Nokia 5800 XpressMusic

  • Martin Hombauer 22.01.2009 - 15:26

    sewas mam problem ze ked zapnem bluetooth tak mi piše že ..nie je vykonať bluetooth operaciu ... hmmm co maaam robit pls poradte surneee dikii moc

  • anonymous10.03.2010 - 08:43 Trvalý odkaz

    marian: nie?o tu stále riešiš ty. navi zadarmo ide už od fw 31, tak neviem, pre?o by som mal ?arova? s product code. 40tka až taký zázrak ako ho tu opisuješ ty nie je. nejaké negatíva som tu už uviedol. jediné výraznejšie vylepšenie je scrolovanie v kontaktoch. a viac v podstate ni?. systém je už dos? rýchly aj pri fw31. takže suma sumárum nemám problém si po?ka? na oficiálne uvolnenie fw40. mne to scrolovanie až tak nechýba, aby som sa musel za nim hna?. to vôbec nie je o tom, ?i to ktosi vie alebo nevie spravi?. je to o tom, ?i sa mi to chce!!! a nové ovi mapy musí ma? každý, ?o chce ma? navi zadara. takže aj ja aj vrch už nvú app ovi mapy máme a netreba ?arova? k§li tomu s product code.

    anonymous10.03.2010 - 15:28 Trvalý odkaz

    mao: takze ako tak citam a spravne si domyslam, Orange vydal novsi firm v31. Sice nie v40, ale aj ten staci. Je to tak?

    anonymous10.03.2010 - 15:50 Trvalý odkaz

    mao: a este jedna otazka, ak mozem a neotravujem. Su dve moznosti vyberu ikoniek na hlavnej obrazovke: bud tam budem mat svoje oblubene aplikacie alebo svojich par oblubenych kontaktov. Nedalo by sa to skombinovat? Myslim ze N97cka to tak ma.. Vopred dakujem

    anonymous10.03.2010 - 16:13 Trvalý odkaz

    marian: áno, fw31 na spojazdnenie navi zadarmo posta?uje. musíš ma? v mobile aj najnovšiu verziu máp ovi. k tomu si stiahneš slovenské hlasy a mapy pre teba potrebných štátov. nakoniec treba stiahnú? a inštalova? malú asi 8mb aplikáciu a vec je vybavená. k druhej otázke. nemôžeš to ma? spolu ako by si chcel. treba prepína? medzi jednotlivými obrazovkami v nastaveniach. ešte k tým mapám. mal bysi by? registrovaný u nokie, aby si dostal tú aplikáciu. link na ?u ti pošlú sms správou.

    anonymous10.03.2010 - 17:09 Trvalý odkaz

    vrch: este k mapam: vycisti si vopred pamat TELEFONU (nie pamat.kartu), instalacka ma cca 8mb doporucujem stiahnut na PC a instalovat cez Nokia PC suite, ak nemas dost pamati instalacia neprebehne a mozes tahat cez fon zase celych 8mb znova, Ak to platis cez providera tak to vyjde celkom draho.

    +suhlas s marianom ohladom fw.40 vratane prepisu CP.ODE

    anonymous10.03.2010 - 20:25 Trvalý odkaz

    marian: ja som tých 8mb stiahol cez wifi a hne? sa to automaticky nainštalovalo bez potreby nokia pc suite. je to len ne tebe, ?o ti vyhovuje. oba spôsoby sú jednoduché a spo?ahlivé. ak by si nevedel ako nainštalova? ovi mapy, tak si stiahni nokia maps updater a tam na to prídeš. nmu však nie je v sloven?ine ani ?eštine, je dobré ak vieš nie?o s angliny alebo nem?iny.

    anonymous11.03.2010 - 02:36 Trvalý odkaz

    eyeyeyey: tak mam uz ten telefon asi tyzden a som spokojny ale najdu sa aj "?"... napr fotenie je perfektne mate tam vela moznosti ale na kamere je problem taky ze je tam zoom aj na min. a napr. prerusovanie videa neni najlepsie obraz sekne a zacne..velke plus umna robi 30 fps... dalej nokia mapy..chcel by som tam aj francuzko (bez internetu) ako kde ? zijem vo fr..takze ak to treba aktivovat napr cez sms tak to nepojde.. a posledna vec aplikacie..niektore ktore su urcene na n5800 a maju byt na cely display su male a dole su klasicke sipky da sa to niejako prepnut ? alebo niektore hry...mam dole sipky ale obraz hry je uplne mini mozno 1,5/2 cm... a inak som spokojny je to naozaj dobry fon

