Samsung Galaxy S III (Samsung GT-I9300)

  • Thim 23.05.2012 - 08:49

    Konečne ďalší iPhone killer

  • Martin23.08.2012 - 20:36 Trvalý odkaz

    neviete o nejakej navigacii, co fici na 100% na s3 aj bez rootu ? budem vdacny

    Miro22224.08.2012 - 16:56 Trvalý odkaz

    Andry79: ved SGS3 ma vnutornu pamat 16 gb, naco chces silou mocou preuvat vsetko na kartu? ja ti poviem par vyhod: ked je cela appka v internej pamati, omnoho rychlejsie sa nacitava. a navyse ti bude fungovat aj ked vyberes kartu. widgety urcite nedavaj na kartu, nebudu ti zrejme fungovat ani ked bude karta v telefone.
    Mal som HTC desire kde som na appky mal 140mb, tam bola potreba davat to na kartu i ked sa to nedalo, ale v SGS3 mas na to vyhradenych asi 2gb, alebo ak nie celych 16gb.
    Ak aj napriek tomu chces presuvat appky na kartu, dam ti jeden navod jak sa to da spravit (pre vsetky apllikacie, okrem systemovych)
    http://www.howtogeek.com/114667/how-to-install-android-apps-to-the-sd-c…
    Ak to nebude fungovat, skus si vygooglit ako presunut kazdu aplikaciu na kartu cez Android SDK tools. ja som to vyskusal na htc desire aj xperia neo, na obidvoch mi to fungovalo

    andrej24.08.2012 - 22:21 Trvalý odkaz

    nepochopim absenciu rychlej datovej siete LTE

    Andrej Lenghart27.08.2012 - 20:54 Trvalý odkaz

    Miro222,dik za navod. Vyzera to vcelku jednoducho. Ked budem pri PC,pozriem na to.S3 ma sice 16GB pamat,ale dostupnych je 11,35 GB. Z toho takmer 5GB zabera Sygic s mapami. Nechcem silou mocou presuvat vsetky appky na kartu. Len tie vacsie. Teraz mam volnych 5GB v internej pamati. Videl som nejake hry,ktore mali zhruba 2GB. Stiahnem take 2 mozno 3 a zaverecna,mozem si akurat tak piskat. Prave kvoli tomuto by som uvital moznost instalovat urcite veci na kartu.
    Este 1 otazka pre majitelov S3: Je normalne ze mi ukazuje vyuzitie RAM napr. 557MB/779MB? Nemal by tam byt 1GB miesto tych 779MB?

    Miro22205.09.2012 - 02:44 Trvalý odkaz

    Andy79: mam dojem ze nepoznas androidy- vsetky velke aplikacie (zvycajne nad 50mb) sa daju presunut na kartu same od seba, vlastne nemas na vyber. tieto velke aplikacie pozostavaju z 2 casti: aplikacia, a data. aplikacia sa ulozi do pamate telefonu, a data ako su mapove subory v navigacii, alebo subory potrebne na hru sa vzdy ukladaju na kartu. ved predsa ako by si chcel dat 2gb hru do napr HTCciek z minuleho roku, ktore mali 1.1 gb internej pamate? no jednoducho tak ze aplikacia mala do 50mb, a zvysok bol na karte. Vynimku ma galaxy s3 a ine telefony ktore maju vnutornu pamat razne vacsiu nez 1gb, a to je tak ze cast pamate sa sprava ako ulozisko pre aplikacie, a druha cast sa sprava akoby pamatova karta. a zda sa mi ze pri S3ke tato pamat ani neni delena ale je v celku. takze nemusis robit APP2SD na to aby si velke aplikacie dal na kartu. pojde ti to aj same, su tak navrhnute.
    A s tou ramkou 779mb- z toho si nic nerob, zvysok chybajuci do 1gb, teda 220mb ci kolko, zere samotny system, a ked mas 557/779 mb volnych, tak to znamena ze tych 222mb zeru spustene aplikacie + aplikacie na pozadi.

