Samsung Galaxy S10+ - pár krokov vpred, ani jeden späť

 • Peter Bumbaldek 07.03.2019 - 00:27

  Mal to byť môj nový mobil, no nakoniec som ho nekúpil. Nepopieram že je to top telefón a pôjde na dračku. Sklamal ma procesor a politika samsungu, že v EU neponúka mobil s procesorom SD, ktorý má vyšší výkon a dlhšiu výdrž na batériu. Nepotešilo ma chýbajúce IrDA, ktoré naozaj aktívne využívam doma i v práci (večné hádky o klímu a hľadanie a skovávanie ovládača :). No najviac mi vadí zahnutý displej, zužuje jeho plochu a irituje ma to. Napriek tomu som ho chcel kúpiť, no pri cene 1000€ som si povedal že mobil nemôže mať kompromisy, tie som ochotný akceptovať pri mobile za 300-500€. Takže ja sa budem pohybovať niekde tu :).

 • Peter Fejfar07.03.2019 - 08:01 Trvalý odkaz

  Zobrazovanie upozornení nemôže byť nedostatkom. Nežiadúce upozornenia nevypínam týždeň, ale hneď po obnovení SW v novom mobile v položke notifikácie, kde si za pár sekúnd nastavím, ktorá aplikácia bude zasielať upozornenia a ktorá nie. S tým odrážaním sa všetkého v zahrnutých častiach displeja - nejako som to nikdny nevnímal, resp. si to nijako nevšímam. Teraz používam Note, kde to zahnutie je menšie, ale aj tak, nevnímam to. Musel by som sa na to sústrediť, čo nejako vôbec nerobím. BTW, veľmi príjemná recenzia.

  Tomas07.03.2019 - 10:15 Trvalý odkaz

  Suhlas s oskarom, ved predsa si na zaciatku jasne nastavim, z ktorej apky upozornenia chcem a z ktorej nie. Zaberie to 3 minuty a nemusim sa stazovat na neziaduce upozornenia. Odlesky ano, su tam, ale ze by mi to vadilo, to nie. Ved predsa zrak sa nesustredi na uplne okraje displeja, ale chapem, moze to niekomu vadit.
  To ze v EU nemame SD procesory mi viac ukradnute ani nemoze byt. Posledne 3 roky uz vykon procesorov u vlajkovych lodi vobec neriesim. Ako ked sa robilo halo z toho, LG G6 prislo na trh so SD821.

  @bumbaldek tak to vela stastia. Kazdy fon, a je jedno kolko stoji, ma kompromisy. A S10+ ich ma fakt asi najmenej zo vsetkych.

  Som zvedavy o kolko bude S10+ lepsi oproti mojej 6T :D

  Richard Hombauer07.03.2019 - 11:26 Trvalý odkaz

  Doplnim len, ze folia je nalepena od vyroby a cez nu to bez problemov funguje. Len treba prst vzdy trochu silnejsie pritlacit nez na ostatnych citackach odtlackov.

  Peter Bumbaldek07.03.2019 - 11:40 Trvalý odkaz

  Merrick - z hľadiska výkonu je ten mobil top. Z hľadiska princípu je tam procesor slabší a najšialenejší menej vydrží ako pri "totožnom" výrobku v USA. To mi vadí.

  Áno každý mobil je nejaký kompromis, ale ako som písal, kompromis som ochotný urobiť pri cene 500, nie pri cene 1000€.

  Tomas09.03.2019 - 15:53 Trvalý odkaz

  Tak, vcera dorazil. Za ten jeden den pouzivania zatial same pozitiva a jedna negativna vec - vecerne/nocne fotky. Tu som cakal od Samsungu fakt viac. Zatial som ale nemal vela casu ho poriadne nastavit k obrazu svojmu, tak viac postrehov casom.