Vyber smartfonu 500-600e

  • 28 príspevkov
  • lacino88 21.11.2018 - 23:10

    Ahoj, zhanam mobil v cene okolo 500e, max cca 600e. Rozmyslal som nad: Xiaomi MI8 128GB 426,80 EUR OnePlus 6T (6/8GB) 586,20 EUR / 616,50 EUR LG G7 ThinQ 449,99 € HUAWEI P20 PRO TWILIGHT 607,70 EUR Rozmyslal som aj nad Samsung Galaxy S9+ 636,60 EUR, ale nie som moc velky fanda zahnuteho displeja. Do nedavna som bol majitelom LG G6, s ktorým som celkom spokojný, ale nastal cas na zmenu. Fon vyuzivam na filmy/seriály (najcastejsie ked cestujem do roboty zo sluchatkami v usiach, redukciu z USB C na 3,5jack by som prehltol), internet, rad skusam nové aplikácie a nepohrdnem narocnými ani logickymi hrami. Fotenie a kamerovanie naseho drobca je pravidelna zalezistost a v aute je samozrejmostou GPS. Mobil mam stale v gumenom obale, a nalepenym tvrdenym sklom. aj z toho dovodu nie som moc pre s9+, kde je lepenie skla problemom. Čize zhanam nieco, co ma dost vykonu, pri slusnej baterie, ktora utiahne jeden den narocneho pouzivania(pri najhorsom mam stale v ruksaku ext.bateriu), foti a kameruje slusne. Som sko praktik, a na detajli ako ci to ma vyrez, alebo citacku vzadu ci v predu mi zily netrha, pokial fon plni svoju funkciu spolahlivo. Dik za rady.

  • Knoxville21.11.2018 - 23:24 Trvalý odkaz

    Za mna 6T. Ale ja som,ako by napisal Wayne,OnePlus boy...
    Edit: pozrel by som aj HTC U 12 plus alebo Pixel 2XL. Sice asi ziadna ofiko distribucia a starsi cipset ale ta podpora...

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne22.11.2018 - 09:24 Trvalý odkaz

    Lacino, ak kupovat oneplus tak _IBA_ z oneplus.com. O zaruku sa neboj, je 2rocna a servis je rychlejsi ako cez SK predajnu/eshop. Tazky vyber. Mi8 nie je zly, mne sa LG ako znacka nepaci, Huawei ma tonu zbytocnych aplikacii, a Samsungy vyzeraju pekne ale tie odlesky idu na nervy. Ale prave Samsung ma vyborny zvuk vo videu a najrychlejsie ostrenie fotoaparatu, Huawei vacsinou dodava taky polotovar namiesto aplikacie kamery, LG neviem - pri V30 (ktory by som mozno zvolil skor, lebo AMOLED) ma ale video TONU moznosti. Xiaomi ma take zakladne moznosti, no a OnePlus tiez... posledne dva menovane maju tiez nic moc zaznam zvuku, ako je na tom huawei a LG neviem, na G4 som mal taky plochy zvuk ci ako to nazvat, na Samsung sa to nechyta (mal som S7 edge chvilu). Asi Oneplus, lebo ten dva roky vydrzi, ale ani tie dalsie nie su zla volba, myslim si, ze zalezi hlavne na tvojich preferenciach, vyber si ten, ktory sa paci vzhladom manzelke/priatelke :D

    ondrakomous22.11.2018 - 11:05 Trvalý odkaz

    sak na s9 plus koupis kvalitni folii a folie jsou lepsi jak skla, lepe telefon ochrani. samsung reze folie primo na miru na prodejne. muzes si vybrat dokonce zakladni/lepsi. ta drazsi v CR stoji 799 je to balik, ale ta je opravdu dobra. skla jsou take dobre, treba panzerglass. dost mi u skel vadi, ze vetsinou chybi zakladni ochranna vrstva proti otiskum a vetsinou sklo v krajich uplne neprilne, navic telefon je potom vice sirsi, specialne pokud ho das jeste do krytu. maloktery mobil ale z vlajkovych lodi lze pouzivat bez krytu a skla/folie. s tim co pise wayne se da souhlasit one plus, huawei nebudou tocit kvalitni videa jako napr s9 plus, iphone XS, XR. ale huawei p20 pro foti nejlepe, jestli nataci to nevim.

    lacino8822.11.2018 - 18:41 Trvalý odkaz

    Knoxville: Pixel 2XL som si tiez przeral na nete, ale za tie eura chcem aktualny procak. A co sa tyka HTC, tak ten ma nenapadol, na prvy pohlad super, ale ako som dalej sledoval recenzie tak ma ten system stlacania ramu odradza a cena 649e je vela, to radsej S9+.

