Samsung Wave II (Samsung S8530)

  • Martin Hombauer 04.10.2010 - 16:49

    Ak si aktualizujem OS na 2.0 a budem chcieť naspäť ten pôvodný 1.2 postačí Master reset? alebo ako potom obnovim vyrobne nastavenia..?

  • anonymous25.08.2011 - 13:40 Trvalý odkaz

    Fredy: A kde si kúpil ten obal a fóliu? budú to ma? v orange predajni? našiel som to na nete, ale ak si to kúpil z netu tak mi dáš link? možno to bude lacnejšie, ?akujem.

    anonymous25.08.2011 - 17:54 Trvalý odkaz

    fry: offline navigáciu poskytuje zdarma nokia. stiahneš si z netu do mobilu mapu štátu, ktorý ?a zaujma a už ?a mobil naviguje bez toho, že by sa pripájal na net.

    anonymous26.08.2011 - 10:25 Trvalý odkaz

    ri?o : ja som si kúpil obal na www.ipshop.sk a sadu piatich fólii na ebay za babku. Ale kúp si radšej obal v obchodoch s obalmi, ktorých je už požehnane ...totiž brat si kúpil tú prieh?adnú na galaxy ace a je pekná a posta?uje a navyše ju kúpil o polovicu lacnejšie než je na nete. Ja mám tú hrubú ?iernu je fajn ke? ti spadne mobil na zem ochráni ju len mobil je opticky obrovský ale mne vyhovuje lebo sa pohybujem po stavbách. a Fólie ti sta?ia ja tie jednoduché lacné ja ich mením zhrba raz za mesiac dva stáli ma tuším 2 e 5 kusov, zbyto?ne budeš vyhadzova? 20 eur za Zagg abo invisible shield ale je to na tebe :)

    anonymous29.08.2011 - 14:39 Trvalý odkaz

    Fredy: Fry: "nokia"? pôjde to na tomto samsungu? napísal by si mi taký stru?ný návod? alebo aspo? odkia? stiahnem tú mapu štátu a potom to dám len do mobilu a pôjde to?
    Rišo:?akujem, popozerám sa po predajnach, a ak nenájdem kúpim z netu.

    anonymous30.08.2011 - 11:24 Trvalý odkaz

    fry: mapy sa dajú stiahnú? z oficiálnych stránok nokie, no na tomto samsungu to nepôjde, lebo tie mapy spolupracujú len s navi od nokie. badou, ako opera?ným systémom som sa zatia? podrobne nezaoberal, takže ti momentálne neviem poveda?, ktorá navi sa dá hacknú? tak, aby sa dala použi? aj v tomto samsungu. na android už sú hacknuté navi. na badu zatia? neviem. nkia poskytuje úplne legálne navi zdarma aj s príslušnými mapami a to tak, že si mapu stiahneš len raz. je tu ešte jedna možnos?. vraj už aj google poskytuje ?as? navi zdarma. skús pátra? týmto smerom. mala by to by? vraj sú?as? google máp. ale nepoviem ti, ako je to tam s netom, a ?i je to prístupné už aj pre slovensko. sám sa budem tomu venova? až za pár týžd?ov, teraz to nevychádza ?asovo.

    anonymous30.08.2011 - 14:19 Trvalý odkaz

    rišo: Lidi?ky a máme to tu : wave 3 ! a bada 2.0 s ním :) dúfam, že už ?oskoro Samsung uvolní upgrade

    anonymous30.08.2011 - 15:12 Trvalý odkaz

    fry: to dúfam aj ja. ina? neviem, ?i by sa oplatilo meni? dvojku za trojku. je tam síce 1,4 gigový procesor, vä?ší displej a to superamoled, ale ak uvolnia pre nás badu 2, tak najmenej dva roky sa s wave dva nerozlú?im. pred dvojkou som používal nokiu 5800 a spravil som nieko?ko upgrade systému, ?o mobil oproti pôvodnej verzií zmenilo na nepoznanie. tak dúfam, že sa ani samsung nedá zahanbi? a v bade2 sa do?káme mnohých pozitývnych zmien.

