Samsung Wave II (Samsung S8530)

  • Martin Hombauer 04.10.2010 - 16:49

    Ak si aktualizujem OS na 2.0 a budem chcieť naspäť ten pôvodný 1.2 postačí Master reset? alebo ako potom obnovim vyrobne nastavenia..?

  • anonymous03.06.2011 - 04:08 Trvalý odkaz

    Rišo: Serus TOM ?o tu po mne kri?íš ? :D sorry neodpovedám na otázky lebo som v takýchto veciach laik a poradi? ti aplikácie to ti neporadím všetko sú to blbiny a ani jednu dokopy nepoužívam a plati? za ne tiež nehodlám :) žia? dada netuším pre?o ti foto nechce do PC na?íta? ... zrejme je chyba v PC a nie v mobile mobil sa automaticky pripojí k pc ako flash disk a ak už ej pripojený nemal by byt problém s kopírovaním súborov. skús ho prepoji? po prípade so softwarom Kies ktorý je aj v pamati telefónu alebo ho stiahnes na samsungackej stránke. a s tým gps to taktiež netuším lebo ja ke? som sa o gps pokúšal mapy tam dokopy niesú a pripoji? telefón k satelitom bol tiež problém ...ja mam gps v aute takže ma to netrápi.

    anonymous04.06.2011 - 18:46 Trvalý odkaz

    Dom: caute prosím pora?te mi ?o si mam zobra?..? HTC Wildfire S, Samsung Galaxy Ace, Samsung Wave 2 ?

    anonymous04.06.2011 - 21:02 Trvalý odkaz

    Rišo: Ke?že mám Wave 2 a takisto som sa rozhodoval nedzi ním a Ace : môžem ti ho len odporú?a? : Bada je skvelá :) HTC bojkotujem držal som ich v ruke a nemusím to :( Jedine ?o by som vytkol Wavu a už som to vyššie spomínal je : že kovové ?tíhle telo sa strašne šmíka a ke? nemáš silikónový obal je ve?ká šanca, že ti z ruky vk?zne

    anonymous10.06.2011 - 09:34 Trvalý odkaz

    Kaio: Dobry de? chcem sa opytat na vas nazor,chem ho kupit mojej zene ale ako kazda druha baba ma umele nechty,bude to vhodny darcek?Je mozne ho ovladat aj stylusom?Vdaka za kazdu odpoved.

    anonymous11.06.2011 - 14:41 Trvalý odkaz

    Rišo: Heej ?udkovia práve som zistil prekvapujúcu správu : Ve? ono to má Gorilla Glass display :D parádi?ka

    anonymous12.06.2011 - 00:28 Trvalý odkaz

    Kaio: V?aka za radu, mobil uz mame od dnes max spokojnos?,ešte kúpi? stylus a moze sa vytešova?.

    anonymous12.06.2011 - 01:17 Trvalý odkaz

    Tom: Gorila glass? skus tak v zkratke pleez ((=

    anonymous16.06.2011 - 12:52 Trvalý odkaz

    Henrich AJZEL: problem je, (neviem ci to niekto uz hovoril) ze tato super lcd obrazovka, je tazko vyditelna na slnku

    anonymous16.06.2011 - 18:37 Trvalý odkaz

    Rišo: Ja s viditelnos?ou na slnku nemám : problém je že mi za?al mrznú? :( ?o s tým?

    anonymous07.07.2011 - 11:01 Trvalý odkaz

    riŠo: Heey ?udia ve? tento telefón je v akcii od Pomaran?a , ?o nikto nemá žiadne otázky ani problémy? Je možné, ?e všetci majú zrejme záujem o ACE alebo o HTC ?ka :( A ja sa nemám s kým bavi? o tejto mašinke :( Tak dotoho ?udia , ktorý sme hrdý majitelia WAVu 2 ?akám postrehy problémy š?astné aj smutné chvíle s týmto spolo?níkom, ktorý je s nami všade !

