Samsung Galaxy Ace 2 (i8160)

  • Profile picture for user Milan93.p@gmail.com

    Milan 28.06.2012 - 14:38

    veľmi zaujímavé parametre :) hlavne procesor s grafickým čipom. A 2-jadrá o takte 800mhz to som ešte nevidel. A v nevýhodách ma zaujalo hlavne "pre niekoho možno nudný dizajn" veľmi dobre vystihnuté ! Mne sa dizajnovo Samsung vôbec nepáčil a ani nikdy nepáčil, ale výnimkou je Samsung Galaxy Note ten je veľmi pekný Ale 100 ludí 100 chutí :) Mne osobne sa najviac páči dizajn HTC. Tiež je podobný, ale každí model je trochu iný a vždy pekný.

  • rtg28.06.2012 - 15:04 Trvalý odkaz

    je tam dvojjadrovy procesor NovaThor U8500 od ST-Ericsson, graficky cip je Mali-400MP, ktory je pokial viem v Galaxy S2 a nie v S3.. divne mi je je, ze v clanku hovorite, ze je to stredna az nizsia trieda.. tu nizsiu by som si odpustil, mobil ma perfektne parametre a aj cenovka je relativne vysoka, bolo by dobre, keby sme ostali objektivny.. este sa vratim k tebe a rypnem si, mne sa zas HTC nepaci, skaredy paskvil cinsky a kazdy jeden rovnaky :D Samsung ma klasicky, uz mozno konzervativny dizajn, ale za dizajnovu spicku povazujem momentalne jednoznacne Sony.. to je zatial odomna vsetko :))

    Pavol Pavučko28.06.2012 - 15:26 Trvalý odkaz

    sony chacha to ta vysmejem :D htc ma pekne ale mas pravcdu ze su vsetky rovnake u man vedie nokia z lumiou 800 a 900 :)

    Profile picture for user Milan93.p@gmail.com

    Milan28.06.2012 - 15:37 Trvalý odkaz

    Ideme rypkať ? :D Ja to ako rypkanie neberiem. Každému sa páči niečo iné v tom je tá krása.
    Mne HTC neprídu byť stejnaké a konštrukciou sú najkvalitnejšie, Sony sa mi tiež páčia aj staré Xperie majú pekný design, ale poviem vám jedno, mal som starý HTC Wildfire a potom SE Xperia PLAY a konštrukčne bol Wildfire oveľa oveľa oveľa lepší. Alebo sa pozrime na Top mobil od HTC a top mobil od samsungu. No HTC One X už len z pohladu vyzerá že musí mať v sebe riadne "monštrum", ale ked sa mozrem na Galaxy III tak si poviem "no... mobil a čo s ním ?" toto sú moje pocity :D

    rtg28.06.2012 - 16:32 Trvalý odkaz

    no ved to je jasne, ze kazdemu sa paci nieco ine a takisto kazdy ma ine poziadavky na mobil :) Kazda znacka je v niecom dobra, je pravda ze HTC ma konstrukcne kvalitne mobily, Sony ma zas najvyladenejsi SW, Samsung tiez nie je konstrukcne na tom tak zle ako vyzera (plasty) atd atd. Nie je to o tom, ze by nejaky vyrobca nevedel vyrobit dokonaly mobil, ale trh by sa zastavil, keby kazdy vyrobca taky vyrobil, ludia by predsa neboli ochotni vymenit keby nebol dovod.. a co sa tyka One X, tak ta sklamem, v reali je to seda myska, neposobi vobec zaujimavo, tu sa priklanam ku kolegovi nadomnou, ovela zaujimavejsia je tu Lumia 800.. a co sa tyka S3, je to omnoho sofistikovanejsie zariadenie ako One X, bohuzial, ale konkurencia sluzi pre nas spotrebitelov a uvidime, co dalej stvori HTC a spol. :)

