Prvé predobjednávky: Samsung Galaxy S6 od 699 eur, za zahnutý displej si priplatíte 140 eur

  • dasilva 05.03.2015 - 20:29

    Tak za 1,5 roka budem uvažovať. Čauko, Samsung.

  • Peter05.03.2015 - 20:36 Trvalý odkaz

    "odpadnete"... ked take ceny ponuka Apple, uz je to ok? Prepacte, ale smrdi to bulvarom. Tym samozrejme neobhajujem Samsung, ale treba byt objektivny.

    Richard Hombauer05.03.2015 - 21:37 Trvalý odkaz

    narážali sme len na to, že vlani sa pri cene 649 eur za S5 už mnohí chytali za hlavy. a to odvtedy ceny solídnych konkurenčných androidových smartfónov klesli (huawei, lg, lenovo...)
    rovnako si nemyslím, že ceny iPhonu 6 sú normálne. neviem, kde ste prišli na opak. práve medzi nevýhodami iPhonu 6 uvádzame odvážnu cenovku.
    vlani som si kúpil iPhone 5S 64 GB za 550 eur. pár mesiacov používaný. dnes sa - či už nový alebo používaný - iPhone 6 64 GB predáva o sto eur drahšie než minulý rok iPhone 5S 64 GB. Prečo? A prečo Samsung za S6 16 GB pýta o 50 eur viac než vlani za S5 16 GB? kvôli QHD displeju? Veď LG G3 stojí s rovnako jemným displejom 420 eur. kvôli spracovaniu? opäť odpoviem, že G3 je z kovu už pol roka na trhu.
    Úprimne, cenovej politike Samsungu úplne nerozumiem, čo však neznamená, že nerešpektujem ľudí, ktorí si S6 alebo S6 edge kúpia. Sú to výborné telefóny. Podobne nerozumiem rapídnemu medziročnému nárastu cien iPhonov. Tie si však aspoň držia cenu aj po roku od spustenia predaja. Som zvedavý, ako sa k vývoju cien nových modelov postaví Samsung. Galaxy Note 4 začínal na cene 749 eur a dnes ho v serióznom eshope kúpite za 530 eur, na bazoši nový za 450 eur. Ako má potom šancu na úspech Galaxy S6 za 700 eur? Ja fakt neviem.

    Peter05.03.2015 - 22:30 Trvalý odkaz

    V tomto plne suhlasim. Niekedy mam pocit, ze Apple si drzi "popularitu" prave tou vysokou cenou (mozno iluzia jeho zakaznikov o tom, ze vysoka cena je zarukou dokonalosti?). Samsung sa bohuzial snazi uz vo vsetkom podobat Applu.

    Co sa tyka S6, absencia LED diody je pre mna osobne asi najvacsim sklamanim toho telefonu. A taktiez aj menej moznosti nastaveni. Nech vyhodia svoje aplikacie, ale nastavenia telefonu nech su nadalej tip-top. Dalsia vec, bateria sa neda vybrat, jeho pouzivatelia sa mozu iba modlit, ze nebude zamrzat :)

    Galaxy S5 mi po aktualizacii na Lollipop zacina coraz castejsie svojvolne zamrzat tak, ze sa neda spojazdnit bez vybratia baterie. Oblubeny cas, kedy zamrza, je noc, takze na ranny budik mozem zabudnut. Skoda. Je to kvalitny telefon (ak zabudneme na konstrukciu).

    ferineveri05.03.2015 - 22:30 Trvalý odkaz

    Ja som si tiež kúpil niekedy Nokiu 6310 za 19290 Sk. Dnes by to bolo aj 800€. Nikto na mňa nepozeral divne a ani som sa nikde neschválil co ten mobil stál. Keď je niečo dobré tak si treba zaplatiť. Ja som ho používal 4 roky bez dvoch mesiacov. Takže pre mňa dobrá kúpa.

    dasilva05.03.2015 - 23:32 Trvalý odkaz

    Ak som dobre čítal, tak sú to predobjednávky. Tie telefony budu mať este svoje muchy a cena este mierne narastie. Ak si to kupite potom cez operátora cena bude este vyssia a tak si neviem predstaviť ako sa budem s Orange handrkovať , že telefón za 1100 ecok mi po opustení predajne zamrzol a nefunguje a oni mi s usmevom povedia , že mám nárok na 30 dňovú reklamačnú dobu. ( Samozrejme aj u prístroja za hotové €. U O2 sa to volá Mobil+ ) Tento tanček sa zopakuje 2x a výsledok bude , že vam dajú repasovaný telefon. Tak za tu cenu by ma asi j***o. Mam uz so Samsungom podobnú skusenost. Takže za 1,5 roka pri cene okolo 500€ to môzem risknút. Howk.

    Lumiak62506.03.2015 - 00:00 Trvalý odkaz

    Lepšia voľba ako Samsung a Apple je Microsoft Lumia. :) Nechápem ani tie predobjednávky načo sú dobré. :)

    Michal06.03.2015 - 00:15 Trvalý odkaz

    Tak, a je to vonku. V Samsungu sa nadobro pomiatli. :-)

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease06.03.2015 - 10:59 Trvalý odkaz

    "A prečo Samsung za S6 16 GB pýta o 50 eur viac než vlani za S5 16 GB? kvôli QHD displeju?"

    S6 16GB neexistuje. Najnižší je 32GB, ale keďže nemá pamäťovky tak je to skôr horšie..

    Edit: ešte jedna poznámka k tej cene. Väčšina svetových firiem má základnú cenotvorbu v dolároch.
    A keďže dolár za posledný rok posilnil voči euru o 20%, je 700€ ešte "férová" cena. Lebo 650€ spred roka je voči doláru teraz 780€!

    Michal06.03.2015 - 12:18 Trvalý odkaz

    Vsak jasne ze maju cenotvorbu v dolaroch, ked im to tak vyhovuje. Jako nech sa nehnevaju, ale pytat za 32GB navyse 100euro (!!!) tak to uz maximalne prehnali. Cisty apple styl, len ci si to samsung moze na rozdiel od applu dovolit.