    anonymous30.08.2011 - 16:33 Trvalý odkaz

    rišo : procesor je 1Ghz je len taktovany na 1,4 Ghz... a naše Lcd zobrazuje farby realnejšie a má menšiu spotrebu aj ke? ten nový Amoled tiež tak ve?a nežerie... a bada 2 bude super len nech je to už tento rok ! totiž neako sa neponáh?ajú ke? nás na bada 2 nechali ?aka? to?ko mesiacov

    anonymous30.08.2011 - 18:09 Trvalý odkaz

    rišo: beriem spat je to 1,4 Ghz procesor :D

    anonymous30.08.2011 - 18:17 Trvalý odkaz

    fry: v tých špecifikáciách, ?o sa dostali do ruky mne sa píše o jednojadrovom 1,4 ghz procesore a nie o 1ghz taktovanom na 1,4. ako to presne je uvidíme, ke? sa dostanem k presnému pomenovaniu procesora.

    anonymous03.09.2011 - 00:23 Trvalý odkaz

    Fredy: Ahojte, aké rozlíšenie obrázku potrebujem ma? aby bolo zonrazené
    (ako tapeta plochy) na celý displej? tak ako tie obrázky, ktoré tam boli, lebo ak si dám do mobilu nové tak niesú na celej obrazovke, v?aka.

    anonymous03.09.2011 - 01:30 Trvalý odkaz

    Fredy: Už som na to prišiel :) nechajte to tak, len by som bol rád keby mi niekto vysvetlil pre?o sa mi spraví vždy kópia obrázku ke? si ho nastavím ako pozadie..

    anonymous09.09.2011 - 13:18 Trvalý odkaz

    ri?o: Dámy a páni .... potvrdené aktualizácia na bada 2.0 pre zariadenia wave prebehne v októbry ...ako prvá v Európe potom budú následova? ostatné krajiny ... žia? oficiálny dátum nieje známi :(

    anonymous09.09.2011 - 14:25 Trvalý odkaz

    fredy: telefon si spravi kopiu obrazka do pamate telefonu. cize ked mas obrazok uz raz ulozeny v telefone tak si tu kopiu nespravi...je to pre pripad zeby si si chcel vybrat pamatovku..a aby ti neostala cista plocha

    anonymous09.09.2011 - 14:26 Trvalý odkaz

    mess: sory to som ja len som napisal tvoje meno

    anonymous09.09.2011 - 20:36 Trvalý odkaz

    Peter: Zdravim :), oplati sa kupit tento mobil , ci radsej nieco ine ako Htc Desire a pod...., diky

    anonymous10.09.2011 - 12:10 Trvalý odkaz

    fry: peter. fo?áky na htc fotia do ružova a výstup do slúchadiel tiež nie je to pravé orechové. rozhodnú? sa však musíš sám, pod?a toho, ?o ti vyhovuje. ja osobne by som do htc nešiel. všetky htcé?ka vyzerajú takmer rovnako ako kus plastu. ale ako hovorím, každému vyhovuje nie?o iné. bada2 wave2 riadne vylepší, tak pre m?a bola vo?ba jednoduchá. a nakoniec môžeš po?ka? nawave3, ktorý sa objaví za nejaké 2mesiace. ten má o ni?o vä?ší displej, je superamoled a aj silnejší procesor ako wave2. u m?a rozhodla aj cena. wave2 som bral u operátora a na môj paušál vyšiel na 109 eur. za tie prachy nebolo ni? s takou výbavou. všetko bolo najmenej o 50 eur drahšie.

    anonymous12.09.2011 - 18:57 Trvalý odkaz

    jano: kde sa da na samsung wawe nastavit tichsie melodia smsky ?

