SÚ?AŽ o 5 000 Sk ukon?ená!

  • Martin Hombauer 26.03.2007 - 18:38

    LoL: FONY rulez :))

  • anonymous09.03.2007 - 01:46 Trvalý odkaz

    People: hmm.. to je tazka kombinacia. Kto si bude overovat to. ci takyto nazov uz niektora firma nepouziva a tym padom robit logo je zbytocne, nie?
    Som rad, ze je tu dalsia sutaz, skoda ze o penieza, radsej mam vecne ceny.

    anonymous09.03.2007 - 02:05 Trvalý odkaz

    samo: super :) aspon ma kazdy moznost predviest sa :D a urobit dobru vec

    anonymous09.03.2007 - 09:24 Trvalý odkaz

    Atlis: Skoda ze nemam aspon nazov, dalo by a z neho vychadzat... Ma majitel siete predstavu ake farby by chcel mat na predajni a pod? Dost to totiz zavazi...

    anonymous09.03.2007 - 09:53 Trvalý odkaz

    mato: na to este ina fraza: "z ***na bic neupleties" :D

    anonymous09.03.2007 - 09:55 Trvalý odkaz

    graffoo: co sa stazujete, vymyslajte! ja uz mam jeden navrh hotovy, druhy sa prave rodi ;)

    anonymous09.03.2007 - 10:04 Trvalý odkaz

    Atlis: grafo, ja sa nestazujem, tiez nieco vyrobim... :P

    anonymous09.03.2007 - 10:08 Trvalý odkaz

    Atlis: riso, chces to ako cdr., .eps, .ai, .psd alebo len jpg? :P

    anonymous09.03.2007 - 10:28 Trvalý odkaz

    graffoo: atlis, je to tam snad napisane ake formaty. ale cdr ai a psd by som nepouzival, eps este ako tak. alebo pdf...

    anonymous09.03.2007 - 10:33 Trvalý odkaz

    Atlis: Pre dalsiu upravu preco nie :)

    anonymous09.03.2007 - 10:34 Trvalý odkaz

    People: A nakresleny obrazok rukou a scan nestaci? Poznam sikovnych a kreativnych ludi, bez vztahu k pc.

    anonymous09.03.2007 - 10:52 Trvalý odkaz

    graffoo: pre buducnost nie. posli nieco v cdrku cloveku co ma program ktory cdr nepodporuje a dalsia uprava je nemozna. posli to v univerzalnejsom eps a vacsina programov ho v pohode naimportuje ak text bude v krivkach a efekty budu vyrendrovana bitmapa s dostatocnym dpi. kazdy schopny program vie exportovat udaje do univerzalnych formatov ktore zarucuju interoperabilitu ;) tak preto nie ;)
    people urcite bude stacit aj obrazok. sikovny grafik nemoze mat problem s prekreslenim naskenovanej predlohy. ale to musi potvrdit riso...

    anonymous09.03.2007 - 11:10 Trvalý odkaz

    Atlis: Dobry grafik by si mal poradit s kazdym formatom... jezis grafo, to uz si tu clovek nemoze ani zazartovat?

    anonymous09.03.2007 - 11:13 Trvalý odkaz

    Juraj: Zdravím
    Tak toto je otras. Tak diletantsky zadefinované podmienky na nové logo, to sa len tak nevidí!
    - citujem: rozmer loga (podkladu) od 320 x 240 bodov do 800 x 600 bodov
    To navrhovate? myslel vážne?! už mi tam chýba údaj aspo? 70 dpi ...
    - formát: jpg - gif
    To bude len LOGO v kvalite 320 x 240 bodov (70 dpi) vo formáte gif.
    Pls vysvetlite niekto zadávate?ovi, že tadia?to cesta nevedie. Nech navýši sumu a oboznámi sa grafickými formátmi. Logá sa totiž robia vä?šinou vo vektoroch (krivkách) a najpoužívanejšie formáty sú ai (Adobe Il.)a v našich podmienkach i cdr (Corel Dr.)

