SÚ?AŽ o 5 000 Sk ukon?ená!

  • Martin Hombauer 26.03.2007 - 18:38

    LoL: FONY rulez :))

  • anonymous22.03.2007 - 17:57 Trvalý odkaz

    Ronn: Dozvieme sa na fonoch o tych predajniach viac?

    anonymous22.03.2007 - 18:02 Trvalý odkaz

    samo: casom Ronn ;) ja uz co to viem

    anonymous22.03.2007 - 22:22 Trvalý odkaz

    lenka: Jaj, prepac, to sa vola preklep keby si nevedel. No to mi je fuk, staci ze obsahuje slovo joint. To ako keby argumentoval ten co robil jebotel, ze ved to je yeebotel a to sa cita inak- to od veci argument. Ale nevadi, aspon ze som sa zasmiala na tom. Ja si teda neviem predstavit ze by sa tak volala predajna.

    anonymous22.03.2007 - 22:25 Trvalý odkaz

    lenka: haluz logo, celkom ciste, ale dost natlacene su tie pismena. Inak pohoda.

    anonymous22.03.2007 - 22:32 Trvalý odkaz

    lenka: ak si myslis ze si vytvarnik tak na to prides sam

    anonymous23.03.2007 - 02:41 Trvalý odkaz

    riso: diskusia premazana. to naozaj neviete diskutovat normalne? v tom pripade smola, deti...

    anonymous23.03.2007 - 09:11 Trvalý odkaz

    cvm: ...kedy sa naucis anglicky a prejdes z POKECu na normalnu diskusiu? Ja tam stale vidim JOIN-TEL a aj keby tam bolo JOINT, tak to ma stale nieco so spojenim... Graficky je to primerane oddelene, i ked by sa todalo urcite aj viac. ;)

    anonymous23.03.2007 - 10:51 Trvalý odkaz

    niner: ked sme pri tom ja ked som to prvy krat cital tiez mi udrelo do oci joint a nie join :)
    a co sa tyka yeebotelu davam lenke za pravdu :) a zaroven sa k tomuto vytvoru hlasim.. podobne ako k telephantu , yophone a k telementu.. daco nebol moj napad ale kreslil som to za neho ja :)

    anonymous23.03.2007 - 13:48 Trvalý odkaz

    Brano: ako je mozne ze tam dnes pribudli nove logaaaa?

    anonymous23.03.2007 - 14:43 Trvalý odkaz

    samo: pretoze ked prisli vcera vecer,dnes sa nahodili :-)

    anonymous23.03.2007 - 15:18 Trvalý odkaz

    Brano: ako mohli prist vcera ked uzavierka bola 21/3...? hm? :)

    anonymous23.03.2007 - 15:28 Trvalý odkaz

    Mikullas: Moje, ktore je jedno z tych poslednych som, poslal v den uzavierky o jedenastej vecer. Ale kedze aktualizacia sa robila skor, tak sa nahodilo az na druhy den ;)

    anonymous23.03.2007 - 15:30 Trvalý odkaz

    samo: prepac,ja nevnimam ze je uz piatok,volnoooo :D

    anonymous23.03.2007 - 18:39 Trvalý odkaz

    lovo: ***GRAMOPHONE*** Super!

    anonymous23.03.2007 - 21:27 Trvalý odkaz

    lenka: Ja viem co je join, tak neviem co spletas o anglictine a podobnych veciach. No dobre, ale ja si o tom myslim nieco ine. Tak co uz

    anonymous23.03.2007 - 21:51 Trvalý odkaz

    cvm: ...no vidim, ze som s tou dislexiou mal pravdu. So slovickom JOIN je vsetko v poriadku o tom sa samozrejme nebavime. Problem je pre Teba samovytvorene slovicko JOINT (zostane Ti bezvyznamne EL), ktore ma vsak v anglictine viac vyznamov. Jednim z nich je miesto pripojenia, ci spojenie, co moze byt chapane spolocne s mobilnou komunikaciou. Bonusom celej Tvojej komunikacie a neschopnosti citat je nazvanie tvorcu loga fetakom. Neviem ako Teba, ale mna by to urcite urazilo...