    Andrej Lenghart12.09.2012 - 09:53 Trvalý odkaz

    To mas pravdu, Android veru nepoznam. Dlho predlho som ho odmietal. Sice som vsade na nete cital viacmenej pozitivne info o tom aky je to uzasny system... No kamarat ma nejakeho takeho lacnejsieho samsunga, a ten mu hadze jednu chybovu hlasku za druhou. No nakoniec som isiel do S3. S tou pamatou mas pravdu, nie je delena. No i napriek tomu sa vsetko ukladalo do internej pamati. Ako som uz spominal, mapy Sygicu, NOVA 3, MODERN COMBAT 3, zopar mensich hier a z 11GB pamate mi ostal volny 1 GB. Nijak som tie data nevedel presenut na kartu. Pomohol az root telefonu a nasledne na to aplikacia Bind Directory. Az pomocou nej sa mi podarilo presunut data tychto vacsich aplikacii na kartu. Uz mi bolo vysvetlene, ze tych 221MB zerie TouchWiz, takze ukazuje dostupnu volnu ram 779MB. A z toho nie ze je volnych 557MB ale to je obsadena pamat. Takze permanentne je volnej okolo 200-250MB RAM. Na papieri to vyzera uzasne, ze to ma 1GB RAM, no k dispozicii ostava fakt malo. Ked spustim spravcu uloh, dam vycistit RAM, tak zahlasi ze bolo ukoncenych 19 aplikacii, vyuzitie RAM je vtedy cca 400/779MB. No behom par chvil sa vsetky tie aplikacie, resp. procesy spustia znova a som tam kde som bol predtym.. No a potom staci aby som spustil SYGIC, OPERU a ked spustim nieco dalsie, tak jednu z tychto dvoch apps mi zatvori. A prave to sa mi zda dost slaby vykon na to, ze sa pysi velkostou RAM 1GB. :-( Toto fakt lepsie zvladala aj N8 s ubohymi 256MB RAM.

    Miro22212.09.2012 - 14:51 Trvalý odkaz

    android byva ociernovany ludmi ktori maju hlavne tie lacnejsie a menej vykonne telefony, lebo im system nefunguje tak ako ma. ale na telefone so solidnym hardverom je to super system podla mna. ale som nemilo prekvapeny co pises ohladom tej ram, ze pri 1gb ti zacne zrazu zatvarat apps ked ich mas viac pustenych. mal som HTC desire s 576mb RAMky, a ked som vsetko ukoncil, mal som volne 250mb. po case ked sa vsetko znovu spustilo sa to stabilizovalo na 200. a ostala mi pamat pre prehliadac s 3 otvorenymi kartami, htc sense, a 2 pustene hry (angry birds a gangstar 2) a nevypinalo mi appky. iba ze som ich mal pustenych 5 a viac. tak som cakal ze S3 s 1GB ram to utiahne... lebo som uvazoval ze z iphonu prejdem na S3, ale toto ma prekvapilo. asi si budem muset vybrat iny android telefon.

    MJ12.09.2012 - 16:01 Trvalý odkaz

    @Andy79 - toto sa mne nestalo, resp som to nespozoroval. Tebe sa teda vypne sygic(napr aj ten), ked pustis viacero apps? Da sa to nejak nasimulovat, kolko apps a ake mas spustene?

    Marko13.09.2012 - 14:09 Trvalý odkaz

    Prosim vie mi dat dakto navod ako nastavim allshare cast?

    Marko13.09.2012 - 14:46 Trvalý odkaz

    Po vpisani do call dialeru *#272*IMEI# mi napise unknown application preco?

    Andrea14.09.2012 - 16:54 Trvalý odkaz

    Ahojte. Vcera som si kupila Samsung S3. Zatial som mala stale len obycajne jednoduche telefony, takze teraz by sa mi zisiel nejaky navod. Neviete mi niekto poradit kde si ho mozem stiahnut? Dakujem

    Andrea14.09.2012 - 17:54 Trvalý odkaz

    MJ ďakujem, lepšie ako nič :-) Ja som našla jeden navod, ale je v anglictine a ma cca 181 stran :-/

    Tomas14.09.2012 - 19:04 Trvalý odkaz

    S tou RAMkou musim povedat ze mne nic take nerobi, pustim si NOVU3,D.SPACE a navigaciu a ide ako ma :) aj s prehliadacom :)

    Andrej Lenghart15.09.2012 - 20:54 Trvalý odkaz

    tak to ti tisko zavidim. mal som spustenu operu,pustil som NOVA3, opera drzala. Spustil som Sygic, opera spadla. nastartoval som operu,vsetko drzalo. Isiel som do hry, dal som pokracovat v hrani, nacitalo posledny "level". Podrzanim stredoveho tlacidla som sa dostal do spravcu uloh,dalej spustene aplikacie, pri Sygicu uz bolo cervenou vysvietene tlacidlo UKONCIT a behom sekundy ho zatvorilo. :-(

    Martin27.09.2012 - 21:55 Trvalý odkaz

    ako ste na tom so skrabancami ? mate nejake od normal pouzivania ?

