Microsoft Lumia 950 XL - aj s Windows 10 Mobile stále na konci peletónu

  • Knoxville 16.01.2016 - 18:15

    Matej,zmenil si meno na "Krajcovicovic"? Oprav si to...

  • jarpo20.01.2016 - 13:32 Trvalý odkaz

    Ale čo bude to rýchle, jednoduché a free? A tých 80% je tvoj názor, ja s tým určite nesúhlasím. Sám som skúšal rôzne distribúcie Linuxu, ale vždy som bol nútený sa vrátiť na Win. A android má síce možno už viac aplikácii ako je programov na linux, ale stále sú to skôr blbinky ako aplikácie na tvorbu a navyše nie prispôsobené pre ovládanie na desktop.

    ondrakomous20.01.2016 - 14:47 Trvalý odkaz

    dobra prace mental! jako vzdy nejlepsi informace. Jarpo: videl si remix oS?

    Labutikrk20.01.2016 - 15:38 Trvalý odkaz

    Po novom Microsoft vyhlásil, že do vydania Redstone sa zameria na vyladenie a posilnenie OneCore než na dodanie nových funkcií. Hodnotím tento krok pozitívne. Je lepšie mať stabilnejší, rýchlejší, plynulejší systém na všetkých zariadeniach ako plno funkcií a čačiek v padajúcom a kostrbatom systéme. Nech položia pevné základy, potom to už pôjde lepšie. Čo mi na nich vadí je ich prístup. Všetko malo/má/ byť čoskoro, no keď dôjde na lámanie chleba, tak nestíhajú. Prečo si nestanoviť reálny termín a radšej niečo uviesť pred termínom, než sa potom ospravedlňovať?

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy20.01.2016 - 15:56 Trvalý odkaz

    jarpo google to robi zatial tak nenapadne :) chrombook a podobne.
    tych 80% je moj odhad, ale skus si odpovedat na otazku preco maju ludia doma PC a notebooky, co snimi robia. pisu dokumenty? pozraju fotky, video a spravia na nich male upravy? vytlacia dokument? pozeraju nieco na nete? na tieto cinnosti nepotrebujes mat MS office, photoshop a ani adobe priemere. toto vsetko dokaze teblet ci telefon s free aplikaciami, navyse su daleko jednoduchsie a viac user friendly ako tie profi softy za drahe peniaze.
    ak prijde OS od velkeho hraca ako je google a tak MS padne velmi rychlo.
    kedysi sme si tiez nevedeli predstavit nieco lepsie ako windows mobile :) a ako velmi sme sa mylili.
    ono aj ten linux by bol na tom podstatne lepsie ak by mal poriadok v depozitoch, bohuzial vacsina tych beznych distribucii su len "hobby projekty" :)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne20.01.2016 - 16:54 Trvalý odkaz

    To je predsa filozofia Linuxu. Slobodny softver. Nie free ako softver zadarmo, za ktory sa nemusi platit, ale free ako skutocne slobodny softver.

    RedHat, SUSE sa bezne nasadzuju v business sfere, na Debiane bezi aj na Slovensku kopa projektov. Na doma je vhodny pre ludi, ktori sa vedia on starat.

    Najpristupnejsi *nix je Mac OS X.

    No zabudas na jedno oxy, a to su hry. Kym tu budu hry, a DirectX, a kym bude jednoduche hry piratit, bude to aj Widnows, aj hry, aj Microsoft. A ziadne konzoly nikdy PC neznicia. Nepodarilo sa im to za tri desatrocia, neviem, preco by sa im to malo podarit teraz. Herny priemysel preziva v symbioze na viacerych platformach sucasne. (Ano, aj to sa da).