    anonymous07.07.2011 - 11:02 Trvalý odkaz

    rišo: upsa ?: " ?udia, ktorí"

    anonymous08.07.2011 - 12:58 Trvalý odkaz

    Tom: ((= offline navigacia by nembola spatna a teraz vysly nove google maps s moznostou stahovania reku ci si neskusal alebo to fici len pod Androidon

    anonymous08.07.2011 - 15:15 Trvalý odkaz

    rišo: veru neskúšal :( pravdu povediac neviem ako funguje to navigacne v telefone :) nepotrebujem ho ale ked som skusal tak mi nevedel najst satelity :( a hej nevyhoda bady je : ze vsetko je len pre android, apple po pripade : win 7.... asi aj tie google maps nebudu vynimkou:( bada je skor velmi oblubena v Ázíi ako u nas v europe

    anonymous10.07.2011 - 11:55 Trvalý odkaz

    TOM: YEAAA :( a dufam ze bada 2 tento rok sa dockame

    anonymous10.07.2011 - 13:03 Trvalý odkaz

    R.: myslíš že tá Bada 2. bude až taký zázrak? ve? okrem 3D zvuku ?o mimochodom ani neviem si predstavi? ?o to je :) a platbou cez ten NFC ?íp : platba mobilom u nás napr v Košiciach ani takéto bezkontaktné terminály ani nemáme tuším, že sú len v BA. A plnohodnotný multitásking ? to je na ?o ? až tak ten mobil nikto nevy?ažuje

    anonymous13.07.2011 - 20:42 Trvalý odkaz

    joker: Ked zapnem telefon nepride mi sprava o zmeskanom hovore,neviete co s tym?

    anonymous13.07.2011 - 20:44 Trvalý odkaz

    joker: Wave II mam od Orange.

    anonymous24.07.2011 - 17:27 Trvalý odkaz

    thomas: timescape sa na wave2 stiahnut neda?? ak ano tak dajte link diky :)

    anonymous31.07.2011 - 15:51 Trvalý odkaz

    fry: tento mobil mám od piatka a zatia? mám túto výhradu. má slabší príjem signálu ako do piatka používaná nokia5800. ke? ho zdvihnem zo stola a chytím do ruky, badám okamžite úbytok signálu. druhá výhrada sa týka toho, že na jednotlivé obrazovky sa dajú umiest?ova? widgety, ale ?o sa týka aplikácií je to horšie. dúfam, že toto bada 2 odstráni. niekto tu rozmýšlal nad wildfire, ace a wave 2. pre m?a je vo?ba jasná v prospech wave, má bezkonkuren?ne najlepší displej zo spomínanej trojice. ešte budem ma? jednu otázku, ?o sa týka nastavenia, ale tú položím trochu neskôr.

    anonymous31.07.2011 - 17:31 Trvalý odkaz

    rišo: Hej bratu : ?o tu potom robíš ke? obhajuješ wave 8500... my sme tu zástancami wave 2. s8530, ktorá problém so signálom nemá ! a displej to máš pravdu Amoled je lepši ako super clear LCD .žia? tento mobil nieje špi?ka a Amoledy sú drahé. a veru už sa neviem do?ka? bada 2....sú už beta verzie ale vraj strácaš záruku ak si ju nainštaluješ tak netrpezlivo ?akám od marca na update, ktorý možno ani tento rok nebude prístupný ako som niekde ?ítal :(

    anonymous31.07.2011 - 18:15 Trvalý odkaz

    fry: ty asi patríš medzi tých, ?o nerozumejú ?ítanému textu. máš to celé totálne popletené. ja porovnávam môj nový wave2 s mojou do piatka slúžiacou nokiou 5800. wave2 mám práve od piatka. a ?o tu trepeš o displeji vôbec nechápem. jasne som napísal, že z trojice mobilov wildfire, ace a wave2 je najlepší ten na wave 2. tak preboha tu netrep kraviny a nau? sa ?íta?. pod?a posledných správ by bada2 mohla by? prístupná od jesene, len nie je isté, ?i bude sprístupnená aj na terajšie modely s ozna?ením wave. a nau? sa diskutova? aj s priaznivcami iných mobilov a nau? sa príjma? aj nejakú kritiku na ten tvoj. dúfam, že už ti je dostato?ne jasné, že aj ja mám wave2. ale to neznamená, že ak sa mi na ?om nie?o nebude pá?i?, tak to nenapíšem. k displejom ešte to?ko, že dcéra má wave a farby na ?om sa mi zdajú presaturované, moc kontrastné a tie na mojom wave2 sú reálnejšie. ovládanie a nastavovanie na wave2 je ve?mi jednoduché, rýchle a presné. to?ko prvé dojmy z jeho používania.

