Samsung C3530

  • Martin Hombauer 15.11.2010 - 16:24

    aaa: robi asi najhnusnejsie telefony na svete, dizajnovo hnus, bez fantazie inovacie, charakteru proste odpad. A co je horise este aj to okopirovany, toto vyzera ako nejaka nokia. Vsetky dotykove galaxy su o nicom vyzeraju lacno nudne smejdovo, neatraktivne, jedine pozitivom na nich nevidim.

  • anonymous16.11.2010 - 23:45 Trvalý odkaz

    Rusnak-COBRA: toto je naozaj korejska kopia Nokii Series40 ktore teraz letia.

    anonymous17.11.2010 - 12:32 Trvalý odkaz

    riki: To je vec nazoru, podla mna ich design je jasne pred konkurenciou jedine tak apple dokaze konkurovat. Inovacii ponukaju stale dost a dost a vyklapacky aj vysuvacky mali daleko pred ostatnymi takze tazko kvoli jednemu telefonu povedat kto koho kopiruje lebo ajtak v mobiloch je to tak, ze vlastne uz kazdy kazdeho kopiruje. Tazko urobit dnes pritazlivy telefon bez toho aby sa aspon tvarom nepodobal na iny. S Galaxy uz vobec nemas pravdu a to ze si hlupak za to nik nemoze.

    anonymous18.11.2010 - 03:19 Trvalý odkaz

    Rusnak-COBRA: riki, asi by si sa mal zamysliet nad tym kedy zacali robit telefony take znacky ako Motorola, Mobira (Nokia), ci Ericsson, a potom mozes hovorit o tom ze slajdery alevo Vcka mali v Samsungu daleko pred ostanymi. Skus prosim nenadavat inym do hlupakov, lebo s Tvojimi vedomostami sam tak potom vyzeras.

    anonymous18.11.2010 - 13:47 Trvalý odkaz

    riki: fuuuha, zjavne mas medzery vo vedomostiach ty. Mozno je to aj tym, ze si odomna mladsi, ale predstav si, ze Samsung vyrabal mobilne telefony dlho predtym ako sa zacali vozit na svk trh. Ani nehovorim, ze v mobilnej komunikacii im patri nejedno prvenstvo. To, ze ty za mobilny telefon povazujes aj vysielacky ci zariadenia ku ktorym si musel na chrbte nosit stavu to uz je tvoj problem. Samsung, prvy mobil rok 1996. Motorola prvy mobil rok 1998, Ericsson prvy mobil rok 1996 a Nokia prvy mobil rok 1995. Takze si dopln informacie a potom vypisuj hluposti takeho typu ako si vypustil teraz...

    anonymous18.11.2010 - 19:28 Trvalý odkaz

    Rusnak-COBRA: Hlavne ze vies kolko mam rokov ;)
    Motorola mala vobec prvy mobil na svete. Skus si vedomosti doplnit Ty, ja ako zberatel telefonov sa "trosku" v historii mobilov zrejme vyznam ;) ja som o priamom dovoze na SK trh nic nehovoril. Do telefonov sa vyznam aj po HW stranke, a sorry, ale konstrukcnemu zvladnutiu SLIDER konstrukcii sa mozem dost dobre vysmiat. Tie telefony su opravitelne len v malo pripadoch, nakolko su zlozene ako maximalne spotrebny tovar. Ja fakt neviem o co Ti ide, ked si proste nevies priznat ze Samsung nie je vynimocny v nicom inom ako vo vyrobe procesorov a displejov.

    anonymous19.11.2010 - 10:09 Trvalý odkaz

    riki: Vadi ti, ze som ti dokazal tvoje nevedomosti? A v com su akoze vynimocni ini vyrobcovia. Dokelu vsak toto je predaj a nie umenie, co o akej vynimocnosti tu ty vypisujes? Fakty nepustia a je jedno na akeho zberatela sa hras. Nikde taktiez nepisem, ze hovoris o dovoze, ale jasne som ti dokazal, ze prvy mobil mal Samsung v rovnakej dobe ako vsetci tebou menovani. Tak sa nepajed a radsej stiahni chvost a studuj dalej lebo zatial je to z tvojej strany malo... A neviem o akej zlej konstrukcii pises pri slideroch, ale pises nezmysel, kedze sam som taky telefon vlastnil a taky telefon vlastnia este stale ludia v mojej blizkosti a tiez co to s mobilmi robim a rozhodne slidery nie su na zahodenie, rovnako ako V-cka.

