Telekom: HTC Desire 500, Nokia Lumia 520 a Alcatel OT 2010 v akciovej ponuke

  • petris 23.08.2013 - 16:22

    telekom dokazal ze sa absolutne neoplati brat telefon od operatora. okrem toho ze nehrozi ziadny zamok na siet alebo sprznenie menu ci oneskorenie alebo nedostupnost aktualizacii treba pozerat na cenu.

    len namatkovo osvedceny obchod epicentrum ponuka lumiu 520 za 145 eur. na vyber z viacerych farieb.

    https://www.epicentrum.sk/p/48590/nokia-520-lumia-yellow

    telekom uvadza plnu cenu 169 eur. smiat sa ci plakat? taktika nadsadit ceny aby zlavy vyzerali zaujimavejsie? dnes v dobe internetu nechapem taketo kamuflaze.

  • Nightmare23.08.2013 - 17:47 Trvalý odkaz

    skor sa neoplati brat pausal bez mobilu

    Dodik23.08.2013 - 18:38 Trvalý odkaz

    Ja už jedno číslo v Telekome mám. Druhé mám v orange-i a len čakám na koniec viazanosti aby som ho preniesol ku T. Oveľa lepšie sa oplatí byť tam , lepšie paušály sa lepšie mesačné splátky a hlavne lepšie ceny pre mobilné telefóny.

    petris23.08.2013 - 18:58 Trvalý odkaz

    takze po tom ukone budes mat dve cisla u rovnakeho operatora. teda v pripade ze mu vypadne siet budes kompletne hluchy. ako keby si neexistoval.

    a obe cisla budes mat s viazanostou ale s mobilom. to je super. uz len gratulacia. a drzim ti palce aby si dva roky mal z coho tie skvele pausaly s este lepsimi telefonmi mal z coho platit. naozaj uprimne ti drzim palce. jedine zeby uz prichadzali tie istoty. konecne.

    Lukáš Geci23.08.2013 - 22:53 Trvalý odkaz

    prečo by sa neoplatilo mať paušal, veď ja som si prenesol číslo z orange do telekom kde som dostal 5€ zľavu na mesiac z paušálu, tak som si zobral Happy M za 24€ a mobil LG L9 za 9€ plus 3 € k každý mesiac k paušálu za mobil, ale celkovo platím 22€ za paušál a za mobil som dal 9€, tak mi ukáž lepší a kde kúpim lacnejšie mobil

    Dodik24.08.2013 - 00:29 Trvalý odkaz

    Uvedomujem si čo som napísal. Dve čísla nie je žiadna výhra u rovnakého operátora. Ale mne osobne zas nijak raz nevyhovuje orange svojimi cenami pre mobily. Su strašne predražený. To už radšej v nejakej predajni to zobrať na splátky ako od nich.

    Nightmare24.08.2013 - 00:58 Trvalý odkaz

    asi tak nejako ako Dodik pise

    Tomáš24.08.2013 - 01:48 Trvalý odkaz

    desire 500 asi njalepši mobil, ked bude ešte v aprili buduci rok biely beriem bez vahania na paušal happy XS, ešte počkam na recenziu :)

    24.08.2013 - 15:10 Trvalý odkaz

    re: Petris
    A čím to prosím ťa dokázal? Absolútne sa neoplatí? Epicentrum ho má za 145. Pri najnižšom paušále XS ťa vyjde 139. Neoplatí?
    Pri paušále M ťa vyjde už len 33 a pri vyššom dokonca len 25 €. Neoplatí? Vážne sa nikomu neoplatí si ho zobrať za 33, ale oplatí sa na voľno za 145? No daj ešte niečo.
    A konečne pochop, že nie každý býva v hladovej doline, aby si nemohol dovoliť platiť 20 či 30 € za paušál. A ak v nej býva, je pre neho výhodnejšie zaplatiť behom dvoch rokov za mobil dokopy 33 €, ako 145 naraz v obchode.

