Samsung Galaxy Note II (N7100)

  • Marcel Spišiak 30.08.2012 - 02:27

    Zdravým chcem sa len spýtať či nahodou nie sú nejake nové info o aktualizacii na SGS III.... Dakujem za odpoved

  • Peter30.08.2012 - 02:55 Trvalý odkaz

    Som ako tak spokojný. Nevlastním SG SIII ani SG Note, tak sa mi oplati do toho isť... Očakaval som väčšie rozlíšenie displeja (má dokonca menšie ako pôvodný Note), potom neviem či má UBP display, mohol mať Cortex-A15 processor, a Samsung osobne avizoval, že skvalitni materialy fonu... Mohli by byť viaceré farebné variacie, čo asi časom aj budu. Prekvapila ma RAM-ka, očakával som 1,5 GB a sklamal fotoaparat, očakaval som 12-13 Mp... No vcelku ok. Uvidim, s čim príde Jablko, no isté je, že si ho nekupim, aj keby malo byť "lepšie"...

    Denis30.08.2012 - 10:08 Trvalý odkaz

    Ja by som si ho aj kúpil, ale ak si priložím Note 1 k uchu, vyzerá to smiešne... Je to už proste veľké!

    dolezite_upozornenie30.08.2012 - 11:46 Trvalý odkaz

    No ja to riesim tak ze na telefonovanie mam 12 € mobil, a na videa, net, maily mam SGS. A teraz ho uz po dlhej dobe planujem vymenit za note. Neviem si predstavit ze by som mal jeden mobil na net aj telefonovanie. takto ked mi skape baterka na SGS stale som dostupny trebars aj tyzden na mobile.

    Viliam Babela30.08.2012 - 12:19 Trvalý odkaz

    Súhlasím s Denisom pri tom uchu to vyzerá divne ale už som si zvykol možno ho kúpim

    MJ31.08.2012 - 18:30 Trvalý odkaz

    Asi najlepsie multimedialne zariadenie na trhu

    punkton10.10.2012 - 12:35 Trvalý odkaz

    Aj na SIII existuje pero, volá sa C Pen. Samozrejme nedá sa zasunúť doSIII. Podoba sa to na normálne pero :-). A čo sa týka aktualizácie SIII na Android Jelly Bean, tu už mám asi 2 týždne :-). Stačí zmeniť CSC na xeo, čo je Poľsko, tam už je aktualizácia dostupná, lebo na SK by sa človek načakal. Akurát problém pri zmene CSC je, že to spôsobí aj hradreset . Inak sa nestráca záruka ani nič, aj reč V telefóne bude samozrejme slovenčina.

    Anonym (bez overenia)10.10.2012 - 18:45 Trvalý odkaz

    Riso nejdu videa,oprav linky,recenziu hodnotim kladne

    Lenka Ivančíková10.10.2012 - 19:34 Trvalý odkaz

    linky opravene, videa uz idu. vdaka.

    Insomniac12.10.2012 - 01:02 Trvalý odkaz

    S3ku som predal a bol som pevne presvedčený že NOTE II bude to pravé orechové len ma mrzí že to má menšie rozlíšenie ako prvá generácia Noteu, škoda mohli mu dať už full HD diplej a spraviť ho bezrámový a nejako tam napasovať 6 palcov :)

    Anonym (bez overenia)12.10.2012 - 01:23 Trvalý odkaz

    full hd a baterka hned v cudu,ludia treba si uvedomit,ake ste mali doteraz rozlisenie na 15 palcovych notebook-och a teraz tu mate mobil 5,5 palca a uz sa Vam mali. Trosku ste rozmaznani

    Lpersexionist13.10.2012 - 12:30 Trvalý odkaz

    Vedel by mi niekto poradit? Neviem sa rozhodnut medzi kupou Samsung Galaxy Note II a iPhone 5+iPad 3(New).
    Dakujem.

