Testujeme Samsung i8910 (Omnia HD)

  • 31 príspevkov
  • Gash 26.08.2009 - 19:44

    Na test som dostal novy Samsung i8910. Kludne sa pytajte na vsetko mozne co vas zaujima s vynimkou fotoaparatu. Na testovacom kusku nejde spustit, co ma velmi mrzi. Avsak v piatok by som ho mal zaniest preflashovat a neskor otestujem aj fotoaparat. Momentalne sa teda mozte pytat na vsetko ostatne.

    Zakladne info: http://www.fony.sk/index.php?podstranka=recenzie&cislo_clanku=891&a…

    prve postrehy:

    - telefon je naozaj pekny, posobi stylovo a draho,
    - rozmermi je o nepatrnu cast vyssi od Nokie E71, no posobi dojmom, ze i8910 je neporovnatelnne vacsi telefon,
    - telefon patri medzi tazsie kusky,
    - displej? jednoducho krasa, obrovsky, kapacitny, s vybornym rozlisenim - presne podla mojich predstav! horsia je iba jeho viditelnost na slnku, to je vsak klasickym problemom samsungov,
    - domaca obrazovka sa sklada z troch casti, na ktore si mozete umiestnit widgety + jednej s fotokontaktami,
    - hudobna vybava telefonu je vyborna - 3,5 jack, kvalitne a hlasne stereoreproduktory, prehravac s naozaj sirokymi moznostami prisposobenia a kvalitnym zvukom,
    - prekvapili ma aj kvalitne spuntove sluchadla v baleni,
    - pacia sa mi znatelne rychlejsie reakcie nez v 5800 Xpress Music,
    - volna RAM 153 MB / 250 MB,
    - vyborna je kombinacia vnutornej pamate 70 MB + priestoru na multimedia a aplikacie 7,7 GB + slot na microSD kartu, takto si predstavujem idealne rozdelenie pamate (obsah v telefone, navigacia na karte),

    Samsung i8910 ma skratka prijemne prekvapil, som zvedavy este na moznosti 8Mpix fotoaparatu a videokamery.

  • graffoo26.08.2009 - 20:27 Trvalý odkaz

    co si pamatam, tak videa robil nadherne :)
    ale ako som pisal, zas ten S60 Touch. ten to cele kazi. nerad to priznavam, ale v tomto mobile by bol aj WM lepsi... ale najradsej by som si ho vedel predstavit s androidom, pripadne maemo...

    Peter Makai27.08.2009 - 11:19 Trvalý odkaz

    Gas, natukaj *#3333# daj volby - update camera FW a pockaj kym sa to dokonci. Fotak ti zacne fungovat.

    Gash27.08.2009 - 12:44 Trvalý odkaz

    peto, si frajer, dakujem :) funguje to...

    Tiger140327.08.2009 - 12:51 Trvalý odkaz

    Tak to uz mozes napisat aj nieco o fotaku :lol: nejake foto by bodli

    mirec282127.08.2009 - 14:15 Trvalý odkaz

    hm ja som sa s tym hral reakcie su pekne plynule fotky uzasne len my pripada byt trochu tazky displey je pekne citatelny

    Gembler29.08.2009 - 13:37 Trvalý odkaz

    mna by zaujimala kompatibilita app - laicky povedane ci mi pojdu korektne app zo symbian Nokie aj na symbian Samsungu? samozrejme verzia OS musi byt zachovana tj S60 5th!

    ma makro?

    ako funguje u tohto dotykoveho modelu funkcia copy/paste? -> u napr Nokia N73 je to ceruzka + joistick

    aky mas nazor na kvalitu zvuku pri telefonovani? telefonovani cez hlasite handsfree? ako pocuje druha strana - kvalita mikrofonu? kvalita zvuku pri vyzvanani? a popripade porovnanie so zvukom od Nokie...

    aky ma nabijaci kontektor? klasicke Mini/Micro USB alebo nejaky specialny Samsung USB konektor? pytam sa lebo by som ocenil moznost pripojit tel k notebooku ako modem a zaroven ho napajat/nabijat z NB a neviem ci mi staci nejaky standardny USB kablik samec-samec co kupim v PC obchode alebo musim zhanat nieco ako maju Nokie CA-100

    velke minus by som dal za absenciu xenonoveho blesku (skor xenon + led blesk ako ma SonyEricsson C901 xenon na foto a led na video) a krytku fotaku

    PS. Gash kedy mozme ocakavat recenziu cca xx dni? a v http://www.fony.sk/index.php?podstranka=recenzie&cislo_clanku=891&a… mate chybu mate tam uvedene ze 3,5mm jack obsahuje a v nedostatkoch je tiez 3,5mm jack

    borizz29.08.2009 - 15:26 Trvalý odkaz

    aplikacie su kompatibilne, tam je jedno ci ide o Nokiu, Samsung alebo po novom aj Sony Ericsson. Dolezite je aby to bola aplikacia pre S60 5th edition ;) problem mozu byt akurat aplikacie priamo povedzme od Nokie (Nokia Maps, Messaging,...), ktore tam bez hacku nedas ;)