    anonymous22.11.2010 - 01:03 Trvalý odkaz

    Rusnak-COBRA: 1 - nie som RUSAK ale Rusnak ked uz tak, nevies poriadne ani len citat...
    2 - Samsung zacal vyrabat telefony o dost neskor ako motorola, prosim pozri si ich historiu, taktiez nehovorim o ziadnom dovoze.
    - Prvy samsung mobil (do ruky nie autotelefon) je z roku 1988. Prva Motorola (dokonca schvalena FCC) bola v roku 1983 a nokia prvy (nie auto, ale normalny) mobil v 1985.
    3 - na zberatela sa nehram, myslim ze 450 kusov hovori za seba
    4 - mobily aj servisujem, o samsungovych konstrukciach a vydrzi FLEX kablov v SL a V konstrukciach viem svoje nakolko su to najcastejsie diely ktore musim objednavat.
    - neukazal si mi ziadne moje nevedomosti, lebo informacie ktore podavam su ziskane z praxe a pravdivej historie co sa da preukazat ;)

    anonymous22.11.2010 - 10:09 Trvalý odkaz

    riki: 2 - To co som ti pisal bola vyroba mobilov nie dovoz, takze Samsung vyrobil prvy mobil skor ako Motorola. Ak chces poslem ti aj link a tam zistis, ze Samsung zacal vyrabat mobily cca kedy Nokia a Ericsson a pred Motorolov. Tvoja domienka, ze Motorola skor vyrabala mobily najskor prameni z toho, ze vyrabala vysielacky a 10kg mobilne telefony, ale ako som uz napisal, prvy komercny telefon vydali v roku 1998.
    3 - Tak, ale aj ked si zberatel mobilov to vobec neznamena, ze vies o mobiloch viac ako ini ludia a ani to, ze mas historiu v malicku.
    Svoje urban legends si nechaj pre seba lebo je to ajtak len take tliachanie. Kazdy kto ma len trochu zaujem si lahko zisti spominane veci a nemam naladu sa s niekym dohadovat o hovadinach len aby si napravil ego.

    anonymous22.11.2010 - 12:42 Trvalý odkaz

    Rusnak-COBRA: Ja o ziadnom dovoze predsa nehovorim, tak o com?
    komercny telefon... 1998? sa Ti sniva snad... Motorola bol fakt prvy vyrobca na svete ktory vyrabal telefony, a hlavne do roku 2000 bol spickou na trhu, aj vo vyvoji.
    - ziadne urban legends... to ze som zberatel znamena ze viem viac o telefonoch ako ini, aj to ze ich opravujem. zaujimam sa o to a venujem tomu vela casu, takze to fakt poznam, inak by som sa tu s Tebou "nehadal" a neriskoval by som mozne verejne zosmiesnenie.
    posli mi teda pls link ktory by pripadne vedel potvrdit Tebou tak tvrdo deklarovane informacie o Samsungu. Rad sa necham poucit, kedze som taky nevzdelany v tomto smere.

    anonymous22.11.2010 - 14:23 Trvalý odkaz

    aaa: neviem co tu riesite, motorola ma obrovsku tradicu urcite vacsiu ako samsung co robi lode, pracky, pc, proste vsetko.
    Co si napisal o mototrole a roku 1998 - to si asi fakt dement ved foter mal uz gsm motorolu skor, a nmt telefony boli este kolko pred tym. fakt radsej nerieste blbosti, ak mate problem pohladajte si na nete.
    To vas nic nemeni na prvom prispevku k tejto teme o tom ze samsung je dizajnovo uplne na dne ked vyrobi taketo nieco.

    anonymous22.11.2010 - 21:13 Trvalý odkaz

    riki: Do roku cca 1996 sa vyrabali mobily analogove, ktore tazko nazyvat mobilmi. Mobilne zrovna neboli, do vrecka by si ich tazko dal, rovnako kvalita bola biedna. Az s prichodom digitalnych zariadeni sa da hovorit o komercnych mobilnych zariadeniach ktore som ti uz udaval. Link neviem ci sa moze posielat, ale kludne si pozri na napr. GSMarene historiu telefonov od jednotlivych vyrobcov. Chapem, ze mozno mas inu definiciu mobilneho telefonu, ale to je skor predchodca mobilneho telefonu.
    aaa-neries comu nerozumies, aj Sony ma velku tradiciu v CRT telkach, ale to neznamena, ze si kupim Sony. Rovnako silnu tradiciu v zrkadlovkach ma Kodak atd. a v digitalnych by som si ajtak vybral skor inu znacku. Tvoj foter ma doma isto aj najvacsieho trpaslika. Tvoj nazor na design je rovnako dolezity a presny ako tvoje ostatne nazory. Najprv si uvedom, ze design je vec nazoru a pri tych odceneniach co ma Samsung za design je jasne ze trochu mimo si skor ty.