    Dodik24.08.2013 - 16:40 Trvalý odkaz

    Radšej budem mať dve čísla v Telekome ako jedno v nenažranom Orange-i. Aspoň sa s vami podelím o minulý telefonát so slečnou z Orange-u. Volajú mi snáď každý tretí deň že sa mi končí viazanosť a vedia mi dať nejvýhodnejšiu ponuku. Tak som sa zo zaujímavosti spýtal na Sony Xperia L. Pri paušále s mesačným poplatkom 30€ by som musel nechať na predajni 130€. Telekom tento istý model ponúka ku paušále 23,99€ a 19€ (jednorázový poplatok za mobil) a príplatkom 6€ za mobil. Tak čo , ešte stále ponuky Orange-u sú výhodné? A pri tom je to smartphone strednej triedy , nechcem si ani pomyslieť akú cenu by strelila keby sa spýtam napríklad na One od HTC.

    petris24.08.2013 - 17:39 Trvalý odkaz

    zislo by sa ti viac pokory. asi by si mal dostat poriadnu facku od zivota aby si si vedel vazit to co teraz mas - ak vobec - ak ta neizvi mama a ocko - a nebral si do ust ludi z hladovych dolin kde su ludia radi ze maju na zakladne zivotne potreby a nie aby riesili pripadnu exekuciu ak nebudu mat z coho zaplatit dva roky povinne pausal.

    pausal m:
    (23,99 x 24) + 33 = 608,76 eura za dva roky viazanosti za:

    neobmedzene volania v telekome - netreba mi
    neobmedzene sms a mms spravy - netreba mi

    150 minut do inych slovenskych sieti
    500 mb dat s obrovskou hrozbou preplatenia nakolko po precerpani 500 mb telekom data spoplatnuje. bez ohranicenia. teda to kludne moze byt aj 30-40-50 eur k povodnej cene pausalu hoci aj len raz pocas celej doby viazanosti.

    prepac ale zaplatit za nokiu lumia 520 a moznost prevolat 24x150 minut a predatovat 24x500 mb dat minimalne 609 eur - vsak hrozi omnoho viac kvoli spoplatneniu dat nad 500 mb - je sialenost ktora napadne len takych ako si ty co si nevedia vazit svoje peniaze. a tak ako mi tu ty budes tvrdit ze pre teba je to ultravyhodne tak pre mna je to megaultranevyhodne.

    davat operatorovi istotu v podobe mojich penazi nepovazujem vobec za rozumne riesenie. meponuka mi adekvatnu protihodnotu. pausaly a omackou ktoru nepotrebujem si mozu nechat. viazanost je pre mna neprijatelna.

    uzavrel by som to asi takto: ja so svojimi peniazmi nalozim tak ako sa mi bude pacit. ty si so svojimi rob co chces.

    petris24.08.2013 - 18:00 Trvalý odkaz

    nechapem preco ti v orange neponukli telefon na splatky.

    http://www.orange.sk/web/prevas/pausaly/splatkovanie.html

    pri pausale za 30 eur by to vyslo takto:

    výška mesačnej splátky po dobu 18 mesiacov 5,83 €
    prvá platba na predajni 20,00 €

    bežná plná cena telefónu 275,00 €
    zľava (5 x mesačný poplatok)-150,00 €
    cena telefónu po zľave 125,00 €
    suma ktora zostane na splátky105,00 €

    splacas len 18 mesiacov a nie 24 ako v telekome. zaplatis menej ako v telekome. pochybujem zeby pausal za 30 v orange obsahoval toho menej ako happy m za 24 v telekome.

    ale aj tak si stale myslim ze mat dva pausaly u rovnakeho operatora je nezmysel. hoci aj v pripade ze vidis len ten telefon a nic ine. a uz vobec dbva pausaly s nekonecnom v telekome. jedine ze ti je jedno nekonecno malo a potrebujes tie nekonecna dve. moj hlavny dovod preco si myslim ze je hlupost mat v pripade dvoch aktivnych cisiel jedneho poskytovatela som vysvetlil. ale ak si presvedceny o opaku tak prosim.