    Uz v Rime vedeli - dajte ludom chlieb a hry a budu spokojni.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy20.01.2016 - 17:35 Trvalý odkaz

    Wayne predaj hier je 7:3 konzola:pc.
    Podiel PC stále klesá.
    Navyše hrať sa da už aj pod Linuxom

    ondrakomous20.01.2016 - 17:56 Trvalý odkaz

    presne tak Wayne, stream jede na linuxu hodne dlouho, ale vetsina hracu opravu obrovsky procento pari na konzolich, prave na xboxu si myslim, ze microsoft vydela vic jak na windows phone. Labutikrk: hlavne jsem zvedavy, jak budou servisy resit reklamace zakazniku, ktery budou softwarovy. kdyz si nekdo koupi smart za tolik penez a treba mu neco flakne, tak jde reklamovat. hlavne se to strasne rychle rozkriklo mezi lidmi, ze 10 jsou nedodelany, vsichni ti recenzenti plus nespokojeni zakaznici to firme dost uskodi a rekneme si pravdu, ze leckdy jsou ty stiznosti opravneny. cena by mela byt primerena kvalite toho produktu, ale ona predrazena, proto 950 bude za 2-3 mesice stat polovinu, lidi si to dneska napisou pres facebooky, atd. je to skoda, kdyby do toho nainstalovali jakztakz funkcni 8.1, tak u udelali lip, ono nekdy je vazne lepsi vrabec v hrsti jak holub na strese

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne20.01.2016 - 18:05 Trvalý odkaz

    Steam, nie stream. A zdaleka nepodporuje AAA tituly, iba niektore. Hrat sa da aj cez WINE a jeho derivaty, ale bez oficialnej podpory distributora.

    Ten pomer je preto, lebo konzoly maju exkluzivity. Fallout 4 predal za 10 dni na Steame 2 miliony kopii pred 3 mesiacmi.

    Rad sa pozriem kde predaj hier na PC stagnuje. A rad by som vedel preco sa PC ekluzivitam tak dari na Kickstarteri.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy20.01.2016 - 18:36 Trvalý odkaz

    Wayne prečo existujú konzolové exkluzivity? Nebude to hlavne kvôli PC pirátstva?
    Písal som o pomere Konzol vs PC nie o stagnácii predaja PC hier.

    Anonym (bez overenia)20.01.2016 - 18:52 Trvalý odkaz

    pc a windows to bude vzdy a vy si tu piste kludne oxy a ondro rozpravky dalej ako by to mohlo byt ale nikdy nebude,pc ma vyhodu za menej penazi viac muziky,grafika je stale top,ziadna nextgen konzola sa tomu nevyrovna,obmedzenia framerate,robenie vo photoshope na pc a s android verziou to sa neda ani porovnavat,cad atd je toho vela,nema zmysel to pisat

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy20.01.2016 - 19:05 Trvalý odkaz

    max teraz si trepol taku hlupost ze to az v konecniku picha :)
    cena xbox one a PS4 je momentalne 300€, aku hru si zahras na PC za 300€? nestoji ta top grafika tolko ako xbox+ps4? a to sme len pri grafike.
    cad? photoshop? my sa bavime o home users :) kolko poznas ludi co doma pravidelne kreslia? a kolko z nich ma legalny soft? poviem ti to presne, nikto. photoshop :) nieco podobne aj ked ho skusi urcite viac ludi ako soldiworks ale rovnako ako ten solid ani photoshop nikto nepotrebuje. na upravu fotiek vacsine ludi staci aj aplikacia instagramu.

