LG RENOIR (LG KC910)

  • Martin Hombauer 06.02.2009 - 18:03

    brian: ja som ho dostal pod stromcek. telefon je pekny s jasnym displejom tlacitka reaguju uz na mensi podnet. vsade pisu ze sa dodava s 8 GB kartou. Nasi mi ho kupovali v Electro Worlde a nebola dnuka karta a ani nemala byt. Telefon vydrzi cca 2 dni plneho hrania. Wifi funguje bezproblemov ja sa pripajam cez T-Com-acky router. slape v pohode. avsak je tu maly hacik ze GPS sa mi zatial nepodarilo nijak rozchodit. v telefone je Google maps ale ten nevie najst poziciu a pracuje cez internet. a skusal som aj stahovat rozne GPS programy ale ziaden mi nesiel zatial. nasiel som par tem nanho ale daju sa donho dat len zasahom do softwarovych utrob telefonu. klasicky prenesenim do zlozky nie. ale pozitivna sprava: JAVA hry mi zatial isly vsetky bez problemov. horsie je to s flash hrami na to treba software ktory som si uz zohnal. Francuzi su machri na taketo veci :D ale celkovo je telefon pecka mne sa velmi lubi. asi tolko :D

  • anonymous01.03.2009 - 22:46 Trvalý odkaz

    blablabla: cawte potrebujem poradit mam tento pfone a je fajn az na to ze cez wifi som sa este nikam nepripojil na ziadnu siet nwm preco .... poradte mi pls bo ma je.ne .... len tak nahodou keby mal niekdo onho zaujem mozem predat je nowy mam ho chvilku aj s pametovkou 8gb cita 12mb za sek ..

    anonymous02.03.2009 - 17:48 Trvalý odkaz

    yeany: Skilerkqqo = Do renoaru ide max 8GB.. cize podstatne mnenej pamate ako omnia.
    Blablabla = ak si to skusal mimo pokr.wi-fi tak urcite nenajdes ziadne parametre pre zapnutie wi-fi ny :) Ale odporucam, ... fonik je moj milacik :)

    anonymous03.03.2009 - 00:49 Trvalý odkaz

    Dudko: Nazdar..mam taku otazocku, v recenzii sa pisse, ze na to gps cez google maps treba mat internet..to ho vlastne treba na to, aby si stiahol mapy a lokaciu uz urci pomocou zabudovanej gps anteny? Pripadne da sa ten google maps nastavit aby tahal mapy pomocou Wi-fi-ny ci on vzdy automaticky ide cez 3g?
    A este jedna otazka...neda sa tam nahodit aj nejaky iny navigacny softik?

    Snad dostanem odpoved vopred dakujem :)

    anonymous03.03.2009 - 11:23 Trvalý odkaz

    pedrochose85: Zdravím dudko, tento mobil je fakt super ohladom vsetkeho , a existuje aj soft ktorym ide gps v tejto masinke.len treba hladat to je per tých co som tu pisal a mi nepomohly , a pre teba mam odpoved, napís mi na moju email adresu a ti poslem link na soft su tam aj mapky celeho sveta a vsetko co k tomu potrebujes je k tomu aj manual

    anonymous03.03.2009 - 21:03 Trvalý odkaz

    SkIleRKQQo: jj yeany mas pravdu ale zase ten fotak aj ked ma omnia lepsiu vecinu veci ten fotak je rozdielny ja mam v mojej omnie natlacenych 16 gb zakladnu a TERAZ SOM KUPIL 32 GB KARTU A V POHO NESEKA SPOLU JE TO 48 GB SKORO 50 GB a to renoiru mozes napchat max 8 gb nj jedna z mnohych vihod omnie nad renoirom

    anonymous04.03.2009 - 01:08 Trvalý odkaz

    Dudko: a co chces nastrkat na tych 50 gb?:d 100 filmov? tisice pesniciek? Ved 550 pesniciek ma ~3 gb a to je podla mna dost tych 550, a jak pisali, ked z 5 gb filmu spravi 800 mb, tak to si das este k tym pesnickam 6 takychto filmov a este ti daco zostane aj na fotenie :) pripadne si dokupis dalsiu kartu, ved teraz stoja par drobnych a budes nosit vo vacku :D To tu omniu mozes pouzivat jak USB kluc :p Inak neviem no co chcete strkat do mobilu ze potrebujete cim viac miesta no offence

    anonymous05.03.2009 - 00:42 Trvalý odkaz

    zoli: Už aj ja som novým majite?om renoiru, telefón je fajn, len tú navigáciu neviem rozchodi? a ani krokomer njde. Preto otázka na pedrochose85, ?i by aj mne neposlal softvér, bol by som mu pov?a?ný.Dik

