Xiaomi Redmi Note 3: čítačka odtlačov a 4 000 mAh batéria

  • Borland 24.11.2015 - 14:06

    Ja by som veľmi rád poprosil redakciu, aby prijala fakt, že Xiaomi Redmi Note 2 vždy MAL slot pre pamäťovú kartu, a nejde o výsadu tejto tretej generácie.
    K tej cene: telefón sa predáva za 189€ a menej cez slovenske eshopy, heureka tento krat nie je velmi smerodajna.

  • Sumi24.11.2015 - 14:18 Trvalý odkaz

    kamos kupil Note 2 z ciech za 185e cisto novy samozrejme 16GB verziu

    Lenka Ivančíková24.11.2015 - 14:41 Trvalý odkaz

    Poznamka bola o cene preto, lebo po internete su oslavne clanky na cenu len 132 eur a podobne. Tak aby bolo jasno, ze takej ceny sa my nedockame. :)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne24.11.2015 - 14:56 Trvalý odkaz

    Do 200 eur zaujimavy telefon. Ak by mal podporu pre LTE B20, bolo by to zaujimavejsie.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy24.11.2015 - 15:01 Trvalý odkaz

    Borland ak sa nepletiem tak slot na SD ma len verzia bez LTE. "u nas" predavane 4G verzie su bez slotu na pamatovku.

    Borland24.11.2015 - 15:16 Trvalý odkaz

    Xiaomi Redmi Note, či už prvá alebo druhá generácia, 3G alebo LTE, vždy mala slot pre SD kartu.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy24.11.2015 - 15:36 Trvalý odkaz

    ja som mal doma verziu bez SD karty.

    Borland24.11.2015 - 15:49 Trvalý odkaz

    Mimochodom k tej SD karte v Xiaomi Redmi Note 3 => aký je zdroj tejto informácie? Zrejme prehliadam túto info v PR dokumentoch, neviem to nikde nájsť.

    Gabriel24.11.2015 - 16:43 Trvalý odkaz

    a teraz si už len vybrať medzi týmto a Meizu Metal :) Ale asi pôjdem do Meizu, ten sa mi páči viac :) Či už dizajn alebo gestá, .. :)

    ondrakomous24.11.2015 - 20:20 Trvalý odkaz

    mels pravdu, ty repro na htc jsou neprekonatelny!

    Borland24.11.2015 - 20:42 Trvalý odkaz

    Ja neviem, pouzity YunOS v pripade Meizu Metal je dost otazka..

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy24.11.2015 - 21:58 Trvalý odkaz

    prosim ta co je na tych telefonoch take ze ich nazyvas krasavcami? oba su designovane bez najmensej snahy vyrobit nieco pekne (odlisne). po designovej stanke su to tuctove telefony ktore si dokazes na prvy pohad pomylit s dalsimi patnastimi cinanmi.

    ps:"infantilne" linky si pridavaj do vlastneho cinskeho vlakna, nato si si ho vytvoril

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy24.11.2015 - 22:09 Trvalý odkaz

    je toto vlakno o honore alebo o redmi?

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy24.11.2015 - 22:30 Trvalý odkaz

    ze to robis pol roka, pol roka to nikoho nezaujima a pol roka ta na to vsetci upozornuju aby si to nerobil...
    sam si mal svetlu chvilku a zalozil si si temu o cinanoch aby si nespamoval ostatne temy, tak ta poprosim ak budes mat zasa potrebu na nieco poukazat tak do tej tvojej temy, dakujem

    ondrakomous24.11.2015 - 22:35 Trvalý odkaz

    oxy, musime pockat, jak ho cinsky telefony prestanou bavit, coz muze trvat jenom 3-10 let.

    Nightmare24.11.2015 - 23:37 Trvalý odkaz

    je horsi ako mor uz fakt...s tymi jeho porovnavaniami a mudrostami akoby bol jediny

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy25.11.2015 - 01:11 Trvalý odkaz

    neviem ako ty ale ja vidim ze redmi prehralo 23:28.
    mimo to tieto 2 telefony moze porovnavat iba chinafil ako ty

    zemiak25.11.2015 - 07:06 Trvalý odkaz

    Jasné. Papier znesie všetko. Napr: iPhone nemá FM radio, nepodporuje lte, nie je open source, nepodporuje Javu
    A porovnávaš so 6s a nie 6s plus.
    To nie je porovnanie ale súčet nezmyselných čísiel (podpora 4k rozlíšenia v Androide aj keď ho telefón nemá? Wtf?)
    Vôbec si sa nezmenil.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy25.11.2015 - 07:53 Trvalý odkaz

    Výkonnejší procesor (lebo ma vyšší takt), nenabijes ho bežným usb, má jemnejší display 3G vs 2G RAM :) to sú podstatne rozdiely

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne25.11.2015 - 10:58 Trvalý odkaz

    17.6GHz (8x2.2) vs 4GHz (2x2) to je uz celkom slusny vypctovy vykon a aj rozdiel. 4x silnejsi CPU na strane Xiaomi!

    ondrakomous25.11.2015 - 11:21 Trvalý odkaz

    srovnavat xiaomi s apple, to je jak srovnavat mazdu s mercedesem, za prve to vypada dost hloupe, za druhe je to uplna blbost, za treti koho to vlastne zajima? o serioznosti testu z versus com. si clovek udela nazor, kdyz open source je vyhoda-LOL.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne25.11.2015 - 17:41 Trvalý odkaz

    Ake paradne softy mas na mysli? Mozes mi dat linku na paradne softy na Redmi Note 3?

