Samsung Galaxy Note II (N7100)

  • Marcel Spišiak 30.08.2012 - 02:27

    Zdravým chcem sa len spýtať či nahodou nie sú nejake nové info o aktualizacii na SGS III.... Dakujem za odpoved

  • Jana (samsung)08.11.2012 - 13:12 Trvalý odkaz

    páni, viem že pre vás asi nezmyselná otázka, ale pre mňa dôležitá. Dá sa na note 2 písať aj nechtom? viem že nemá rezistívny displej, ale v článku pri Galaxy S 3 bolo spomenuté, že reaguje aj na písanie nechtom. Dakujem

    MJ08.11.2012 - 16:24 Trvalý odkaz

    ani SGS3 nereaguje na pisanie nechtom ani SGN2 nebude.

    Patrik08.11.2012 - 19:08 Trvalý odkaz

    ahojte. pre tych ktori si tento telefon chcete kupit mam take male varovanie. telefon je apon podla mna dost nekvalitne spraveny co sa tyka plastov pretoze po tyzdni mi zacal vrgat a ked som sedel na lavicke mi vyklzol z vacku jemne tukol hranou nanu a nauhlopriecku mi prasklo cele skolo. nemohlo to byt nic silne pretoze mi castou osrtal vo vaku.nevenoval som tumu nejaku pozornost, vratil som ho nazad do vacku a potom ked som ho vytiahol a siel nieco robyt len pozeram ze to co sa stalo. pritom na krite neni ani skrabancek a preto to davam za vinu tomu plastovemu spracovaniu

    radka09.11.2012 - 14:21 Trvalý odkaz

    Rotface: akoze nic proti tebe a dobrej mysle varovat ostatnych ale neprotirecis si tak trochu a nezvelicujes?
    " vypadol ti z vacku a nemohlo to byt silne, lebo castou zostal vo vaku???? " asi to malo byt vo vacku, ale aj tak neprisadol si ho?
    hmm, zaujiiimaveee ako sa to tak asi mohlo stat! A k tomu vrzganiu, tak ale mne ani po 2 tyzdnoch nic na nom nevrze, ale dik za snahu a upozornenie, ak mam pravdu napisat, ani mne sa nezda najodolnejsim v okrese, skor je na moj vkus dost krehky, rozhodne pevnost a kvalitu spracovania iPhonu nema, uvidime ako budu pouzite materialy odolne po dlhsom uzivani SGN 2.

    Jojo10.11.2012 - 15:15 Trvalý odkaz

    Rotface: co si mal zo slovenciny ? robyt ? na krite ? :D strasne volaco.. ja som bol rozhodnuty pre S3..ale pri objednavani som si to rozmyslel a objednal som SGN2..dufam, ze som spravil dobre :)

    Patrik14.11.2012 - 17:22 Trvalý odkaz

    k tomu ako som to cele zformuloval... troska som mal lupnute :) on vpodstate nevypadol len vyklzol kusok z vacka a roh jemne tukol o schod na ktorom som sedel a kedze som mal nohi vylozene na schode podomnou a telefon je obrovksy tak fakt zozstal castou vo vacku, nebolo pocut ani naraz preto som ho vratil s5 a neriesil som to a vsimol som si to az potom ked som ho siel pouzivat. ktomu vrzganiu. ja som ho za ten tyzden otvaral asi 10x lebo som si prehadzoval simku do stareho telefonu tak som mu dal asi viac zabrat. stary telefon mam HTC desire HD a ten ma hlinikove telo a asi aj preto mam vacie naroky na celkovu pevnost telefonu. ten uz padol tolko krat na beton a kade tade ze to ani neviem zratat a ziadna vada. ako ked niekdo chcete naj top telefon na trhu tak podla mna neni co riesit kedze tento telefon je fakt top, ale ak chcete telefon ktory aj nieco znesie tak tento neni ta spravna volba

    MJ14.11.2012 - 18:40 Trvalý odkaz

    Kolega mal doma Note 5dni v sufliku, pokial mu neprisiel objednany obal a folia. Do vtedy pouzival stary HTC DHD. Asi to ma zmysel. Mne sa stalo podobne s S3jkou. Stiahol gate na WCku a zvacku sa vyklzol phone na kachlicku asi z 10CM a *eeeb ryha. Ma slak trafil hned. Na druhy den som uz lepil Invisible Shield za 18 Eur.

    radka15.11.2012 - 19:27 Trvalý odkaz

    JojoTT:co keby si tak vysvetlil to tvoje nohi :D ?