    Anonym (bez overenia)13.10.2012 - 13:26 Trvalý odkaz

    To je taka otazka ako keby ti mame poradit ci potrebujes ist na velku ci malu potrebu,vsak napis konkretnejsie co povazujes za prvorade co vyuzivas atd

    Denis13.10.2012 - 15:13 Trvalý odkaz

    SGN2 a iP5 sú jediní moji favoriti. Neviem sa rozhodnúť že ktorý. S Note 2 si neviem predstaviť telefonovať. Na iPhone 5 sa zase horšie surfuje. Kombinácia iPhone+iPad je dvojnásobok ceny Note 2. Sám sa musíš rozhodnúť. Ja som veľmi spokojný s iOS, ale aj tak by som skúsil Android 4.1. Ale iba na Galaxy Note 2. Iný Android nechcem ani zadarmo!

    viperman13.10.2012 - 16:47 Trvalý odkaz

    full hd nacpat na5,5 palcovu obrazovku by bola hlupost, tam medzi hd ready nie je mozne vidiet rozdiel. iba by to zbytocne viac zralo. a podla mna..ked sa neda ovladat jednou rukou mobil pre mna to nevyhoda nie je. ja aj 3,7 palcovy xperia neo ovladam dvoma rukami, jednou je to nepohodlne...

    Lpersexionist13.10.2012 - 18:59 Trvalý odkaz

    Telefon by som chcel vyuzivat hlavne na telefonovanie a potom na fotky, videa a obcas surfovanie, ked nebudem mat pri sebe tablet.
    Tablet na bezne surfovanie-videa, web a aj nejake hry prip. filmy, serialy.
    Myslim, ze lepsia by bola pre mna kombinacia telefon+tablet teda iPhone+iPad. Note II je na telefon prilis velky a na tablet zase maly. Co myslis ty, Max?

    Anonym (bez overenia)13.10.2012 - 20:07 Trvalý odkaz

    ja myslim ze pre teba je ideal asus padfone,mas hned dve v jednom

    Anonym (bez overenia)13.10.2012 - 20:08 Trvalý odkaz

    Ja myslim ze ideal pre teba je Asus Padfone, mas to hned 2in1

    Lpersexionist13.10.2012 - 20:56 Trvalý odkaz

    To nie. Chcem Apple, takze beriem iPhone a iPad. Dik moc ;-)

    Anonym (bez overenia)13.10.2012 - 22:00 Trvalý odkaz

    tak ked vies co chces,na co bola tato diskusia?

    peter balaz14.10.2012 - 16:33 Trvalý odkaz

    chcem sa opytat kde ho predavaju, lebo ani v telekome ani v orange v ponuke som ho nevidel, a aj by som ho mozno chcel, konci mi pausal, tak sa rozhodujem ku akemu operatorovi skoci a aky telefon vezmem,.,. dikes,.

    peter balaz14.10.2012 - 16:36 Trvalý odkaz

    kde ho predavaju prosim vas, ani v telekome ani v orange ho nevidim

    Me_Gusta14.10.2012 - 17:07 Trvalý odkaz

    Maxpayne máš pravdu :) Načo full HD na tak malý displej? HD stačí úplne. Teraz som si zobral Huawei Honor a má dva krát lepší displej ako EVO 3D ktoré má väčšie rozlíšenie. A vidím tu v príspevku, ako niekto píše že chcem apple! Nuž keď chceš byť macher a mať apple tak si ho kúp ;) ale je to škoda penazí. Apple je jednoduchý systém pre ľudí ktorí nevedia robiť ani poriadne s PC nieto ešte s androidom.

    Denis14.10.2012 - 18:00 Trvalý odkaz

    Me_Gusta: hlavne že ty si IT maniak... Vy čo vlastníte ten najlepší operačný systém sa stále musíte starať do niekoho kto chce Apple. Čo je teba do toho či vieme robiť s PC alebo nevieme?

    Sneykoš Sneykinko16.10.2012 - 14:15 Trvalý odkaz

    wow...