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy25.11.2015 - 18:12 Trvalý odkaz

    Tak daj aké parádne softy máš na mysli? Samozrejme pre tie staršie modely.

    ondrakomous25.11.2015 - 19:20 Trvalý odkaz

    hochu ty si zaspal dobu minimalne o 2 roky, miui komunita je vpodstate "mrtva", nejvernejsi ceskoslovensti fans od xiaomi davno utekli, protoze po xiaomi uz neni v ceskoslovensku takova poptavka jako pred lety.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy25.11.2015 - 19:59 Trvalý odkaz

    stanley nikdy ziadne xiaomi nevlastnil a myslim si ze ani miui nikdy nevidel, ale s presvedcivostou sebe vlastnou tu kazdemu radi :) dokonca si mysli ze ak helio X10 s 2GB ram da 50k v antutu tak helio X10 s 3GB ram da 60k :D :D

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne25.11.2015 - 21:10 Trvalý odkaz

    V novej verzii mozno da ono sa tie ratingy zvysia kazdy rok tak o 10k bodov s novou verziou.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy25.11.2015 - 21:26 Trvalý odkaz

    Lenže potom to da aj helio s 2GB ram :D

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy25.11.2015 - 22:23 Trvalý odkaz

    Stanley ja som dlhodobo miui používal, dokonca v case ked xiaomi ešte neexistovalo. Preto sa pýtam co ty považuješ za tie "parádne softy"?! Skus raz odpovedať na to na čo sa ta pýtajú ;)
    2 alebo 3GB ram nemá žiadny vplyv na dosiahnuté skoré v AnTuTu.

    Nightmare26.11.2015 - 00:03 Trvalý odkaz

    2.0ghz isto neda 50.000 a uz vobec nie cez 50...2.2ghz moze dat tolko (verzia Prime)

    Nightmare26.11.2015 - 01:45 Trvalý odkaz

    si nechapavy zas?
    su dve verzie pisem

    ondrakomous26.11.2015 - 02:29 Trvalý odkaz

    obcas pochybuju o tvoji inteligenci. kazdej telefon z chiny ma "pretoceny antutu" a uvadi "XY pocet jader", jenze to je prave marketing pro "hloupy lidi", kteri nepouzivaji vlastni mozek, logicky jaksi xiaomi nikdy nebude dostahovat kvalit samsungu, applu, protoze je to telefon, ktery bude o kompromisech, to co povazujes za "cinskou senzaci" se kazdej rok opakuje, nikdo z nas z toho telefonu ani nadseny neni, vsichni jak tady chodime mame telefony lepsi, to jen tebe vzrusuji cinske vergly.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy26.11.2015 - 07:22 Trvalý odkaz

    Stanley môj android a podobne weby sú presne pre teba..
    Na každej z tých fotiek je v pravom dolnom rohu napísané čím to bolo fotene. :D
    A vraj to nie je bulvár (mimo to aj slepý vidí ze na každej fotke je capnuty nejaký filter)

    ondrakomous26.11.2015 - 09:08 Trvalý odkaz

    ja sem je vychvaloval asi tak tyden, kdezto ty tady pises celej rok o zazracich z chiny. vychvaloval jsem chinsky telefony, kdyz byl boom s chinskymi telefonami, dneska po nich nestekne ani pes, kdyz to srovnam s tim boomem, ktery byl pred lety, ty vubec nedokazes vnimat veci kolem sebe, ses odtrzenej od reality, veskery tvoje mysleni probiha mezi pocitacem a zidli, dneska lidi nakupuji iphone, samsung, copak to nechapes? china driv byla pro "chudy", tehdy to davalo smysl, ale pokud takovy zarizeni jako xiaomi note bude stat 200 a vic euro na nasem trhu bez podpory LTE siti, tak si to koupi jen nejvetsi fanousek firmy,ale vetsina lidi po tom zarizeni nesahne, protoze pro ne neni atraktivni, moje nazory se meni, protoze se menim i ja, vyvijim se, kdezto ty mas porad jeden a stejny nazor, ktery se porad dokola opakuje, kam ses dostal ty za ty roky, vis kolik let sem chodim, tak se nekdy podivej. muzu o sobe rict, ze o telefonech neco vim, ne jenom teorii, kterou si nacte kazdy na internetu. vsak meizu note2 a xiaomi redmi note 3 jsou super telefony, ale sam bych si je nekoupil, ukaz mi ten protimluv?! je to super, ale je to zaroven drahy a to je nejvetsi problem soucasny chiny, viz to co jsem napsal vyse. tydy je potreba uvedomit si jednu vec, napr huawei nebo lenovo jsou oficialne na nasem trhu a podporuji vsechny LTE pasma, kdyzto xiaomi pusobi jen lokalne v rozvojovych zemich a chine, na takovy trhy se zameruje, v tom je ten nejvetsi rozdil. pokud xiaomi nevstoupi na globalni trh, tak se nemame o cem bavit. tady si kazdy koupi radsi ten samsung J5, ktery dostanes vsude a za ty penize nabizi opravdu hodne, i kdyz je plastovy-