    Jojo16.11.2012 - 21:22 Trvalý odkaz

    Rotface napisal, ze to sformuloval s chybami lebo mal trochu lupnute a nizsie v clanku napisal, ze mal nohi vylozene na schode.. :D ja len tak no.. :)

    radka18.11.2012 - 00:17 Trvalý odkaz

    diky za objasnenie, no je to tak trochu bieda pri tych jeho i-y a asi je jedno ci je triezvy alebo ma lupnute, ale co uz, v podstate to moze byt celkom fajn chalan a napriek pravopisu to moze v inej oblasti dotiahnut hodne daleko, osobne poznam taky pripad a dost ludi mu zavidi jeho uspechy, len.....sam nesmie nic pisat a publikovat. Hold kazdy je dobry v niecom inom, tak to uz na svete chodi.

    jannemcek31.12.2012 - 12:28 Trvalý odkaz

    caute! :-)
    v prvom rade sa ospravedlnujem za pravopis, zo sloviny som mal vzdy 5, a tak preco pisem idem si kupit NOTE II ale zacinam mat pochybnosti ci ano , viem preco ho chcem - pero, multiwindov a velkost. Ale zacinam sa bat jednej "malickosti" a tou je ze casto telefon pouzivam ako audio prehravac nakolko som nikdy nemal problem ze skladby sekaju az na GALAXI S ale to som myslel ze stari fon ale chalan ma S III a tam sa mu to stalo tiez!!! teraz neviem co mam robit .... stalo sa to niekomu ? Videl som ze "Maxpayne" tu casto reagoval nevedel by si poradit?
    Jano

    Anonym (bez overenia)31.12.2012 - 13:58 Trvalý odkaz

    no nevedel,pretoze ja som tam audio vobec nepustal :) inak som ho uz predal,tie funkcie co si vymenoval tak jedine co plati je velkost u mna ,fajn sa na to pozera,co sa tyka pera a multiwindow,nikdy som to nepouzil,vlastne iba pri zoznamovani s telefonom,takze pre mna zbytocne,je to fajna vec ale da sa zit aj bez toho

    Peter Ferenc31.12.2012 - 19:37 Trvalý odkaz

    sry zle som dal link ... samozrejme ze to musi byt MICRO ale aky je rozdiel medzi micro SD HC amicro SD XC ??

    jannemcek31.12.2012 - 19:43 Trvalý odkaz

    http://www.suntech.cz/produkt/135030-jak-se-vyznat-v-sd-sdhc-a-sdxc-kar…

    výrazem micro SD 16GB apod. To je samozřejmě nesmyslné označení, protože SD karty s kapacitou nad 2GB jsou už SDHC. Zařízení, která podporují SDHC karty samozřejmě podporují i starší SD.

    SDXC karty vznikly jako nástupce SDHC ze stejného důvodu jako SDHC nahradilo SD karty. Jak jsem již zmiňoval, SD karty končí svou kapacitou na 2GB. SDHC karty končí na 32GB. A SDXC karty mají konečnou kapacitu někde na 2TB. Startovací kapacitou SDXC karet je tedy logických 64GB. Tento formát je opět zpětně kompatibilní takže do zařízení, které podporuje SDXC karty můžete použít i starší typy karet. Opačně to samozřejmě opět nejde.

    Kromě kapacity se u dnešních SDHC/SDXC karet uvádí také jakýsi class. Jedná se o označení minimální rychlosti karty. Class 2 má tedy garantovanou rychlost 2MB/s. Class 10 má garantovanou rychlost 10MB/s. Je to podstatně přehlednější než označení 66x/133x apod, která se uváděla u SD karet.

    jannemcek03.01.2013 - 01:19 Trvalý odkaz

    Vraciam sa k multi window, pozrel som si asi 20 videi na tuto temu a som sklamaný, ak sa ma multi pouzivat len na to aby som v jednom pozeral video a v druhom prezeral internet popripade si kreslil obr . tak to je pekne na ho...o,rad by som zpoznal toho kto toto bude pouzivat, nikde som nevidel ci sa tam daju otvoriť napr. excel a napr. internet banking a kopirovat udaje medzi týmito app...popripade obrazky z galerie prenies do dokumentu a pod, takze prakticke veci a nie hracky na ukazku co system zvladne...
    nema stým niekto skusenost?!

    Matúš Riško03.01.2013 - 01:52 Trvalý odkaz

    multiwindow rozdeli obrazovku na dve nezavisle, to znamena ze obrazok a ani text z jednej do tej druhej potiahnutim nepremiestnite. text musite kopirovat klasicky ako na ostatnych androidoch.

    jannemcek03.01.2013 - 03:01 Trvalý odkaz

    OK ale ide v tych oknach otvorit akakolvek aplikacia? lebo niekde som cital ze je ich iba niekolko a aj na tej liste su len niektore, urcite som tam nevidel volaky "ofice"....

