SE M600i problem s pripojenim na internet cez blue

  • 24 príspevkov
  • Deathless_ 21.06.2007 - 23:42

    Zdravim. Nejde mi pripojenie na interent cez bluetooth....neviem co s tym skusal som asi vsetko... problem bude asi v tom ze pouzivam ADSL Router aaa neviem to presne nastavit... Mam bluetooth modul cez usb. aj Sietovy most som urobil, v nastaveniach nove pripojenie Internet Bluetooth (PAN) urcil najvyssiu prioritu no stale nic... Nevie mi niekto prosim poradit blizsie ako to nastavit?? mozno je problem s nastavenim IP, DNS... Nevie niekto poradit? Dakujeeem :smt100

  • Lenka Ivančíková22.06.2007 - 00:02 Trvalý odkaz

    Obligatna otazka:mas nainstalovane ovladace v PC?myslim pre M600.Vo vlastnostiach modemu mas uvedeny spravne inicializacny retazec,keby som mala zapnute PC,tak ti to aj napisem,ked tak az zajtra,pokial to do tej doby nevyriesis.Ked su nainstalovane ovladace modemu aj BT,spravne vypisane udaje pri novom pripojeni,tak to MUSI ist!

    graffoo22.06.2007 - 00:11 Trvalý odkaz

    Jess on asi mysli pripojenie na net na m600 s tym, ze cez bt vyuzije dsl net na pc. Cez ten bt pan protokol. Mne sa toto podarilo jedine pod linuxom. Vo win mi to neslo. Ale na semania.cz ti skor pomozu ak sa tu nikto nenajde. Aspon ja som odtial cerpal.

    benko22.06.2007 - 00:11 Trvalý odkaz

    Ak sa chces pripajat cez mobil tak musis mat v mobile nastaveny datovy ucet a v pc zadat cislo vytacania v tvare *99*cislo pridane v datovom profile mobilu# a aj inicializacny retazec musi byt zadany spravne inac to nebude fungovat.

    Deathless_22.06.2007 - 00:20 Trvalý odkaz

    Jj som to asi nejasne napisal... Je to tak ako graffoo myslel, ze vyuzivam DSL na net v pc konkretne cez ADSL Router Asus WL-600g aaaa chcem sa cez bluetooth pripojit na internet prostrednictvom pc... pripojenie medzi pc a fonom (vymena dat(obrazky.....)) to fici bez problemov.

    borizz22.06.2007 - 00:51 Trvalý odkaz

    Deathless ako spominala Jess potrebne je mat nainstalovany soft od SE na to aby to mohlo ficat. Sucastou celeho balika je m-router, ktory ti to zabezpeci. Ja som to uz davno neskusal, lebo primarne pouzivam M600 ako modem ale akonahle ti m-router najde tvoju M600 tak sa ti bude pripajat ako prve cez BT.

    Deathless_22.06.2007 - 00:56 Trvalý odkaz

    hmmm vsetko mam nainstalovane, na cd to bolo od se. Uz je spojene komplet (cez m-router) aj v mobile svieti bt spolu s tou zemegulou len ked dam nejaku stranku nacitat cez integrovany prehliadac tak proste nic nerobi a po dlhsom case vypise ze nebol najdeny server alebo net spojenie uz som zabudol co presne... ani v opera mini nejde korektne ukoncit na zaciatku nastavenie siete. ako som spominal mam urobeny sietovy most, bt pan profil v mobile a su spojene... no neviem co s tym je... po zadani web stranky nenacita nic.

    borizz22.06.2007 - 00:57 Trvalý odkaz

    pockaj ty si vytvaral zvlast v M600 BT PAN profil???

    Deathless_22.06.2007 - 00:58 Trvalý odkaz

    som rozmyslal ci netreba niekde presne urcit a nastavit COM porty alebo v mobile konkretne v tom profile IP, DNS ....

    borizz22.06.2007 - 01:00 Trvalý odkaz

    Nie (teda dufam ze sa nemylim). V podstate v mobile nemusis vytvarat nic. Ono veskere nastavenie ide cez m-router takze tam staci vytvorit spojenie a malo by to ficat...ufff ale dohnal si ma k tomu ze to idem vyskusat ;)