    Peto22.11.2012 - 18:29 Trvalý odkaz

    Dobry den, dnes som si kupil SGS3 a mam problem, ze mi pri stahovani hoci kedy vipne wifi .. neviem co mam robit skusal som vypnut save node a nic .. nevypina to v rovnaky cas ale hoci kedy .. pomozte pls .. mam reklamovat telefon ??

    Peto23.11.2012 - 22:57 Trvalý odkaz

    tak nakoniec som chybu nasiel, problem je v mojej wifi .. vsetko slape na 100%

    Michal07.12.2012 - 20:18 Trvalý odkaz

    neviete kde sa na s3 vypina clir ? :D

    Zdenka06.01.2013 - 12:54 Trvalý odkaz

    ahojte dá sa na S 3 prideliť ku kontaktu zvonenie a ako? a nedá sa spraviť aby ton spravy a ton oznameni a mailu bol iny? na webe ked dám uložit prihlasovacie údaje a chcem pridať dalšie tak to prvé sa autoaticky zmaže a nahradí druhým? diky za odpoved

    Vajet10.01.2013 - 20:37 Trvalý odkaz

    Das si upravit kontakt a tam to priamo mas v kazdom kontakte a zvonenie na mail je v nastaveniach mailu :)

    martina ch.11.01.2013 - 11:24 Trvalý odkaz

    jedine zadaj #31# a stalč volaj ak máš 4.+ inak je to v nastaveniach hovorov

    Zdenka11.01.2013 - 12:48 Trvalý odkaz

    vdaka za odpoved.zvonenie na mail som našla.ale tie kontakty nie dala som upraviť pridať pole a zvonenie tam nieje

    martina ch.11.01.2013 - 19:01 Trvalý odkaz

    Kliknes na kontakt na ktorom chces zmenit zvonenie. Prejdes nizsie a tam mas zvonenie kontaktu. Fabricky tam mas zvolene predvolene a po klinuti na dany riadok mozes zvonenie zmenit. Ak chces menit speci melodiu napr.pesnicku ti je najlepsie rovno cez prehravac hudby,kt.pouzivas tam ked v danej pesnicke kliknes na tlacidlo rozs.menu(tlacidlo nalavo) a tam vyberies zvonenue kontaktu:)

    Adriana15.01.2013 - 22:09 Trvalý odkaz

    Potrebujem sa spýtať na ukladací priestor, pretože som si kúpila pamäťové kartu do tohto telefónu a aj tak ma stále upozorňuje pri sťahovaní aplikácie na nedostatok priestoru. Je potrebné nejako zosychronizovať pamäťovú kartu, ak áno ako? Všetko sa mi aj naďalej ukladá do pôvodnej pamäte telefónu

    Andrej Lenghart16.01.2013 - 01:55 Trvalý odkaz

    SGS3, staci trosku prebehnut prispevky... Rovnaky problem som tu riesil aj ja, ked som kupil S3. Vedel som, ze kdejaky primitivny android telefon dokaze instalovat apky na kartu a na tomto sa to nedalo, tak som bol z toho zmateny. Bohuzial vyslo najavo, ze Android vo versi od 4 vyssie nevie instalovat aplikacie na pamatovu kartu. Jednoducho to odtial vypustili.

    Lucia31.03.2013 - 01:39 Trvalý odkaz

    Ktorý telefón značky Samsung (galaxy- s3, note n7000, note 2) by ste mi vedeli odporučiť , na cene nezáleží skôr by išlo o jeho šikovnosť, výdrž batérie pretože si myslím že majú skoro podobné funkcie. Chcela by som vymeniť telefón. Ak by ste mi vedeli odpovedať budem veľmi rada. Ďakujem.

    Coudyman01.04.2013 - 14:26 Trvalý odkaz

    Zdravim mam taku malu otazku, ked vojdem do galerie, mal by som vidiet tzv. preview videi, je tak? pretoze moje videa su staticke ako v inych mobiloch. Ak je nejake nastavenie alebo nieco co sa s tym da robit, prosim poradte. Vdaka

    Lalia101010.07.2013 - 19:35 Trvalý odkaz

    Zdravím, neviete prosím pekne, ako sa reštartuje S3? Ja som príručku už zahodila a akosi som na to zabudla.
    Ďakujem! :)

    Lalia101010.07.2013 - 19:45 Trvalý odkaz

    A ešte by som chcela.... s3 sa mi samovolne reštartuje, čo s tým?