    Matúš Riško03.01.2013 - 09:20 Trvalý odkaz

    Nie, iba urcite aplikacie. V mojom pripade to je: E-mail, Galeria, Gmail, Chrome, Internet, Mapy, ChatON. Poznamka S, Talk, YouTube, Facebook, Twitter, Spravy a Prehravac videi

    Anonym (bez overenia)03.01.2013 - 15:34 Trvalý odkaz

    a rootom idu vsetky :D

    Errrik13.01.2013 - 23:23 Trvalý odkaz

    Dobrý deň mam galaxy note 2 a ked je tmava obrazovka (nie vypnuta) tak tam mam znutra 2 male čmuhy neviete čo by to mohlo byt ?

    Anonym (bez overenia)15.01.2013 - 07:18 Trvalý odkaz

    neboj,mal som to aj ja,amoled displej reakcia

    Errrik15.01.2013 - 22:32 Trvalý odkaz

    Priblizne kolo to tam budem mat ?
    Diki za odpoved

    Peťo16.01.2013 - 17:24 Trvalý odkaz

    Chcel by som sa opýtať komu z Vás už prišla aktualizácia softvéru ...dnes som moj note aktualizoval a mam problem s wifi...absolútne mi nejde pripojiť k žiadnej wifi sieti..má niekto podobný problém ?

    radka16.01.2013 - 21:54 Trvalý odkaz

    tak ja ti neviem, mne nabehla aktualizacia /mam ho z volneho predaja, nie od operatora/ este 2 dni pred Vianocami, a potesilo ma to ako vianocny darcek.Odvtedy prebehla este jedna mensia aktualizacia softwaru asi na odstranenie tej bezpecnostnej chyby, ale to neviem isto a tiez prebehla sama od seba. Ale k tej WiFi, mne ide v pohode, nezaznamenala som ziadne zhorsenie ani v 3G sieti, ide ako ma.

    martina ch.17.01.2013 - 16:14 Trvalý odkaz

    Mne tiež nabehla včera aktualizácia. Všetko fičí ako má, takže sa ti pravdepodobne niečo potento počas aktualizácie... takže jedine skúsiť prehrať SW, alebo v horšom prípade už len reklamácia u predajcu

    martina ch.17.01.2013 - 16:23 Trvalý odkaz

    Mne nabehla aktualizácia tiež včera a všetko úplne bez problémov. Ak máš takýto problém tak sa zrejme niečo potento počas aktualizácie...Buď ti poôže prehranie SW alebo už len záruka u predajcu

    Peťo22.01.2013 - 17:17 Trvalý odkaz

    už som zistil kde je problém :) problém je jak v telefone tak v routeri (samozrejme nie je treba žiadna reklamacia) prišiel som nato že po aktualizácii či už SIII alebo NOTE II nepodporujú šifrovanie WEP čiže router ktorý ma nastavené WEP šifrovanie treba prekódovať na šifrovanie WPA/WPA2 čo je asi 2 minutová záležitosť aj pre tých najmenej zdatných...po zmene šifrovanie sa mobil pripojí bez problémov :)

    tomi05.02.2013 - 15:57 Trvalý odkaz

    Nemá náhodou Note II podporu aj LTE? Pretože tu to nepíšu ale na oficiálnej stránke áno.

    Errrik14.02.2013 - 21:56 Trvalý odkaz

    Ma ale to musi byt N7105 a nie N7100

    rici30.03.2013 - 00:41 Trvalý odkaz

    Prosim Vas chcel by som sa spytať aka je najlepsia aplikacia alebo hocico ine na spustene aplikacie ?Jedna sa o mobil samsung galaxy note2. Ďakujem za odpoved

    Lucia31.03.2013 - 01:41 Trvalý odkaz

    Ktorý telefón značky Samsung (galaxy- s3, note n7000, note 2) by ste mi vedeli odporučiť , na cene nezáleží skôr by išlo o jeho šikovnosť, výdrž batérie pretože si myslím že majú skoro podobné funkcie. Chcela by som vymeniť telefón. Ak by ste mi vedeli odpovedať budem veľmi rada. Ďakujem.

