D750 v T-Mobile SK !

  • 153 príspevkov
  • Kirk 26.07.2005 - 17:03

    Dnes som v predajni T-Mobile ( nam. SNP , BA ) objavil vystaveny SE D750 a je mozne si ho vyskusat . Pod nim bolo napisane : Exkluzivna seria pre T-Mobile ... Z toho vyplyva ze pravdepodobne od augusta bude v ponuke , he .

    Odoslany z Sony Ericsson T610

  • graffoo26.08.2005 - 09:37 Trvalý odkaz

    No ludkovia moji ja som presiel na Claru z 6230ky a jedine na co som si zvykal trochen dlhsie je klavesnica. Ked som ju prvy krat chytil do ruky a zacal sa hrat tak moje prve slova boli f*ck nokia :) (nic v zlom) pretoze som nechapal preco musela mat nokia take zlozite ovladanie. A to nebol len moj nazor. Kamos, zaryty nokiak krutil hlavou nad tym preco je na nokii vsetko tak zlozito vyriesene. Ja som s SE plne spokojny az na ten zvuk pri vyzvanani a klavesnicu. Ale zvykam si ;)

    ----------------------------------------------------------------------------------------
    a to je zajimave, to si vsimnete, tady vlevo vzdycky sedej blbci! (Cimrmann)

    Arrow7926.08.2005 - 10:44 Trvalý odkaz

    Ja osobne niesom vobec "nokiak" :) Moja naj znacka bola dakedy Siemens, ale po x45 nemali uz nic prevratne a hlavne pouzitelne... nerobi mi problem pouzit kazdu znacku ;) Problemom je, ked je nieco zdlhave.. a to Clara je.. par veci oproti K700i bolo opravenych, par naopak vobec. Vsetko v mojom dalsom prispevku.

    matho26.08.2005 - 11:05 Trvalý odkaz

    To ake ovladanie,

    Odoslany z Nokia 6230

    Arrow7926.08.2005 - 12:23 Trvalý odkaz

    Po dizajnovej stranke je D750i vcelku vydareny fon. Paci sa mi viac ako K750i, ci uz predna alebo zadna "stena" :)

    Klavesnica: funkcne tlacidla su vdaka velkosti dobre, dobre sa stlacaju (i ked je nutne pouzit vacsiu silu). Numericka cast klavensnice je tiez podla mna lepsia ako na K750i vdaka medzeram medzi klavesami. Nejake velke problemy s pisanim nemam, preklepy povacsine nerobim. Klavesnica je ale dost tvrda.
    Displej: Displej je dobry, mohol byt tochu vacsi. Na slnku je viditelnost slaba :(
    Bocne strany: Tlacidla su OK, spust fotoaparatu sa ale horsie dotlaca (po autofocuse) :)
    Zadna stena: k tej nemam ziadne pripomienky, paci sa mi viac ako na K750i, aj kryt fotoaparatu je podla mna lepsie vyrieseny.

