HP iPAQ 614

  • Martin Hombauer 05.08.2008 - 18:30

    585: ja osobne vlastnim tento iPAQ, nestazujem si na nic. samozrejme, fotak je NEpouzitelny!!! nechyta sa (a to ani z daleka !!!) na foto z K750i. to myslim uplne vazne. no a ze mu chyba citacka RSS? to akoze je problem si jednu z miliona aplikacii stiahnut z netu, kedze ide o WM6? (dokonca rusiska uz spravili ROM s WM6.1 a pridali tam defaultne nejake programiky). co sa tyka Smart-Wheelu (SW), tak nemam najmensi problem s prasnostou, jednoducho sila zvyku, asi to bude individualne pre roznych jedincov :-) Akurat potvrdim, ze ak je SW zapnute a clovek sa snazi pisat (trebars SMS), tak je to (pre mna) dost problem, pretoze to obcas zareaguje na stlacanie klaves, teda ked prstom hladam tlacitka. odporucam pri akomkolvek pisani SW deaktivovat (dlhsie podrzat vrchne tlacidlo OK). jednotlive (bocne) tlacidla sa daju lahko zmenit, teda priradit im rozne funkcie ci spustanie programov atd, ale to nie je nic nove. s GPS, no ono je to tak, pouzivam TT7 a mapy vychodnej europy. s presnostou problem nie je, mozno reakcia nie je top, ale inak som spokojny. prve spustenie obcas neprinesie zelany efekt-najdenie satelitov alebo to trva dlhsie. no nie je to zas tak strasne. do auta odporucam "Universal Car Cradle" ako aj externu antenu, potom pisat o problemoch so spojenim je irelevantne. je to rychlejsie (subjektivne) a najde satelity v pohode. onee spomenutie "tazke vysuvanie teleskopickej palicky", teda vola sa to ze STYLUS, nie je vobec tazke. opat subjektivny pohlad na danu vec. pre mna to je lahke. mozno som iny. vyhody oproti nevyhodam by som rozdelil mozno na 80:20, ozaj zalezi len na uzivatelovi, ci NUTNE potrebuje pocuvat MP3 na "bezjackovom (3.5) PDA". ako je spomenute, su k nemu sluchadla a kupit redukciu tiez uz nie je problem. zvuk v sluchadlach nie je typu "SE Walkman", ale pre priemerneho usera to staci. a este mam vyhrady k dvom soft tlacidlam-mne sa stlacaju dost nepohodlne, tiez mohli byt kludne vacsie a hlavne umiestnenie (zarovnanie nad klaves 1 resp. 3) nepovazujem za najrozumnejsie co sa tyka vyuzitia priestoru. prislusenstvo: ano, pre niekoho chudobne, pre ineho standard. cez internetove obchody sa da na iPAQ 614 toho dokupit celkom dost (od spominaneho drziaka do auta, folie, puzdra, i take akesi pogumovane "navlecky", cez usb-mini dobijacku do auta, externu GPS antenu, ale da sa napr rozsirit zaruka na 3 roky... cena zariadenia je: 13172 Sk s DPH. ale bez oznacenia "c" 614c, teda iba 614 to vyjde este lacnejsie avsak bude v nom absentovat "kamera". ja sa ju "bojim" vyuzit co i len na momentky... fakt des a hruza... tolko na zaciatok :-) ale nie, asi nie je uz o com pisat, ostatne bolo spomenute.

  • anonymous05.08.2008 - 21:45 Trvalý odkaz

    hulo92: Jakoze bez urazky, ale vy ste zaspali? ved tento komunikator je uz pol roku na trhu a racenzie su uz dobre 2 mesiace tiez voknu

    anonymous05.08.2008 - 22:05 Trvalý odkaz

    milan: ako mozes napisat nieco take na najlepsiu wapstranku na svete :-)

    anonymous05.08.2008 - 22:19 Trvalý odkaz

    585: na Slovensku veru je uz od marca! a vtedy sa nan cakalo veru ale :-)

    anonymous05.08.2008 - 23:50 Trvalý odkaz

    kokos: co je naberia? :))))

    anonymous06.08.2008 - 16:41 Trvalý odkaz

    Misulka: ..ja mam 614c asi mesiac a jedno na co som neprisla je, ako sa da menit funkcia tych dvoch softwerovych tlacidiel...ak niekto viete a mozete tak pls poradte...kujeeem.
    ps: naberia v texte je preklep, ma to byt bateria, jasne nie? ;)

    anonymous06.08.2008 - 19:24 Trvalý odkaz

    palinger: ...na http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewforum.php?f=29 máš sekciu venovanú iPaqom, keby si nie?o ešte h?adala, takže v skratke: dá sa to cez registre alebo programy ako AE Button Plus, pomocou ktorých môžeš namapova? nejakú akciu na krátky stisk, ?alšiu na dlhý stisk, ?alšiu na 2x stisk tla?idla...

    anonymous07.08.2008 - 14:07 Trvalý odkaz

    Misulka: jaj dakujem za tu stranku je fajn, vela sa tam da docitat...niektore veci ani neviem za na tom smartphone mam...akurat ten AE Button Plus ja nemam takze neviem ako inak viem zmenit funkciu tych tlacitok :(....

    anonymous07.08.2008 - 17:11 Trvalý odkaz

    palinger: najlepšie bude ak využiješ uvedené fórum, tam ti podrobne poradia a naviac s ?asom pribudnú ?alšie starosti, budeš potrebova? nie?o iné vysvetli?..teda ak nemáš iPaqa len na "skúšku" ako ti vyhovujú Windows Mobile...tu nie je vhodné miesto radi? za?iato?níkom..

    anonymous07.08.2008 - 22:50 Trvalý odkaz

    Misulka: ..ok, tak idem citat cele forum dufam ze sa nieco dozviem co mi pomoze vediet lepsie vyuzivat iPaqa lebo naozaj ho nemam iba na skusku...vdaka :)