    Deathless_22.06.2007 - 01:05 Trvalý odkaz

    skusal som vselico aj cez ten co bol uz vytvoreny: Ad-HOC Bluetooth PAN a potom som si skusil aj vlastny vytvorit - Bluetooth Internet (PAN) a menil som aj prioritu...nic nepomahalo
    OK Smile pockam Wink ... este som rozmyslal ci to nie je tym ze nemam iba klasicky dsl modem ale mam wifi adsl router

    borizz22.06.2007 - 01:22 Trvalý odkaz

    Nebude to tym. Ja mam momentalne napojenu K800 na nete a skusal som M600 napojit a pouzivat to pripojenie z K800 ale akosi mi to nejde :? neviem preco sice ale potom asi fakt sa treba posturat na semanii..ale viem ze sa mi to nejak podarilo rozbehat. Inak na P900 to bolo podstatne jednoduchsie. Ospravedlnujem sa za takmer ziadnu pomoc. Ak najde neco na semanii tak hodim link...

    Lenka Ivančíková22.06.2007 - 01:42 Trvalý odkaz

    Som to fakt pochopila zle.:( V poslednom case sa mi to stava casto.:lol: Mozno ako graffo pisal,Win robi problemy.

    borizz22.06.2007 - 01:45 Trvalý odkaz

    Podla toho co som cital tak native ovladace k BT od Win su vraj na nic. Podporuju vraj len jednostranny PAN. Takze nie je cez ne mozne sharovat pripojenie na net s inym zariadenim. No a kedze je uz vecer tak instalaciu Bluesolei si necham na neskor ;)

    Deathless_22.06.2007 - 01:59 Trvalý odkaz

    dik za tip. uz taham bluesoleil v3.2.2.8... som zvedavy ci to s tym rozchodim :)

    metatron22.06.2007 - 02:13 Trvalý odkaz

    Tak bluesoleil obchadzam zdaleka ten moj ma obmedzenie na 5MB dat a potom odpoji. Widcomm rulez! Jess winy tentokraj nie,(vlastne ano,vstavany bt driver :lol: ) bo toto su vsetko standardy,ci uz PAN alebo ine Bt sluzby.

    Anonym (bez overenia)22.06.2007 - 02:26 Trvalý odkaz

    metatrot, keby si citaj pozorne, mozno by si vedel, ze tych 5MB, plati, pre, nelicensovane adaptery. zaujimave, ze? inak widcomm sa moznostami ani zdaleka na bs nechyta..

    Anonym (bez overenia)22.06.2007 - 05:27 Trvalý odkaz

    pockaat, teraz spominam, na dotsise bol pre symbianove nocky navod ako to spravit, a este, na nejakom ceskom fore bola java utilitka pre symbiany ktora ma toto na starosti. zajtra postnem nazvy a pojdem si to tiez overit v praxi.

    benko22.06.2007 - 09:56 Trvalý odkaz

    metatrot, keby si citaj pozorne, mozno by si vedel, ze tych 5MB, plati, pre, nelicensovane adaptery. zaujimave, ze? inak widcomm sa moznostami ani zdaleka na bs nechyta..

    metatron22.06.2007 - 11:14 Trvalý odkaz

    Frankye nechcem tu flameovat,ale skus prebehnut zahranicne fora... Na bluesoleil tam toho najdes -
    Negativa. A flame :-) sorry za ot.

    Anonym (bez overenia)22.06.2007 - 18:16 Trvalý odkaz

    vies co, mne je to uplne jedno ze x ludi povie ze to je "blbe", pouzivam to co potrebujem. napr s ovladacmi od widcommu nevypnem stat nav na gpsku, ale s bluesoleilackymi neni problem :) ale k veci: toto pomoze? http://gnubox.dnsalias.org/gnubox/

    Deathless_22.06.2007 - 18:42 Trvalý odkaz

    Po nainstalovani bluesoleil mi odpisalo BT kluc...ze not connected. po odinstalovani ho zase win(XP SP2) nasiel.. hmm gnubox vyzera zaujimavo, este som to vsetko neprecital :) aaa niekto ma skusenost s tym bluesoleil?

    Angelika23.06.2007 - 10:08 Trvalý odkaz

    Ja mam bs a no problem, spojenie vzdy funguje na 101%

    Deathless_12.07.2007 - 21:27 Trvalý odkaz

    no tak som sa po dlhsom case vratil k tomu problemu ohladom M600i. Inu verziu Bluesoleil som nainstaloval a uz je sparovany, len to prip do netu akosi neviem nastavit... vie to niekto s tym blusoleil spojazdnit? vo win som dal zdielat pripojenie do internetu s Bt PAN co bluesoleil vytvoril ale dalej si uz neviem zase rady... za odpoved dakujem.