    FW a SW - postrehy:
    1. V polozke Hovory je uvedene meno, datum a cas hovorov. Problem je, ze ak potrebujem zistit cislo, musim zvolit polozku Dalsie > Upravit pred volanim a az potom uvidim cislo z akeho mi volali. Cislo sa proste neukaze.. :( Mena v zozname by mohli rolovat, aby sa dalo zisti cele meno ulozeneho kontaktu ;)
    2. K Menu cinnosti nemam ziadne pripomienky, mozno by sa mohlo dat nastavit viac skratiek.
    3. Hlavne menu: Ikonky su pekne, nemam nic proti nim :D
    4. Wapovy prehliadac: Tak tu mam nervy. Text sa povacsine nezalamuje na sirku displeja. Problemy su aj s formularom. Ak je na stranke formular a potom nejaky select, nedostanete sa do selectu pokial nevypisete formular (tato chyba je uz od cias T610/Z600!!!)
    5. Spravca suborov: Obrazky sa zobrazuju fullscreen, to je fajn, ale ak chcem pouzit funkciu zoom, musim prepnut na vodorovne zobrazenie obrazkov :arg: Este by som mohol mat vyhrady k tomu, ze obrazky sa v nahladoch nezobrazuju na vacsej ploche displeja.
    6. Prehravac zaznamov: Nemam ziadne pripomienky, prehravac je dobry, radio je tiez dobre. Playlist sa aj vytvorti, aj editovat. Zvuk je fakt perfektny, klobuk dolu ;)
    7. Spravy: Nechapem jednu vec.. ked pisem SMS, nevadia mi 4 riadky hrubeho textu, ale preco precoha ked citam sms tak je na text pouzity maly a tenky font? :arg: Taktiez si myslim, ze mohli vymysliet ine zobrazovanie SMS. Nepotrebujem datum pod menom odosielatela, mohlo to rolovat (toto neviem ci takto aj nebolo na starsich SE). A co sa mi uz vobec nepaci, je archiv SMS iba na SIM karte.. nemoznost vytvarat adresare, do ktorych by som si mohol sms poukladat. Plusom je plnohodnotky mailovy klient, ktory by ale mohol mat inak vyriesene pripinanie mail. schranok (ala D500 style). Co mi este vadi na spravach je to, ze dorucenka ma svoj vlastny zvuk, ktory sa neda ani vypnut. To je vcelku problem a preto mam tuto funkciu vypnutu.
    8. Fotoaparat: Urcite s nim neodfotite rychlu momentku ;) Pokial zaostri a vyda zvuky uplynie cca 4-5 sekund. Da sa fotit aj rychlym stlacenim spuste (bez zaostrenia - len hned dotlacite spust), vtedy su ale fotky menej kvalitne :)
    9. Menu Hovory: okrem spomenuteho zobrazenia cisla mi vadi, ze sa v tomto menu nenachadza aj dlzka hovoru. Je to v menu Nastavenia (nechapem preco)
    10. Organizator: Kalendar je na strasne malej ploche displeja. NEZNASAM zadavat nejaku udalost. Zoberme si priklad, ze chcem len aby mi telefon o 10.00 zazvonil a pripomenul mi nieco. Musim urobit nasledovne: Nova udalost > datum zaciatku > cas zaciatku > trvanie > Predmet udalosti > Miesto udalosti > Pripomienka a az potom je napriklad text "Urob zalohu" ulozeny :arg: :arg: Riesim to tak, ze si zadam Ulohu, ktora nieje taka zdlhava. Kalendar nevie zadat opakovanu udalost. Inak, ironia je, ze SE da zly kalendar (z mojho pohladu) ale mame funkciu SOS pri diode :lol:
    11. Nastavenie: Ako som uz pisal.. nechapem preco je Dlzka a cena hovoru v tomto menu :) V profiloch sa neda nastavit melodia zvonenia (na K700 to slo). Celkovo su profily zvlastne. Napriklad mam profil Normal a hlasitost zvonenia je ina pri nastavovani ako napriklad pri profile, ktory je dalsi v poradi :) Cize, ked mam v profile Normal nastavenu hlasitost zvonenia na 3, zvoni to hlasnejsie ako v dalsom profile, kde mam zvonenie nastavene na 5tku :roll:

    Veci, ktorym vazne nechapem:
    Uz ta spomenuta hlasitost zvoneni pri profiloch. Nechapem preco sa mi vymazu skratky na joysticku po vypnuti mobilu. Nechapem preco je zvuk iny, ked sa prehrava melodia ako ked zvoni telefon. Nechapem preco mi pri jednom profile stale svieti displej :D

    Veci, ktore priam neznasam:
    Wapovy prehliadac, kalendar, zvuk oznamenia slabej baterie, zvuk doruceniek sms, zvuky pri zapnuti a vypnuti telefonu, nizka hlasitost sluchadla pri hovore.

    To je asi zatial vsetko.. Spencer, co Ty na to? :D :lol:

    PS: Len doplnim, ze to su moje subjektivne skusenosti. Podla Risa som zaujaty (vsak Risko?!) Ale nieje to zaujatost, ale asi som detailista :D

    Arrow7926.08.2005 - 12:57 Trvalý odkaz

    Risko, preco prestavas mat ten dojem, ze som zaujaty? :D

    Rychle fotenie som myslel tak, ze proste iba stlacis a dotlacis spust hned.. bez toho ze by si cakal pokial zaostri ;) Ono to funguje, to je v pohode.. Mozem odfotit rovnake sceny a dat sem vysledky :)

    Ohladom wapu, ten wap je fakt des.. napriklad, ked je nejaky rolovaci zoznam (napriklad vyber znacky mobilu pri inzercii), preco to dava ako zoznam? Preco proste nemozem vojst do zoznamu, vybrat, potvrdit a vratit sa naspat na stranku? :arg:

    7wcsnurka26.08.2005 - 13:14 Trvalý odkaz

    ..s takeho wap prehliadaca by ma porazilo :roll:

    Odoslany z Motorola V3 RAZR Black

    *Snurka tie quote?!!!! :arg:*

    Joe26.08.2005 - 13:39 Trvalý odkaz

    Arrow-si toho popisal ;-)
    Nemam D ale K ale kopu veci z toho nemam.Skratky sa mi nevymazuju,formulare uz nemusim vyplnat aby som isiel dalej/daj dajaku stranku aby som overil lepsie/.Potom ,naco Ti je cislo v Hovoroch ked je tam ikonka-tak by malo byt jasne o ake cislo ide? A zvysok si este precitam :-)

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Arrow7926.08.2005 - 14:01 Trvalý odkaz

    Joe: Ano, je tam ikonka, ale.. proste niekto vola a nechcem mu naspat zavolat z mobilu, ale z prace... tak si musim kuknut cislo, nepamatam si vsetkych 200 cisel naspamat ;)

    Edit:

    Takze, daj si wap.mobilmania.sk > inzercia > pridat novy.. uz po kliknuti na "Predam" vyhodi hned hlasku: "Musite nieco zadat" .. je to otravne!! :arg:

    Joe26.08.2005 - 14:22 Trvalý odkaz

    <i>Arrow79 napisal:</i> uz po kliknuti na "Predam" vyhodi hned hlasku: "Musite nieco zadat" .. je to otravne!! :arg: Hm tak tu je to pravda len musim povedat ze nie je to uz vobec take ake to bolo napr. v 610 kde hlaskaj Musite zadat udaj bola stale :arg:-tu mi cez drvivu vacsinu prejde

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Arrow7926.08.2005 - 14:40 Trvalý odkaz

    ;) Vidis :)

    Dalsia vec, ktora mi napadla a zabudol som na nu v tom prispevku je to, ze ked mas adresar s obrazkami a vymazem nejaky obrazok automaticky ma hodi opat na prvy subor.. :arg: ..a co je zvlastne je, ze pri fotografiach to ostane tak, kde som skoncil prehliadanie :D

    Edit: Tak vyskusane "rychle fotenie". Vysledok ma cekom prekvapil.. Pokial nejde o makro (kde je potrebny autofocus na doostrenie fotky) nieje problem odfotit kvalitnu fotku aj bez toho, aby predtym fotak zaostril :)

    PS: reklama T-Mobilu celkom sedi.. Teraz uz mozete s vasim fotoaparatom aj telefonovat :smt023

    Joe26.08.2005 - 14:53 Trvalý odkaz

    . . .som sa aj trochu cudoval o jakych piatich sec. si pisal 8)

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Arrow7926.08.2005 - 15:10 Trvalý odkaz

    No ak fotis aj so zaostrenim, tak pokial odfotis dalsiu fotku 5sec ubehne urcite :) ;)

    Joe26.08.2005 - 15:24 Trvalý odkaz

    By som povedal ze floncik prehanas-tak max. harom 8)
    Inak pri MegaBass mi trosku nestihaju sluchadla :arg:

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Arrow7926.08.2005 - 15:55 Trvalý odkaz

    Neprehanam.. dve fotky po sebe odfotis s minimalnym rozdielom 5 sekund ;) Vsak len 1,5 - 2 sekundy to uklada :) ..ale na to kaslat, to nieje taka chyba.. a ja som zhyckany svojim fotakom, cize toto ani neberte ako chybu :D

    Spencer26.08.2005 - 16:05 Trvalý odkaz

    No mne skratky po vypnuti nemiznu, ale inak suhlasim a par veci doplnim.
    Klavesnica: Napriek tomu, ze D750i je nadherni fon, ta klavesnica je pre moje Nokiou zhyckane prsty priliz tuha a na dlhe pisanie to rozhodne nie je! Takisto sa mi casto stava, ze joistick mi zabieha do diagonalnych smerov, miesto doprava, dolava, ... a teda nereaguje. Mimochodom po 3 dnoch obcas vrzga!
    Tel. zozn.: Pri kopirovani zo SIM mi namiesto niektorych aj celkom obycajnych znakov popisalo stvorceky. ...

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Spencer26.08.2005 - 16:09 Trvalý odkaz

    A vaznu vyhradu mam hlavne k tomu, ze zoznam je sice viacpolozkovy, ale nedaju sa napr. zadat 2 cisla na mobil a pod.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Spencer26.08.2005 - 16:19 Trvalý odkaz

    WAP: Moja hlavna vyhrada, okrem tych co spominal Arrow smeruje k tomu, ze ak napr. vo fore na fonoch zadam v menu tel. Hlavna stranka, nenacita ju znovu, ale zobrazi tu co ma ulozenu a teda ju musim dat obnovit, lebo nevidim zmeny. Viac neskor, lebo ma uz bolia palce ;).