    Juraj

    anonymous09.03.2007 - 11:32 Trvalý odkaz

    graffoo: juraj preboha citaj! navrh potom grafik prerobi do formatu vhodneho na dalsie pouzitie. nie kazdy kto ma dobry napad ovlada pravidla pri tvorbe log a formatov. rovnako niekto moze nakreslit krasne logo na papier ale v zivote nieco take nedokaze spravit v pocitaci. a k tym formatom co si spomenul som sa vyjadril o par riadkov vyssie. tie si pouzivaj doma ked na tom logu budes pracovat. finalnu podobu vypusti vo formate ktory je univerzalne pouzitelny. ach jo.

    atlis. dobry grafik si s tym poradi, ale ziadny grafik nebude kupovat corel len preto ze mu niekto posle logo v takom formate ked pracuje v inom programe. ;) a prosim atlis ziadna reakcia ze na tu chvilu si zozenies aj cracknuty, pohybujme sa v ramci legalnosti...

    anonymous09.03.2007 - 11:40 Trvalý odkaz

    Spring: Cim sa ta predajna siet bude zaoberat?Teda predajom coho?Bude to internet obchod alebo kamenny?....

    anonymous09.03.2007 - 11:57 Trvalý odkaz

    Juraj: Pre: graffoo

    Nepochopil si ma. Ja sa tu snažím iba poveda?, že tadia?to cesta nevedie! Na tom trvám.
    Som písal, že nech zadávate? navýši sumu. Poprípade nech tú ?as? ?o potom dá grafikovi (?o to bude musie? prerobi?), dá hne? do výslednej sumy a zadefinuje ?itate?nos? loga napríklad pri vytla?ení na formát A5-A4.
    Ak niekto pošle logo rozmeru 320 x 240 bodov v 72 Dpi a ja to otvorím ako 300 Dpi obrázok, tak výsledná ve?kos? tla?e je 2,71 x 2,03 cm!!!
    Sa tu iba snažím poveda?, že sú strašne diletantsky zadefinované podmienky sú?aže!
    Ak by mi niekto priniesol zložitejšie logo ve?kosti poštovej známky na digitalizáciu, tak by som mu slušne vysvetlil, že potrebujem vä?ší obrázok. Ak ho nemá smola. Poprípade by sa dalo z toho urobi? nie?o podobné, ale v žiadnom prípade ur?ite nie presné logo pod?a predlohy.

    PS Formáty. Už dávno sú pre? ?asy kedy konkuren?né programy medzi sebou nekomunikovali. Corel Draw ti otvorí Adobe Illustrator, poprípade ti uloží do ai. Illustrator tiež nemá problém otvori? cdr z Corelu.

    Maj sa a želám ve?a š?astia v sú?aži

    anonymous09.03.2007 - 12:06 Trvalý odkaz

    graffoo: juro a ty si zas nepochopil mna. tie podmienky su preto take aby mohol poslat svoj navrh aj clovek co nevie pracovat v takych programoch. a preto aj potom bude grafik prerabat. pretoze automaticky neplati ze ked viem pracovat v coreli alebo illustratore tak mam dobre napady ;)
    ohladom formatov. ja viem ze to vedia otvorit. ale co spravis v pripade ze niekto ti posle ai ktore obsahuje efekt ktory corel nepozna (v ktorom to budes dajme tomu otvarat)? ty mozno ani nic nezbadas lebo corel ti ten efekt nezobrazi ale zakaznikovi zmrsis logo. no dakujem pekne. si o tebe pomysli aky si odbornik.najuniverzalnejsi format je tiff na 300dpi. WYSIWYG ako vysity s podporou CMYK. lenze tato sutaz nie je o tom aby si ukazal ako ovladas graficke programy a pravidla pri tvorbe. jedna sa hlavne o to vymysliet nazov a nejake logo pre tuto firmu. takze prestante sa stazovat a ak mate nieco v hlave tak to dajte bud na papier alebo do pc a poslite...

    anonymous09.03.2007 - 12:22 Trvalý odkaz

    warior: Heh no ja som grafik na nic ale MS skicar to isti popripade to hodim Photoshopu a skusim :) uvidime :D

    anonymous09.03.2007 - 12:23 Trvalý odkaz

    Atlis: Moc kecate a navrhy nikde...

    anonymous09.03.2007 - 12:26 Trvalý odkaz

    graffoo: ja uz som ich par poslal...

    anonymous09.03.2007 - 12:31 Trvalý odkaz

    Juraj: Pre: graffoo
    Tak nie?o k profesionálnemu zadaniu loga. Nebaví ma to vysvet?ova? ako vyzerá štandardné zadanie tak si ho pozri na tejto stránke:

    http://www.kosice.sk/article.asp?id=1261

    Je to sú?až o logo mesta Košice a je stále aktuálna :-)