    anonymous23.03.2007 - 22:41 Trvalý odkaz

    cvm: ...aby som tu nenudil s OT komunikaciou, tak OSOBNE za najpodarenejsie nazvy a loga povazujem:
    ::mobo (prvy) - jednoduche, jasne, ale roztahane. Chcelo by to len tie kruzky zmensit a ich casti presunut nad O-cka.
    ::ONEtel (prvy) - kruzkov je tam trosku viac a vadia kompozicii. Zopar ich odobrat a preskupit a je to OK.
    ::PROmobile (piaty) - skvele farby a dynamika. Trosku mi tam prekaza priestorovost. Pri podtexte je rusiva silna farba, zarovnanie a font.
    ::com - skvely a jednoduchy nazov. Skoda velkych proporcnych a vzdialenostnych rozdielov u pismien. Ak je O-cko kopia loga z UBUNTU, mohol tam tvorca ako pokus nechat tie tri drziace sa postavicky. Podtext je tu nejasny a rusivy...
    ::be mobile (prvy) - vtipne, hrave a akcne. Trosku mi vadi rozdiel medzi i a l.
    ::mobio - stylove a bez chyby (trosilinku to zavana BIOpotravinami ;)).

    anonymous23.03.2007 - 23:04 Trvalý odkaz

    lenka: ak nemas argumenty tak so mnou nediskutuj lebo uz sa zacinas tahat o slovicka ako male deco. mna by to neurazilo, lebo je to uchylne nazvat predajnu jointel

    anonymous24.03.2007 - 00:06 Trvalý odkaz

    cvm: Ake argumenty? Ved som Ti ich snad napisal!
    Apropo, poznas ten tah z psychologie? Vidis napis JOINtel a v hlave si to ihned pojis s fetactvom a neskor aj s uchylnostou. ...to o niecom vypoveda. ;)

    anonymous24.03.2007 - 11:27 Trvalý odkaz

    erik: pre mna su najlepsie Promobile (druhy a stvrty), Mobio je velmi dobreee...a aj Bemobile... :)

    anonymous24.03.2007 - 12:12 Trvalý odkaz

    cvm: ...na logu PROmobile sa da sledovat ten krasny vyvoj napadov autora. Skoda len, ze k uplnej dokonalosti, aj po takom vyvoji MI nieco chyba. Prve dve loga v podstate kazi ta "graficka hracka", ktora nema isty tvar a do nazvu je dost nesikovne zastrihnuta. Tretie dostava dynamicku elipsu a posobi na displeji modro-sviezo, ktovie ako to bude vypadat na reklame. Stvrte je prijemne, vdaka pouzitemu fontu aj jemne, ale dojem trosku kazia zelene vlny (pekna farba), ktore nie su na nic sustredene. Podtext nema chybu a efektne vyuziva na zaciatok nozicku prveho pismena a tym vytvara nazov taky celistvejsi a hutnejsi. Este by som skusil poexperimentovat s medzerou medzi MOBILE a SOLUTION. Nejako ju zosynchronizovat na nozicky M-ka. No a o piatom som uz pisal. Samotny nazov PROmobile znie dobre a technicky.

    anonymous24.03.2007 - 13:10 Trvalý odkaz

    Bono: No ?o už len na promobile znie technicky, však ni? nevvstihuje iba mobile!

    anonymous24.03.2007 - 13:27 Trvalý odkaz

    cvm: ...samozrejme, pre niekoho nie. ;) Ked si to tak vezmes, tak predaj mobilov, prehravacov, ci navigacii vystihuje dobre slovicko mobile - mobilny (telefon), pojazdny (navigacie), pohyblivy (prehravace)... Alebo nie...?!

    anonymous24.03.2007 - 14:07 Trvalý odkaz

    Mikullas: Vychadzal som z nazvu "co:m" a na nejake ubuntu som ani nepomyslel az kym si to nenapisal :(
    Vdaka za pochvalu.