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Arrow7926.08.2005 - 16:27 Trvalý odkaz

    No mne po troch dnoch vrzga lava funkcna klavesa.. a jj, klavesy sui tvrde a vyzaduju silne stlacenie :)

    Spencer26.08.2005 - 17:04 Trvalý odkaz

    WAP: Dalej co mi vadi je, ze v Menu moznosti nie je moznost pouzit webeve adresy, ktore su v texte na stránke. Aspon ja som to nenasiel.
    Displej: Je naozaj kvalitny, ale velmi slabo vyuzity. Napr. Nokia zobrazi na mensom viac.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Spencer26.08.2005 - 17:18 Trvalý odkaz

    Dalej uz len v skratke: DJ Foto nevie plnohodnotne pracovat s fotkami v max. a ani vo VGA rozliseni. A co som este zabudol ku klavesnici: Pridelenie medzery klavese # znemoznuje pisanie v pohybe jednou rukou a v dôsledku toho je dost nepohodlne aj uchopenie pri pisani. Samozrejme preklepy v dôsledku mojich "nokiackych" navykov ani neuvadzam, tie su subjektivne.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Joe26.08.2005 - 19:06 Trvalý odkaz

    Ta medzera je u SE furt-len zvyk ;-) aj jednou rukou
    Na tie webove odkazy mozes kliknut

    OT-wapove stranky aj hraju-nemohla by aj na fony.sk hrat hlavna stranka /napr.dajaky metal/ 8)

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Spencer26.08.2005 - 19:11 Trvalý odkaz

    Hej. Tak klikaj wap.fony.sk . ;)

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Obruck26.08.2005 - 19:41 Trvalý odkaz

    <i>Joe napisal:</i> Ta medzera je u SE furt-len zvyk ;-) aj jednou rukou Na tie webove odkazy mozes kliknut OT-wapove stranky aj hraju-nemohla by aj na fony.sk hrat hlavna stranka /napr.dajaky metal/ 8)
    To je dobry napad o tej hudbe.

    Odoslany z mobile device

    graffoo27.08.2005 - 02:10 Trvalý odkaz

    <i>Arrow79 napisal:</i> Neprehanam.. dve fotky po sebe odfotis s minimalnym rozdielom 5 sekund ;) Vsak len 1,5 - 2 sekundy to uklada :) ..ale na to kaslat, to nieje taka chyba.. a ja som zhyckany svojim fotakom, cize toto ani neberte ako chybu :D Fotacik Clary ma aj rezim BURST keby cosi ;) Ozaj Arrow, mohol by si napisat aj nejake kladne veci? Normalne ma to tu depta :) ;)

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Cuko27.08.2005 - 09:45 Trvalý odkaz

    Arrow tu viac menej spomina chybicky krasy. Mne asi viac ako polka nevadi a o vsetkych som ani nevedel. Mozno aj preto, ze mam inu verziu. Novym firmwarom budu tie chybicky este ubudat a vyhod je viac nez dost. ;)

    Arrow7927.08.2005 - 14:22 Trvalý odkaz

    Fotacik Clary ma aj rezim BURST keby cosi ;) Ozaj Arrow, mohol by si napisat aj nejake kladne veci? Normalne ma to tu depta :) ;)No ja za tu depku nemozem. :p Je sice pekne, ze ma BURST rezim, ale nie pre maximalne rozlisenie, len pre 640x480.
    A co je kladne na D750i?
    1. Bezkonkurencny fotak ;)
    2. Aplikacie bezia na pozadi
    3. neviem co viac.. jaj, krepe SOS na diode, je to celkom funny :lol:

    Cuko:
    1. Novy FW nedoplni take veci ako napr. moznost vypnut animovanie menu, moznost vypnut zvuk dorucenky, nevytvori mi archiv na SMS v pamati telefonu (sranda je, ze MMS sa tiez daju ulozit do tohto archivu :roll:)
    2. Ano, su to maximalne detaily.. ale tie mi vadia a nemozem si pomoct. D750i nieje zly telefon, to vobec nie, ale je to len fotak + K700i + lepsi HW. Tot moj nazor.