    anonymous13.09.2011 - 11:27 Trvalý odkaz

    fry: ty musíš by? za superinteligenta, ke? sa tu pýtaš na takú primitívnos?. takže: menu, nastavenia, zvukové profily, kliknú? na normál a tam nájdeš položku správa a email. ?ahom prsta po tiahle nastavíš požadovanú hlasitos?. dúfam, že to ?o som tu napísal, vieš aspo? pre?íta?.

    anonymous13.09.2011 - 17:07 Trvalý odkaz

    jano: fry: dobre sa ti uraza hejže ? Ja ten telefon nemam ale dostal som za ulohu to zistit . A tak som to chcel zistit a podat informaciu dalel !

    anonymous13.09.2011 - 17:37 Trvalý odkaz

    fry: tak potom je ten superinteligent ten, ?o ti to kázal zisti?. ten sa hanbil, že to nevie a ty si to zožral aj s navijákom. lebo nastavi? hlasitos? vyzvá?ania je skuto?ne tá najprimitívnejšia záležitos?. a je jedno, ?i ide o správy,alebo telefonovanie. dúfam len, že ten doty?ný vie aspo? telefonova? a drža? mobil v ruke.

    anonymous14.09.2011 - 00:56 Trvalý odkaz

    jano: Nieje to osoba co ma 30 rokov a nema skusenosti s takym telefonom ne kazdy je dokonaly . A nebudem to rozoberat viacej.

    anonymous14.09.2011 - 09:39 Trvalý odkaz

    fry: ja mám 56 rokov ale takú primitívnos? ako nastavi? hlasitos? zvonenia viem a okrem toho viem ?íta?. tak pozriem do nastavení a je to. alebo si to mal spravi? ty.

    anonymous15.09.2011 - 13:52 Trvalý odkaz

    Fredy: Diky, už som nato prišiel aj sám.. mám ten mobil asi druhý týžde? a som ve?mi spokojný, baterka je lepšia ako som ?akal z toho ?o som ?ítal, no teraz mám problém taký, že ked si pustím prehráva? hudby, dám pauzu, vypnem ho, tak vždy ostane v pozadí zapnutý, ak nechcem aby bol zapnutý ani v pozadí tak musím podrža? to stredné tla?ítko a vypnú? to cez správcu aplikácií, ak by som ho mal vždy zapnutý v pozadí tak by mi to asi žralo viacej baterku však? ako to robíte vy?

    anonymous15.09.2011 - 15:35 Trvalý odkaz

    fry: fredy nerob z toho zbyto?ne vedu. prehráva? hudby neukon?ujem úplne nikdy, jednoducho pozastavím skladbu a ukon?ím ?avým tla?ítkom.viacej batérky ti to isto nežerie. pozri využitie procesora a uvidíš, že pri mojom sp§sobe ukon?enia procesor pracuje na 1%. hlavnými žrútmi batérie sú wifi bluetooth a neustále pripojenie na net cez operátora a rozsvietený displej.

    anonymous15.09.2011 - 15:38 Trvalý odkaz

    fry: omyl. samozrejme pravým. ešte som sa poriadne neprebral.

    anonymous20.09.2011 - 16:41 Trvalý odkaz

    Fredy: lebo vkuse to bolo na pozadí, pozriem si to využitie procesora to ma nenapadlo, a ešte mám jednu otázku-ked chcem písa? na klávesnici tak, že ?ahám prstom po mobile a ukazuje mi tie ?iary tak musí by? zapnutá tá nápoveda slov, a vkuse ked napíšem nejaké cudzie slovo tak mi tam vypisuje blbosti, nedá sa to asi nijako vypnú? ?o?

    anonymous21.09.2011 - 12:52 Trvalý odkaz

    Tom: Zdravim
    taka otazocka neviete o nejakom sposobe ako na platene apliakcie?? Kedze nemam kreditnukartu ( mam len debetnu a s nou to nefunguje ) nema niekto dajaky tip??>

    anonymous21.09.2011 - 22:20 Trvalý odkaz

    mato: zdravim riso kolko ta vysla ta folia z ipshop ,plati sa aj postovne aj doprava ci ako ??