    anonymous05.03.2009 - 13:51 Trvalý odkaz

    misob: to im tlacia furt vyrobcovia do hlav ze potrebuju stale viac a viac miesta, aby sa stale nove a vacsie karty predavali :-D potom chodia a frajeria ze ja mam 32GB kartu a vyuzitych ma 4GB :-D

    anonymous08.03.2009 - 16:49 Trvalý odkaz

    brian: To SkILeRKQQo: no tak tazku otazku mi davas ohladom porovnania Omnie a Renoiru. Ja som nad Omniou ani nerozmyslal lebo je to Samsung a nasi mali uz 2 Samsungy a rozchodit na tom daco bola nocna mora. a to nemali ziadne stare modeli. Takze neviem ako je na tom Omnia ale radsej som sa do nej nehrnul.
    Repracik je zaroven sluchadlo cize nemusim vysvetlovat kde je.
    Co sa tyka detailov tak myslim ze som ich vo svojich spravach popisal dost jasne a podrobne. ak chces nieco konkretne spytaj sa.
    Videjko ti mozem poslat a vopred mozem povedat ze je podla mojho nazoru je kvalita videi na max cize 640x480 rozliseni na dost vysokej urovni. O fotaku neni o com lebo 8 Mpx hovori samo za seba. Ja mam nastavene aj tak iba na 2 Mpix lebo to uplne staci. Ale inac spravi ti to fotku 3.5 Mb s perfektnymi detailami. Aspon ja som spokojny. Neni to ziadna zrkadlovka to je jasne.
    To blablabla: uz vela ludi sa ma pytalo na chyby renoira. Mne napriklad dost veci co mi v nom nesli (neprehravalo mi Youtube videjka, neslo mi pretacat video, pomale menu) vyriesil upgrade firmwaru od fachmanov z Francuzska. Vyvinuli svoj vlastny firmware ktory o dost skvalitni pracu s renoira po vsetkych strankach najma co sa tyka rychlosti.
    To Dudko: Stiahni si WebTravel. Podla mna je ten najlepsi a je OFFLINE. Nemusis mat vobec pripojenie na net. info ziskava priamo z polohy renoira cez moznost StandAlone v GPS menu.
    Zoli: to iste stiahni si WebTravel. Zapni ho minimalizuj. Zapni krokomer pockaj asi 5 minut a malo by to naskocit. Mne to inak neslo ak ma niekto iny napad prosim napiste.
    Asi vsetko keby nieco kludne sa pytajte

    anonymous09.03.2009 - 01:07 Trvalý odkaz

    Dudko: Mozes mi poslat na mail link odkial si zohnal ten firmware? :) Pripadne aj na ten WebTravel, v google mi nenaslo nic take co by sa podobalo na gps :/ Alebo ak myslis We Travel tak to uz mam
    dik

    Mail tu mam ukazany

    anonymous11.03.2009 - 10:20 Trvalý odkaz

    kilerkqqo: no ja newm zase omnia ma dost lepsich veci ale zase ronar ma ten fotak good stale newm inac secko z omniou bolo v pohode secko je fajn jak ma byt

    anonymous12.03.2009 - 17:05 Trvalý odkaz

    SkIleRKQQo: a este cena renoir stoji 12 a menej a omnia 15 cize renoir srot ale ne je good ale no newm xD

    anonymous12.03.2009 - 22:10 Trvalý odkaz

    SkIleRKQQo: ZE SROT RENOIR A VELKI TERAZ SOM KUKAL NA NETE SAMSUNG OMNIA HD OSRAT CELI RENOIR KED OMNIA HD MA 3,7 PALCIVI DISPLEJ 8 MPX NAHRAVA V HD KVALITE AJ PREHRAVA VIDEA V HD KVALITE S60 SERIES 5 1500 MAH HSUPA HLASOVA GPSKA VSTAVANU 16 GB A PAMETOVKU MOZEWS DAT 32 GB RENOIR OPROTI TOMUTO ZAOSTAVA 100 ROKOV AJ TAK JE TO SROT AJ OPROTI STAREJ

    anonymous15.03.2009 - 18:47 Trvalý odkaz

    Dudko: mozno tak ty si srot...dalsi zaujaty typek co vydi iba jeden telefon a ostatne su prenho sroty ? :) mozes teraz obehat vsetky recenzie na starsie telefony a napisat tam ze su sroty a ze omnia hd je naj ;) Kazdy telefon ma nieco do seba, kazdemu sa paci neco ine. Je jasne ze ked je omnia HD o dost novsia od renoiru tak bude pravdepodobne lepsia a zas je zbytocne porovnavat telefon v hodnote 11 000 - 12 000 s telefonom v hodnote typujem 20+ predsalen tych 8-9 tisicovy rozdiel nemoze byt len koly znacke a "novosti"