    anonymous31.07.2011 - 20:38 Trvalý odkaz

    rišo: heey pianko :) ja som na teba neúto?il. pre?ítaj si ?o si napísal : " a pre m?a je vo?ba jasná v prospech wave " nieje tam wave 2, názov wave špecifikuje viacero modelov. pochopil som, že si vymenoval všetky, z ktorých si si nevybral pre jeho nedostatky. možno som zle pochopil sorry. Každopádne som rád, že je tu kone?ne niekto s kým sa dá poradi? , vymeni? si postrehy : totiž nikto tu už nechodí, akoby tento mobil nikto nemal :(

    anonymous31.07.2011 - 21:34 Trvalý odkaz

    fry: uzavrieme mier. tiež sa ?udujem, že wave 2 si kupuje tak málo ?udí. zatú cenu ?lovek nezoženie ni? lepšie. skvelý displej, gigový procesor, 512mbram, dobrý fo?ák, kvalitný hudobný výstup do slúchadiel, množstvo formátov na prehrávanie filmov. zdá sa mi, že si písal, že nechceš htc. v tom s tebou súhlasím, nekúpil by som to ani ja. ostatné gigové mobily sú v orangei podstatne drahšie, tak neviem, nad ?ím ?udia rozmýš?ajú. možno sa ozvem ešte zajtra, potom až po dovolenke.

    anonymous31.07.2011 - 22:43 Trvalý odkaz

    rišo: súhlasím s tebou za tú cenu ni? lepšie nekúpiš. Brat si teraz kúpil samsung ACE : tiež som nad ním uvažoval ale som rád, že som sa pre Nho nerozhodol :) ten display no hrúuza a na tom Androide tiež neviem ?o ostatní vidia. Jedine ?o mám proti wave 2 je to kovové telo, šmýka sa v ruke bez silikónového obalu by som ho používa? nemohol. Nedávno som sa hral s Iphonom a samozrejme samsung wave 2 sa neko s iphonom 4 porovnáva? nemôže ale i tak by som Iphone nechcel , bada ma dokonca podobné ikonky ako on.

    anonymous01.08.2011 - 17:42 Trvalý odkaz

    fry: nachádzame ?oraz viac spolo?ných názorov. nad ace som uvažoval aj ja, ale rozhodla kvalita displeja. a tiež nie som nejaký nadšenec androidu. ?o sa týka iphonu, nekúpil by som ho nikdy. je totálne predražený a má pre m?a jeden podstatný nedostatok. nepodporuje mass storage. takže si nepridáš pamä?ovku a je ve?ký problém s iphonom prenáša? súbory, ?o ja dos? ?asto robím. iphone na prenos používa akýsi svoj synchroniza?ný program, tušim itune a vraj to trvá ve?nos?. a apple uvažujwe dokonca o nejakom úložisku, kde by si mal uloženú svoju hudbu, obrázky a videá. to by mi tak bolo treba, aby som kôli výmene hudby v mobile musel chodi? na net a prefláka? haldu dát, lebo ja tej muziky mením dos? a ?asto. aj teraz sa chystám na kartu hodi? nejakých 5-6giga muziky. teraz odchádzam na dovolenku, takže sa ozvem až na budúci týžde?.

    anonymous02.08.2011 - 15:03 Trvalý odkaz

    M: Prosim neviete niekto ci ide adobe flash na samsungu wave II

    anonymous05.08.2011 - 19:47 Trvalý odkaz

    To,: Hello,
    Vsimli ste si ze kady novo registrovany na samsung appps dostane poukazku na 5e ???? Problem je taky (teda aspon sa mi zda) ze ak ho chches pouzit musis mat zaregistrovanu kreditku skusal to niekto ??