    afa05.04.2013 - 01:21 Trvalý odkaz

    Ahoj Lucia,
    Mám oba Galaxy Note I a II a S3 som mal požičanú. Uplne TOP je note II, je to ozaj o hodny kus citit oproti S3, display, rychlost, bateria vydrz je unikatna oproti obom S3 a N1. Note I ale ma o 80px sirsi obraz, a aj pocitovo sa zda vacsi NOTE I ako II, ja mam vsak dlhe prsty a nerobi mi problem ovladat NII a ani NI, zavisi ako si na tom s nimi Ty :-) ale zasa ovladat ho oboma rukami tie nie je nieco otrasne, clovek si velmi rychlo zvykne a je to akosi prirodzenejsie a normalne. Minimalne na NI a NII je vhodne puzdro kvoli skrabancom a osuchaniu a ked mas male prsty je problem s drzanim, vysmykne sa Ti raz dva :-) NI prezila ale celkom zaujimave pady bez ujmy. S3 je ... je to iny mobil ... toto sa neda hodnotit oproti NI a NII, ak budes robit na Ni a NII casto a vselico, na S3 je to vsetko akosi male a unavne ... ak mas kde skus si ich osahat, to Ti da hodne pocitu co vlastne chces :-)

    Lucia09.04.2013 - 00:45 Trvalý odkaz

    Dakujem za tvoje vyjadrenie. Telefon Note 1 som nedržala v ruke pretože predajne čo som navštívila ho nemali ani na sklade ani na predajni.. no S3 a Note 2, som si pochytala. TElefon S3 sa mi zdal uplne maličky, no mamine sa Note 2 zdal dosť veliký. Predsa tá velkosť neviem ako by možno reagovalo okolie, nieje to žiadny iphone. V každom prípade som si chcela počkať na cenu S4 lenže tá bude prevyšovať 500 €.. Práve rozmýšlam že ten NOte 2 by som chcela, ale cenovo by som išla len do 500 €, ale to by som skôr mala objednať cez net. Čo ty nato? Kolko si dal za obidva fony? :) Papa

    afa10.04.2013 - 01:04 Trvalý odkaz

    Mne sa dost ludi divi, ako zvladam "TEN" velky mobil, Ja mam skor pocit, ze pre mna je uplne normalny a prijal by som tak okolo 6-6.5 palcovy display. do tych rozmerov phonov sa to da vtesnat. Okolie ani len netusi, ze to co na note robis akosi rada a prirodzene na inych to nejde. Oba I aj II maju bezkonkurencne fotaky, ja som oboma nafoil tak po 3000-4000 fotiek a niekto su uplne nadherne, kebyze Ti mam kam poslat, by si ani neverila ze je to z telefonu. NII okrem natacania full HD videa, mozes popri tom aj fotit - to je parada. Cez net by som to nebral, kebyze sa Ti nieco s nim stane, reklamacia by bola otazna ... teraz inet firmy - obchodne domy nejako krachuju, takze pozor. Kup vo velkosklade tu v ba niekde.

    Jaaj, cenu som mal bezkonkurencnu :-)) Som zakaznik co mal vysoke ucty u o peratora :-) tak ma NI - vysla na 69€ a NII na 260€ :-)

    Michal10.04.2013 - 16:50 Trvalý odkaz

    Ako spravim na Galaxy Note II screenshot? Standardny sposob Home+Vol down nefunguje.

    Lucia10.04.2013 - 19:23 Trvalý odkaz

    AHOJ GARAT, a mohol by si mi poradiť nejake velkosklady??? inak ja som z okolia TT. a môžeš ma kontaktovať na mail:
    Tú cenu ti naozaj závidím ;-)

    afa10.04.2013 - 23:32 Trvalý odkaz

    Ahoj Lucia, poslal som Ti par moznosti, tak si hadam vyberieš :-)
    Poslal som Ti par foto, ako to foti :-)
    Neboj, ja som si to zaplatil tymi prevolanymi minutami, ale odkedy mam flat za 39.99 to neriesim :-)

    radka11.04.2013 - 15:35 Trvalý odkaz

    Dumbo: ziadny mobil to nema take jednoduche ako Note II, musis mat v menu - nastavenia -system- zapnute -POHYB-, ked to mas tak po obrazovke z ktorej chces urobit screenshot prejdes pomaly opakom ruky z lava-do prava, tot vsjo

    Michal14.04.2013 - 02:04 Trvalý odkaz

    Ok, diky :).
    Funguje aj postup pomocou S-pen tlacidla.

    Tomáš03.07.2013 - 14:04 Trvalý odkaz

    Môže Note II robiť fotky ako HTC One že viacej fotiek dá do jednej ?

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease10.08.2014 - 03:17 Trvalý odkaz

    Pozerám :-)
    [img]sem vlož priamu adresu obrazka[/img]

    To znamená že ten link neobsahuje nic iné len ten obrázok. Ak sa naň nevieš dostať, tak klikni na obrázok pravé tla. myš - možnosti - zobrazit obrázok ;-)