    ps - ked dospejes (minimalne mentalne) tak sa ozvi ;)

    anonymous16.03.2009 - 22:40 Trvalý odkaz

    SkIleRKQQo: dudko no vrchol dmnce ja som sa snazil porovnat omniu a renoir a to ej podobne a potom mi napisal brian ze renoir je akoze lepsi nez omnia a teraz kuknem omnia hd keby vijde renoir hd nic nepovim ale je videt ze samsung roby asi vecsie pokroki ako lg asi tak vsetko neozvem sa ti ani keby si prosil dmntiktvoje nazori si nehaj do hrackarstva lol si low

    anonymous18.03.2009 - 15:05 Trvalý odkaz

    misob: lol si low, chlap?ek vrá? sa do školy, dou? sa slovenskú gramatiku, trochu zmúdrej a potom píš infantilnosti do fóra... ;-) ty lol. a hlavne sa ozvi ke? si ten telefón kúpiš sám a nie rodi?ia.

    anonymous19.03.2009 - 15:01 Trvalý odkaz

    yeany: no citam to tu he he.. A ved kazdemu vyhovuje nieco ine. No ale o inom, .. potrebujem siiilno poradit, ak fotim, foto sa mi nechce automaticky ukladat do pamate karty, ale uklada sa do vstavanej pamati foniku. Potom to musim pracne prehadzovat rucne z pamate na kartu, aby som mohla fotit dalej. Neviem mi niekto PROSIIM poradit, ako vybabrat s tymto problemom? ... vopred dakujem

    anonymous19.03.2009 - 22:44 Trvalý odkaz

    pepo701: no co som teraz pozrel letak z electroworldu a tam maju renoir na akciu za 9000sk co je veeeelmi dobra cena.skoda ze nemam tie peniaze, hned by som ho bral, kaslat aj na omniu HD :-P

    anonymous22.03.2009 - 21:47 Trvalý odkaz

    Dudko: snazil porovnat omniu s renoirom? a to tak ze "osrat cely renoir ked omnia ma 3.7 displej", "ze srot renoir velky", "renoir oproti tomuto zaostava 100 rokov a aj tak je srot aj oproti starej" ? tak to sa prosimta nehnevaj ale ja v tomto nevydim ze by si sa snazil "porovnat" omniu HD s renoirom ;) No a na to prehravanie HD videii som teda zvedavy ci to nepotrebuje specialne upravene videa na to. A nahravanie co som cital je len 24 fps a to, ze to ma hd rozlisenie neznamena ze to bude mat aj taku dobru kvalitu..co som vydel 2 videa tak jedine co mali spolocne s HD bolo asi len to rozlisenie, ale ku kvalite HD filmov to malo daleko

    anonymous08.04.2009 - 15:32 Trvalý odkaz

    girl: ahojte, nemate niekto link na nejake hry a aplikacie vhodne do Renoiru?
    Inak pripadnym zaujemcom tento telefon odporucam, mam ho uz par tyzdnov, som s nim velmi spokojna :)

    anonymous10.04.2009 - 16:12 Trvalý odkaz

    Dudko: Nejdu tam obycajne java hry co hocikde stiahnes pripadne na nakom fore o telefonoch?

    a este sa chcem spytat, ake fotky to robi? mohla/mohol by si pripadne nake poslat na mail alebo hodit napr na rapida v RARe ze jak to vyzera? a pri foteni si sa aj skusala hrat s nastaveniami fotaku ci ne?

    anonymous22.04.2009 - 00:05 Trvalý odkaz

    keksso: brian alebo niekto iny prosim vas poradte mi nejaky konvertor , ktory mi bez problemov skonvertuje videa alebo filmy do formatu ktory podporuje tento mobil ... najlepsie by bolo presny nazov toho programu co pouzivate dakujem

    anonymous22.04.2009 - 13:25 Trvalý odkaz

    Marfin: Haloo mohli by ste aj mne poslat nejaky link na sotík na úpravu videa a prpiadne nejaké aplikácie na moj reinor:?? dikyy

    anonymous22.04.2009 - 19:42 Trvalý odkaz

    Dudko: neni nahodou v tejto recenzii napisane, ze na CD k telefonu je soft na "konverziu videa do formátu ur?eného priamo pre KC910" ?