    marek24.08.2013 - 19:51 Trvalý odkaz

    Petris, Ja mám happy L s lumiou 820. Zľava na celý paušál 10% dokopy mi to vychádza zaokrúhlene 31 €.
    Volať potrebujem, a takto zo všetkých operátorov mi vychádza Téčko najlepšie. Za telefón nedám plnú sumu a okrem toho beriem už štvrtý telefón o pol roka skôr.
    Paušál si platím z vlastného :P

    petris24.08.2013 - 21:01 Trvalý odkaz

    jaj ale sa z vas stali tazki telefonisti.

    "Priemerný zákazník Orangeu pretelefonoval mesačne približne 137 odchádzajúcich minút čo je o 50 minút viac ako zákazníci ostatných operátorov, ktorí pretelefonovali 87 minút."

    http://www.orange.sk/web/onas/tlacovespravy/detail/orange_v_roku_2009_n…

    vsetci zrazu akoze volate nekonecne mnozstva minut posielate nekonecne mnozstva sprav sms a mms a datujete nekonecne objemy. obcas si odsocite na jedlo obcas na wecko a obcas aj ....... ale 99,99% dna sa venujete svojim mobilom. volate jak divi posielate spravy jak divi a datujete jak divi.

    hlavne nic nemen. robis to super. ale obcas by si mohol aj zit. ist medzi ludi. pokecat si z oci do oci. nie cez videohovor. skus to. urcite ta to nezabije. zvladli to aj ini. starsi. mladsi. fakt.

    Dodik24.08.2013 - 21:10 Trvalý odkaz

    petris : neviem prečo zrazu tak každého riešiš. Ty keď si dlho ročná "ovečka" Orange-u tak sa daj okrádať aj naďalej a svoje "múdre" reči si nechaj pre seba alebo pre pani v Orange-i keď si pôjdeš znovu obnoviť paušál. Nerozumiem prečo tu stále vyťahuješ to , že Orange je výhodnejší. Je to Blbosť. Ak by si bol v Telekome určite by si pochopil o čom píšem. Ale v poriadku.

    marek24.08.2013 - 21:18 Trvalý odkaz

    Petris, akurát som došel z piva, takže ani s tým si u mňa neprešiel a o ôsmej idem na futbal :P

    Nejako to tu nevieš rozdýchať, že sme tu iba zarytý Telekomáci.

    Veď nikto ti to nekáže brať. Kúp si mobil na splátky alebo za hotové a choď do O2.
    Sto ľudí sto chutí. Mne to vyhovuje tam kde som. Nehovorím, možno prebehnem inde, ale veľa toho na výber ešte nie je.
    Aj ty asi sem tam zavoláš niekde, takže niektorého operátora musíš aj ty dotovať ak nemáš firemný mobil.
    Ale podľa tvojich príspevkov musíš mať nejaký super program o ktorom sa nám bežným smrtelníkom, čo nikde nechodíme iba voláme, smskujeme a surfujeme po internete ani nesnívalo.

    Dodik24.08.2013 - 21:21 Trvalý odkaz

    A už keď ideme takto. Orange ti umožňuje zmenu programu s telefónom 3 mesiace pred koncom viazanosti. Telekom ponúka 6 mesiacov. Stále je to nevýhodné? , poďme ďalej. Čím dlhšie si zákazníkom Telekomu , tým máš väčšiu zľavu. Čo vie dať orange svojím dlhoročným zákazníkom?! Maximálne tak nejaký balíček kde nejaké prvé tri mesiace za neho neplatíš. To je taká Výhra že si to zaslúži potlesk. Mne už len to ide na nervy ako s Orange-u si ma chcú získať. Len škoda toho , ak im človek povie pravdu tak zostanú ticho a načo sa zmôžu je : navštívte najbližšiu predajňu Orange Slovensko.