    Wayne: Oled display sa paci aj mne osobne viacej, tiez som mal jeden cas S7edge a displej bol super. S V30 mam podobny problem ako s Pixel 2XL, minulorocny CPU. To radsej LG G7, kde displej v recenziach dost vychvalovali (olways on som nepouzival ani na LG G6, a nepouzival by som ho ani na LG G7, pokial to nie je amoled straca to akosi zmysel). OnePlus 6T neviem ci by som kupoval zo zahranicia, sice zaruka je tam tiez, ale v pripade potreby komunikacia s nimi, alebo posielanie nazad k nim .. takto by som to odniesol do obchodu a nestaral sa, len pockal max 30dni. Uvaha mi padla aj nad OnePlus6 ktora je o 100e lacnejsia a pri tom vybava takmer rovnaka. Otlacok v display ma az tak nelaka a za 100e mi nestoji.

    ondrakomous: Foliu som mal na S7 edge, sice nebola za 800kc, ale nosenim vo vrecku a beznym pouzivanim si nemyslim ze by stala z atake eura. A uz hlavne kvoli odolnosti, pri pade folia maximalne podrzi rozbity displej pod nou. Takto som prisiel o Galaxy S7edge (prvy krat mi mobil spadol a hned s takou smolou), foliu nikdy viac. Skla n amobil objednavam prevazne z ciny, do 2e. Takto som mal nalepene sklo na LG G6 rok a krasne drzala a ziadne znamky pouzivania. Je rozdiel dat za foliu 800kc alebo za sklo 50kc.

    Idem si to ja hodit asi do excelu, nech to vidim v celku pro a proti a mozno ma to kus posunie dalej.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease22.11.2018 - 19:10 Trvalý odkaz

    Ak správne čítam ide ti o Snapdragon 845 za čo najnižšiu cenu.
    Nemusí to najlepšie fotiť (pixel 2), mať najkomplexnejsiu výbavu (V30).

    Zober POCO F1 a máš pocoj :D

    lacino8822.11.2018 - 20:36 Trvalý odkaz

    Poco F1 nie, to uz radsej MI8 a mam amoled display, lepsi fotak, spracovanie. Napr. na Gearbeste MI8 128GB teraz davaju za 329e, len ma odradza ta reklamacia. SD845 sa mi ozaj najviac pozdava viac ako konkurencne procaky rovnakej kategorie, ale dolezity je aj fotak a displey tiez nezaostavaju v dolezitosti.

    Kubo10203022.11.2018 - 20:41 Trvalý odkaz

    OP6 vies kupit za 380€ (128GB) alebo 340 (64GB). Podla mna lepsia volba ako Mi8

    lacino8822.11.2018 - 21:28 Trvalý odkaz

    Na heureke som OP6 nasiel za cenu 573e. Skade za 380e?

    Simon23522.11.2018 - 23:24 Trvalý odkaz

    Najlepšie je kúpiť mobil normálne z oficiálnej distribúcie z stránky oneplus 6 a tak. Povie niekto mi kedy pochopia ľudia že mobil ktorý stojí 600 eur je za polovicu tak tam niečo nebude dobre. Kupovať mobil ktorý je dovezeny z Číny tak nebude obsahovať B20. Riskovať že potom reklamácia nebude jednoduchá a ten obchod môže z dňa na deň skrachovať a môže byť z toho pruser toľko k tomu. Zobral by som si Oneplus 6t alebo Huawei p20pro na nočné fotenie je mobil stvorený inak iba medzi týmy dvoma by som sa rozhodoval :)

    Pavol Pavučko23.11.2018 - 12:22 Trvalý odkaz

    Len doplním zopár informácií o oneplus. Pri reklamácií by som sa nebál napíšeš im a oni ti odpisu príde kuriér vyzdvihne ho v krabičke ktorú ti povedia aké rozmery má mať. Dva tri dni je v oprave a už ti príde mail že je opraveny. Celá oprava trvá necelý týždeň čiže tu by sa tuzemské obchody mohli učiť. Netreba sa báť kupovať z oficiálnej stránky oneplus.com.
    Známy si kúpil z Gearbestu oneplus 6 za 340€ 64gb. Nie je tam problém so 4G keďže aj čínsky aj globálny model sú úplne na vlas rovnaké len čínsky má HydrogenOS ktorý sa dá jednoducho preinstalovat za pár minut. Jednoducho si stihames inštalačný súbor z oneplus.com v sekcii support downloads. :)

    Kubo10203023.11.2018 - 12:54 Trvalý odkaz

    Ako pise harantd, aj Cinska verzia OP6 ma LTE 800Mhz. Na GearBeste stoji 380 a uz nemusis nic instalovat, lebo cinania tam nahodia Oxygen OS. Zaruka je tam len 1 rok, co moze byt pre niekoho nevyhoda ale mal som mnoho OnePlus a aj znamym som bral z GearBestu a ani jeden sa im nikdy nepokazil (klop-klop)