    anonymous23.04.2009 - 10:49 Trvalý odkaz

    Marfin: To: DUDKO mnoo je napísané ale moj fon sa ku mndostal uz bez toho cd. :(

    anonymous30.04.2009 - 20:23 Trvalý odkaz

    SV: Xmedia video konvertor pre vela fonov aj LC KC 910 do mp4 formatu, celkom dobra aplikacia . xmedia-recode hladajte cez google. :)

    anonymous02.05.2009 - 16:04 Trvalý odkaz

    brian: ja osobne pouzivam MediaCoder. skonvertuje to do Xvidu. Zaklad je (ak si ho stiahnete) nastavit na zalozke video v kategorii MODE Two-Pass lebo toto Vam zabezpeci slusnu kvalitu.Dalej v zalozke picture si nastavte resolution. Ked sa Vam chce velmi pohrat mozte si este nastavit kvalitu audia ale toto je plne postacujuce.

    anonymous12.06.2009 - 20:40 Trvalý odkaz

    Kuboss: ja by som chcel len vediet od hoci koho kto ma tento mobil ci nema moc kockaty displej napriklad pri pozerani filmov... DAkujem

    anonymous02.07.2009 - 18:03 Trvalý odkaz

    palo: ako je to s tou podporou pamatovych kariet? na oficialnej stranke lg som cital ze podporuje do 32GB tak co je teda pravda???

    anonymous08.07.2009 - 12:43 Trvalý odkaz

    panak: neviete nahodou ci tento telefon bude zaradeny do akciovej ponuky od niektoreho zo slovenskych operatorov ? dakujem

    anonymous10.07.2009 - 09:36 Trvalý odkaz

    misxo: ma tento mobil nejake textove prehliadace? word excel a pod? lebo som ho nasiel za 6,500,- na nete a by som si kupil

    anonymous14.07.2009 - 04:03 Trvalý odkaz

    iggi: Zdravim, mensi problem, a to, ze ked mam telefon v pohotovostnom rezime a zamknuty display, tak mi neohlási prichádzajúcu spravu (ziadne zvonenie).... stretol sa s tym niekto???

    anonymous16.07.2009 - 17:24 Trvalý odkaz

    drap: mne tiez neohlasi spravu...asi je to tym setrenim energie.vypni si automaticke uzamykanie a uvidis.

    anonymous23.07.2009 - 15:24 Trvalý odkaz

    skilerkqo: chcem pripomenut brian ze samsungi su najnekazivejsie telefony (cize sa najmenej kazia) :D

    anonymous26.07.2009 - 23:21 Trvalý odkaz

    Miro: Chcel by som sa spytat,ja mam se C905i a moze mat LG Reinor taq newiem ktory by som si mal vybrat..........!!

    anonymous19.08.2009 - 01:54 Trvalý odkaz

    Bohi: Otazocka-je normalne ak pri zapnutom stabilizatore obrazu nefunguje xenon? mne sa to nejak nezda.. pokial stabilizator nepouzivam, xenon ide bez problemov.. Dakujem!

    anonymous27.08.2009 - 17:53 Trvalý odkaz

    fastandfurious: Mám ho už nejaký ?as a tiež ma to trochen prekvapilo,ale je to stále iba phone nie fo?ák a preto,tam vždy budú nejaké obmedzenia... inak by sa fo?áky mohli presta? predáva?,aj ke? už ako phone fotí perfektne a na foto o rozmeroch 10x15 je to cool posta?ujúce,inak bezva foník,aj ke? všetko má svoje muchy,tak aj renoir ich má... ve? o ?om je technika? o budúcnosti a nikto nemôže ?aka? v mobile hne? "perepetu mobile" inak by sme skon?ili... good luck...

    anonymous05.09.2009 - 09:49 Trvalý odkaz

    Iva: no moj brat mal vysuvaci samsung a a po par mesiacov z neho mal dva kusky namiesto jedneho kvalitneho....

    anonymous17.10.2009 - 13:55 Trvalý odkaz

    kralco: cawko mam otazku ma 3,5mm jack ?

    anonymous24.10.2009 - 20:06 Trvalý odkaz

    MaTiSkOoO: No Tak ja mam Samsung Jét a som s nim zatial nadmieru spokojny. Hlavne ten display je nadherny :-) I ked na renoire ma zaujal Fotak a xenon, inak nic :-)

    anonymous25.11.2009 - 15:34 Trvalý odkaz

    JA: Caute,vie mi niekto povedat,ze preco ked nahravam videa vo vyssom rozliseni ako 320x240 ,tak mi to sice nahra,ale ked to dam prehravat,tak tam je vidiet iba taky pasik. TO MOZEM NAHRAVAT VIDEA IBA V ROZLISENI 240x320??? PLZ SOM ZUFALY..