    anonymous22.11.2010 - 21:15 Trvalý odkaz

    riki: 1997- Spustenie prvej digitálnej siete v štandarde GSM. Na slovenský trh vstupuje druhý operátor Globtel GSM. Prvé predplatené karty Dr. Mobil a Prima karta.
    Tak sa zobud a netrep kedy mal tvoj foter GSM mobil.

    anonymous22.11.2010 - 22:02 Trvalý odkaz

    aaa: Prosim ta ja som si kupil philips fizz ked som chodil za strednu skolu asi posledny rocik a to bolo v roku 1997-98 neviem kedy to presne bolo, mal som globtel primu. Takze gsm uz vtedy boli. Viem ze fotem mal nejako okolo toho casu gsm motorolu od eurotelu, klamal by som keby som povedal presne na mesiac kedy.
    Ty zdazu povazujes mobily len gsm??? NMT boli tak isto uplne v pohode a dali sa dat aj to vrecka ak jed nie na rifliach. Tak tu nevytahuj dristy o gsm ako o zaciatku mobilov a komercneho pouzitia.
    Nikde som nepovedal ze ked ma velku tradickiu tak si ho ma kupit.
    A dizajn je subjektivny ale toto kopirovanie je neskutocne okate.
    Takze ked si sa uz zmylil priznaj chybu alebo drz hubu

    anonymous23.11.2010 - 10:28 Trvalý odkaz

    riki: predstavenie GSM a uvedenie su samozrejme dve uplne rozne veci, ale to ti zjavne nic nehovori. 1996 ma mobil kazdy vyrobca, ty si tu vypisoval o tom ako uz sto rokov ma tvoj fotrik mobil a este k tomu GSM co je zjavne nezmysel co som aj dokazal linkom. Ty ako odpoved na moj link o spusteni GSM si dal link na predstavenie GSM. Bravo.

    anonymous23.11.2010 - 10:31 Trvalý odkaz

    aaa: Aha uz menis retoriku, kto hovori 100 rokov debil, povedal som pred 1998. GT spustil siel 1. januara 1997 tak co trepes.
    Ty siu trepal ze motorola mala prvy gsm v 98 a ja ze skor tak nezavadzaj.

    anonymous23.11.2010 - 10:31 Trvalý odkaz

    riki: Len tak mimochodom Philips Fizz bol uvedeny do predaja v roku 2002 tak sa prosim ta zobud a posun si celu tu tvoju casovu os.

    anonymous23.11.2010 - 10:32 Trvalý odkaz

    riki: jasne a tvoj foter mal mobil este predtym ako sa z neho dalo volat. a ty si mal Philips Fizz uz s roku 1997.

    anonymous23.11.2010 - 10:35 Trvalý odkaz

    riki: Tak Fizz si mohol mat kedze vysiel v 1996, pomylil som si to s Fisiom.

    anonymous23.11.2010 - 10:42 Trvalý odkaz

    Rusnak-COBRA: OK, tak teraz si sa prezradil ze o tom figu vies. Fizz v roku 2002? ved vtedy bola predstavena 7650 Nokia co uz je aky mobilny king...
    http://www.gsmarena.com/philips_fizz-143.php (Fizz, 1996) ;)
    Prve telefony na baze GSM mali prave Motorola, Nokia a Ericsson - teda vyrobcovia ktori nerobia len mobily ako take, ale sietovu infrastrukturu vo velkom pre vacsinu svetovych operatorov.
    Ked ma Tvoj slavny SAMSUNG ocenenia za design (blbost, v oblasti mobilov nic podobne neziskali), tak Ty mas od nas oDcenenie v oblasti blbec toka, ktory si neprizna vlastnu nevedomost. Taras tu proste nezmysly. Prve GSM telefony (ktore Ty povazujes uz za telefony, konecne si sa vykoktal co je podla Teba "Mobil") boli uplne rovnake ako NMT (pozri si Siemens, Nokiu, Ericsson atd). Lebo NMT verzie ihned po nasadeni GSM do prevadzky prerobili a minimalne rok dva tie modely sli subezne.Tak fakt netaraj.

