Je 849 eur za Samsung Galaxy Note 7 adekvátnych?

  • Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease 06.08.2016 - 10:14

    Ak chce niekto stylus, nemá alternatívu.
    Ak väčší displej a výkonný HW, možností je dosť.
    Keď prišiel Note 3, FM rádio (v Note 2) vystriedal infraport.
    Note 5 prisiel o oboje a vyoperovali mu aj slot na pamäťové karty.
    Note 7 dostal podporu micro SD späť. Pridali vodeodolnosť. No furt to neni komplet na taký high end a cenu.

    A nechcem polemizovať o tom, že jeden nepotrebuje NFC, ďalší vymenitelnú batériu..

  • marek06.08.2016 - 10:39 Trvalý odkaz

    Pozrime sa koľko stáli high end nokie pred 10 rokmi a máme odpoveď. Vždy bola cena pri top zariadeniach etablovaných výrobcov taká, na čo to teraz riešiť. Kým sa nájdu ľudia čo sú ochotní to za tie peniaze kúpiť ceny iné nebudú.

    ondrakomous06.08.2016 - 10:46 Trvalý odkaz

    iphone 6s plus je jeste drazsi a 7iphone bude taky draha jak cert, dneska top china zacina na 500 euro, za ten note mi to prijde asi adekvatni, ten telefon mel obri reklamu, skoro dva, tri mesice jsme masirovani ze vsech stran, jak je to jedinecny zarizeni. na druhou stranu tolik nestoji pomalu ani ipad pro, kde mas plnou podporu kresliciho pera. samsung podle me neni schopny udrzet ceny vysoko jako treba apple viz treba ceny samsungu s6,s7, i kdyz model galaxy s7 byl podle me nejuspesnejsi samsung mozna v historii. je pravda, ze apple je po strance hardwaru neuveritelne predrazeny, ale ono se to hodne vyrovna softwarem, ktery je opravdu vyladeny jak "Svajcarske hodinky", paradoxne cenu iphonu nejvic snizil iphone SE, ale nejsem si jisty jestli si tim apple pomohl, treba sony uz to pochopili, ze je lepsi prodavat s vetsi marzi a min kusu.

    Manobb06.08.2016 - 10:50 Trvalý odkaz

    Stručne:
    849 eur za Samsung Galaxy Note 7 adekvátnych NIE JE !

    ... a toľko by som nedal dokonca ani za iPhone

    ondrakomous06.08.2016 - 10:53 Trvalý odkaz

    v cene mas bryle pro virtualni realitu a kreslici pero.

    jardo.suster@g…06.08.2016 - 15:33 Trvalý odkaz

    Myslim si, ze dnes, ked sa telefony montuju pomaly v kazdej druhej cinskej garazi, je zbytocne davat za android viac ako 400, vid OP3 ako odpoved na vsetky predrazene Samsungy, Sony-cka, HTC-cka a podobne.. Ak by som vyberal androidovy high-end tak jedine OP3, ziadna pridana hodnota v podobe jedinecnej nadstavby vyrobcu, "vodeodolnosti" ci Quad HD by mi za nasobok ceny urcite nestala..

    lukas8707.08.2016 - 09:31 Trvalý odkaz

    Mam Note3 a som stale spokojny. Ja by som si 5,5" a viac bez pera nekupil. Ten display a miesto je potom podla mna uplne nevyuzite. Naozaj to pero je pecka. Kto to nevyskusal tak jednoducho nepochopi o com rozpravam...Ale co sa tyka ceny??? Aj tak si myslim, ze je to prestrelene, hlavne ked do inych statov este dorazi vykonejsia verzia a predpokladam ze za lepsie prachy ako u nas...je to proste vela...moj nazor

    ondrakomous07.08.2016 - 11:16 Trvalý odkaz

    takhle je to se vsemi novymi vlajkovymi lodemi, jsou cimdal drazsi, uz to stoji vic jak ojety auto, notebook, kamera, jizdni kolo, atd. note 7 si koupi jen cisty fanousek(fanaticky blazen), protoze samsung s7 koupis za 13000, no prepocitaj na slovenskych. hardwarovo takmer identicky telefon okrem stylusu a za nejaky perko nedas 100% priplatek. graficky navrhy na tom neudelas jako na ipadu pro, kde mas vetsi display, na grafiku je to rozmerove maly. amen

    lukas8707.08.2016 - 11:52 Trvalý odkaz

    Tu suhlasim s Ondrom. Na zaciatku naozaj iba pre skalnych a fanatikov. Mozno az ked to pojde dole...teraz by som za to tie prachy nedal...