    Toto už ano.
    Aj keď pre mňa to neni ale tentokrát klobúk dolu pred Samsungom.

    zune8517.10.2012 - 18:20 Trvalý odkaz

    wow
    prečo že dalšie pádlo v rade ?
    90% ludí nepozná ani tých 12 vecí čo su popísané v článku
    a fakt mať to pri uchu a telefonovať je už vážne groteska a ešte ovládanie,bud budeme dlhoprstý alebo sa budeme venovať len NOTE

    Lubos M17.10.2012 - 20:55 Trvalý odkaz

    To že by som mal pri telefonovaní pri uchu tehlu, by mi ani tak nevadilo. Čo skôr neviem pochopiť je, ako sa takýto tabletfon bežne nosí so sebou. Do vrecka sa to nezmestí, púzdro na opasok mi tiež nepríde pohodlné a reálne. Takže jedine hodiť to do ruksaku, či tašky. Lenže to už tak môžem nosiť rovno neaký 10" tablet. Takže mi neako uniká význam týchto tabletfónov.

    MJ18.10.2012 - 11:55 Trvalý odkaz

    @lubomart - bez problemov sa zmesti do predneho vacku na hociktorych gatiach.

    Insomniac29.10.2012 - 03:11 Trvalý odkaz

    neviete niekto kedy bude dostupná aktualizácia Androidu na verziu 4.1. aj pre SGSII?

    Luca29.10.2012 - 06:49 Trvalý odkaz

    Na Slovensku este nie je na SGS2 ani 4.0.4, takze pochybujem, ze 4.1 pride skoro. Tipujem niekedy januar, februar. Kedy uz bude zrejme inde 4.3...

    Patrik29.10.2012 - 21:31 Trvalý odkaz

    ahojte.prosim vas neviete ci ma v wi-fi ruter? lebo ako hladam tak hladam ale nemozem ho tan najst

    DJ Pepe30.10.2012 - 11:31 Trvalý odkaz

    V nastaveniach pripojenia skús kuknut, prinajhorsom daj do marketu hľadať app na tethering

    Anonym (bez overenia)30.10.2012 - 16:33 Trvalý odkaz

    ma wifi router, nastavenia/dalsie nastavenia/zdiel.prip. a pren.pris.bod

    takto to tam presne je

    SiNenomalny?02.11.2012 - 12:53 Trvalý odkaz

    wifi router sa da stiahnut z google play asi na vsetko co ma mobilnu siet, wifi a android :D ... a mimichodom NOTE II je top topov ;)

    radka02.11.2012 - 14:59 Trvalý odkaz

    Ahojte vsetci, moc sa v tom nevyznam tak ma opravte ak sa mylim.
    To ze Note II nevie ukladat aplikacie pri stahovani ani nepodporuje presun na externu SD kartu, to je zapricinene Androidom 4 a viac? To sa mi totiz vidi ako krok spät, ved to bolo najviac pri zaciatkoch Androida kritizovane, vyriesilo sa to Froyom a teraz je to zase fuc. Vychadza mi z toho, ze cim dokanelsi, tym horsi? Ked som vlastnila HTC DHD s OS 2.3, to bolo normalne ze sa to stahovalo a presuvalo na SD, presla som na HuaweiMediaPad a ten to uz v 3.2 nedokazal az po aktualizacii to Huawei vyriesil zvlastnym sposobom prepinani uloziska. Dost mi to vadilo, predala som ho a kupila Note II a som rozcarovana, pri nom to ani len prepinat nejde, jednodocho presun na SD nepodporuje .Z tych 16 GB je pristupych len 10 a tie som rychlo zaplnila 4 hrami od Gameloftu plus minus nejake aplikacie a hry.
    Je nejaky sposob, ako to obist , da sa s tym nieco robit, alebo je to nadobro pase a stratene, lebo toto zrovna nepovazujem za dobru vlastnot zariadenia v cenovej relacii skoro 600 Eur, to je zavazny problem, teda aspon podla mna. To naozaj nemusia cpat do fonov sloty na SD karty ked maju obmedzene funkcne vlastnosti.
    Dakujem za podrobne vysvetlenie, lebo naozaj tomu nerozumiem.