    Anonym (bez overenia)20.01.2016 - 19:23 Trvalý odkaz

    ty trepes ,kto tu vravi top grafike,nepotrebujes tu najvykonejsiu ani procesor ale to ty nemas asi prehlad,si potom prepocitaj ked kupis konzolu a hry co stoja a za kolko sa daju zohnat na pc a. za to ze ty to nevyuzivas neznamena ze nieje xy ludi co to nepouzivaju je to hlavna napln ich prace,a zabudas na firmy? uz vidim ako idu na android os alebo inom blude,ty sam co pouzivas priznaj linux nepodaj?instagram na upravu foto? povedz to nejakemu fotografovi,ako sa ti pekne vysmeje do tvare,to ze napriklad ty zapnes pc,pozries net a vypnes,neznamena ze to robi kazdy,nemas ani paru ako to funguje,ty home user

    ondrakomous20.01.2016 - 19:26 Trvalý odkaz

    ke konzoli potrebujes poradnou televizi, ale zase ten herni zazitek stoji za to, kdyz mas obrovskou obrazovku. dneska je to hrani na konzolich vymakany. i online hry to sou takovy rezby, ze se ti o tom na pc ani nesnilo. max v tom ma nerd pravdu, pc je zastaraly za pul roku, mozna ani to ne, porad musis kupovat komponenty, konzole ti vydrzi nekolik let, kdyz je rozsirena, vem si treba playstation, vetsina pc hracu presla na konzole.

    Anonym (bez overenia)20.01.2016 - 19:35 Trvalý odkaz

    ondro na telke sa mozes hrat aj na pc,hdmi kabel a ides napriklad,neviem aka je vyhoda online hrani na konzole a pc,skor ziadna,ak ma pamat neklame na konzole sa to musi zvlast platit,na xbox urcite,pc nieje zastary za pol roka,dam ti priklad procesor 2500k vyrobeny pekne davno,staci ho len pretocit dnes a ides,ked tak vymenis grafiku ,konzoli su stale obmedzene na 30fps a to je hlavna nevyhoda aj pri online hrani,konzola je na hranie,pc mas na vsetko,nevravim ze by konzola bola zla,rodina sa tam moze viac vysantit pri kinecte napriklad ale pc tu bude a nevymre,tak ako windows

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy20.01.2016 - 19:45 Trvalý odkaz

    max degradujes sa na dalsieho komu hlava nechape co oci vidia. cely cas sa bavime o DOMACOM POUZITI.
    neuveris ale ja sa zivim kreslenim v solide dokonca ho mam aj legalne :) tak mi prosim netvrd ze neviem co s PC. to ze okolo teba sa mota par studentov ktori sa hraju na nelegalnom softe nelegalne hry, tak to tiez neznamena ze ste reprezentativna vzorka PC pouzivatela.
    co sa tyka rozsirenosti PC tak citas trosku co sa okolo teba deje?
    http://openiazoch.zoznam.sk/cl/132747/Nevidany-prepad-predaja-PC-nezach…
    http://dsl.sk/article.php?article=17911&hot=2
    staci si precitat par statistik a zistis ze PC je na ustupe... stale viac a viac :)

    Daor3220.01.2016 - 19:49 Trvalý odkaz

    o akych 300EUR to pises... 300E konzola + 300E televizor + dalsich minimalne 500-600E za PC ktory ma aj tak doma kazdy konzolista na beznu pracu... takze hovorit, ze mi staci 300E a hram sa je hlupost... a to tam nikde nemam este cenu hier... kde na PC sa daju zohnat lacnejsie (ziadne piratenie)

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy20.01.2016 - 20:00 Trvalý odkaz

    daor TV nema kazdy standartne doma? tu si treba kupit ku konzole? co sa tyka 300€ tak sme sa bavili snad o hardware + system a nie o cene hardware+system+hry.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne20.01.2016 - 20:09 Trvalý odkaz

    Piratstvo na PC stagnuje. Vidim to aj (no hlavne) okolo seba. Kopa ludi si hry kupuje, aj stare, ktore predtym upiratili, aby ich mali v zbierke. Navyse hry na PC su stale nove originalne a zaujimave (to the moon) - aj ked su to mozno indie tituly a vychadzaju aj na mobilnych platformach (punch club). Alebo Kickstarter kampane (darkest dungeon, divinity: original sin, wasteland 2, pillars of eternity,...). Mozno tam nie je vela AAA titulov ako na konzolach, ale ze by neboli pekne, zaujimave a originalne hry, to sa neda povedat. Konzola je fajn, start-pack za cenu slusnej grafickej karty. Cenu vsak mozu navysit hry (Fallout 4 u nas PC 35.99 vs PS4/X1 za 54.99) a platba za online sluzby (Xbox Live / PSN), a po 5 rokoch hrania a pouzivania to vyjde aj tak rovnako.