    24.08.2013 - 22:26 Trvalý odkaz

    Nepochopil si pointu.
    Aj ten človek v hladovej doline má výhodnejšie, ak si zoberie mobil k paušálu, ako by ho kupoval na voľno. Netýka sa to v istých prípadoch Orangeu, kde mobil k paušálu vyjde viac ako kdekoľvek v obchode.

    petris24.08.2013 - 23:07 Trvalý odkaz

    @€

    ten clovek v hladovej doline hluposti okolo nakupu noveho telefonu neriesi. ten clovek ma ine starosti. ten clovek si svoje peniaze vazi. ten clovek nebude riskovat ze nebude mat z coho ten pausal tych 24 mesiacov platit. takze ti kasle na novy telefon. on si zavola aj z lacneho samsungu za 9,9 eur ktory mu vydrzi 14 dni nabity.

    vies o tom cele velke nic.

    @Dodik - to ako zapalene diskutujes svedci o tom ze si vobec nepochopil o co ide. nevadi, tvoje peniaze.

    @1marek1 - si jednotka. dal si si pivo. a ides na futbal. naozaj pestry zivot. tiez si nepochopil o com som pisal. vrat sa preto spat a pozri si pocty prevolanych minut a porovnaj so svojimi potrebami. zamysli sa. nemusi ani menit rozhodnutia svoje. len sa zamysli ci nahodou nemas nadlimit. zbytocne. ak nie pohoda.

    Nightmare24.08.2013 - 23:40 Trvalý odkaz

    Ja a moja rodina uz mame Telekom nieco vyse 6rokov a sme spokojny

    25.08.2013 - 01:21 Trvalý odkaz

    Nie každý v hladovej doline je dôchodca, ktorému stačí Samsung za 9,90. Mladý ľudia sú ochotní čo to obetovať, aby išli s dobou. A platiť paušál neznamená platiť drahý paušál. Sú aj také, čo stoja 10 €.
    Ak si si nevšimol počty viazaných zákazníkov, teda takých čo paušál platia, tak asi žiješ v nejakej inej krajine a sám vieš o našom trhu veľké ... Samotná BA totiž tie počty nerobí.
    Ak by to brali všetci tak úzkoprso ako ty, tak má každý 12 ročný mobil a predplatenku. Samozrejme, nie od O2, tá je totiž pre nich drahá.

    petris25.08.2013 - 12:01 Trvalý odkaz

    presne si ukazal ze o tom nic nevies. zakaznici z hladovych dolin nekupuju tie vase predrazene pausaly nielen preto ze ich nemaju z coho dva roky platit ale aj preto lebo ich nepotrebuju. a kvoli mobilu sa dnes uz viaze len hlupak. staci si pozriet na vyjadrenie naozaj najvacsieho mobilneho operatora na slovensku - to je taky ktory nemusi pokutne uvadzat pocty aktivnych za 12 mesiacov na prvom mieste tlacovych sprav ako to robi telekom ak ostatni dvaja operatori idu podla schvalenej metodiky a uvadzaju aktivitu za tri mesiace. telekom tak robi az na konci tlacovej spravy malymi pismenami. plus 100.000 - 120.000 sim sa im zda lepsie. najvacsi je naozaj dlhodobo orange. teraz uz to vyjadrenie:

    - Nikoho asi neprekvapí nárast počtu neviazaných zákazníkov. Len pre zaujímavosť, podľa vyjadrení Pavla Lančariča má Orange viac neviazaných zákazníkov, než ich má najmladší operátor spolu."

    http://www.fony.sk/clanky/7478-orange-2787-miliona-zakaznikov-mobilnych…

    vsetci ti neviazani zakaznici pochopili ze kupa mobilu s viazanostou u operatora je hlupost. samotna viazanost je hlupost.

    ci ste sa stali obetou reklamneho priemyslu alebo si len neviete dat na sklo pre a proti viazanosti je to nad cim je potreba rozmyslat.

    mile deti mne je naozaj jedno kam davate peniaze ktore mate od rodicov pripadne ste si ich zarobili vlastnou hlavou.