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy23.11.2018 - 16:42 Trvalý odkaz

    no kym ti z gearbestu pride tak bude mat zaruku uz len 10 mesiacov :D

    Viliam Kocurko23.11.2018 - 17:52 Trvalý odkaz

    bral by som origo oneplus 6t. Prešiel som z oneplus3t na samsung galaxy s9+ a teraz mi duša piští po 6t. Čo sa týka tvrdeného skla, alebo ochrannych fólií na s9+, netreba sa báť ponuka je dostačne široká a kvalitná na klasických čínskych predajných weboch. Povedal by som že v tomto smere je ponuka s9+ oveľa, oveľa lepšia, ako u oneplus 6t. Ja sám nepoužívam, žiadne prezervatívy a casy a pod. , ale na zadnú stranu ochrannú fóliu a vpredu tvrdené sklo a funguje to a zároveň sa neprzni vcelku príjemný dizajn posledných mobilov.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease23.11.2018 - 18:59 Trvalý odkaz

    K 6T je teraz 2. dash charge nabíjačka (35€) zdarma

    Kubo10203023.11.2018 - 22:27 Trvalý odkaz

    zarucna doba (aj v pripade cinskych eshopov ako GB) sa pocita od datumu prevzatia telefonu ale to urcite vies :-)

    lacino8825.11.2018 - 19:59 Trvalý odkaz

    Objednane. Jednu chvilu som bol skoro rozhodnuty pre OP6T, ale potom som sa zamyslel: co take OP6T ponuka oproti napr. MI8 alebo LG G7 aby som za neho priplatil skoro 200e (z bestceny som ho nechcel, bud z oneplus.com alebo z bestceny som uvazoval o kupe).
    Mi8 v podstate ponuka skoro to iste (SD845, amoled, RAM, velkost, podobna znacka) a aj rovnake im chyba (IP ochrana, mozno vacsie rozlisenie a sirokouhla cocka fotaku). Pomalejsi otlacok v displayi pre mna mysky vah neprevazila.

    Jednoducho neprisiel som na to preco by som mal za OP6T priplacat o tolko navyse.
    Od G7 ma odradila hlavne baterka (ciastocne 4gb ram). Mal som G6 a tam mi vacsia baterka pri mensom displey (ako ma G7) vydrzala ledva den a dakedy ani to.

    Takze budem mat teraz 14dni na odskusanie mi8 a zistit ci si ho necham alebo vraciam. Sice som sa s bratovou mi8 viac krat po par minutach hral, a skusal (aj tato skusenost ma ciastocne viedla k mi8) ale to sa nevyrovna celodennemu fungovaniu s nou.

    Matej27.11.2018 - 00:56 Trvalý odkaz

    @lacino88 :
    len par postrehov, kedze som nad kupou rozmyslal aj ja (fon ti nechcem v ziadnom pripade vyhovorit alebo ti pokazit zazitok)
    - Mi8 ma vraj dost zle mikrofony (tony videa na YT, aj tuna na fony z recenzii spomenuli, ze druha strana horsie recenzenta pocula). Mozno vyriesene sw, mozno hw revizia, mozno problem pretrvava- treba otestovat
    - displej ma uplne nepochopitelne odflaknute PWM - ovladanie jasu. Dnesne OLEDy maju 260Hz PWM, nie moc dobre ale budiz. Mi8 ma ale iba 100Hz, to je frekvencia velmi mala, vacsina oci ju zaregistruje. Na MIUI fore uz niekto vytvoril ticket na toto. Nastava riziko bolesti oci/hlavy. Pri scrollovani je vidno black smearing, pixely sa nestihaju z black fazy zapinat

    Kvoli spominanym dovodom mam v merku G7, ale hej 4GB RAM je dnes strasne malo. Ako staci to, ale clovek uz chce nejaky vyssi komfort.
    Daj potom vediet ako si s Mi* spokojny, ci si ju nechas alebo vratis

    ondrakomous27.11.2018 - 17:19 Trvalý odkaz

    xiaomi poco f1 mi prijde v pohode za 300 euro, asi neni moc duvod preplacet za mi8, sam jsem cekal jak cena spadne na podobnou uroven, nic lepsiho se neda koupit, kdyzuz tak one plus 6t. ctecka v displayi, maly notch.

    lacino8827.11.2018 - 19:05 Trvalý odkaz

    Dik za info. O microfone viem, tiez som nasiel videa kde to kritizovali ale aj video kde to chvalil.. ale urcite vyskusam. Inac vraj aj GPS na to ze je dualne ma vacsiu odchylku.
    Co sa tyka displeja tak o tom som nenasiel zmienku v ziadnom videi, recenzii alebo uzivatelskom prispevku na fore. Prave som nasiel vlakno ktore uvadzas a poslal bratovii (ma tiez mi8) nech skusi. Na mikrofon sa nestazoval. Nie som si isty ci ho vobec nejak extra skusal :)

    Uvazujes aj nad OnePlus 6T? dost ludi mi ho radilo, ale pre cenu som sa rozhodol pre Mi8 430e vs 608e (cena z eshopu od nas). Ak by som kupoval cez gearbest tak obom klesne cenovka cca o 100e dole u oboch.