    Piratit hry na konzolach samozrejme tiez ide, na X360 / PS3 este stale, prelomenie novej generacie je otazkou casu...

    Ale spat k teme. Xbox One dostal Windows 10 tiez. PC ma XBOX appku na prepojanie zakladne PC/X1 a tento rok ma prist multiplatformovy multiplayer FAble Legends. A verim, ze MS prinesie minimalne spatnu kompatibilitu s X360 na PC.

    Samozrejme mozem byt skepticky ako ty oxy a tvrdit ze sa im to nikdy nepodari atd. Rad vsak premyslam optimisticky a rozhodne si nemyslim ze Windowsov sa zbavime nejak skoro...

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy20.01.2016 - 20:20 Trvalý odkaz

    tak som si skusil v alze poskladat PC take aby som sa na nom mohol hrat, nic prehnane povacsinou "ludova volba"
    AMD A8-7650K, R7, 1TB HDD, 8GB RAM..... cena bez monitoru, repro a systemu 540€!!!! ak dokupis ostatne veci tak + cca250€

    Anonym (bez overenia)20.01.2016 - 20:31 Trvalý odkaz

    oxy radsej nic neskladaj,to si vybral teda odpad,a studentov u mna vynechaj,je x moznosti ako kupit dobry pc,za rozumnu,nemam co k tomu povedat dalej ,nema to vyznam,nestuduj len mobilne fora ale aj pc,aby si vedel kolko home useri vrazaju tisicky eur do pc zostav,pc tu bude to si pamataj a nikdy ho konzola nenahradi,a kudne si toto precitaj o pat,desat alebo kolko chces rokov

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne20.01.2016 - 20:50 Trvalý odkaz

    Oxy, ty by si si kupil AMD na hry? Si teda riadny masochista:)
    Ale uz aj nove Macy maju R9 karty :)

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy20.01.2016 - 20:51 Trvalý odkaz

    max rada pre teba :)
    ludia co chodia na fora nie su bezni pouzivatelia a tvoria menej ako 10% ci sa bavime o PC alebo o telefonoch.
    rozumies cislam? ked je pomer predaja hier 70:30 tak co stupa a co sa prepadava? ked sa kazdorocne predaj PC rapidne znizuje (celkovo, nie len domacich) co to znamena? zeby PC a win zazivali zlate casy? asni nie vsak ;)

    to PC co som poskladal tak mi mozes verit ze to je riadny nadstandart toho co bezne najdes v nasich domacnostiach, ak si myslis ze vacsina ludi ma doma PC za 1000+€ tak zijes v inej dimenzii a nemas ani predstavu o tom co ludia pouzivaju

    wayne to som teraz hadzal do kosika v alze aby som mal predstavu co by stal "lacny pc s moznostou hrania" . chcel som poskladat nieco lacne aby sa ta cena aspon trochu podobala na konzolu.
    inak obe konzoly so osadene AMDckami ;)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne20.01.2016 - 21:05 Trvalý odkaz

    Rocne predplatne Xbox Live / PSN je okolo 40-45€. Ak konzola vydrzi 5 rokov, je to nieco cez 200€. Ak si pouzivatel kupi za rok povedzme 10 hier, na PC to bude 350€, na konzolu 550€, po 5 rokoch rozdiel 1000€. Takze po 5r je investovana cena rovnaka, ci si niekto kupi konzolu za 400 alebo PC za 1400 eur akurat na PC mu to bude vyzerat lepsie a bude moct lepsie spamovat fora.