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne03.12.2015 - 17:33 Trvalý odkaz

    O co je to vlastne lepsie od Redmi Note 2? Len kov, odtlacok prstov a to je vsetko? a 3GB RAM? A bateria? :) Za dve stovky nevyzera zle no...

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease03.12.2015 - 19:13 Trvalý odkaz

    neni tá inovácia slabá, že to vyšlo 3 mesiace po sebe. Start price takmer rovnaká. Mať všetky LTE, šlo by to jak housky na krámě.

    Nightmare03.12.2015 - 19:36 Trvalý odkaz

    to je zaujimava cena za tu 3/32 verziu este by som bol zvedavy aka je tam ROMka a ci je tam cinsky balast

    Richard Hombauer04.12.2015 - 00:02 Trvalý odkaz

    chlapce, posledna vyzva. ak pridas este jeden vulgarny prispevok, zacneme tvoje spravanie riesit cez policiu. mame tvoje IP adresy, vsetky prispevky ulozene. este jeden, vsetko si vytlacime a ideme s Lenkou podat trestne oznamenie. mas sa na co tesit, cukricek.

    Gabriel04.12.2015 - 21:26 Trvalý odkaz

    Viete o nejakej čínskej stránke, kde ho majú ? Mám príbuzného v číne, tak prečo to nevyužiť :)

    paul04.12.2015 - 21:34 Trvalý odkaz

    aktualne je v akcii 32/3gb verzia za 190eur, kiez by mal vsetky LTE frekvencie bral by som ho...je to fesak

    Nightmare05.12.2015 - 00:08 Trvalý odkaz

    ved funboy dal stranku odkial si ho mozes kupit a inak oficial CZ-SK ROMka nie je pytal som sa uz...

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease05.12.2015 - 01:51 Trvalý odkaz

    Stock ROM je iba china a english. Navyše je to prvé Xiaomi s uzamknutým bootloaderom. Takže zatiaľ smolka.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne05.12.2015 - 12:16 Trvalý odkaz

    Ou. Tak to sa potom naozaj oplati asi viac "predosla" generacia.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy05.12.2015 - 17:09 Trvalý odkaz

    Pokiaľ chceš používať iba miui tak bootloader ta zaujímať nemusí.
    Nakoľko je to celkom horúca novinka tak potrvá chvíľu kým sa objavi prvá medzinárodná romka.

    Miro06.12.2015 - 12:00 Trvalý odkaz

    medzinarodna romka ludi nemusi zaujimat, miui.cz komunuta preklada miui z cinskej verzie a nie z globalnej!! co sa tyka nejakeho cinskeho balastu alebo nekopletneho prekladu tak taky sa tam nenachadza!! a to hovorim z vlastnej skusenosti mam mi3, nie ako 95% ludi co tu pisu prispevky, ktori telefon od xiaomi v ruke v zivote nemali a su len mudri po precitani par clankov!!

    ondrakomous06.12.2015 - 12:46 Trvalý odkaz

    shade92: to co říkáš ty je pravda jen částečně, česká a slovenská rom je neoficiální, oficiální rom je opravdu ta mezinárodní verze, nebo čínská verze. jestli se nepletu, tak v mezinárodní verzi nebyl český jazyk. najdou se uživatelé, kteří budou chtít oficiální rom, i když to bude minimálně procento. mental píše, že je zamčený bootloader, v praxi to znamená, že komunita má asi problém, protože odemknutí bootloaderu se považuje za zásah do softwaru a tím pádem zaniká i záruka, leda by po odemčení dávali "svou záruku", ale koupil by sis telefon s odemčeným bootloadrem, když má být oficiálně zamčený?! já ne.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy06.12.2015 - 14:02 Trvalý odkaz

    Shade92 2 roky dozadu som sa bavil s ingbrzy a on tvrdil ze cz/sk romka je medzinarodna do ktorej je pridaná čeština, slovenčina...
    Pokiaľ sa nič nezmenilo tak cz/sk romka je z globálnej a nie čínskej rom.

    Miro06.12.2015 - 14:37 Trvalý odkaz

    2 roky dozadu - sam si odpovedal.. skus si precitat ceske miui forum ako sa dnes veci maju... ondrakomous staci si precitat zahranicne fora ohladom bootloadera a ziadny problem nieje.. netreba hned sirit poplasne spravy...