    25.08.2013 - 14:06 Trvalý odkaz

    Že milé deti. Ty si pekný komik. A necituj láskavo obmedzeného vola, čo vyhlásil, že už musí skončiť doba, kde zákazník za menej peňazí dostáva stále viac. To nech si ide nacvičovať niekde do Somálska. Vystihuje to správanie celého Orange a pre mňa to bol jednoznačný signál, aby som od toho najšpinavšieho operátora po 15 rokoch odišiel. Nemusíš sa tu schovávať za nejakú ideu len preto, že nemáš na to, aby si platil paušál. Ja paušál mám a som neviazaný. To je, čo? S tým teraz čo urobíš?
    A opakujem, kto nemá peniaze na drahší mobil, pre toho je paušál s mobilom riešením. Neviem v akom kúte Slovenska nájdeš všetkých mladých ľudí bez smartfónu. Ak si ho nemohli dovoliť kúpiť keš, majú ho na paušál.

    petris25.08.2013 - 14:35 Trvalý odkaz

    skaces tu jak pajac na gumke.

    vyjadrujes sa jak dlazdic. asi je to u teba bezne. svedci to o tom ze nebudem daleko od pravdy ze si decko. som nevedel ze telekom dava neviazane pausaly s telefonom. pekne blafujes.

    nebolo mi ctou si tu s tebou popisat. ani trochu. tak si tu poskac este a ukaz aky si kral co na to ma. mozno ta tie dalsie pisuce deti budu uznavat.

    marek25.08.2013 - 14:40 Trvalý odkaz

    Petris, neklam, že ti je to jedno. Ak by ti to bolo jedno, tak nás tu nebudeš presviedčať :P
    Už sa sám zamotávaš dieťa moje milé.
    Som dvanásty rok v telekome, väčšina rodiny má Telekom, takže nemám zatiaľ najmenší dôvod ísť do pomarančového sveta.

    petris25.08.2013 - 14:47 Trvalý odkaz

    a kde som ja ti napisal ze mas ist do orange? co si sa uplne pomiatol? o orange som zacal pisat v suvislosti s dodikom ci ako sa vola ked som vyjadril svoj udiv nad tym preco mu neponukli ako ich klientovi telefon na splatky.

    bola to reakcia na to ze v telekome to ma lacnejsie. no nema.

    kam sa zamotavam? to ze nechapes suvislosti je uplne jasne. a potom vypotis zly zaver.

    25.08.2013 - 15:39 Trvalý odkaz

    Jak dlaždič? Kde konkrétne mojko? Alebo slová : špinavý, vola - znamenajú takéto vyjadrovanie? Už nevieš nič len prekrúcať a klamať?
    Kde som tvrdil, decko nepodarené, že ja mám neviazaný paušál s mobilom? Celý čas píšem, že ak niekto nemá na lepší mobil za keš, je pre neho výhodné si ho vziať na paušál. Ty v tom vidíš tvrdenie, že ja mám mobil na paušál? Zamotávaš sa sám do svojich konštrukcií a ak by si nebol dobrým zdrojom zábavy, tak tie tvoje žvásty ani nečítam. Mám cca 20 kolegov a jeden jediný nemá paušál. Začínaš mi ho silno pripomínať. Keď má totiž zavolať niekomu z kolegov na mobil, hneď osloví niekoho s paušálom, lebo jeho by to stálo peniaze. Super výhoda takýto predplatenkár. Pijavica čo bude ospevovať výhody volania bez paušálu, ale ak treba volať, tak ani za boha.