    Pre mna je najlepsia konzola iPhone 6S+.
    Len mam malo casu na hranie :(

    Ps kedze je to PC vs konzola bavime sa o hracoch, nie o plebs, ktori maju PC na flamovanie po forach a citanie Priznani zien...

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy20.01.2016 - 21:11 Trvalý odkaz

    tato debata je o WIN 10 :) a ku konzolam sme sklzli len kvoli tomu ze si niekto mysli ze sa na PC hra viac ako na konzoliach.
    pozeram statistiky IDC a jediny vyrobca ktory predal v 2015 viac ako 2014 bol Apple ktoremu uz patri 7,9%

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne20.01.2016 - 22:14 Trvalý odkaz

    Nie, tato debata je o zaniku pouzivania Windows doma.
    O windows 10 je len preto, ze je to posledna generacia windowsu.
    Ale je to len debata na internete tak co...

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy20.01.2016 - 22:21 Trvalý odkaz

    Skoc o 2 strany dozadu a precitaj si co som tam pisal. Napísal som ze 80% zo súčasných domácich používateľov win nepotrebuje a ze časom prejdú na niečo iné. Nič o zániku :)
    A ktoré štatistiky tvrdia ze sa Windowsu a predaju osobných počítačov darí?

    Martin21.01.2016 - 00:41 Trvalý odkaz

    Aj keď je možné že domáce pc po troche ubúdajú z domovov a nahrádzajú ich tablety, konzoly a smart tv myslím že pre WIN to nebude až tak zlé nejak sa mi nezdá tvrdenie že je len 10% ľudí čo používajú pc na iné veci ako len internet a filmy a ak by to aj tak bolo neviem či by Microsoft skrachoval na tých pár legálnych softvéroch, v mojom okolí napríklad kto nedostal soft k pc tak ho má na čierno, podľa mňa sú lepší klienti pre Microsoft a to napríklad firmy a štátne inštitúcie a tam si neviem prestaviť zatiaľ že bi ti niekto robil dane na dvanásť palcovom tablete alebo konzole alebo že by tu spomínaná alza fungovala len cez aplikáciu na androide

    Roman21.01.2016 - 13:18 Trvalý odkaz

    nahral som si do Lumie 640 novy WP10,a poviem vám ľudia,slape jak hodinky,žiadne nrznutia,pády atd,100 krát lepšie ako 8.1.velmy dobre odladeny soft.

    Michal21.01.2016 - 14:07 Trvalý odkaz

    Hehe neviem cim to je ale na kazdom nasom alebo ceskom servery akonahke sa objavi clanok o wp w10m alebo w10 tak je stale plna diskusia ale pri clankoch o androide a ios je par viet :D cim to je? :D cize fony.sk viac clankov o microsofte a zvysi sa vam navstevnost :D

    Slavo21.01.2016 - 14:49 Trvalý odkaz

    roman velakriku pre nic, ako stale, to len par typkov ako oxy a dalsi si potrebuju dokazovat svoju pravdu,pritom realita je ina uz dlhe roky ako aj s pc win desktopom, takisto to je aj s novymi desiatkami. pritom grafy co tu dal mental jednoznacne hovoria o opaku co tento trolko motorolko tu vytrusil. ..ale jedno musim uznat nerdiku, ta tvoja x-style sla pekne dole, aktualne na heureke dokonca lacnejsie ako konkurencne lenovo vibe x3, motorola je po zlave za 437e.vazne zvazujem kupu.:)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne21.01.2016 - 14:59 Trvalý odkaz

    Oxy, a co by si odporucil tym 80%? Linux cesta nie je, je prilis komplikovany pre BFU, Mac vyzaduje drahy HW. Este je tu hackintosh ale aj to je taka loteria. Windows pouziva kazdy lebo ide lahko upiratit, a funguje v nom vsetko tak ako v praci, maily, fotky, youtube, atd...

