CEO Huawei: Môžeme prežiť aj bez USA

Čínsky výrobca hľadal riešenia, ktoré mu pomôžu nahradiť dodávku amerických komponentov. Nových dodávateľov hľadá inde vo svete a hardvér vyrába aj vo vlastnej réžii.

Obchodná vojna Číny a USA zatiaľ pokračuje. Aktuálne sú sankcie voči Huaweiu pozastavené a podľa americkej vlády majú čoskoro dospieť k riešeniu. Čínsky výrobca to počas celého obdobia nemal vôbec jednoduché. Nemohol totiž využívať licencie amerických firiem. 

Huawei sa musel zaobísť bez zaužívaných hardvérových súčiastok a bez podpory Google služieb. Počas kauzy vyšiel v Číne očakávaný top model Mate 30 Pro. Podľa správy Wall Street Journal smartfón neobsahuje žiadne americké súčiastky

Predtým využíval Huawei sieťové čipy od amerických firiem, napríklad Qorvo. Teraz sa mal v tejto oblasti obrátiť na japonskú firmu Murata. Zároveň nahradil aj čipy od firmy Broadcom pre Wi-Fi a Bluetooth, kde sa spolieha na vlastné riešenia. Výrobca začal hľadať dodávateľov súčiastok aj z iných krajín než USA a zároveň využíva náhradné diely zo svojej produkcie.

Vďaka týmto riešeniam sa šéf Huaweiu Ren Zhengfei vyjadril, že dokážu prežiť bez USA. Situáciu komentoval aj Handel Jones, prezident International Business Strategies, ktorý tvrdí, že obchodné sankcie USA nefungujú.

Odvoláva sa na medziročný nárast dodávok smartfónov Huawei o 28 %. Mate 30 Pro sa zároveň pomaly dostáva do Európy. Písali sme o tom v článku Huawei Mate 30 Pro sa oficiálne dostáva do Európy. Bez Google služieb

Zdroj: The Wall Street Journal


 

Diskusia k článku:

Celá diskusia 1 príspevok