    anonymous10.08.2011 - 18:02 Trvalý odkaz

    fry: dnes ma ten môj wave 2 nezobudil. jednoducho nezazvonil. všvák jeden. a mám aj jednu otázku. v nastaveniach -aplikácie-hovor-všetky hovory je položka vytá?anie predvo?by. vie niekto, o akú predvo?bu sa jedná a ako sa nastavuje? tiež mám jednu výhradu k fo?áku. samsung evidentne nezvládol vyváženie bielej.ak dám po?as zamra?enej oblohy vyváženie na obla?no, tak snímky sú tak žlté, že sa nedá na to pozera?. nastavenie vyváženia bielej na automatiku robí podstatne lepšie snímky.

    anonymous10.08.2011 - 19:53 Trvalý odkaz

    thomas: skype a timescape sa da stiahnut na wave 2?? ak dakto vie dajte vediet diky moc

    anonymous11.08.2011 - 20:16 Trvalý odkaz

    rišo: Aj mne sa už stalo že ma nezobudil ale myslel som si, že som tak tvrdo spal, že som ho nepo?ul :D takže nie?o na tom bude ! inak neviem ?i ste po?uli ale o chví?u bude na trhu novinka Samsung GT-S8600 wave III. predpokladám že to bude konkurent ke?že ma ozna?enie 8600 :( už teraz závidím

    anonymous13.08.2011 - 14:07 Trvalý odkaz

    fry: problém s budením mala aj moja dcéra na wave1. nezobudil juasi tri razy a potom sa problém už neobjavil. ?o sa týka displejov, môžem oba wave položi? ved?a seba a porovnáva?, takže môžem s k?udným svedomím napísa?, že náš wave2 má podstatne reálnejšie farby, ako amoled na wavve1. a nezávi?, ak bude prístupná bada2, tak aj ten náš sa podstatne vylepší. o wave 3 som už ?ítal, ale nejaké ve?ké podrobnosti neboli ešte zverejnené.

    anonymous13.08.2011 - 14:17 Trvalý odkaz

    moff: SCLCD-viac detailov,farby su prirodzenejsie,cisty hladky,na internet idealny,velmi ostry
    Super AMOLED-krasne vyrazne farby..velmi silno ziari,ale inak nic moc.Som za SCLCD.
    JA som za

    anonymous13.08.2011 - 16:37 Trvalý odkaz

    rišo: Noo super :D tiež som ?ítal , že Amoledy majú vä?šiu spotrebu takž batéria vydrží menej ke?že má rovnakú kapacitu. ale v podstate nedali do wave II. SCLCD preto, že by bol lepší ale kvôli tomu, že výroba nepokrývala dopyt tak siahli po dostupnejšom displeji ...

    anonymous13.08.2011 - 16:40 Trvalý odkaz

    ri?o : ešte mali?kos? ... neskúšali ste náhodou niekto nahra? si nový firmware bada 2.0 ? lebo vo ve?kom ho skúšajú na www.badask.com ale neodvážil som sa do toho lebo cez kies to nejde a iný program som na to ešte nenainštaloval a je to na m?a trocha komplikované. Totiž
    už ma nebaví ?akanie na upgrade bada 2.0 lebo im to trvá !

    anonymous14.08.2011 - 21:47 Trvalý odkaz

    maros: ?aute nevedel by mi niekto poradi? flash player ktorý ide do samsungu wave 2?lebo na ve?a stránkach mi nezobrazí obsah stránky.dik

    anonymous22.08.2011 - 15:47 Trvalý odkaz

    rišo: je dostupný nový firmware prostredníctvom Kies ... aktualizoval som ho ...ale zmeny som si nevšimol , nerozumiem ale na?o je potrebný ak o nedlho bude upgrade na bada 2

    anonymous22.08.2011 - 16:53 Trvalý odkaz

    Tom: Caau ked hodis ten novy firm, musis si zalohovat veci v telefone??

    anonymous22.08.2011 - 17:29 Trvalý odkaz

    rišo: ja som si pre istotu kontakty v mobile ulozil do Pc aj fotky ... ale po aktualizácií sa ni? nezmenilo zdá sa mi , že to je len aktualizácia neakéj ?asti softw. nieje to zrejme prepísanie softw.

    anonymous22.08.2011 - 21:14 Trvalý odkaz

    Fredy: Ahojte, mám ho objednaný :))) už sa na?ho neviem do?ka? a chcel by som sa spýta? ?i ho mám najprv úplne vybi? a potom 12 hodín nabíja? ak ho dostanem, potom ho môžem nabíja? aj ke? nebude úplne vybitý? doteraz som nemal takéto mobily, ktoré nevydržia tak dlho ako staršie, tak by som bol rád za odpove? ?o odporú?ate vy.