    Gembler29.08.2009 - 15:48 Trvalý odkaz

    borizz hack by nemal byt problem ak pojdu hacknut aj Nokie s rovnakym OS ako ma i8910 z Nokiackych app vyuzivam zatial len Internetove Radio, myslim si ale ze by tieto app od Nokie mali bezproblemovo fungovat aj na Samsungoch a aj SE... s OS symbian

    Gash29.08.2009 - 18:03 Trvalý odkaz

    Boris, ako je to s tym benchmarkom? Chcem sa o tom vyjadrit v recenzii, lenze neviem posudiT ten vysledok. Ci je to vyborne, priemerne, atd...skus mi o tom napisat nejaku vetu-dve ako laikovi :)

    borizz30.08.2009 - 00:24 Trvalý odkaz

    skontrolujem, porovnam, napisem :D

    Gash31.08.2009 - 21:12 Trvalý odkaz

    Gembler, kvalita zvuku je vyborna, ci uz sluchadlo alebo stereorepro, hlasitost je skutocne vyborna a kvalita taktiez.

    makro ma a zvlada vyborne, uvidis na foto v galerii coskoro,
    telefon nabijas cez microUSB kabel alebo microUSB nabijacku
    recenzia, predpokladam coskoro, utorok mobil odovzdam, potom je uz len na risovi kedy to nahodi :)

    stranger112131.08.2009 - 23:29 Trvalý odkaz

    Ako je to s vyuzitim telefonu a internetu? Aky je prehliadac? A funguje mini Opera? Nepada? Emailovy klient?

    Audion01.09.2009 - 02:54 Trvalý odkaz

    ja na htc mam s netom dost problem,kedze sa nachadzam len v pokryti Edge tak mi internet niekedy vobec nejde,alebo nemam trpezlivost tolko cakat tak to vypnem..stava sa to aj na Omnii ak to tak mozem nazvat..tak nejak po nom pokukujem..

    Gash01.09.2009 - 09:27 Trvalý odkaz

    internetovy prehliadac je klasicky, ktory mozete najst aj v ostatnych S60 Touch, teda 5800 XM ci 5530 xm..nedokaze kopirovvat text na wape, neuklada dlhodobu historiu a taktiez nevie robit s viacerymi oknami naraz. skoda...operu mini som neinstaloval. pouzivam vstavany prehliadac vacsinou:)

    e-mailovy klient je taktiez zhodny s ostatnymi v touch symbiane, teda dokaze stahovat spravy podla vami zadaneho casu (tusim kazdych 5 minut - 6 hodin, neviem nemam telefon pri sebe momentalne). Klient mi stiahol vpohode 1800 gmail mailov, len po uvodnom otvoreni kym ich roztriedil podla casu tak trhal. po opatovnom otvoreni vpohode. velka skoda je, ze zabudovany mail klient neviem nijako nastavit tak aby bol prepojeny s domacou obrazovkou na styl Nokia messaging. zakazdym ukaze len oznam o novom maile, pripadne ikonu v hornej liste.

    telefon sa da nabijat kablom NB -> mobil, rovnako pri tom funguje aj mass storage v online rezime. vypnutie nabijania cez microUSB som si nikde v menu doteraz nevsimol, ale pokusim sa to zistit a dodatocne dopisem. ale myslim, ze to 5-10 minutove nabijanie (keby aj kazdy den) baterii vyrazne neuskodi. ved Li-ion nestracaju svoj kapacitu ihned po prvom nabiti.

    audion, prepac, neviem na co sa pytas. pokial si v slabom pokryti a nemas chut cakat, nebudes mat chut cakat ani na i8910. ja beham s telefonom po zapadnom slovensku max. cize som takmer vzdy v pokryti UMTS, rychlost je vyborna, stahovanie cez HSDPA rychle a nepada (stahoval som max. aplikacie do mobilu).

    Gembler01.09.2009 - 10:14 Trvalý odkaz

    Gash skus tam nainstalovat tu javu a otestuj ako sa to sprava... mozes tam namatkovo nainstalovat:
    Google Maps http://m.google.com/gmm/apps/v2.3.2/L1/gmaps-232-m2_L1.jar
    Opera Mini http://mini.opera.com
    Opera Mini mod http://opera-mini.ru/file/opera311.jar alebo http://opera-mini.ru/file/opera311.jad.php
    TeaShark http://wap.teashark.com alebo http://teashark.com/static/downloads/TeaShark-419.jar

    Jednou z nevyhod, kterou ma SAMSUNG i8910 HD je dost slaba podpora JAVA. Nevim co udelali soudruzi v Jizni Korei spatne, ale podpora tohoto zakladniho vybaveni jakyhkoliv telefonu vyjma cinskych plagiatu je dnes absolutnim standardem. Presto HDcko je v tomto ohledu neskutecne slabe. Na hry a aplikace v JAVA prakticky muzete zapomenout, protoze funguje kazda 5ta a to jeste ze spatnym zvukem. Takze ikdyz neskutecny vykon HD sliboval v oblasti hrani mnohe (viz. Iphone 3GS) tak zatim skutek utek.