    Ku konzolam si sklzol sam, hry su dovod preco Windows a PC nezmiznu tak lahko.

    @mental pekne grafy :) Este keby si prilozil zisky podla mobilnych OS, tak sa ten kolac trochu otoci :)

    @Mizu ved aj diskusie o iPhonoch su plne vacsinou :)

    @stanley, nekupuj to, neziskas tym narast vykonu zodpovedajuci cenovemu rozdielu. MTK6752 je fajn chipset, S808 nie je o tolko zas lepsi, a dost hreje. Cokolvek graficky narocnejsie vystavi baterku za par desiatok minut, musis si strazit procesy, premyslat o pouzivani, co kedy zapnut vypnut alebo to automatizovat cez tasker napr. Inac budes nabijat 2x denne.

    vauvauvau21.01.2016 - 15:07 Trvalý odkaz

    noo nechce sa mi citat co bolo povedane akto co ako myslel, hmm na graf a statistiku kaslem, tym cislam sa da verit asi tak ako ficovi pred marcom, ja zas viem ze moja w10p po par updatoch ide ako ma a zajtra na pive bude zas ta ista pesnicka, zavist ostatnych a keci ze ako si si mohol nieco take kupit, potom sa zacnem smiat ked im zacne fon zamrzat a baterka bude fuc, potom pridem domov a fon sa mi nabije do hodiny a rano po opicke mi vsetci budu pisat ukaz fotky zo vcera lebo tie ostatne z inych fonov stoja za nic, hmm a pcwin10, ako to ze startuje do 10sekund, este mi nezamrzol a kazdy koho poznam pouziva skor win a kazdy koho poznam ma dsl alebo optiku a pc ma teda nezastupitelne miesto, ako to ze kazdy kto je hrac radsej hra na pc ktore boli dalej s grafikou este pred predajom ps4

    vauvauvau21.01.2016 - 15:11 Trvalý odkaz

    ludia skratka na linux v pc kaslu s jednoducheho dovodu, su lenivy a nemaju dovod k prechodu a rozhodne si nebudu zvykat na nove hmm vsetci pamatame ake boli reakcie po odstraneni startu

    vauvauvau21.01.2016 - 15:47 Trvalý odkaz

    je mi na vracanie ked niekto ide argumentovat s tym ze android ma kazdy a ked to ma vacsina tak to treba mat a ze je to lepsia vec a podobne, aj ked ma w10p a nokia prezlecenu za microsoft par percent na trhu stale ide o miliony uzivatelov ktory sa z nejakeho dovodu takto rozhodli a rozhodne nie su horsi ako iny, 950 a xl su urcite jedny z najlepsie hadrwerovo vybavene fony, nie je mobil fotaku ktory by bol kvalitnejsi, ved sa tu staci na tie fotky pozret

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne21.01.2016 - 16:42 Trvalý odkaz

    Presne tak vauvauvau. Papier so specifikaciami je krasny. Fotky lezu z novych Lumii uzasne.

    Len to medzi tym, pouzivatelsky inovativny softver a vela vybornych aplikacii akosi chyba.

    Preco sa ako pouzivatel Windows 10 citis dotknuty? Ze trollovia pisu zle veci na margo tvojho telefonu / systemu? No a? Nech si pisu. Pouzivatelia WP/W10 su vseobecne az na par vynimiek taki haklivejsi na kritiku mobilnych Windows.