    anonymous24.03.2007 - 16:32 Trvalý odkaz

    riso: napisem aj ja, ktore ma zaujali. dbal som na jednoduchost, napad, vyslovnost...
    mobo..."kde si kupil mobil?" "v mobe". nehodi sa mi to akosi. aj ked je to pekne a jednoduche
    mobio..."kupony O2 maju v mobiu" to znie lepsie. s tym by sa dalo pekne popracovat. a pri dnesnej ere Magia od T-Comu by to nebolo ani take zlozite
    techtoys...najlepsie vystihuje zameranie obchodu.
    halooo centre...to sa mi neskutocne paci, celkom vtipne by vyznelo, ked majitel predajne povie v telefone: "halooo sentre, prosim?"
    kiwi mobile...davny internetovy provider, ovocie, skratka dobry napad.
    yophone...pekne, ale tazka vyslovnost.
    promobile...s tym sa da dost pracovat. vyborne by to bolo v ceskej republike - pro jeanglicke aj ceske slovo pouzitelneho vyznamu pred slovom mobile.
    com...jednu gulocku prec (v "c") a je to vyborne
    bemobile...problem s vyslovnostou, ale inak pekne
    mobilland...vyslovnost (dve "L" za sebou)

    tieto spominane loga ma zaujali najviac.

    anonymous24.03.2007 - 17:36 Trvalý odkaz

    ?uro: Pod?a m?a je dobré PHONIKA, SK-TEL, GRAMOPHONE!

    anonymous25.03.2007 - 00:22 Trvalý odkaz

    lenka: podla mna nie je dobre ani jedno :)

    anonymous25.03.2007 - 00:28 Trvalý odkaz

    samo: inac lenka,dnes som videl vo Viedni na jednom obchode taky isty styl loga ako mas ty a bolo to na obchode s odevom ;) bola to zlava...

    anonymous25.03.2007 - 05:57 Trvalý odkaz

    pampeliška: takze trochu feedbacku aj z mojej strany *kedze mna ten vas kriticky ale opravneny potesil:)
    o grafickom a typografickom rieseni tento elektronicky papier zniesol celkom dost, takze iny pohlad s lingvisticko- kontextovymi a invencno kreativnymi okuliarmi. Lebo osobne si myslim, ze okuzlujucA grafika nespravi so slabym nazvom nic.) ved loga ma komunikovat a nie sa kreslit nad postel...

    banana shop- s nadhladom:) nik to tu zatial nespomenul, tak som sa odhodlala tomuto nazvu zasvatit moj prvy prispevok- aj ked iste nepisane pravidlo vravi, ze je ovela lepsie, ked je zameranie company citatelne priamo z jej nazvu (lepsia orientacia a segmentacia a ina- cia na trhu:), myslim, ze dokaze byt rovnako efektne ako aj efektivne sa z takehoto stereotypu vymanit (prikladom su napr. prazske Terryho ponozky a i.)
    Pri banana shop nehovorim sice o najoriginalnejsom vybere nazvu, ale cenim si tuto "proti prudu" snahu..

    gramophone: s nadhladom, ale pritom priamo k veci.) grafika sice a la MS WORD, ale potencial a sarm.

    mobio- prva asociacia naozaj zavana potravinarskym priemyslom, a myslim, ze prvy dojem je rozhodujuci ( vzhladom na tolkuuuu konkurenciu) sorry ale rovnako som si nemohla pomoct pri modern talking (predstava zohraneho nateseneho dua nie a nie pominut:))

    mobo- ovela lepsia alternativa k mobio, i ked postradam iste myslienkove "behind". proste len pekna skratka ale ze by som sa tym myslienkovo nadchla ako aspon pri banana shope... asi sotva

    com- grafiky pritazliva jednoduchost atd, ale opat malo myslienkoveho sarmu. Suvisi to aj s istou osuchanostou slabiky, ktora je bezne az priam nasilu pouzivana takmer vsade. Tym, ze ju nic ine neozivuje ako napr. pri T- Come, a ze zostava len ako Com posobi na mna istou prazdnou generlizaciou. By the way ak si skusite hodit com do registra ochrannych znamok vyhlada vam viac nez 30 zaznamov, dokonca uz aj samotne com existuje ako marketingova spol., ku ktorej sa mi osobne tento nazov hodi kontextovo viac nez k predajni.