    anonymous11.03.2010 - 09:43 Trvalý odkaz

    marian: Tak pozerám, že si dos? neznalý veci. Je úplne jedno, kde žiješ. Najprv sa zaregistruj u Nokie. Nainštaluj si program ovi suite a ten ?a navedie na stránku, kde si to francúzsko stiahneš. Pri s?ahovaní tej 8mb aplikácie vpisuješ telefónne ?íslo v medzinárodnom formáte, takže tá sms ti príde ak budeš vo francúzsku. ?o sa týka videa, skús rôzne kvality ?o sú tam, pri všetkych to neseká, ale pri najvyššej kvalite videa to celkom nestíha. Aplikácie a hry. Zrejme nie sú ur?ené pre dotykové ovládanie, robí to vtedy. Ešte k tým mapám. Priamo na úvodnom okne programu ovi suite sa zobrazuje malý kompas, ktorý poukazuje na mapy. Tam stiahneš ktorýko?vek štát sveta a aj hlas aký potrebuješ. Ke? budeš ma? všetko nainštalované, tak v nastaveniach ovi máp v položke internet zadáš režim offline. Celá vec je ve?mi jednoduchá. Netreba sa toho bá?, skúšaj. a nezabúdaj, že potrebuješ ma? fw31 alebo novší. ak budeš ma? fw30, tak tú poslednú aplikáciu nenainštaluješ.

    anonymous11.03.2010 - 11:21 Trvalý odkaz

    vrch: Pre Info:

    zž tu téma bola rozobratá takže v skratke: Kúpil som oficiálny TV kábel na nokiu (30,-EUR) a výsledok dos? o ni?om (testované na TV plazma Pnansonic 102cm). obraz rozkockovaný, najmä pri pohybe aj pri nastavení vysokého kódovania mp4 kodeku (1000 kb). Výrobca dos? odflákol Tv-out, kvalite nepridá ani nokiou podporovaný mp4 formát, pre porovnanie: starý LG viewty mal TV-out excelentný (použitý divix) pozerate?ný na ve?kej obrazovke.

    Záver:
    Pokia? chcete použi? 5800 ako prehráva? videí na TV tak zabudnite. 30,-EUR je tu stratená investícia. výrobca (logicky) predpokladal prehrávanie videí na displei prístroja, TV-out treba považova? len za akýsi "bonus".

    Tip: Prezeranie fotiek na ve?kej TV obrazovke je OK.

    anonymous11.03.2010 - 12:00 Trvalý odkaz

    marian: treba pri pozeraní fotiek nastavi? tv, lebo fotky prenesené z mobilu sa nezobrazia korektne. mám na mysli pomer strán.

    anonymous11.03.2010 - 12:41 Trvalý odkaz

    vrch: jasne, ??iasto?ne sa dá nastavi? aj T V out v 5800 (4:3, 16:9). nevie niekto kde by sa dal stiahnut divix player na 5800 ale free (resp.crack) po odskusani by som to aj kupil, ale ak ma byt kvalita na TV podobne na prt ako pri realplayeri tak nmienim uz viacej investovat tymto smerom

    anonymous11.03.2010 - 13:39 Trvalý odkaz

    marian: skús pozrie? stránku www.5800.cz, tam som sa mi zdá nejaký divix player videl, podrobnosti neviem, ale mám také ve?mi silné tušenie, že som tam o tom ?ítal. a mal by sa da? aj stiahnú?.

    anonymous12.03.2010 - 02:21 Trvalý odkaz

    vrch: OPRAVA NAZORU:

    takze je to v suchu - obrazok jak vino...trebalo nastavit vyssiu kvalitu mp4 (bitrate min 1500 a pouzit 2-pass prepocet ak to niekomu daco hovori..) Tymto chcem opravit vyssie uvedene info ohladom TV-outu. Samozrejme necakajte HD kvalitu ale DVD sa vyrovna, mobil JE pouzitelny ako alternativny video player aj na velku obrazovku

    anonymous12.03.2010 - 12:56 Trvalý odkaz

    luki dubina: ja ju mam a je to výborný fon prekvapili ma repraki
    su dost kvalitne ked cez ne pocuvam mam pocit ze je to hifi veza zvuk vinika ale konstukciov nie dik

    anonymous12.03.2010 - 14:57 Trvalý odkaz

    ^^: preboha, to nemozete vymazat ten prispevok, co to tu cele tak roztahuje?! zle sa cita recenzia...