    Kamil06.11.2013 - 09:23 Trvalý odkaz

    Ahoj, vie niekto poradit dobry video editor pre Galax. S3ku, kde si viem z normal. videa vytvorit spomaleny zaber tohoto vide a tento ulozit ako novy zaznam ? vdaka

    Ľuboš Beňo19.01.2014 - 12:57 Trvalý odkaz

    pan.el, su tam zmeny ktore samsung sluboval? teda nove prostredie a pod.
    edit: ja cakam na ota aktualizaciu, ak ma to uz bude kus stvat pojdem cez kies

    Nightmare19.01.2014 - 20:23 Trvalý odkaz

    co som mal kamosovu S3 v ruke tak na prvy pohlad sa zmenila kus zam. obrazovka a nastavenia inak nic

    Profile picture for user pan.el.x10@gmail.com

    pan.el20.01.2014 - 00:41 Trvalý odkaz

    to luriel:
    ak to co samsung sluboval je toto http://goo.gl/5dKt9d
    tak ano je to tam,
    len som vsetko samozrejme neskusal
    a nehladal
    pretoze nevlastnim gear hodinky ani nepouzivam ant+ snimace

    mobil bol kupeny v eshope
    po prvom zapnuti v nom bola ako predvoleny jazyk francuzstina
    a v stockovom browseri ako domaca stranka
    http://www.samsung.com/fr/#mobile-phones-home

    oproti mojmu note2 som si vsimol ze tam nieje apk knox
    a po update ostal priesvitny statusbar
    inak vsetko prebehlo hladko a nabehlo na prvy sup
    takze ziadnu obnovu zaloh som nemusel riesit

    po update stary kies nevedel rozpoznat
    pripojene zariadenie
    takze sa ponukla instalacia kies3
    ktora uz androida 4.3ojku rozpoznava
    a teraz mam v pc kiesy dva

    ten kies3 ma troska iny dizajn
    ale je podstatne sviznejsi

    Nightmare20.01.2014 - 01:17 Trvalý odkaz

    Pan.el ty si tu S3 kupoval v bestmobile?

    Profile picture for user pan.el.x10@gmail.com

    pan.el20.01.2014 - 09:26 Trvalý odkaz

    nie,v mp3sk,
    v oktobri minuleho roku,

    MJ21.01.2014 - 17:44 Trvalý odkaz

    Orange aktualizacia na 4.3 prebehla OK

    Ľuboš Beňo22.01.2014 - 08:47 Trvalý odkaz

    telekom aktualizacia na S III kupovanej v shope mimo telekomu prebehla tiez celkom v poriadku, len par veci chyba co note II dostal...

    MJ22.01.2014 - 15:41 Trvalý odkaz

    a co , je tam zmena k lepsiemu? ja osobne mam pocit ze reakcie telefonu su casto horsie

    Ľuboš Beňo08.08.2014 - 13:16 Trvalý odkaz

    dnešného dňa 0:37 mi prišla aktualizácia... veľkosť 102mb. Výsledok, optimalizácia niektorých úkonov... nič veľké... ale prechod do galérie z foťáku sa mi skrátil z 15 sekúnd na 7, spúštanie app z lockscreenu sa mi skrátilo z 10 na 3 sekundy... to je tak asi všetko...

    peter18.02.2015 - 22:11 Trvalý odkaz

    caute. chcel by som sa opytat na prehrievanie telefonu. kupil som si s3 a staci ked som na webw tak sa trosku prehrieva. a to iste aj ked hram nejake hry mam horuci telefon na spodku. tak sa chcem opytat je to normalne? ci ja mam nieco s telefonom? za odpoved dakujem

    Nightmare18.02.2015 - 23:44 Trvalý odkaz

    neboj nic...skoro kazdy fon kuri nepisem ze kazdy ale drviva vacsina

    ondrakomous19.02.2015 - 14:14 Trvalý odkaz

    mel bych dotaz ohledne teto s3, pri vyplem telefonu/modra verze telefonu jsou klavesy vedle tlacitka domu jsou videt cerne, jako piktogramy jsou cerny, snazil jsem se na to prijit, proc to tak je, ale neprisel jsem na to. koukal jsem se na videa na youtubu na vymenu digitezeru vcetne skla, jedna se o bazarovy telefon, pravdepodobne tam nejaka soucastka neni originalni, prosil bych nekoho o radu, diky, je to kosmeticky detail, ale pro me je dulezity, ktera soucastka tam neni originalni?