    techtoys- obsah vystihuje, problem je kontext, ktory sa mi zda trochu so sci-fi feelingom, ci dakou moviezz zalezitostou

    haloo centrum- velmi sa mi paci uz samotne haloo, i ked osuchane slovko centrum by som v nazve nepouzila (posuva totiz cely zamer kamsi do call centra:) problemom vsak potom zostava jeho nesklonnost, ktora sa celkom tazko a zdlhavo asimiluje v slovenskom jazyku napr. to citit vo vete: podme do haloo (prirodzene by sa nam tam hodila koncovka -a, do mesta, tesca,...) takze zial

    promobile vs be mobile BIG BATTLE- promobile parkrat oznacene ako favorit. zahrna v sebe obsah, ale ked ho mam porovnat s be mobile tak zaostava. Jednak preto, ze prefix pro- sa mi zda byt osuchany a hlavne anesteticky ako vacsina inych reklamnych superlativov a hyperbol- najlepsi, najkrajsi, profesionalny atd., ktorych sme sa uz prejedli. Zaujal ma ale jeho dvojzmysel lebo ho mozno este vyznamovo ponat ako Pre (pro). Ste v nasej predajni "pre" tuto techniku.
    Tu vsak vidim hlavny rozdiel s be mobilom, ktory myslienkovo ponuka a posuva tuto techniku PRE LUDI- a to cez ponuknutieistej hodnoty mobility, neviazanosti,..byt v pohybe (ci s mp3 playerom, alebo navigaciou..), byt odviazany, ale pritom v spojeni a v komunikacii.
    Promobile tuto hodnotu neorietuje takto na cielovu skupinu- ukazuje len hodnotu samotenej profesionalnej techniky. Be mobile ukazuje jej hodnotu pre ludi...
    Jedine co bolo nazvu be mobile vytknute je problem s vyslovnostou, ale tu si dovolim, ako lingvisticky zdatnejsia:) copywriterka oponovat, lebo dany autor v logotype naznacil, ze sa spravne pise nie dokopy ako promobile (kde je odluka nemozna) ale ako be mobile, cize intonacne to potom sedi...

    conclusion: gramophone and be mobile rulezzz

    dufam, ze vsetkych dotycnych feedbacke ci uz bol + alebo - potesil anezreanil, len posunul dalej.

    drzim palce aj ked ste konkurencia:)

    anonymous25.03.2007 - 10:50 Trvalý odkaz

    Mikullas: Porota bude citat "obhajobu" k navrhu co som ( aspon ja) poslal v maily alebo si pozrie len graficky navrh?
    Lebo dufam, ze si ten moj CO:M nepomylia tiez iba s com :)

    anonymous25.03.2007 - 11:26 Trvalý odkaz

    Ivo: MOBILIO a GRAMOPHONE! :-)

    anonymous25.03.2007 - 11:26 Trvalý odkaz

    cvm: ...sqvely nazor! Inak, na obhajobu halooo centra (moja skromna praca), by som rad podotknul, ze prave ta pripona CENTRE robi nazov ohybnejsi. Zial nic ine, ako shop, place, budka (!), ci solution sa mi tam nehodilo. Teda: "Idem do halooo centra..." ;)
    Co sa tyka toho banana shopu (nie moja praca), tak s podobnym experimentom, ze sa predajna nebude primarne volat tym, cim sa zaobera jej predaj, som skusil prave s andromedou. Uz len ako zacielenie smeru orientacie som pridal slovicko mobile. Teda: "...idem do Andromedy pre mobil."