    Ved nech si kritizuje co chce kto chce, nie? Aj tak sa tym nic nezmeni. Android pouzivaju ludia, lebo je ako maly pocitac, daju sa don kopirovat gigabajty filmov, hudby, aplikacii atd. Presne to, co ludia robia doma na PC v mensej verzii robia na Androide.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy21.01.2016 - 17:13 Trvalý odkaz

    wayne pisal som "Tých 80% osloví niečo rýchle, jednoduché a free..." je to buduci cas :) to nieco tu este nie je. momentalne naozaj nie je alternativa k win, mac je drahy a zivot s linuxom nie je jednoduchy. od zaciatku pisem ze to nieco co zoberie vyraznu cast win podielu este nie ale pride to do par rokov, rovnako tak ze ludia stale menej a menej pouzivaju PC (lebo ho nepotrebuju).
    ked pozriem tie statistiky z roku 2006 a vidim tych poprednych vyrobcov smart mobilov :) a vidim co sa za tych 10 rokov zmenilo, tak mi pride viac ako usmevne tvrdit ze sa za najblizsich 10 rokov sa nic nezmeni :) je jasne ze trh s PC nie je tak dynamicky ako trh s mobilnymi telefonmi, ale meni sa to aj tam a bude sa este viac.
    rec cisel je tiez viac ako jasna, ak medzirocne klasa predaj PC o 10% pritom podiel mac stupa a linux sa drzi na rovnakych cislach tak aj skolkarovi je jasne ze najviac klesa podiel win.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease21.01.2016 - 17:25 Trvalý odkaz

    Háklivejší, lebo sú to pohrobkovia Nokie. V dobách keď som používal Windows Mobile sa im o takých možnostiach na Nokii ani nesnívalo. Len čumeli čo je to HTC a WM. S príchodom WP som zostal v nemom úžase (a nielen ja), čo ten OS nevie. To už aj ten Symbian bol na tom lepšie. WM 6.1 to bola čistá SLOBODA, aj keď z pohladu ovládania a UI to bolo už zastaralé. Väčšina Users prešla dočasne na Symbian a keď Android dozrel tak tam. Len ten mobilný windows po reštarte 2010, nie a nie dozrieť.
    Moje "písmo" potvrdzuje aj komunita na XDAdevelopers: Windows Mobile >> switch to Android.

    PS: no flame, chce to väčší nadhlad. každý máme iné nároky a spôsoby používania.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease21.01.2016 - 17:54 Trvalý odkaz

    ja som nerda pochopil hneď. Podiel Microsoftu je doslova monstrózny. lebo nie je na výber. a je pravda, že drvivá väčšina ludí používa doma PC iba na konzumáciu obsahu. minimálna produktivita a korporátnu sféru nespomínal. aj tak ludia používajú tak 5% možností počítača. navzdory tomu je tu éra "update" čohokolvek. kedysi pri vypínaní PC sa aktualizoval raz dva krát za mesiac, dnes v lepšom prípade každý druhý deň. proste by to chcelo niečo "nové" iné.

    vauvauvau21.01.2016 - 18:34 Trvalý odkaz

    stale mi nie je jasne preco android komunita nenavidi wp a navaza sa, ved android fanusikovia uz nasli svoj svaty gral, nevedia a nechcu akceptovat nic ine, stale co bolo ako co vyzeralo, ved android v zaciatkoch bol v takom stave ze zamrzal aj zamrznuty, ludia pouzivajuc win podla mna niesu dotknuty ale su nasrany lebo nerozumeju preco je zosmiesnovane nieco co im vyhovuje sedi staci a nechapem tomu opakovaniu sa hodnoteniam takych co winp ani len namali moznost ani snahu vyskusat, ja v tento system verima nie je to preto ze sa chcem hadat za to svoje za kazdu cenu ale preto lebo som si vyskusal aj droid aj win a rozhodol som sa tak nech som vam ukradnuty