    anonymous23.11.2010 - 11:09 Trvalý odkaz

    riki: Keby si radsej hubu drzal, je uz preukazane, ze prve GSM telefony nemali len tebou spominani, ale aj Philips, Samsung, nieco po nich Sagem a Alcatel. Takze pises este stale nezmysly.
    Trochu neskoro si sa zobudil kedze ten Fizz som uz opravil.
    Neviem kto pisal, ze ziskali ocenenia za design v oblasti mobilov:
    http://servis.inet.sk/clanok/7931-spolocnost-samsung-ziskala-v-roku-200…
    http://www.samsung.com/sk/aboutsamsung/corporateprofile/history.html
    To len k tomu ako Samsung od niekoho kopiruje alebo nevyvija, kopiruje tak ako kazdy iny vyrobca, ci uz vedome alebo nevedome (to ze sa ti mobil podoba na iny tazko oznacit za kopirovanie).
    Takze stale mi to vychadza, ze prve mobilne telefony mali naraz ajked ty si spominal ako davno pred Samsungom vyrabali v Motorole mobily. To, ze pri zatiahnuti do hladania v historii sa clovek sekne a nepostrehne vsetko je druha vec, co si priznavam, ze nie vsetky udaje odomna boli uplne presne, ale v zasade sa nemeni nic na tom, ze rozhodne sa neda povedat, ze Nokia, Motorola a Ericson vyrabali mobily davno pred Samsungom ako si vo svojom prispevku konstatoval ty. Proste sa mobily zacali vyrabat subezne u viacerych vyrobcoch spolu s rozvojom sieti.

    anonymous23.11.2010 - 11:26 Trvalý odkaz

    aaa: Dobre serte na to, motorola a ine firmy boli lidrami a jasne ze sa venovali telefonom skor ako samsung, ten sa vsak velmi rychlo rozvija vo vsetkych oblastiach a napr. motorolu uz davno predbehol, maju dobry vyvoj aj technologie.
    Avsak kopiriovanie dizajnu je zial ocividne, ci apple alebo teraz od nokie co je az prehnane.

    anonymous23.11.2010 - 11:34 Trvalý odkaz

    riki: Kopirovanie designu? Ty si nedas pokoj. To mi chces povedat, ze je uprimne tvoj nazor? Ci len tak davas najavo svoje antipatie voci znacke?

    anonymous23.11.2010 - 12:02 Trvalý odkaz

    riki: tak ty si statny primitiv, takychto obrazkov ti tu da hocikto 1000 a vsetky budu podobne. Clovek co sleduje a venuje sa mobilom by som cakal ze ma vacsi prehlad a nadhlad a netliacha taketo nezmysly.

    anonymous23.11.2010 - 12:19 Trvalý odkaz

    aaa: si slepy debil, niekto s iq 15 co si neprizna nic a obhajuje nejaku firmu a modli sa k nej.
    Normalny clovek povie: hmm to uz riadne okopcili nokiu
    Denet ako ty povie nieco o obrazkoch co ani neviem co chcel povedat a povie prazdnu vetu o prehlade s mobilmy bez argumentov.

    anonymous23.11.2010 - 13:37 Trvalý odkaz

    riki: Tak ty obvvinis firmu, ze kopiruje nejaky telefon, pricom tieto dva vysli v rovnakej dobe zhruba, takze boli vo vyvoji atd a ty mi chces povedat, ze niekto zo Sasmungu siel do tovarne skopirovat 100 eurovy mobil lebo ma prevratny design? Vsak uz len v ramci toho, ze telefony vysli skoro rovnako, tak tazko ho mohli narychlo skopirovat a dat do vyroby. Ale tebe toto asi nedoslo, ze?
    Tak neviem kto je vlastne dement a uprimne, tazko verit cloveku co na kazdom fore a v kazdej diskusii opindava jednu znacku stale dookola..

    anonymous23.11.2010 - 14:02 Trvalý odkaz

    Mobililóg: riki ty si dement...

    anonymous23.11.2010 - 14:17 Trvalý odkaz

    riki: skvele argumenty, ale skor vypovedaju nieco o tebe

    anonymous23.11.2010 - 14:39 Trvalý odkaz

    riki: Super, to ako kvoli 4 ovladacim tlacitkam a strednemu potvdzovaciemu je skopirovany foun? Vsak vsetky lacne mobily s klavesnicami vyzeraju uz dost dlhu dobu rovnako. Nechapem, naco by niekto kopiroval foun do 100 eur.