    anonymous25.03.2007 - 14:13 Trvalý odkaz

    Mikullas: Schvalne som si pozrel IP nickov, ktory pisali ze gramophone je super, lebo sa mi to vobec nezdalo... myslim ze nikoho neprekvapi ze su rovnake :)
    (pampeliska sa do toho nerata lebo jej nazor bol objektivny)

    anonymous25.03.2007 - 15:41 Trvalý odkaz

    Rasto: Mimochodom existujú aj internetové kaviarne, ?o sa týka tých IPO adries!

    anonymous30.11.1999 - 01:00 Trvalý odkaz

    riso: a existuju aj sposoby, ako Ti na druhy den zaklopat na dvere a vyriesit to osobne. ;)

    skusim si tipnut: Kosice?

    anonymous25.03.2007 - 19:59 Trvalý odkaz

    Rasto: Rozhodne treba zaklopa?!!!

    anonymous25.03.2007 - 20:22 Trvalý odkaz

    Rasto: a mimochodom Eurotlel.sk

    anonymous25.03.2007 - 21:56 Trvalý odkaz

    cvm: ...a nedala by sa podobna sutaz zorganizovat aj pre server FONY.sk? To logo v lavom hornom rohu si to uz ziada. ;o)
    Samozrejme mi nejde o novy nazov, ale len graficku zmenu. Popripade by sa mohlo menit raz za mesiac a ako bonus by bolo aj hlasovanie.

    anonymous25.03.2007 - 22:25 Trvalý odkaz

    samo: to je hlupost,menit logo kazdy mesiac ;) a das tie peniaze na vyhru? nemylsi si ze je to take lahke spravit sutaz ;)

    anonymous25.03.2007 - 23:17 Trvalý odkaz

    cvm: ...no, ja sa len pytam a nemusi to byt za peniaze. ;o) Na http://pouet.net/ sa loga menia neustale kazdym refreshom a nie je to zas take zle.

    anonymous25.03.2007 - 23:33 Trvalý odkaz

    martin: No, nase logo, to zmena urcite necaka :) treba zachovat tradicie, urcita zmena dizajnu je fajn ale logo by sa malo zachovavat co najdlhsie. A to sucasne logo mi pripada stale dostatocne moderne.

    anonymous26.03.2007 - 04:00 Trvalý odkaz

    Riso: Nad zmenou loga som premyslal, grafo mi aj jedno zaujimave navrhol, ale asi ostaneme pri starom. Je to vyzva, grafikov je tu dost a dobrych, ale vazne sa ti zda aktualne logo zastarane?

    anonymous26.03.2007 - 09:43 Trvalý odkaz

    cvm: ...je take nevyrazne, neakcne, male, ze clovek, ktory sem pride, tak ho nicim nezaujme. Ale, ako pozeram, ze to asi vadi len mne... ;)
    Samozrejme, ze sme na stranke o mobiloch, ale napadlo ma to, ked som videl, aku diskusiu vyvovalo toto navrhovanie log. ;)

    anonymous26.03.2007 - 10:08 Trvalý odkaz

    Martin: Stranka, ktora ponukne velky obsah, si moze dovolit male logo :)

    anonymous26.03.2007 - 11:16 Trvalý odkaz

    cvm: Ok, uz som ticho. ...len netrpezlivo cakam na vyhlasenie vysledkov. ;)

    anonymous26.03.2007 - 11:37 Trvalý odkaz

    samo: vidiis,dnes max zajtra by uz mali byt :)

    anonymous26.03.2007 - 14:55 Trvalý odkaz

    lenka: to logo fony je otrasne asi ako cela tato sutaz s trapnymi logami :D

    anonymous26.03.2007 - 16:18 Trvalý odkaz

    Denisa: kedy bude vyhodnotenie? trosku to trvaaaa...kamos uz je nervozny kedy mu budu volat :-)

    anonymous26.03.2007 - 17:22 Trvalý odkaz

    mato63: No nemožném sa ubráni? ale niekoho by som tu vyflaskal po zadku. Mám 39. 7 teplotu ale na toto som musel reagova?. Som zvedavý na vyhodnotenie

    anonymous26.03.2007 - 18:27 Trvalý odkaz

    samo: sakra tak som nevyhral :( vyhercovi gratulujem :)