    Profile picture for user Milan93.p@gmail.com

    Milan28.06.2012 - 16:51 Trvalý odkaz

    Mne sa One X páči, mohli by dať na fony HTC One XL ten je tiež pekný už som im aj napísal aby ho sem dali :) čo sa týka Nokií tie vôbec nemám v láske. Ale tiež každému sa páči niečo iné. Nokia bola dobrá kedysi, ale posrala si to symbianom. Teraz skúša WP čo je dobrá volba. Ja som fanušik každého OS a hodlám si kupiť telefon s WP pretože sa mi páči. Ale tablet chcem určite s androidom pretože sa mi tiež velmi páči a android sa viacej využije v tablete ako v mobile. Ja sa teším na nové a nové veci ktoré vymyslia značky dalej a velmi ma to zaujíma. A ešte musím spomenuť Huawei ! Ten začína robiť velmi dobré fóny viď. Huawei Honor ktorý má vraj lepší displej ako Samsung galaxy III a o batérii ani nehovorím + cena robí z Huawei silného konkurenta.

    Pavol Pavučko28.06.2012 - 22:10 Trvalý odkaz

    No mas ptavdu ale nokia je podla mba z htc super len hyc ma super konstrukciu co poviem o svojom wofdfire s? Dobry konstrukcne alr slaby a pomaly a nokia tak tu chcem a na 100 % chcem niecoz wp8 nokia

    Profile picture for user Milan93.p@gmail.com

    Milan29.06.2012 - 00:46 Trvalý odkaz

    Wildfire je od HTC najslabší telefón a ešte HTC Explorer. Aj nokia má spodnu triedu slabú ako Sony proste každá značka :) treba to tak brať.

    Denis29.06.2012 - 08:14 Trvalý odkaz

    Keď si si to po sebe prečítal, nemohol si to aj opraviť? Horšie napísané 2 vety som ešte nevidel...

    Pavol Pavučko29.06.2012 - 13:22 Trvalý odkaz

    pisal som to na svojom pomalom wildfire s teraz pisem na pocitaci :) takze je to lepsie :D no co ale nekupim si nieco drahe to volim notebook od 500 eur

    steve01.07.2012 - 14:39 Trvalý odkaz

    Heureka.sk ukazuje najnizsiu cenu Ace2 za cca 240€. Podobne aj Galaxy W. Ktory je vlastne lepsi?

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease01.07.2012 - 15:30 Trvalý odkaz

    to nie je ofiko slovenská distribúcia..
    Ace 2 plusy: o fus vacsi displej, 4 GB ROM, 768 MB RAM, lepšie GPU, DLNA, Wi-Fi Direct, NFC (iba vybrane trhy), prevdepodobne upgrade na ICS, GLONASS.

    Galaxy W plus: výrazne vyšší takt procesora.

    steve01.07.2012 - 21:42 Trvalý odkaz

    Ano, vyssi takt procesora W, ale ten je jednojadrovy, u Ace2 je procesor dvojjadrovy pri nizsom takte. Ake vyhody poskytuje 2jadrovy procesor? Dakujem.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease02.07.2012 - 16:15 Trvalý odkaz

    Kludne aj žiadne. Záleží, či viac jadier dokáže využiť OS a konkrétna aplikacia (zväčša sa jedná len o hry)

    Martin02.07.2012 - 21:12 Trvalý odkaz

    A pravidlo je zatiaľ také, že ani 2 jadrá nevie OS Android poriadne využiť. Dobré je nehnať sa za počtom jadier.

    marek03.07.2012 - 12:05 Trvalý odkaz

    Dôležité je, že sa jedná o armv7 procesor. Zrejme ho nebude problém v prípade potreby pretaktovať aj na 1ghz.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease04.07.2012 - 13:33 Trvalý odkaz

    Architektúru ARMv7 + 45 nm technológiu majú oba chipsety. STE NovaThor U8500 i Qualcomm Snapdragon S2 MSM8255T.

    jack05.07.2012 - 00:48 Trvalý odkaz

    Dobry den , chcel by som od vas odpoved ktori mobil je lepsi Galaxy axe 2 alebo Galaxy S plus ...lebo cenovo su rovnako aj znacka je rovnaka ktory je lepsii ?? dakujem

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease05.07.2012 - 22:55 Trvalý odkaz

    Ja bych dal prednosť Ace 2, kôli väčšej Ramke a chybajucej diode na S plus..

    galaxyace221.07.2012 - 22:27 Trvalý odkaz

    chcel by som sa opýtať, píšu že má 768 RAM, prečo keď pozriem do správcu aplikacii, ukáže mi napr. 250/555 a nie 250/768? Diky za radu

    Tomas04.08.2012 - 01:19 Trvalý odkaz

    keď dám doň 32GB SD kartu ovplyvní to rýchlosť mobilu?