    Juraj

    anonymous09.03.2007 - 12:59 Trvalý odkaz

    martin: Nechapem ta. Toto nie je sutaz profesionalnych grafickych dizajnerov. Toto je sutaz, do ktorej sa moze zapojit ktokolvek, kto nemusi mat ani sajnu o tom, co je eps alebo cdr format. Ja doma nemam kupeny ani cracknuty photoshop ani coreldraw a ine softy, ktore k zivotu nepotrebujem, lebo mi staci gimp (ale ten ma zase vlastny format, ktory zrejme coreldraw neotvori, atd..) Ale napriek tomu si doma mozem sadnut, porozmyslat, nieco nakreslit, trebars aj rukou, naskenovat alebo odfotit to do VGA rozlisenia, z ktoreho bude na monitore jasne, o co mi zhruba islo a grafik to potom moze pouzit ako predlohu na vytvorenie profesionalneho loga v komercnych programoch. O nic ine tu nejde, len o napad, ak bude dobry, dotycny dostane 5ooo sk.

    anonymous09.03.2007 - 13:02 Trvalý odkaz

    martin: mozem vyhlasit, ze ak by sme tu uviedli podmienky sutaze take ako na tej kosickej stranke, NIKTO z nasich citatelov by sa do sutaze nezapojil.

    anonymous09.03.2007 - 13:08 Trvalý odkaz

    graffoo: martin ved to sa mu snazim cely cas vysvetlit. juro az si myslis ze neviem ako vypada zadanie na navrh loga tak si na omyle. robil som dizajn manualy pred 10timi rokmi takze viem co a ako. ale ako povedal mato, proste na tento server nechodia profi grafici. to ze ty si zadanie nepochopil pre svoju "profesinalnu" zaslepenost neznamena ze je zle...

    anonymous09.03.2007 - 14:22 Trvalý odkaz

    Atlis: No aj ja som uz nieco poslal. Ale skutocne sa pohram az doma :)

    anonymous09.03.2007 - 14:54 Trvalý odkaz

    riso: tesi ma, ze sa v diskusii vsetko vysvetlilo. toto ma byt mila sutaz, do ktorej sa moze zapojit naozaj kazdy. kazdy s nejakym napadom.

    a naozaj to kludne nakreslite a naskenujte (odfotit obrazok jedine s fotoaparatom, aby nebol rozmazany).

    loga vzdy zverejnim vecer. ;)

    anonymous09.03.2007 - 15:28 Trvalý odkaz

    riso: do clanku som doplnil upresnujuci odstavec:

    Základom je dobrý názov predajnej siete, logo je vytvárané až na jeho základe. To môžete aj nakresli? a naskenova?, prípadne pekne odfoti?. Preto vymyslite jeden - dva šikovné názvy, ktoré vyjadríte v nieko?kých grafických výtvoroch (rôzne farby, typy písma, a pod.). Spolu má každý sú?ažiaci možnos? posla? 5 rôznych návrhov. Ak v prvý de? sú?aže pošlete 5 rôznych variácií jedného názvu, nebudete ma? už možnos? sa prejavi? v ?alších d?och sú?aže. Preto rozmýš?ajte a zvažujte každý poslaný návrh. Vždy je lepší jeden dobrý návrh ako pä? "odfláknutých". ;)

    anonymous10.03.2007 - 02:05 Trvalý odkaz

    samo: tak aj aj som pridal dve :-)

    anonymous10.03.2007 - 16:07 Trvalý odkaz

    misho_maniac: zaujímalo by ma ?i by v budúcnosti bolo možné urobi? podobnu sutaz, teda hlavne o nazov... teda ak rozbehnem co chcem

    anonymous10.03.2007 - 17:06 Trvalý odkaz

    Mikullas: len 2? nie nahodou 3 alebo ta len niekto napodobnil?

    anonymous10.03.2007 - 18:13 Trvalý odkaz

    samo: Mikullas - navrhy sa pridavaju vecer moje tam este nie su ;)

    misho_maniac - ak budes v spolupraci s fony.sk a das vyhru tak mozno ano :D treba sa opytat Risa

    anonymous10.03.2007 - 18:30 Trvalý odkaz

    graffoo: "nie nahodou 3 alebo ta len niekto napodobnil?"
    mikullas skoro som sa urazil :D ale nie ;)

    anonymous10.03.2007 - 20:51 Trvalý odkaz

    riso: nevidim problem sa dohodnut. ;)

    anonymous11.03.2007 - 01:30 Trvalý odkaz

    samo: ach iba jedno som mohol pridat,dalsie je uz prichystane :-)