    anonymous14.03.2010 - 03:13 Trvalý odkaz

    eyeyeyey: a co kamera ? aky je vas nazor ? lebo moj taky ze je to dost biedne... nastavene na vysokej Q. pauza a znova pustenie tam je sek...a ten zooooooooooom.... na fotkach je to perfektne a kamera ho uz ma na min..neda sa to oddialit niejako ? potom ta kamera zachyti velke hovno... dik

    anonymous14.03.2010 - 16:43 Trvalý odkaz

    marian: na fotenie mám riadny fo?ák. ten v mobile treba bra? len ako náhradu, ke? potrebujem odfoti? nie?o súrne. ?o sa videa týka, toma nezaújma vôbec. môj fo?ák robí video so stereo zvukom a predsa som nenato?il žiadne video. preto mi je úplne jedno aké video robí táto nokia.

    anonymous25.03.2010 - 13:21 Trvalý odkaz

    all: Kto by chcel navigáciu sygic maps na nokiu 5800 XM tak ju mam stiahnutú. je tam aj popis na inšataláciu. prípadný záujemcovia píšte na môj mail: filip@lss.sk

    anonymous26.03.2010 - 15:08 Trvalý odkaz

    filip: Z RECENZIE VETA: "Príjemným doplnkom je prítomnos? GPS modulu. K tomu výrobca pribalil samozrejme aj aplikáciu Nokia Mapy aj s podkladmi uloženými na pamä?ovej karte. Vzh?adom na krátku dobu používania som nemal možnos? ju poriadne otestova?, zmeny sa však týkajú len iného ovládania. Pod?a skúseností vo fóre zatia? nie je na Nokii 5800 XpressMusic možné spusti? navigáciu Sygic McGuider." Tak sa mi podarilo stiahnut sygic aj so všetkými mapami 44 štátov EU. funguje to úplne skvele aj hlasová navigácia v sloven?ine. kto by chcel link na stiahnutie, tak píšte na môj mail: filip@lss.sk

    anonymous26.03.2010 - 21:22 Trvalý odkaz

    marian: na?o asi tak by mi bola navigácia sygic, ke? mám zadarmo navigáciu od nokie aj so slovenskými hlasmi. a neviem o tom, že by sygic bola lepšia. ovi mapy patria k najlepšej mobilnej navigácií, neviem pre?o by som mal sa s tým papra?.

    anonymous26.03.2010 - 21:49 Trvalý odkaz

    filip: Kamko kedže ja nemam aktivovanu navigaciu od nokie, samozrejme vsetky mapy mam, tak som si stiahol aplikaciu sygic. s navigovanim som bol uplne spokojny. na ako dlho mas navi maps zadarmo? ja sygic zadarmo navzdy.

    anonymous27.03.2010 - 00:07 Trvalý odkaz

    mao: asi si trosku pozadu:). Nokia uz ma navi zadarmo. Staci mat firm aspov v31 postahujes par veci a mas navi od ovi zadara. Teda tak nejak by to malo byt. Ak nie tak ma urcite dakto opravi

    anonymous27.03.2010 - 14:31 Trvalý odkaz

    marian: mao má úplnú pravdu. sta?í trochu práce na po?íta?i a máš všetko zadara a navi od nokie funguje off line. nemusíš sa pripája? na internet. všetky potrebné mapy stiahneš priamo z ovi maps. vrátane aktualizácií. a beží to perfekte. už to testujem nejaký ten týžde? a nie sú žiadne problémy. samozrejme je to so slovenským hlasom.

    anonymous28.03.2010 - 15:51 Trvalý odkaz

    filip: Áno ja viem podarilo sa mi rozchodit aj navi od ovi maps. No pod?a m?a je to viac-menej vec názoru a ak mám pravdu poveda? sygic sa mi zdá omnoho lepsia ci uz s navigovaním alebo s menu prostredím. viacerý sa tu robíte frajermi, ale na moju GPSku nemáte. polohovo presnos? 5 mm a výškovo presnos? 8 mm. ak má niekto lepsie presnosti tak sa s ním podelím o skúsenosti. GPSka ma vysla na 2000 EUR a dá sa využi? aj na geodeticke merania, ?o tiež preferujem, kedze som geodet.