    Profile picture for user pan.el.x10@gmail.com

    pan.el04.08.2012 - 03:28 Trvalý odkaz

    rychlost mobilu co tym myslis ?
    na velkosti ani tak nezalezi skor na parametri "class"
    tam je rozdiel v rychlostiach cita/zapisuje http://goo.gl/wubw8
    co moze zrychlit start systemu (nacitavanie kniznic a synchronizaciu) a hier
    a chod niektorych aplikacii ktore potrebuju pristup na sd kartu pri zapise (foto, dwnload)

    Obruck05.08.2012 - 15:54 Trvalý odkaz

    Planujem si ho kúpiť z akcie t-mobilu, mam nokiu starsiu a často ju na cestach používam ako modem pre notebook na internet, kde nie je wi-fi. s tymto smartfonom sa neda pripojeit na net na notebooku cez modem v mobile?? Ak, nie to by ma velmi sklamalo, prip. aky podobny android sa da použit ako modem pre PC?

    Tomas07.08.2012 - 11:29 Trvalý odkaz

    myslím to tak ,že či sa nespomalí rýchlosť načítavanie hier alebo kopirovanie.
    Ešte som chcel opýtať že , ako si ma microSD nainštalovat hru? bo ked maminštalačkuna microSD a dám inštalovať tak mi toide do fonu.

    Gh0sT08.08.2012 - 00:37 Trvalý odkaz

    zdravim, mam tento telefon a chcel by som sa opytat ohladom jednej veci, ked mi niekto vola tak moje zvonenie zvoni asi 1 sekundu potichu tak ze je stisene a az potom tozacne zvonit tak ako to má (hlasnejsie), neviem co stymje nenasiel som ani nic take v nastaveniach kde tovypnut alebo abyto zvonilohned hlasnejsie, mozte mi ohladom toho niekto poradiť?

    Profile picture for user pan.el.x10@gmail.com

    pan.el08.08.2012 - 01:37 Trvalý odkaz

    to Nut
    ok, sak nainstalujes do telefonu tu ktoru apk
    potom cez menu - nastavenia - aplikacie - sprava aplikacii - tam prepni na kartu zobrazit vsetky aplikacie,
    vyhladas tu ktoru si instaloval a tapni na "presunut na sd kartu"
    hotovo ;)

    Tomas08.08.2012 - 13:31 Trvalý odkaz

    to Panel
    ale ked v pamati telefonu nemáš už miesto?
    tak že priamo sa to nedá jop?
    to Ghost
    nejde vypnúť

    Gh0sT08.08.2012 - 21:43 Trvalý odkaz

    nedá sa to vypnut? :/ no skoda, niesom na to zvyknuty :D

    Profile picture for user pan.el.x10@gmail.com

    pan.el09.08.2012 - 12:29 Trvalý odkaz

    to Nut
    tak ked uz nemas miesto tak nieco musis uvolnit, inak si doinstaloval
    uvolnit miesto sa da:
    *pouzitim cache cleanera ktory aplikaciam premaze data v medzipamati (historie hladania, logy, docasne subory ...) - uvolnenie je len docasne, pokial sa nevytvoria nove docasne subory;
    *presunom inych aplikacii z pamate telefonu na kartu (cim ale odstavis presunutej aplikacii widgety) - uvolnenie je trvale, ale nikdy sa ti nepodari premiestnit celu aplikaciu na kartu, vzdy urcite percento z nej ostava v telefone;
    *zalohovanim aplikacie a jej dat (s nastaveniami), nasledne jej odinstalovanim a v pripade potreby re-instalacia + obnova nastaveni

    v systeme sa da nanutit instalacia aj priamo na sd kartu
    ale na to treba mat root prava

