320 , a to nie je qvga :-?

    ... a co sa hadate vobec :-? niekto pise recenzie, niekto chodi za holkami,inemu zas za holku chodia
    vsak je to hesky podeleno,tak si uz nezavidte ba naopak sa obdivujte
    vas boto@peacemaker .... a to som vas seckych na esate vychovaval a vidim,ze ste sa mi nevydaril ani jeden

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease06.06.2005 - 22:05 Trvalý odkaz

    Akých 8 pixelov rozdiel? Pokiaľ viem tak 12x176=2112 pixelov.

    Odoslany z Nokia 6230

    branimir06.06.2005 - 22:38 Trvalý odkaz

    Atlisku nic v zlom ale v zaujme kvality minirecenzie, ktoru urcite ma, by bolo fajn keby si tu stat o USB mass storage upravil ... ked to raz nema tak nemozes v recenzii pisat ze ma ...
    ten kto vie co to znamena si moze mysliet ze zoberie mobil s kablom k hociktoremu PC s win xp a napichne a kopiruje data ... to je vyhoda a super vlastnost USB Mass storage. Kazdopadne je to ok fonik, aj ked fotky maju dost velky sum aj v dobrych svetelnych podmienkach, ale hadam sa to zlepsi novym softom ...

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease06.06.2005 - 22:50 Trvalý odkaz

    Sorry za diakritiku, ale 6230 ju zobrazuje korektne. No vidim ze Erik nie.
    Pre niekoho mozno malichernost, ale aqui ma s tym USB mass storage pravdu. I ked ovladace je mozne mat nahrate v mobile :-D
    Este jedna poznamka k tomu e.mail klientovi, kde si zobral, ze sa daju posielat iba obrazky. Bezne posielam .xls a proste akekolvek
    sůbory...

    Odoslany z Sony Ericsson K700i

    boto06.06.2005 - 22:52 Trvalý odkaz

    preboha ,uz sa nehadajte
    brano napis aj ty nieco aby sme ta mohli kritizovat
    neznasam tuto vlastnost slovakov,ked nieco niekto spravim tak ho ostatni kritizuju, este ze som cech :roll:
    naco upravovat ved ta diskusia je na to aby sa to upravilo hadam
    nebo se snad pletu :)
    i ked sa tu atlisko chova povysenecky,nie je to dovod na kritiku,lebo ma o vec zaujem a obznamil nas tu niecim
    bolo by dobre keby aspon 5-6 pisali aspon taketo recenzie, ved na zaklade tohto si mozeme vyberat mobili, nie je to vyhoda.
    v pripade ze niekto nieco napise a skritizujete ho pod zem ste sami proti sebe

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease06.06.2005 - 22:56 Trvalý odkaz

    Duplicita :-(

    Odoslany z Sony Ericsson K700i

    Arrow7906.06.2005 - 23:49 Trvalý odkaz

    Aquila osobne si myslim, ze to s tym atakom na Atlisa prehanas.. ja som povacsine tolerantny, ale co je moc je moc. Skus sa laskavo venovat niecomu inemu... dik.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease06.06.2005 - 23:58 Trvalý odkaz

    Poslem ich do pc mailom. Ha ha. Som dufal, ze tam staci smajlik :-|

    Odoslany z Nokia 6230

    Quo07.06.2005 - 00:08 Trvalý odkaz

    Pekna recenzia, takze pochvala za clanok :)
    Ako je to s prehliadanim doc a pdf? Na siemensoch je to v poho - ako sme testovali so Skicom, ale ako je na tom Clara?
    Inak good mt :)

    branimir07.06.2005 - 00:13 Trvalý odkaz

    Boto sak som myslel ze na to je diskusia aby sme diskutovali... ved mne sa recenzia paci, aj som to ako prvy napisal, ale na kazdom servery ked autora na nieco upozornis ze nie je spravne, autor podakuje a opravi, problem ?
    Lebo niekto si nemusi precitat celu recenziu, vidi len velky nadpis ze to tam je a moze byt potom sklamany :oops:

    Este raz super recenzia a budem sa teit na dalsie :doubt:

    Quo07.06.2005 - 00:18 Trvalý odkaz

    tak, tak, je to nejaka aplikacia, skusali sme to so Skicom na jeho cx65. nie je to sice take rychle pri otvarani ako napr spv taktiez to nezobrazuje obrazky v doc alebo pdf, ale staci to. zajtra sem capnem nazov apl :lol:

    aquila07.06.2005 - 03:08 Trvalý odkaz

    wow, tak to klobuk dole!

    takze niekto predsa len vyhackoval tie viewery z SK65 :)

    trif07.06.2005 - 08:37 Trvalý odkaz

    Vidiet,ze zaujatost voci tomuto telefonu od nejakych tych ftakov nema obdobu. Hmmm. Zeby strach ?

    aquila07.06.2005 - 11:24 Trvalý odkaz

    Vidiet,ze zaujatost voci tomuto telefonu od nejakych tych ftakov nema obdobu. Hmmm. Zeby strach ?

    trif, ale prd strach :) co je na tom ze chcem aby bolo nieco opravene na spravne? ze by strach z toho ze by niekto mohol mat pravdu ?