    anonymous28.03.2010 - 19:11 Trvalý odkaz

    marian: nemá tu zmysel hovori? o profesionálnych zariadeniach, pre m?a ako obchodníka je taká presnos? zbyto?ný luxus.tu hovoríme o navigácií pre oby?ajných ?udí.

    anonymous29.03.2010 - 11:10 Trvalý odkaz

    filip: No ved ja viem ze pre obycajnych ludi. ale aj tak hovoris ze navi od nokie je off line takisto je off line aj sygic. A ako hovorim je to vec nazoru. Podla mna je sygic lepsi ako navi od nokie. mozno ma navi od nokie lepsie mapy ale navigacia sa mi viac paci od sygic samozrejme aj menu ma sygic lepsie.

    anonymous29.03.2010 - 16:22 Trvalý odkaz

    filip: Kamko akurát som si stiahol GARMIN XT pre tento fon. ak by mal niekto záujem tak dokážem da? link. Je to lepsie ako navi od nokie. Mapy su ROADS a TOPO 2. samozrejme všetko je off line aj navigácia je off line. Je to najlepsi soft na navigovanie.

    anonymous08.04.2010 - 19:18 Trvalý odkaz

    jano: neviete niekto ci orange ho predava v originalnej krabici?

    anonymous08.04.2010 - 21:37 Trvalý odkaz

    filip: Orange ho už nemá v akcii. No bez akcie by ho ešte mali ma?. No a v akej krabici by si ho chcel. Ak sa ti nepá?i originálna krabica, tak si ho zaba? do baliaceho papiera.

    anonymous08.04.2010 - 22:16 Trvalý odkaz

    jano: myslim tu krabicu co dastanes ked si ho priamo kupis od nokie

    anonymous09.04.2010 - 10:38 Trvalý odkaz

    filip: Tak si ho chceš kúpi? od orange alebo od nokie? pane bože nieje to jedno krabica ako krabica. samozrejme že je originál. Takéto otázky bohá?a.

    anonymous09.04.2010 - 14:49 Trvalý odkaz

    marian: netrep tu nezmysly. predstav si, že nie je krabica ako krabica. krabica od orangeu neobsahuje mnoho sú?asti balenia oproti tomu originál od nokie. v orangeackom balení chýba napr. tv kábel, stojan, púzdro a náhradný stilus. a neviem, ?i som na nie?o ešte nezabudol. zas tu chcel by? ktosi múdry. jano z môjho príspevku ti to už je jasné.

    anonymous11.04.2010 - 17:44 Trvalý odkaz

    jano: este mam jednu otazku. v kolko priblizne stoji?

    anonymous11.04.2010 - 21:07 Trvalý odkaz

    filip: To na môj podnet tu upravili recenziu tak aby nebola roztiahnutá cez celý display.

    anonymous11.04.2010 - 21:11 Trvalý odkaz

    filip: nik tu netrepe nezmysly pýtal sa jano predsa ku krabici a nie k sú?asti balenia. krabica ako krabica. krabica a sú?as? balenia sú dve odlišné veci. K janovej otázke kolko približne stojí. to si netrúfnem poveda?. všade je to iné. Ja ju mam od orange za 60 eur a to mam pausal den nonstop + 100 min. do všetkých sietí. Samozrejme pausal mi platí firma.

    anonymous12.04.2010 - 10:13 Trvalý odkaz

    marian: mohol by si sa dovtípi?, že papier ho nezaujma, ale chce vedie?, ?o v tom papieri je. to je predsa jasné. koho tak už zaujma, aká krabica kde je. je dôležité, ?o v tej krabici je. takže nezmysly trepeš a jana si chcel zhovadi?. ale podarilo sa ti zhovadi? tak akurát sám seba.

    anonymous14.04.2010 - 19:21 Trvalý odkaz

    tomas : Aky je rozdiel medzi 5800 a 5530 v navigacii ? Pisu ze 5530 nema gps a druhy pisu ze sa tam da dat ? Tak ako to je ? Hladam telefon co bude mat plnohodnotnu GPS samozrejme bez pripojenia na net

    anonymous15.04.2010 - 11:52 Trvalý odkaz

    marian: je to jednoduché nokia 5530 nemá vstavaný gps modul, tak o navigácií v tomto mobile ani len nesnívaj. 5800 poskytuje plnohodnotnú navi off line. funguje spo?ahlivo.