    anonymous24.11.2010 - 00:43 Trvalý odkaz

    Rusnak-COBRA: Ty si jaka mulica tvrdohlava? :D jasne ze Samsung vyrabal mobily rovnako skoro ako ostatne znacky, jasne ze tento Samsung C3530 bol vo vyvoji v rovnakej dobe ako tie nokie co si myslime ze okopirovali dizajnom... Sefdizajneri modelov asi jednoducho chodili na rovnaku skolu alebo co no, bohuzial ;)
    inak, uz len toto to potvrdzuje: http://mobil.idnes.cz/tri-novinky-od-samsungu-s-novym-designem-pripomin…
    uz len po precitani nadpisu Ti musi byt jasne ze je to dojem tak vela ludi, ze Tvoja slepota je jednoducho zarazajuca a na smiech. A nie, fakt som tento konkretny clanok nepisal ja ;)

    anonymous24.11.2010 - 10:37 Trvalý odkaz

    bEGBIE: Spor motorola vs samsung. Rusnak ma samozrejme pravdu. Ostatne som uz nemal silu docitat lebo hadzat hrach na stenu nema vyznam.

    anonymous24.11.2010 - 12:44 Trvalý odkaz

    riki: Aj Ericson mi chces povedat, ze vyrabal mobily skor? Neviem, neviem, ako je mi jasne, ze Motorola sa venovala riadiokomunikacnym zariadeniam este davno pred mobilnou erou. Ale nepride mi nic divne na tom, ze na trh dorazili sucasne mobilne telefony od viacerych vyrovcov v podobnom case, hlavne co sa tyka hromadnej vyroby. Vsak najprv aj nejaka infrastruktura musela byt vybudovana.
    Rusnak - Super, to je velky dokaz, ze niekto napisal, ze sa jeden foun podoba na iny. To je fakt velky problem zobrat par founov a povedat si ktory sa na ktory podoba. Kazdy clovek by nasiel dost telefonov kazdej znacky, ktore mu pripominaju ine telefony od inych znaciek. Tu niekto povie jeden-dva modely a mysli si, ze dokazal, ze ta a ta znacka kopiruje design. A co vsetky tie ostatne co sa vobec nepodobaju na ine telefony? Zo stovky mobilov vyrobcov sa vzdy najde nejaky model co sa podoba. Proste toto mi pride uplne mimo diskusia, obvinovat vyrobcov z kopirovania lebo v zasade kazdy skopiruje kazdeho. A hlavne je, ze nakoniec ten vysledny produkt je lensi ako ten predtym, iny atd.

    anonymous26.11.2010 - 10:12 Trvalý odkaz

    riki: Ale ako som pisal, ide skor mi o masovu vyrobu lebo to, ze Motorola urobila z vysielacky mobil a potom este druhy a cez ne si zavolali je sice pekne, ale rozhodne to neni hromadna vyroba. Ta zacala az s nejakym rozvojom infrastrukturi.

    anonymous26.11.2010 - 16:50 Trvalý odkaz

    Rusnak-COBRA: o akej masovej výrobe to tu stale hovoríš? Ve? toto už bola ve?kovýroba lebo Motorola danú infraštruktúru postavila. ?o myslíš pre koho asi Samsung robil tie svoje telefóny? Pre operátorov ktorým Ericsson pomáhal budova? siete. Tak plus nám tu nie?o hovori? o tom že Samsung vyrábal mobily v rovnakom ?ase. Prvý mobil vyrobil 5 rokov po Motorole a aj to bola ako Ty pises vysiela?ka. Samsung vydal dalsi model až o dva roky a potom už vydával ?o rok to nový model

    anonymous01.12.2010 - 13:06 Trvalý odkaz

    ja: Ja tento mobil mam a myslim ze tu nejde o vzhlad ale o kvalitu.nijako ma zatial nesklamal...Na internet sa da ist bez problemov,obsahuje soc. siete, urcite ma lepsi fotak ako vacsina dotykovych sraciek co stoja za nic...

    anonymous23.12.2010 - 01:19 Trvalý odkaz

    Ji?inka: Pánové nevím co sa tu vadíte,tento Samsung je kópia Nokia C5 je to videt na prvý pohled

    anonymous14.05.2011 - 20:48 Trvalý odkaz

    kiko: tota riki je fakt krava urcite ten mobil nemala ani raz v ruke a vyjadruje sa ako by o nom vsetko vedela!!ja na rozdiel od nej som ten mobil videla aj na zivo a je super takze ak sa chce k nemu vyjadrovat nech si ho pozrie na zivo!!

    anonymous10.08.2011 - 19:13 Trvalý odkaz

    Zuzana : Mám tento mobil desa? dní. Je super, ?o ?lovek potrebuje nevyhnutné k životu ?o sa týka mobilu? Ni?, aby sa dovolal, aby jemu sa dalo dovola? a takisto ?o sa týka smsiek + budík, príp. kalkula?ka. Ostatné veci sú nadštandard. Je to fakt super mobil. Preh?adné menu, dobré ovládanie.