    anonymous11.03.2007 - 03:04 Trvalý odkaz

    jaso: zevraj nie je dolezite zucasnit sa,ale vyhrat,alebo naopak??? :D kazdopadne,stastie treba skusit,tiez som uz nieco teda porobil a poobede poslem.len sa nesmejte,tiez nie som grafik a staci mi gimp :))))

    anonymous11.03.2007 - 10:53 Trvalý odkaz

    graffoo: niekedy ti co si najmenej veria spravia najkrajsie veci ;) a gimp je v pohode, zatial iba atlis proti nemu protestuje :D

    anonymous11.03.2007 - 14:30 Trvalý odkaz

    jaso: njn,ale k dokonalosti ma to moje daleko,ale zas ja raidim tym,ze v jednoduchosti je krasa :))) ale ktovie,aky vkus bude mat porota :) kazdopadne drzim palce kazdemu zucastnenemu ;)

    anonymous11.03.2007 - 15:23 Trvalý odkaz

    Ronn: Riso tuto sutaz velmo chvalim, normalne som sa pre nu nadchol aj keby neslo o 5000,-, ale potesili by ;)
    Ja pouzivam Ulead photo, je free, dokonca starsiu verziu, bo novsia nestoji za nic...
    Tiez som poslal nejake logo, na to ako vyzera mi trvalo velmi dlho pokial som ho spravil, nie samotna praca ale napad, chcel som nieco originalne a jednoduche, budem pracovat aj na dalsich napadoch ;)
    Mna by zaujmalo kto ake logo spravil, nedala by sa o tom zalozit tema na fore?

    anonymous11.03.2007 - 22:01 Trvalý odkaz

    t.: by som sa vyjadrila k jurovi..niekoho kto keca by som nenazvala grafikom..ak ta to zadanie tak obmedzuje..tak sem nechod. videla som uz dost poziadaviek aj od konkretnych klientov ktore boli dost primitivne- rozoberat ich, tak zijem o chlebe a vode:)

    anonymous11.03.2007 - 23:10 Trvalý odkaz

    dhou: technopol je celkom fajn.

    anonymous11.03.2007 - 23:25 Trvalý odkaz

    gargamel: ten co robil metetech musel byt nafajceny

    anonymous11.03.2007 - 23:28 Trvalý odkaz

    jaso: motetech je to a hoci som ho ja nerobil,ty sa nemusis skryvat pod inym menom a tak urazat.svoju inteligenciu mozes ukazat aj bez toho,aby si sa skryvala

    anonymous12.03.2007 - 00:10 Trvalý odkaz

    Ronn: ze vy co ako divcata, ze jak vy to tu komentujete, to co uz je za kritika, tusim nas navstivili graficky, no vas musim pochvalit ze aj kontrolny kod viete zadat pri pisani prispevku, to uz je jaka haluz :)))

    anonymous12.03.2007 - 00:11 Trvalý odkaz

    riso: prispevky dvoch slecien (alebo jednej?), ktore si to tu pomylili s chatom, vymazane.

    anonymous12.03.2007 - 01:50 Trvalý odkaz

    palo1129: No ja sa tez pridam, kedze som uz poslal logo ale ho tu stale nevidim , neviem ci tvrda cenzura, no mne osobne sa zatial najviac paci gotel hl po graf stranke (nie to moje logo), i ked si myslim ze dotycny nemusel premarnit 3 velmi podobne loga, ked mu to tak ide. A najmenej kreatívny sa mi zda GM a ABC shop ci co to je , opakujem Moj nazor (ako hovori Ch. Monster priatelia slobodného slova).

    anonymous12.03.2007 - 22:30 Trvalý odkaz

    Mikullas: Technopol je uz ina a celkom vyznamna firma na SK. A to ze zabezpecuju podobne siete ako mobilni operatori, no specialne urcene pre firmy, uz dodavat je zbytocne :)

    anonymous12.03.2007 - 22:44 Trvalý odkaz

    lenka: ja sa za ziadnym inym menom neskryvam tak ked nemas ziadne argumenty mi nepis

    anonymous12.03.2007 - 22:46 Trvalý odkaz

    lenka: ha ha ha. to je strasne vtipne. asi skapem od smiechu

    anonymous12.03.2007 - 22:48 Trvalý odkaz

    lenka: nie, asi prispevky 0,5 slecny :) ja ze to je diskusia tebe sa nepaci ked sem niekto nieco pise? ja som len povedala svoj nazor