    anonymous22.09.2011 - 00:11 Trvalý odkaz

    rišo: serus ja som folie kupoval cez ebay...zhruba za 3 eura 5 ks a su fajn nemám s nimi problém. na ipshop som kupoval len silikonovy obal a je tam aj po?tovné to si všetko najdeš v obchodných podmienkach

    anonymous22.09.2011 - 12:47 Trvalý odkaz

    fry: o ten hudobný prehráva? sa vôbec nezaujmaj. ten odoberá energiu len ke? produkuje zvuk. skôr by mohol prekáža?, ke? máš spustených viacej aplikácií tým, že zaberá nejaké miesto na opera?nej pamäti. ?o sa toho písania týka. ak chceš písa? ?ahom prsta musíš ma? aktívnu predikáciu. a samozrejme že pri cudzom slove ti píše somariny, ke? máš nastavený jazyk sloven?ina. predikácia sa samozrejme vypnú? dá, ale potom nebudeš písa? ?ahom prsta. ja osobne píšem výlu?ne bez predikácie, lebo táto na bade sa mi príliš nepá?i. na mojej predchádzajúcej nokií5800 som predikáciu ob?as použi. tam sa mi požadované slovo vpisovalo rovno do textu a tu musíš vybera? to, ?o sa ti hodí.

    anonymous22.09.2011 - 16:44 Trvalý odkaz

    rišo: Serus.... neviem ako vám ale mne pomaly za?ína blbnú? :( nemám otvorený ani jeden widget a nespustí mi applikáciu lebo má nedostatok pamäte... ak hrajem neakú hru tiež chce uzatvori? widgety lebo nedostatok pam... dokonca minule sa sám v priebehu 2 hodín z plnéj batérie vybil na minimum, tak to ma teda poriadne nasralo... aby tu už bol ten upgrade na bada 2,0

    anonymous23.09.2011 - 10:37 Trvalý odkaz

    fry: skús preinštalova? firmware. ak tam nie je technická chyba malo by to pomôc?. mne blbol budík, dos? ?asto nezvonil, ale po preinštalácií je všetko ok.

    anonymous23.09.2011 - 11:22 Trvalý odkaz

    rišo: s budíkom mám sem tam aj ja problémy :) ja priznám sa na také nie?o ako preinštalova? firmware iným programom ako Kies neviem :D budem si musie? po?ka? na novú badu..., ktorú "vraj" majú vypusti? v októbry ...?o ale pochybujem lebo samsung sa daako neponáh?a a asi môžme by? radi ak ho uvidíme do vianoc :(

    anonymous23.09.2011 - 11:42 Trvalý odkaz

    Tom: niekde na nete som videl ze nova bada 2.0 ma vyst az ked bude uvedeny na trh novy samsung wawe III

    anonymous23.09.2011 - 13:27 Trvalý odkaz

    rišo: Hej máš pravdu, že až ke? ho uvedú na trh :D preto som pesimistický, že budem rad ke? do vianoc :D hej a teraz ?ítam tvoj príspevok s tvojou kartou ... inak sa zaplati? nedá to musíš ís? do tvojej banky a povoli? si platbu kartou na internete, bez toho ani paypal nefunguje. Ja si to pochva?ujem ?asto to využívam ..akurát je tu to riziko, že tá karta nieje chránená žiadnym heslom ..teoreticky ak niekto pozná tvoje ?ísla na prednej strane karty a to troj ?íslie na zadnej vie to zneuži? a zaplati? na internete tvojou kartou nesmieš kartu nikomu ukazova? ani ke? platiš v obchode nepúštaj ju z o?í

    anonymous23.09.2011 - 18:56 Trvalý odkaz

    nino9: ahojte.Mmam samsung wave2 a rozbil som displeja neviem zohnat nejaky lacnejsi lebo novy komplet je okolo 100 eur.Neviete nahodou kde by som nejaky splasil?