    Gash01.09.2009 - 12:48 Trvalý odkaz

    Mas pravdu, problemy som ale mal len s aplikaciou Google maps. Vsetky bezali bez problemov. V pripade google maps a teashark bezali na pol obrazovky, zvysna polovica obrazovky simuluje ovladaci kruh s potvrdzovacim stredom a akesi tlacidla A,B,C,D, ktore vsak nereaguju.

    Opera mini sla ovladat bezproblemovo pomocou dotyku. Zrejme po rozpoznani telefonu stiahlo spravnu verziu do telefonu. Co sa tyka tych google maps, problem bol, ze telefon nesimuluje alfanumericku klavesnicu a tak som nemohol mapu priblizovat ani oddalovat (tlacidlami 1 a 3). teda mi bola cela navigacia cez tuto aplikaciu nanic. okrem toho fungovalo vsetko bez problemov, skusil som vyhladanie polohy, mesta, zmenu mapy, atd...

    rezim USB sa neda nastavit tak aby nenabijal (aspon v menu to nie je). zvolit si mozes iba to, ktory rezim bude pri pripojeni automaticky aktivny (pc studio, mass storage, picture bridge a prenos medii). pripadne mozes zvolit, ze sa ta telefon pred kazdym pripojenim opyta.

    Gembler01.09.2009 - 16:08 Trvalý odkaz

    fungovali ti obe Opery? aj oficialna aj ruska modovana? skus este to co Slik radi a daj vediet...

    Gash01.09.2009 - 16:47 Trvalý odkaz

    Operu som skusal len normalnu verziu a isla bez problemov ;) tu javu este skusim..

    ZraLOCK05.09.2009 - 00:47 Trvalý odkaz

    ako sa vola ta hra co su tam screenshoty? :?

    Sateg05.09.2009 - 12:37 Trvalý odkaz

    tie videa co Omnia HD nataca ako hodnotis ? hlavne ma zaujima zvuk, ci je tak dobry ako pri napriklad n82/n86

    Darius02511.11.2009 - 20:42 Trvalý odkaz

    Da sa u tohoto samsungu a nokie N97 nastavit taky pohotovostny rezim aky ma napriklad nokia N95 8GB ?

    martin258004.12.2009 - 22:47 Trvalý odkaz

    vie mi niekto poradit? nejde mi obraz pri prehravani videa ale zvuk ide! mohol som nieco vymazat ked to nejde? dakujem

    ZraLOCK04.12.2009 - 23:12 Trvalý odkaz

    pravdepodobne sa snazis prehrat video, ktore nie je telefonom podporovane, resp. fon nema potrebny codec

    martin258004.12.2009 - 23:39 Trvalý odkaz

    ale mne nejde ani to co natocim s telefonom

    Nomad2107.03.2010 - 00:35 Trvalý odkaz

    Ahoj,

    chystam sa kupit tento mobil a chcel by som sa opytat, aka je vydrz baterie, cca pri 1 hod pocuvania hudby, 30 sms, hovory a internet za den.
    A takisto ako ste spokojny s hudobnym prehravacom a dodavanymi sluchadlami.
    Potom by som sa este chcel opytat, ci novsie updaty obsahuju kineticke skrolovanie?

    dakujem

    borizz07.03.2010 - 13:26 Trvalý odkaz

    No vydrz baterie je velmi slusna. Ja mam zapnutu len siet 2G a pri podobnom vyuzivani ako si opisal je vydrz 3-4 dni. Aj pri 3G sieti sa mi vydrz javila ako dostatocna. Prehravac je na tom velmi obstojne, aj ked mi chyba manualne nastavenie ekvalizera. Dodavane sluchadla mozno postacia beznym posluchacom, vdaka 3,5 mm jacku by som odporucal investovat do niecoho kvalitnejsieho ;) Pred nedavnom som robil update na novsiu verziu FW a zmien je niekolko, ale zatial kineticke skrolovanie chyba. Zmenil sa vsak spravca spustenych aplikacii, ktory sa podoba na ten z Jetu alebo Omnie 2, zmizlo niekolko bugov, zlepsila sa stabilita, rychlost a odozva systemu. A hlavne HD video konecne obsahuje AAC zvuk!!!!