    Zuzka_7912.08.2012 - 11:21 Trvalý odkaz

    Ahojte, s telefónom som veľmi spokojná zatiaľ. Len mám jeden problém. Môžem hľadať a skúšať koľko len chcem ale neviem nájsť ako sa používa zoom na fotoaparáte. V návode píše, že tlačítkom na ovládanie hlasitosti. Lenže to nejde... ďakujem za odpoveď.

    dolezite_upozornenie12.08.2012 - 14:59 Trvalý odkaz

    No ked nejde tlacidlom hlasitosti, tak to skus palcami :-). Klasicky, ako ked zoomojes fotku z galerie.

    Zuzka_7912.08.2012 - 20:15 Trvalý odkaz

    Hovorím, že som skúsila všetko :D nie som hlúpa :)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne13.08.2012 - 10:50 Trvalý odkaz

    zoom nepouzivaj je to kravina...

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease14.08.2012 - 12:05 Trvalý odkaz

    "chcel by som sa opýtať, píšu že má 768 RAM, prečo keď pozriem do správcu aplikacii, ukáže mi napr. 250/555 a nie 250/768? Diky za radu"

    časť pamäte ram užíva systém a tá sa zrejme nezobrazuje.

    marek15.08.2012 - 14:07 Trvalý odkaz

    S tym grafickym cipom je to trosku diskutabilne. Nazov ma sice rovnaky ako v top modeloch, ale jadro ma len jedno (v sg2 tusim 4).

    marek17.08.2012 - 12:11 Trvalý odkaz

    Mna by zaujimalo ci je ten TV-out urcite podporovany a ako. Zatial som sa skor docitel ze nie je.

    Tomas23.08.2012 - 18:21 Trvalý odkaz

    neviete či bude aktualizácia OS ?

    majkl212125.08.2012 - 03:33 Trvalý odkaz

    Ahojte. Tento telefón je úplne úžasný. Som s ním maximálne spokojný. Má skvelé reakcie, os je vyladený, taktiež prehliadanie stránok s flashom ide úplne bez chyby, super display atď. Ale natrafil som na jeden problém. Tento telefón rozpoznáva 3 druhy pamäte: 1. Systémový ukladací priestor, 2. Ukladací priestor USB, 3. Karta SD. Keďže telefón má slušné HW vybavenie, chcel som ho odtestovať, ako sa bude správať pri hrách. Prvá hra, ktorá mi padla do oka na Google Play bola The Sims Free play. Tak som si povedal, dobre, vyskúšam ju. Hru stiahlo v pohode. Presunul som ju na Kartu SD. Lenže po spustení hry začalo sťahovať dodatočných 467 MB. Myslel som si, že ako u iných Androidov, bude tento obsah sťahovať na Kartu SD. LENŽE, ono tento obsah nesťahovalo na Kartu SD ale sťahovalo to do ukladacieho priestoru USB, ktorý sa rýchlo zaplnil. Pri 96 % mi napísalo, že moja Karta SD je plná, že mám uvoľniť priestor. Pritom na karte SD som mal voľné ešte 3 GB, ale ukladací priestor USB bol zaplnený komplet. Viete mi poradiť, ako tento problém vyriešiť ? Ako docielim, aby mi podobný obsah aj pri iných aplikáciách sťahovalo na kartu SD a nie do uložného priestoru USB, ktorý má 1,10 GB ? ďakujem za radu :)

    Lukas27.08.2012 - 18:11 Trvalý odkaz

    ahojte tak ako je s tym priblizenim pri foteni? ziadne tlacidlo, ani v menu ani klasicky priblizenie prstami

    Lukas27.08.2012 - 18:13 Trvalý odkaz

    ahojte,tak ako je to s tym zoomom pri foteni? ziadne tlacidlo ani v menu, ani priblizenie ako pri prezerani obrazkov nefunguje?????? som jediny? poradte teda. dikes

    majkl212128.08.2012 - 15:34 Trvalý odkaz

    TO typer:

    nie si jediný, ani mne to nefunguje :) snáď to vyriešia nejakým updatom, ak nejaký v budúcnosti vôbec bude. :D Na druhej strane, Ace 2 robí super foto. Počuj človek, keď si sa tu tak zjavil, postrehol si aj ty spomínanú vec s pamäťou ?