    anonymous23.09.2011 - 19:17 Trvalý odkaz

    fry: kies by ti mal sta?i?. ke? prpojíš mobil, tak sa ti zobrazí verzia firmvare, ktorú práve máš nainštalovanú. skús na ?u kliknú?, ?i ti to neponúkne možnos? preinštalácie. tiež na hornej lište všetko preskúmaj, tam som videl odkaz núdzová inštalácia. možno že slúži práve na takéto prípady. ja sa na to skúsim pozrie? možno zajtra, ja som preinštalovával verziu, ktorú mi ponúkol kies. odvtedy budík drží. ešte jeden týžde? budem nastavova?aj iný mobil a ak sa za ten týžde? ni? nestane, už mu budem veri?. mám smolu v tom, že nesmiem zaspa? do práce, lebo bezo m?a sa do budovy nikto nedostane.

    anonymous23.09.2011 - 19:21 Trvalý odkaz

    fry: ešte malá poznámka. ?ítal som, že wave3 by mal by? v októbri a prednostne sa dodá do európy až potom zbytok sveta. takže bady 2 by sme sa maohli do?ka? niekedy v novembri. rišo. ešte ma napadlo jedno riešenie. skús resetova? mobil na pôvodné nastavenia. dos? ?asto to zaberie.

    anonymous23.09.2011 - 19:40 Trvalý odkaz

    rišo: cez kies som skúšal všetko :( núdzové sa nedá ak si to sám mobil nevyžaduje ...idem na ten master reset len musím zálohova? všetky údaje. ale v?aka za pomoc

    anonymous23.09.2011 - 19:53 Trvalý odkaz

    rišo: urobil som master reset a chcel som si znova nainštalova? aplikácie ktoré som si kúpil na samsung apps cez kies a nejde to : vypisuje ze aplikácia sa dá nainštalova? najviac na jednom telefóne :( nechápem

    anonymous23.09.2011 - 20:16 Trvalý odkaz

    Tom: Dakujem zajtra pojdem popytat do banky

    anonymous05.10.2011 - 00:09 Trvalý odkaz

    bonbons: ahojte,mam samsung wave 2, mozte mi poradit ako vymazem stiahnute aplikacie???? dakujem

    anonymous05.10.2011 - 23:33 Trvalý odkaz

    rišo: ak si v menu v ?avom hornom rohu máš pod ukazovate?om signálu symbol nastavenia stla? ho a na ikonkách sa ti ukáže ?ervená zna?ka ak ju stla?íš opýta sa ?a ?i chceš aplikáciu odinštalova? .

    anonymous05.10.2011 - 23:52 Trvalý odkaz

    bonbons: Riso diky za radu...

    anonymous07.10.2011 - 12:05 Trvalý odkaz

    Michal: prosím vás dá sa tento Samsung pripojit k TV ? dakujem za odpoved

    anonymous07.10.2011 - 13:51 Trvalý odkaz

    fry: pripoji? sa dá, ale asi treba dokúpi? originál samsumgácky kábel, lebo s mojim od fo?áka ani necekne. skúsil som aj iný kábel a tiež ani necekol. v nastaveniach som dal normu pal a ni?. ešte sa s tým skúsim pohra? a uvidím.

    anonymous08.10.2011 - 12:26 Trvalý odkaz

    rišo: moja trpezlivos? už došla :( Iphone 4GS predstavili 4 októbra a predáva? sa bude už 28 októbra tuším . samsung wave 3 predstavili už dobre, že nie pred dvoma mesiacmi a ešte stále sa nepredáva a žiaden upgrade bady sa defacto nekoná :( samsung ma už serie !

    anonymous08.10.2011 - 20:39 Trvalý odkaz

    Michal: Prosím vás chcem sa opýta? aký je najnovší firmware na tento tel. v?era som si ho kúpil neakciový priamo v obchode a Kies mi vyhadzuje hlášku, že túto verziu zariadenia nemožno aktualizova?... mám S8530XXJKA a v telefone cez atualizáciu mi hlási nový firmware ale ako ho dám stiahnut po chvíli mi vyhodí chybu. Dakujem za radu...