    Anonym (bez overenia)07.08.2016 - 13:36 Trvalý odkaz

    lukas ja suhlasim s ondrom tiez ale co sa tyka toho pera,ja som zas vyskusal radu note,a to pero som ani nepouzival,takze za mna zbytocnost a tym padom aj cela rada note,kazdy podla vlastnych preferencii

    lukas8707.08.2016 - 14:01 Trvalý odkaz

    Jasne rozumiem. Ono je to velmi specificky telefon. Je to naozaj iba pre tych co to vyuziju. Ja ho naopak vyuzivam velmi casto. Pri treningoch klientov si robim zapisky, zoznamy na nakup, na posielanie vytrizkov atd...pokial to clovek nepouziva je to uplne zbytocny telefon a moze kupit v podstate akykolvek iny s velkou uhloprieckou...Takze rozumiem co myslis

    Tomas07.08.2016 - 15:30 Trvalý odkaz

    Vsetci sa tu odvolavate na cinske telefony, ktore stoja 2x menej ako Note 7. Napr. taky OP3. Uznavam, ze je to velmi dobry telefon a k tomu za velmi dobru cenu... ale. Kde by boli tieto cinske firmy a ich lacne telefony, bez velkych hracov ako je Samsung (a dalsi)? Kolko z tych cinskych firiem investuje do vyskumu a vyvoja? Kolko z nich vyraba nieco vlastne? Cim tieto firmy prispeli k rozvoju mobilnej techniky, harveru atd? Su to len skladacky. Samsung robi vlatne displaye, procesory, ramky atd. a to vsetko nieco stoji. iPhony mali (a stale maju) polovicu suciastok od Samsungu, dalsi maju display, dalsi tamto a dalsi toto. Skuste sa na to pozriet aj z inej perspektivy. Ano, 849e je vela, a hlavne na slovenskom trhu, ale ak na to zacnete pozerat nie len z pohladu zaslepeneho konecneho pouzivatela, ta cena vam zacne davat aspon trochu zmysel. Len tolko:)

    Andrej07.08.2016 - 21:01 Trvalý odkaz

    predal som note 4 aj s7 edge a mam prachy presne na note 7 dva roky som čakal na novy note a budem ho mat a vôbec nelutujem tu cenu ved dva roky do zadu ma stal note 4 769 eur rada note je najlepšia inu už ani nechcem mal som všetky note okrem 5 aj tu som chcel ale nechcel som riskovat EU distribuciu

    Anonym (bez overenia)07.08.2016 - 22:15 Trvalý odkaz

    andrej golias tak to si musel predat pekne pod cenu oba fony ked mas presne na note 7,tak ci onak najlepsia ako pre koho,moj najblizsi fon bude jednoznacne so systemom ios

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne07.08.2016 - 23:02 Trvalý odkaz

    bazarove telefony chce kazdy lacno kupit a draho predat. a ak ho clovek chce naozaj predat, niekedy fakt, musi ist s cenou dole, lebo mu trhova hodnota klesa a klesa :) s ajfonmi ani nie, ale androidy, to je ciste zlo.

    ondrakomous08.08.2016 - 00:01 Trvalý odkaz

    po iphonech je hlad, porad to nektery lidi pritahuje, takovy ty mlady, co nemaji prachy, take rada galaxy s5,s6,s7 a specialne rada note je velice zadana a oblibena, proto si podle me samsung muze tu cenu nadsadit trosku vys. investice do cinskyho telefonu je podobna jak do windows, nebo blackberry, zbavit se toho pod cenou je orisek, to uz je pomalu dar. jinak s tim vyvojem technologii by se dalo polemizovat, protoze na notu 7 je pulka veci prevzata ze samsungu s7.

    MJ08.08.2016 - 19:31 Trvalý odkaz

    presne tak, Note zariadenia su o S-pere. Koli peru existuje vela fanusikov, ktori ziaden iny telefon nebudu chciet, len Note. A teraz dostanu Note zariadenie so vsetkymi kvalitami a vyhodami S7 zariadeni.(asi najuspesnejsi S galaxy) No proste super. Pre tych co pero nechcu, pre nich je rada S7 . Ako fanusik Note, som velmi spokojny s najnovsim modelom. A uz sa neviem dockat , juchuhu

    Bonyek@azet.sk08.08.2016 - 19:46 Trvalý odkaz

    Si spokojný a ešte ho nemáš

    MJ09.08.2016 - 11:10 Trvalý odkaz

    na margo toho ze telefon vela ludi neohuril, fanusici note dostali co chceli. Som spokojny s parametrami a vlastnostami tohoto modelu. Takze Samsung, klobuk dole a palec hore.