    Spencer27.08.2005 - 16:58 Trvalý odkaz

    No chvaly si dost precitas v recenziach a na stranke vyrobcu. Ma plno plusov, no mna osobne vzdy zaujima to, co sa nikde nepise! Nikoho od jeho kupy neodradzam je to dobry telefon, aj ked pre tych co si potrpia na organizacne funkcie sa podla mna nehodi. Tym co chcu multimedia rozhodne odporucam na zvazenie a pre lepsie posudenie tu maju aj par nie prave hviezdnych vlastnosti. ;)

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    zecgec30.08.2005 - 13:52 Trvalý odkaz

    neviem cim to je ale ked si dam nieco vacsie stiahnut, napr nejake 3gp video tak mi napise, ze stranka je prilis velka. je to fonom alebo nastavenim wapu? doteraz mi to frcalo aj na k700 aj na 6230i

    Spencer30.08.2005 - 14:14 Trvalý odkaz

    Mne sa to este nestalo. Hod link co napriklad a vyskusam.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    zecgec30.08.2005 - 15:06 Trvalý odkaz

    wap.kamawap.com a tam najdi 3gp videa, ale len ak mas 18 8)

    Spencer30.08.2005 - 15:17 Trvalý odkaz

    :D Uz par rokov!

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Spencer30.08.2005 - 15:24 Trvalý odkaz

    NJ, aj mne hodilo tu hlasku. Este skusim z ineho fonu, ale chyba bude zrejme na jeho wapke.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Spencer30.08.2005 - 16:57 Trvalý odkaz

    Neda sa to ani 6230.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Quo30.08.2005 - 17:25 Trvalý odkaz

    cez klasicku mozillu v pc je to ok, som tam :)))

    *zbytocna citacia vymazana - Ing. FijoK*

    Arrow7930.08.2005 - 21:22 Trvalý odkaz

    Mne je to uz jedno, uz nemam D750i ;)

    Filipo30.08.2005 - 22:27 Trvalý odkaz

    sip a noco si presiel?
    inac mam otazku na majitelov D-ecka. oky to byt s tim zadnym krytom na optike fotaciku? ja ci to nema tendenciu nezatvorit sa.

    Arrow7930.08.2005 - 22:30 Trvalý odkaz

    Nema to tendenciu sa zatvarat. Je to podla mna lepsie vyriesene ako na K750i ;) Celkovo sa mi dizajn W/D paci viac ako K..

    Filipo30.08.2005 - 23:42 Trvalý odkaz

    hej W je najkrajsie zo setkych. mmtalne je to fon, ktory by som najviac xcel.. no zatim, zail len xcel :x

    Filipo31.08.2005 - 00:14 Trvalý odkaz

    ani W??
    jaaaj ty cakas na D600, vsak ?!? :)

    Arrow7931.08.2005 - 00:20 Trvalý odkaz

    W800 som mal v D750i ;) Dizajn rovnaky a funkcie W sa daju do K aj D dopalit ;) No, je tam toho dost co mi nevyhovovalo.. a jo, budem cakat na D600 ;)

    Spencer31.08.2005 - 00:26 Trvalý odkaz

    <i>Filipo napisal:</i> sip a noco si presiel? inac mam otazku na majitelov D-ecka. oky to byt s tim zadnym krytom na optike fotaciku? ja ci to nema tendenciu nezatvorit sa.
    Zatial sa mi to nestalo.

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Arrow7931.08.2005 - 00:38 Trvalý odkaz

    Preco bohovske? Vsak su to identicke fony s identickym HW. Nieje problem ;)

    Filipo31.08.2005 - 00:52 Trvalý odkaz

    ono je to uplne to iste len v inych farbach a inou dodavanou pamatovou kartou?

    Spencer31.08.2005 - 00:55 Trvalý odkaz

    Presne! A samozrejme iny SW ;) .

    Odoslany z Sony Ericsson mobile phone

    Filipo31.08.2005 - 01:05 Trvalý odkaz

    tak o tomto som vobec netusil, ty kokso :o

    Muflon31.08.2005 - 13:48 Trvalý odkaz

    Inak niesu uz nejaky manicy co dopalili do k750 funkciu walkmena ak najdete nejaky link na ich web tak ho sem hodte

    Odoslany z Siemens CX65

    Ing. FijoK31.08.2005 - 13:52 Trvalý odkaz

    muflon: mas na mysli prehodenie FW z W800i do K750i? to robia pani zo semanie

    Arrow7931.08.2005 - 14:11 Trvalý odkaz

    omg fijok.. pani zo semanie chcu prist osobne na slovensko kvoli dekustomizacii :roll: sorry, ale to nieje normalne.. v BB to urobi kamos.. napriklad.. ;)