    petris25.08.2013 - 15:50 Trvalý odkaz

    na viac sa naozaj nezmozes?

    len pevne verim ze sa zivis inak ako predajom sluzieb v telekome. ak mas pocit ze zakaznik vyuzivajuci predplatenu kartu je pijavica tak to ta fakt lutujem. a ak sa zivis ako predajca v telekome comu by nasvedcoval tvoj drive s akym tu kazdemu vnucujes trapny predrazeny pausal s mnozstvom nepotrebnych veci a k nemu telefon a samozrejme slucku na krk v podobe dvojrocnej viazanosti tak mi je luto tych zakaznikov ktori sa dostanu do ruk osobe s tak otrasnym prejavom, arogancie drzosti a hluposti ako mas ty.

    a teraz mi prepac idem sa vyzvracat. kazdemu slusnemu cloveku sa musi pri citani tvojich riadkov zdvihnut zaludok. lutujem ze som uz pozil dnesny obed.

    25.08.2013 - 16:38 Trvalý odkaz

    Na viac? To nestačí že si klamár a nezodpovedaním otázok, ktoré ťa z toho usvedčujú to len potvrdzuješ? To sú tvoje argumenty? Hrať sa na obeť?
    Prejav hlúposti? V tom exceluješ, lebo niečo hlúpejšie ako ty snáď ani neexistuje. Len ty máš pravdu a každý kto má iný názor je decko, klamár a hlupák? Tak to u teba niečo zanedbali pri liečení.
    A áno, ten kto má predplatenku, ale pri potrebe volať obťažuje toho, kto má paušál, je pijavica. To sa potom človek nečuduje, že ktokoľvek taký potom vyhlasuje, ako on na predplatenke šetrí. Takýmto spôsobom určite.
    Tak ešte raz klamárko : Kde tvrdím, že k neviazanému paušálu som dostal mobil? Podľa akého meradla sú slová špinavý a vôl slovníkom dlaždiča?
    Nezabudni pozliepať zas nejakú omáčku, aby si sa vyhol odpovedi a aby si to svoje strápnenie doviedol do dokonalosti.

    Anonym9125.08.2013 - 19:23 Trvalý odkaz

    Bože toto čítať, normálne sa pobavím pri tej vašej hádke... Jednoducho, nech si robí, kto čo chce. Ak chce niekto mobil s paušálom, prosím, bude mať s paušálom. Ak chce niekto mobil bez paušálu, bude mať takto. Zbytočne sa tu o tom hádate, aj tak má každý iný názor. Prirovnám to ešte k tomu: Sto ľudí = sto chutí

    Jáj a ešte trochu k téme - divné, že tá Nokia Lumia 520 prišla do Telekomu ešte len teraz, ja ju mám z Orangeu už od júna...

    marek25.08.2013 - 20:56 Trvalý odkaz

    To som sa aj ja divil, že prečo prišla až teraz. Som čakal, že ju dajú naraz.

    Laky777726.08.2013 - 22:23 Trvalý odkaz

    Ako su riesene predplatene minuty pre Happy programoch? Napr. pri M sa predpoplatene minuty rataju len pri telefonovani mimo siete Telekom? Ale sa najprv prevolaju minuty a az potom su neobmedzene volania?

    Chcem prejst z Orange do Telekomu, tak zistujem podmienky

    marek27.08.2013 - 00:16 Trvalý odkaz

    Predplatené minúty sú do orangeu a O2 a míňajú sa vtedy keď voláš iba do niektorej z týchto sietí. Neobmedzené sú iba do telekomu a na pevnú linku a míňajú sa keď voláš iba do týchto sietí. Takže kde akurát voláš, tak tie minúty sa míňajú.

    Laky777727.08.2013 - 01:07 Trvalý odkaz

    Tento problem asi vyriesi pausal XL hovory... Flat vsade a nie je problem- Ale dakujem