    marek28.08.2012 - 16:18 Trvalý odkaz

    majkl2121

    Ahoj, dá sa to vyriešiť, ale musíš mať rootnutý fon. A na root je treba custom kernel, takže ti to zrejme vymaže všetky dáta. Ešte že som rootol hneď po zakúpení, no najlepšie by bolo, keby som rootovať nemusel :D

    typer:
    Na čo ti je digitalny zoom?! Je to to iste, ako keď si tu fotku zvacsis na PC, absolutne zbytocna funkcia pokial nemas vysuvaci objektiv.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease28.08.2012 - 16:34 Trvalý odkaz

    Viem, že to nedáva logiku. Ale neukazuje ram, ktorú používa systém. Takisto sa nezobrazi veľkosť rom kde je OS..

    ★edit: teraz pozerám, že odpovedám na tú istú otázku od 'galaxyace2' druhý raz :-))

    Marek, no je isté že časť používa GPU, ale zobrazovat by to mohlo ;)
    teraz som mrkol ram na IONe: vyuzita 242MB voľná 380MB. To tiež spolu nedáva 1GB :)

    marek28.08.2012 - 17:00 Trvalý odkaz

    Mental.disease

    Neviem či tá pamäť nie je určená pre grafiku, podobne ako keď na pc nemáš dedikovanu gpu ale iba integrovanú, tá si potom “odkrojí“ z ramky.

    Lukas28.08.2012 - 22:11 Trvalý odkaz

    caute co sa tyka ten pamate USB, ja to mam nejakych 104 mb/1,1gb....a ano ako pisete aj podla mna je to nieco ako medzi pamat pre rozne istalacky atd.... vsetko naistalovane co sa da vzdy presuvam na kartu, kedze bohuzial nejde mi hned instalovat na kartu /ako bolo pisane potre root.../ ale inak phone bezi fajn,este ani raz nezamzrol ani nic podobne. som spokojny najme co sa tyka RAM v tejto triebe to nie je casto vidiet...rozhodoval som sa este medzi SG S DUOS, ako som cital predpokladana cena cca 280e....ale zasa bohuzial iba 512MB RAM a zasa pri rovnakom rozliseni o nieco vacsi displey,skoda ze nie AMOLED...

    Lukas28.08.2012 - 22:33 Trvalý odkaz

    ozaj neviete, je to iste ci bude aktualzacia OS na 4.0 ICS?????

    majkl212128.08.2012 - 23:57 Trvalý odkaz

    TO typer:

    úplne s tebou súhlasím. Mobil ponúka skvelý výkon, a hlavne rýchlosť, za pomerne nízku.

    Čo sa týka updatu na ICS. Hľadal som nejaké info na nete. Našiel som príspevok, v ktorom nejaký týpek písal do Samsungu a oni mu spätne odpovedali, že sa update na ICS pre náš mobil pripravuje, ale presný dátum vydania ešte nie je stanovený. Keď som písal do Samsungu ja, odpovedali mi rovnako. Ostáva nám len dúfať, že tvrdili pravdu a nezavádzali.

    Na druhej strane sa obávam, či update na ICS nespôsobí zníženie výkonu telefónu.

    majkl212129.08.2012 - 00:00 Trvalý odkaz

    TO marek.ns:

    díky za super radu. Nie som skúsený v rootovaní a v živote som to ešte nerobil :D Takže sa radšej do toho nebudem púšťať. Mám verziu mobilu s NFC a čítal som, že neoficiálna romka túto funkciu nepodporuje. Čiže radšej si vystačím s menšou pamäťou a nebudem hrať hry :D Veď už som predsa veľký :D :D

    marek29.08.2012 - 19:59 Trvalý odkaz

    Majkl 2121

    Ty tu nejako to nfc využívaš?!