    Marian07.06.2005 - 13:22 Trvalý odkaz

    Dobre akvik, skusim to takto, ak hovorime o standarde USB Mass Storage, vysvetli mi potom prosim (myslim to vazne, chcem tvoje odborne vysvetlenie) ako je to u notebookov. Mam totiz v priebehu jedneho roka druhy notebook so vstavanou citackou kariet, v obidvoch na spravnu funkciu potrebovali instalaciu driverov na to, aby vlozene medium (MS, MMC, SD, SmartMedia) zobrazili ako USB Mass Storage. Tym nemam na mysli, ze pre kazdu kartu musel byt nainstalovany driver, ale raz sa nainstaloval driver pre citacku, vlozene karty sa potom zobrazovali ako vymenny disk... Nie je to potom standard, nie je to USB Mass Storage, je to len nejake "radoby" riesenie? Jeden notebook bol Asus, druhy je Umax.

    aquila07.06.2005 - 13:33 Trvalý odkaz

    mno a tu je ten problem :) USB mass storage je standard. a ty si to mylis s removable device resp vymenitelny disk :)

    skratka plati, ze removable device sa automaciky nerovna USB mass storage ale vice versa to plati teda ze USB Mass storage device je aj removable device.

    to ze si potreboval ovladace na citacku je vec citacky ze je tak "blbo" implementovana. su citacky ktore su spravne rozoznane ako USB mass storage a su take ktore potrebuju driver.

    a preve kvoli zjednoduseniu pristupu pre usera a odbremenenie od miliana ovladacov, bol ustanoveny standard ktory sa vola USB mass storage.

    ono je to tiez vlastne driver, ale univerzalny a uz implementovany v systeme.

    cize ak to napisas ze po instalacii driverov sa to tvari ako vymenitelny disk tak budem spokojny :) ale ked napises ze je to USB mass storage tak je to blbost a nepravda :)

    I hope I made myself clear :pool:

    p.s. a to si sa nemohol opytat skor ? :) toto vsetko by sme si usetrili. kua je nechapem co je problem sa taky problem opytat (hlavne u chlapov, u zenskych je to lepsie, ty sa skor pytaju mozno az moc :) ) :?

    to mam z praxe .. je to docela problem hlavne pre project management resp project leadera. kde si potom hlavne chlapi myslia, ze vedia co im clovek povedal a potom to dorvu, namiesto toho aby sa v pripade neistoty opytali... to je len jeden moj taky vylev z aktualnych problemov, lebo mam zrovna na starosti jeden projekt :?

    Marian07.06.2005 - 14:03 Trvalý odkaz

    Dobre teda, u K750i sa nejedna o USB Mass Storage, ale o Removable device, preco je teda pri instalacii rozoznana pamatova karta ako USB Mass Storage, pretoze podla tvojej vice versa teorie toto neplati. je standard USB Mass Storage latny pre vsetky bezne OS (Win, Linux, Mac)?

    BTW:

    1. nechapem preco si pouzil QUOTE, uz aj "najjednoduchsi" prispievatelia pochopili kedy ho maju pouzivat...

    2. prehodnot svoje prispevky v tejto teme, pretoze este 5 minut a mas ban za nevhodne poznamky a osobnu invektivu v nich. (nereaguj na tento bod prispevkom, nikoho nezaujima tvoj nazor nan, akakolvek reakcia nan formou prispevku bude rovna bananu, to aby si to zase ty pochopil polopatisticky, lebo ako som sa ja dozvedel, ani tebe nestaci raz ci dvakrat vysvetlit... ja potom tieto dva body vymazem)

    Marian07.06.2005 - 15:09 Trvalý odkaz

    No a prave v tom to je - pri instalacii sa zobrazia postupne hlasky - new device, removable disk a USB Mass storage, screenshot z pochopitelnych dovodov nemozem mat, ked uz nemam K750i, ale teoreticky by sme mohli poziadat TRiFa o preinstalovanie K750i do svojho kompu, resp. do ineho. Co sa tyka inych OS, Mac rozozna K750i ako USB Mass Storage bez driverov, pokial ja viem...

    Ad quote - nebranim Ti pouzivat ho, no pouzit BIG qoute hned v nasledujucom prispevku je nekorektne k waperom...