    Anonym (bez overenia)02.11.2012 - 15:56 Trvalý odkaz

    ano ako si napisala,je to tym ze mas android 4 a vyssie,samotny Note 2 za to nemoze,je risenie na to ale uz inou cestou zvanou ROOT telefonu a nasledne sa ti otvoria nove moznosti

    majko11293 (h…02.11.2012 - 16:27 Trvalý odkaz

    skusil by som cez ADB nastavit aby sa instalovane aplikacie instalovali rovno na SD Kartu ;)
    staci zadat prikaz
    pm setinstalllocation 2

    Samozrejme predtym je portebne sfunkcnit adb a pripojit telefon k PC. O zaruku telefony pri tomto neprichadzas.

    S Pozdravom

    radka02.11.2012 - 17:45 Trvalý odkaz

    Maxpayne diky za odpoved, Root nie je moja srdcovka uz aj pre sratu zaruky ale hlavne bezpecnosti. Viem niekto by namietal, ze sa to da vratit spat /ak sa to vobec da/ ale aj tak u mna Root nie...

    majko11293 aj tebe vdaka za reakciu na moj dotaz, len ako som pisala nic o Androide a operacnych systemoch neviem, nemam skusenosti a som antitalent a ten najväcsi lajk a neskusenec aky kedy bol na zasahy do systemov ci uz je to PC alebo telefon a teda absolutne netusim co je to ADB, ako sa sfunkcni ci zada do neho prikaz pre intalaciu na SD. Root tu asi nie je potrebny ked neprichadzam o zaruku, ci? Mozes prosim posudit ci to zvladne aj neznaly pomerov a ak ano, napisat podrobnejsie co a ako?
    Este raz dik a prajem vam obom pekny den.

    majko11293 (h…02.11.2012 - 18:11 Trvalý odkaz

    Ako nainštalovať ADB?
    1. Stiahnite si samotné ADB. Najdete ho tu:
    http://dottech.org/downloads/adb_fastboot_and_other_tools.zip
    2. .zip rozbaľte a nakopirujte do C:// (konečna cesta tak bude vyzerat takto: C:\Android).
    3. Použite skratku Win+R a napište sysdm.cpl. Potom stlačte OK. (Použivatelia OS Windows Vista a Windows 7 tuto skratku použiť nemusia, môžu to jednoducho napisať do štartu)
    4. Po otvoreni okna chodte do založky Spresnenie(Advanced), a kliknite na Premenné prostredia(Environment Variables).
    5. V okne ktoré sa Vám zobrazí si nájdite premennú Path, kliknite na ňu pre otvorenie editovacieho režimu
    6. Po otvoreni okna potom na koniecriadku dopíšte ;C:\Android (aj s bodkočiadkou)
    7. Kliknite na OK.

    toto je navod pisany mnou ktory je na 100% funkcny. Ked toto budes mat spravene tak jednoducho opet otvor prikazovy riadok a zadaj prikaz ktory som ti napisal vyssie.

    radka03.11.2012 - 00:37 Trvalý odkaz

    Ahojky majko11293 , srdecna vdaka za tvoj cas a podrobny navod ako na to, ale....
    tak ja ti neviem, akosi sa mi to vidi na mna dost zlozite a ani neviem aky bude vysledny efekt , ci sa to podari vyriesit. Vies Notika II mam este len 3 den a tak pri mojej schopnosti pokazit aj to co sa bezne neda, sa mi naozaj nechce riskovat. Asi mi to za to nestoji. Len celkom dobre nechapem jednu vec a sice ked som stahovala hry priamo z Gameloftu nie z GPlay , tak ich vsetky stiahlo na externu SD kartu, ale len tieto 3 hry Tintin, Gangstar Rio a Asphalt 6. Rozbalilo a nainstalovalo ich samozrejme ako inac do internej pamäte. No aj tak radsej zostanem pri zemi a pokial ho mam novy nebudem nic menit v jeho nastaveniach, bola by som hodne nestastna ak by som tym vyvolala nejake neziaduce reakcie, pripadne by som zasiahla do stability systemu, vazne netusim co vsetko by to mohlo ovplyvnit. Ale aj tak ti este raz dakujem.