    anonymous22.08.2011 - 21:26 Trvalý odkaz

    Fredy: Ešte jedna otázo?ka, ako si chránite mobil vy? nosíte ho v nejakom obale? ?o by ste mi odporu?ili? rozmýš?am ?i si kúpim ten silikónový obal a ešte k nemu asi aj ochrannú fóliu..

    anonymous22.08.2011 - 22:20 Trvalý odkaz

    rišo: Nazdar Fredy : pokia? dobre viem nové batérie už nemusíš da? nabíja? až potom použi? mne napr: v orangei zapli mobil aby skúsili ?i je funk?ný a batéria je zhruba do polovice nabitá. A nabíja sa len zo pár hodín ur?ite menej než 12 hod. zhruba 4-5 ak sa nemílim. Nové batérie sú už chránené pred prebíjaním podobným neduhmi. A k tej ochrane kúpil som si aj silikónový obal ke?že mne mobili z ruky padajú dos? ?asto a takisto aj fóliu na display aj ke? je to vraj gorila glass videl som už malé škrabance.

    anonymous23.08.2011 - 18:22 Trvalý odkaz

    fry: takéto veci platili pre nimh batérie, lebo tie si pamätali stav nabita. takže ak si nabíjal len do polovice vybitú batériu, jej kapacita sa znižovala. dnešné li-ion a li-pol batérie už tento efekt nemajú ba dokonca prebíjanie im škodí. takže žiadnych 12 hodín, ale po nabití nabíja?ku odpoji? aj napriek tomu, že po nabití sa nabíja?ka odstaví. ja wave2 nabíjam aspri 25%kapacite batéria a nabitie trvá nie?o cez dve hodiny. a musím poveda?, že som príjemne prekvapený výdržou batérie. myslel som si, že to bude horšie.

    anonymous23.08.2011 - 18:46 Trvalý odkaz

    rišo : presne ako hovoríš aj m?a prekvapuje výdrž batérie : konkrétne cez víkend som bol na dvoj d?ovej túre a pre istotu som si vzal aj náhradný telefón ale nebolo treba . dokonca mi ubudla len jedna pali?ka : telefonoval som prezeral som si mapy v mobile sem tam fotil ... naozaj paráada

    anonymous23.08.2011 - 20:40 Trvalý odkaz

    Fredy: ?akujem ve?mi za skoré odpovede, zatia? mi neprišiel, ale aspo? viem dopredu ?o mám robi?, škoda, že baterka na týchto nových mobiloch vydrží tak 2 dni, ale ?o už....a nebude vadi? ak sem tam dám ve?er nabi? mobil a ráno ho vypojím z nabíja?ky?
    ešte otázka, GPS je platené, po?ul som aj o neplatenom (offline) GPS, to znamená, že mobil je GPS príjma? a tie mapy a ten GPS program sa zapínal cez internet, je to tak? lebo by som si rád dal do mobilu ten offline ak by sa dalo.

    anonymous23.08.2011 - 20:47 Trvalý odkaz

    Fredy: Ešte som sa zabudol spýta? ?i mi treba kúpi? tú fóliu, po?ul som, že ju dostanem už nalepenú k mobilu.

    anonymous23.08.2011 - 21:04 Trvalý odkaz

    ri?o : fóliu nedostaneš ... bude na displeji jedna ale tá bude ma? potla? s reklamou

    anonymous23.08.2011 - 23:06 Trvalý odkaz

    Fredy: OK, diky, a nevadí to nabíjanie celú noc?

    anonymous24.08.2011 - 00:32 Trvalý odkaz

    rišo: ur?ite nie :) 99% ?udí to tak robí , ve? kto má ?as to sledova?. A nové batérie sú chránené pred prebíjaním... životnos? batérii je približne dva roky a potom budeš mobil nabíja? tak ?asto, že si radšej kúpiš za 20 eur novú batériu... po prípade dnešné telefóny majú životnos? niekedy ani nie dva roky po prípade trh sa za tie dva roky tak zmení, že si tak ?i tak mobil vymení?