    G7 nie je zly kusok, ale na fore dost kritizovali fotak, vydrz (mal som G6 ktora mala mensi display a vacsiu bateriu a utaihla somnou ledva den, dost casto ani to. G7 bude na tom asi horsie)..no a tam RAM...Ale za 450e nie zle. MI8 som namiesto Poco bral pre nieco lepsi fotak, kvalitnejsie materialy, a amoled display. Plus je to vlajkova lod a ocakavam aspon o nieco lepsiu podporu.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne27.11.2018 - 20:56 Trvalý odkaz

    Kupovať OnePlus z nášho eshopu? Človeče ty máš rád adrenalín.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease27.11.2018 - 23:38 Trvalý odkaz

    Ak 6T tak jednoznačne priamo od výrobcu:
    https://www.oneplus.com/sk/6t

    Sklad je v Polsku. Dodanie zdarma cca 5 dní, DHL kurierom.
    Záruka 2 roky. V prípade reklamácie stačí na stránke objednať servis.
    Opäť kuriér vyzdvihne a prinesie do rúk. Vybavenie zväčša netrvá dlhšie ako týždeň dva.
    Nič jednoduchšie snáď ani neexistuje.

    Matej28.11.2018 - 19:00 Trvalý odkaz

    @lacino88 - hej je mozne, ze mikrofony fixli, ak su recenzie starsie tak sa na ne neda 100% spolahnut. Musis vyskusat.
    Co sa tyka displeja, ak na to nie si citlivy a nevsimol si si to ihned, pravdepodobne nebudes mat problem. Je minimum ludi v mojom okoli, ktorym PWM blikanie Amoled displejov (100-250Hz) vadi, takze to by pre teba malo byt ok.

    6T ma popravde sklamala celkom - ziadny always on, ziadna notifikacna dioda, pomalsi snimac odtlacku. Tiez zvesti o horsom mikrofone nez na 6, plus bez jacku, bez stereo repro (a ten jeden reprak nepochopitelne zase vlavo dole, ked kazdy vyrobca ho dava vpravo). Kombinacia tychto faktorov je pre mna no-go. Ale zase vydrz, nabijanie a rychlost systemu, 6/8GB RAM su fakt spickove. Pre niekoho kto neni hnidopich ako ja, idealny telefon. A ako ti tu napisali kolegovia, OnePlus jedine z ofiko obchodu, zo Svk eshopu urcite nie. Aj ked chapem ze moze byt problem ak to clovek chce napr na splatky.

    a G7 - fotak by mal dostat aktualizacie, cez den by mal byt ok (priemer), v noci bieda, ale da sa to ciastocne obist portom GCam (google cam z pixelu). Momentalne mam Mi A1 a to foti hrozne, takze to moze byt len lepsie. Baterku testnem v 14dnovej dobe, takisto ako 4GB ram (niekedy narazam na limity, ak multitaskujem medzi viac appkami a refreshuju sa, preto by som tiez prijal 6/8GB aby som mal klud, no ale nenavyberam si). Chcem hlavne vyskusat ten displej, poriadne IPS uz dnes tazko najst

    lacino8828.11.2018 - 22:50 Trvalý odkaz

    No nic, asi skusim predsa Mi8, dnes som musel zrusit objednavku, lebo som sa docital ze som si ho nekupil ale vlastne len prenajal za plnu cenu :) Takze ho asi objednam znova ale tento krat bez tej uzasnej premium sluzby.
    Este uvazujem trocha nad Galaxy S9+ 630e, lepsi fotak, vodeodolnost, lepsi displej, 6Gb ram, 3,5jack, microSD karty..

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne28.11.2018 - 23:30 Trvalý odkaz

    lacino88, Tebe je sumafuk co tu ludia pisu.

    Matej03.12.2018 - 14:40 Trvalý odkaz

    :D asi je debata ukoncena :D

    inak len dalsie info:
    + vydrz Mi8 vyzera byt podla mnoha recenzii velmi dobra - min 5hod SOT, ale vacsina hlasi tak 7-8h SOT, coz je celkom parada
    - kvoli notchu nie je v hornej liste vidiet ikonu novych notifikacii, treba listu vzdy stahovat...