    anonymous02.01.2010 - 13:27 Trvalý odkaz

    l: Caute,nestava sa vam,ze mate strasne spomaleny mobil,ked napr.otvarate hudbu,alebo obrazky? U mna je strasne pomaly

    anonymous03.01.2010 - 17:29 Trvalý odkaz

    GARGAMEL: Zdravim... vie mi niekto prosim napisat aka ja viditelnost display-a na priamom slnecnon svetle?
    Dakujem...
    P.S. Toto je jedna z najslabsich recenzii na fony.sk Slabsie su uz len Zakladne infa .)

    anonymous19.01.2010 - 12:40 Trvalý odkaz

    mirob: Prosím o radu ?i sa dá nastavi? v internetovom prehliada?i napríklad zoom 100%, aby som zakaždým po na?ítaní niektorej stránky toto nemusel nastavova?. ?alej ?i sa pri prehliadaní videa dá posúva? dopredu dozadu, lebo mne to síce ide ale naozaj len posunom, ?o spôsobuje, že ke? preruším pozeranie filmu, potom mi dlho trvá, kým sa doposúvam na miesto kde som prestal.

    anonymous25.01.2010 - 21:10 Trvalý odkaz

    Metlaciq: Podarilo sa niekomu rozchodi? youube videá cez Wifi ??

    anonymous01.02.2010 - 00:06 Trvalý odkaz

    Ando: Zdravým. Mám telefon LG KU990i a dost ma sklamal...ako mal som v ruke LG KP500 a KC550 a bolo to uplne ine ako ten moj šrot...proste je to strašne pomale...funkcie skoro žiadne...možno to je aj tym že to je i-?ko a nie wievty...ale teraz k veci...našiel som tento telefon a dost sa mi zapa?il aj funkciami ako wifi, pohybovy senzor, 8mpx fotak s aktivnym kritom a mnoho dalšich veci ktore ten moj šrot KU990i nemá...pozeral som aj videa na youtube a zdalo sa mi že celkom dost rychlo reaguje oproti mojmu....a ešte by som sa chcel spitat hlavne tych ?o vlastnia tento mobil ?i nemaju problem s pripojením cez wifi a ?i hudba cez sluchatka je aspon trochu kvalitna lebo na mojom KU990i je to take plechove a nema to žiadnu uroven ten zvuk....tak prosim poradte ?i sa mi to oplati kupit tento fonik. (ospravedlnujem sa za gram. chyby ale pravopis nikdy nebol mojou najsilnejšou strankou :))

    anonymous05.02.2010 - 19:47 Trvalý odkaz

    System: Chcem sa spýta?, plánujem si ho kúpi?, zoberie mi aj 2G kartu, nieje to paušálovka ale na kredit, používam ju už ve?mi ve?a rokov...

    anonymous06.02.2010 - 20:33 Trvalý odkaz

    brian: po dlhom case odpoviem na par dotazov: telefon nema 3,5 mm jack, pre uzivatela JA odporucam skonvertovat videa podla mini navodu co som pisal vyssie s programom MediaCoder a malo by ist vsetko ok. Pre uzivatela I: aj mne sa stava ze ide telefon pomaly zalezi to od toho kolko mas nahrate na karte a aku pametovku mas. Stiahol som si modifikovany firmware a ten moj problem vyriesil no po case som si stiahol novy firmware a problem bol spat a to nenavratne takze bud rad ze aspon ide :D Gargamel : viditelnost je celkom slusna ak mas nastavenu svetlu temu pri tmavej to slabsie vidno. MIROB: zoom 100 percent sa asi neda nastavit lebo tiez som sa s tym bavil ale nic take som nenasiel. Pri prehliadani videa mne osobne u niektorych nahravok ide posuvanie u niektorych nie ale iba posunom. METLACIQ: musis si nastavit nove nastavenie pristupovych bodov v menu potom novy internetovy ucet ku ktoremu pripojis rovnaky nazov pristupovych bodov. Taktiez v prehliadaci nastavis aby sa ti na youtube pripajalo pomocou tohoto uctu. A zalezi aj od routra lebo niektore routre ti nepovolia stream na telefone to treba nastavit potom ale to uz neviem. SYSTEM: ja pouzivam 7 rokov staru SIM kartu a ide bez problemov. Takze asi tak :)

    anonymous08.02.2010 - 16:50 Trvalý odkaz

    kos?o: odporú?am
    v porovnani s ku990i je to mašina