    Ray Ben21.01.2016 - 19:08 Trvalý odkaz

    Mňa by zaujímalo koľko je takých uvedomelých užívateľov android fónov, ktorý aspoň na jedno percento vie využiť vymoženosti systému. Dobrým príkladom je práve článok tu na Fony.sk. Alcatel za rok predali viac ako 48 miliónov kusov pritom 90% čo vyrábajú je low-end. Hádam nechcete tvrdiť, že dokázali tak dobre optimalizovať systém, že zvládnu rovnako náročné veci ako S6. Alebo dlhodobo u operátorov sú najpredávanejšie mobily sú low midend, že by boli také dobré na plnohodnotnú prácu s androidom. Pravda je skôr taká, že síce android mobilov sa predá najviac ale iba mizivé percento vie čo s ním

    ondrakomous23.01.2016 - 00:20 Trvalý odkaz

    Me by zajimalo, co bude s letosnima lumiema a kdy vyjdou mobilni desitky, zatim to vypada, ze microsoft letos nepredstavi vubec nic, uz zadny dalsi lumie a prej na konci roku predstavi surfacephone, lumii 650 prej museli odlozit kvuli systemu, tak tomu rikam "vydrb roku", po kolikate tohle udelali? Ty si se zakaznikama vytreli ....jak tenkrat, kdyz oznamili, ze win 7.5 konci.chapes? Oni to pro letosek odpiskali, windows nedodelany a 700, 800 rada nebude vubec. 950 udelali jen na doziti, tak to je sila.

    vauvauvau23.01.2016 - 10:15 Trvalý odkaz

    no ved nikto netvrdi ze microsoftu v urcitom smere nie je co vycitat, netreba hned ukazovat nan sko na certa, problemove veci boli su aj budu, kazdy druhy den si citam o brutalnych dierach v androide, posledne info o apple zas popisuje ako odstranovali softwerovy pruser v systeme cez rok pre jeho narocnost, nikto nikdy na svete nezaruci odolnost vlastneho operacneho, co sa tyka surface mam strach ze to bude naozaj draha hracka a modelova rada lumia by uz aj mohla skoncit, treba novu s inym dizajnom...

    ondrakomous23.01.2016 - 10:43 Trvalý odkaz

    chapes to naprosto presne, cela rada lumia skonci a vsechny lumie proste jenom dojedou, vcetne tech letosnich. bude jediny telefon surfacephone, ktery bude stat minimalne 1000euro. vcera jsem se to docetl na nejakym windows serveru. takze kdo si koupil 950, musi byt stestim bez sebe. to je presne identicky pripad, jak kdyz blackberry predstavili passport a pak rekli, ze s BB os konci. obcas udelaji update, aby se nereklo.

    vauvauvau23.01.2016 - 12:59 Trvalý odkaz

    tak takto to nebude, neznamena ze ked skonci modelova rada lumia ze ide o konec neviem coho, proste pride dalsia rada a w10p bude pokracovat v inom models s inym dizajnom

    Jurdo_22023.03.2018 - 16:26 Trvalý odkaz

    ... ja len tak... že túto Lumiu mám momentálne v zásuvke, lebo mi drbla na zem a praskol display (nie sklo, display)... v servise stojí oprava cez 270 € (extrémne drahý panel)... ale je mi za ňou neskutočne ľúto... 270 € za opravu teda nedám, ale iný telefón, ktorý by bol pre mňa adekvátnou náhradou na trhu nie je. Najkrajší dizajn prostredia OS, dizajn telefónu u mňa tiež vyhráva (hentie pre-lesklé hovadiny, čo sú dnes IN... otlačkov prstov je dosť na prednej strane fonu, kto by ich chcel ešte aj vzadu...). A tak aktuálne používam svojú starú Lumiu 830 - malá RAM-ka, ale inak super... no chýba mi ten foťáčisko z 950xl. Ale ani 830 nefotí vôôôbec zle.

    ...

    Win 10 bol síce spočiatku biedny, ale postupne dobehol predchádzajúcu verziu 8.1. Niektoré užitočné funkcie dokonca v 10 nenájdeme... čo tiež nechápem... ale neva. V podstate je tam všetko, čo by človek mohol potrebovať... nuž - škoda, že sa na to MS vyprdol :(