    harmony04.11.2012 - 10:52 Trvalý odkaz

    Ahojte,chcem sa spytat ma verzia 4.1 alebo az 4.1.1 multiwindow? A ohladne presunu aplikacii na sd kartu nefunguje to ani cez Nastavenia/aplikacie a cez priamo.aplikaciu presunut na sd? Mam note 1 a android 4.0.3

    Anonym (bez overenia)04.11.2012 - 14:04 Trvalý odkaz

    verzia co sa predava na svk ma multiwindows je tam hned fw 4.1.1, nie neda sa presunut na sd kartu

    radka04.11.2012 - 17:02 Trvalý odkaz

    Ahojte, mam k tej externej SD karte este jednu otazku:
    ak by som si chcela spravit zalohu vsetkeho /data, kontakty, aplikacie, foto, hry, proste komplet zalohu telefonu/ tak ani toto nedokazem urobit na SD kartu len niekde na nejaky, trebars Cloud? Ak sa to da na SD kartu,
    napiste prosim aku Backup aplikaciu by som mala pouzit a mam na mysli zalohu bez potreby ROOT, mockrat dik.

    Denis04.11.2012 - 17:45 Trvalý odkaz

    Radka, tvoj prvý Android a hneď také delo? Ako s tým telefonuješ? Handsfree či štandardne?

    radka05.11.2012 - 14:44 Trvalý odkaz

    Denis: nechapem sice, preco teba trapi ako s nim telefonujem, ale vychovali ma tak, ze ludom mam dat odpoved ked sa ma na nieco spytaju. Tak ze, vidno ze necitas vsetko, na strane 2 pisem, ze som vlastnila HTC DHD a Huawei MediaPad. Toto delo ako nazyvas SGN II som vymenila ta tablet Huawei a nepouzivam ho na telefonovanie, nybrz na pracu, net a sem tam hry, namiesto tabletu ked nie som zrovna pri PC a absolutne mi na to postacuje a je vykonnejsi , lepsi a rychlejsi ako Huawei. Na telefonovanie mam primarny telefon iPhone4 a cakam na 5, lebo iPhonu sa nevzdam pre ZIADNY Androidny telefon aj ked ich nezatracujem a pouzivam ich, moja srdcovka je Apple. Dufam, ze ti toto vysvetlenie staci a nevyznie to tak, ze sa chvalim co vlastnim , o tom to nie je, je to o kvalite a tuto momentalne splnaju na nasom trhu tieto dve zariadenia, ale je to samozrejme moj nazor. iPhon vlastnim od 3G a urcite pri nom zostanem, k android som privonala prvykrat pred 2 rokmi zo zvedavosti, HTC DHD bol moj prvy android a pre jeho flexibilitu som zostala aj pri nom.

    Denis05.11.2012 - 15:38 Trvalý odkaz

    Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď.

    Peter08.11.2012 - 13:09 Trvalý odkaz

    Ahoj, skopiroval som to z: http://androidforum.cz/instalacia-app-na-externu-sdhc-t33839.html

    (Som tiež laik...) :))

    "Inštalácia app na externú SDHC"

    "nazdar androidaci,
    zakupil som si svoj prvy android smartfon (note 2) a mam takyto problem, neviem pozit externu kartu na instalovanie aplikacii, iba na media (hudba, obrazky, video a ine..), nikde v nastaveniach som to nenasiel,
    na svagrovom htc desire-s (android 4..) je v spravcovy aplikacii moznost presuvat nainstalovane app z mobilu na ext.kartu a spet
    hladal som aj tu, aj na XDA, ale nic som nenasiel, dopracoval som sa akurat k appkeSGS3 Easy UMS, ale ta dokaze akurat zviditelnit pametovku po pripojeni telefonu ako velkokapacitne pam.medium

    viete mi niekto poradit ako na to, ak je to vobec mozne, uz som zufaly, mam tam 2x navi + jednu hru a pamet plna"

    "Re: Inštalácia app na externú SDHC

    od patlen
    Tak to si hledal malo...
    search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=topics&keywords=+Instalace+na+kartu&author_id=178"

    Ináč, aj ja s kamarátkou si to chceme kúpiť (2ks), a tento problém ma teraz prekvapil... :)