    anonymous17.04.2010 - 20:21 Trvalý odkaz

    filip: marian trošku tára. síce 5530 nemá vstavaný gps modul, ale ak si kúpiš gps modul napr Nokia LD3W tak ur?ite môžeš ma? plnohodnotnú navigáciu aj na 5530. takže jediný rozdiel oh?adom gps je taký že 5800 ma gps modul a k 5530 si ho musíš kúpi?.

    anonymous17.04.2010 - 21:49 Trvalý odkaz

    marian: táraš ty. je rozdiel ma? gps modul v mobile a je rozdiel si ho zvláš? kupova?. a ešte treba zisti?, ?i k takto kúpenému modulu poskytne nokia navi zadarmo, ako je to pre nokiu 5800. ale to sa mi vôbec nechce zis?ova?. nech si tomas pozrie sám, ktoré mobily sú podporované.

    anonymous17.04.2010 - 21:56 Trvalý odkaz

    marian: tak predsa som si dal tú námahu a pozrel som sa na podporované zariadenia, kde je navi od nokie zadarmo. nie je tam ani nokia 5530 a ani ten tvoj modul. takže skôr ako tu napíšeš najakú kravinu tak si prever fakty. a nikto sa tu nepýtal na modul, ale na mobil a to je podstatná rozdiel.

    anonymous17.04.2010 - 22:31 Trvalý odkaz

    vrch: O com to tocite chlapi? Suhlas s Marianom ohl 5530 - je to okresany shit a otazka bola ci ma navigaciu - NEMA !!!

    anonymous17.04.2010 - 22:37 Trvalý odkaz

    vrch: ja som zohnal 3 mesacný v sekaci za 150,-EUR uplne ako novy (aj s krabicou o ktorej tu bola rec). Nakolko to bude uz pomaly tiez postarsi model (aj ked furt dobry) ta cena bude pooomaaaly klesat aj u nokie. oficialny link a cena:
    http://nokia.finesa.sk/5800-model
    za 299,99 € u nokie

    anonymous17.04.2010 - 22:41 Trvalý odkaz

    vrch: Este doporucenie: ak uvazujes o N5530 tak budes dost sklamany. Okrem ineho to ma mensi display, nema wi-fi a spominany GPS modul (nema ani TV vystup ale to ti je asi fuk). Je to dotykova hracka.

    anonymous18.04.2010 - 15:10 Trvalý odkaz

    marian: ten filip to má v hlave akési domotané. kto by teraz kupoval mobil bez gps modulua k tomu potom zvláš? gps modul a navyše by musel nokií cvaka? za navi, ke? sa to dá všetko elegantne vyrieši? kúpou takej nokie, kde je gps modul s navi zadarmo. tomu filipovi by som predal asi hociakú sra?ku. vôbec nerozmýš?a, alebo tu chce silou mocou machrova?, aký je múdry.

    anonymous19.04.2010 - 09:34 Trvalý odkaz

    filip: ja nemám v hlave ni? pomotané. Brácho má 5530 ja mám 5800 xm. na 5800 mam navigaciu aj gps modul zabudovaný. bráškovi som poskytol gps modul nokia LD3W, ktorý som kupoval dávnejšie. jeho nokia 5530 ma ovi maps, takže si ju len aktualizoval a navigácia mu ide v pohode s týmto zariadením. takže žiadnu kravinu som nepísal. sám som testoval zariadenie na trase ružomberok - bratislava.

    anonymous19.04.2010 - 10:13 Trvalý odkaz

    marian: jediné š?astie máš v tom. že ten externý modul si už mal. ina? musíš uzna? aj ty, že v dnešnej dobe kupova? nokiu a k tomu modul je riadna kravina. ke? zoberieš do úvahy, že navi je u nokie zadarmo, bola by to riadna sprostos?, vždy sa v tomto prípade oplatí kúpi? nokiu s interným gps modulom a navi zadarmo.

    anonymous19.04.2010 - 10:31 Trvalý odkaz

    mao: ja teraz odbocim trosku od temy: stava sa aj tebe, ze strasne dlho trva kym najde signal? Ja zapnem GPS a skoro nikdy nemam signal. Len mi v lavom dolnom roh blika jedna zlta palicka z toho mnozstva co ich tam je. Je mozne, ze mam nieco zle nastavene? Som v BA a pochybujem, ze je tu zly signal

    anonymous19.04.2010 - 10:35 Trvalý odkaz

    filip: samozrejme ze v dnešnej dobe sa už neoplatí kupova? gps modul. ale kto má starší telefón, tak by mu to neocenite?ne dokázalo pomoc?. a už sa tu nehádajme.