Poradňa: Samsung Galaxy J5 (2016) vs. Honor 7 Lite

  • -mato- 24.04.2017 - 01:20

    ako majitel Honor 7 Lite tento telefon nemozem odporucit. Podla specifikacii sa jedna o vyborny telefon pomer cena/vykon, avsak: 1. uzivatelska podpora je 0 (slubena akutualizacia na Android 7 niekolkokrat odlozena a stale sa caka + ciastkove akutalizacie ziadne) 2. pomala citacka odtlackov prstov 3. chybajuci dualband (aj telefony v nizsej cenovej kategorii maju 5GHz wifi) 4. rozhranie EMUI 4 zabera po restarte 1,2GB z 2GB RAM, tym padom aj pri jednoduchsom multitaskingu sa aplikacie znova nacitavaju Co sa tyka ponuky dualsim telefonov, tak velky vyber nie je (pokial neberieme do uvahy cinske telefony s Mediatek SOC; svetlou vynimkou su Xiaomi, ZUK a LeEco) Podla recenzii sa mi najviac pozdava prave zmienene Moto G5 / G5 Plus (cisty a rychly android, skvela uzivtelska podpora (vratane XDA), citacka odtlackov prstov na prednej strane, G5 Plus ma navyse NFC, FullHD video pri 60 fps, 32GB ROM ...atd)

  • martix24.04.2017 - 09:47 Trvalý odkaz

    ..ako majiteľa viacerých telefónov značky HONOR, momentálne Honor8, predtým honor5X, a súčasne mám firemný Galaxy J5 2016 DUAL, by ma viac lákal SAMSUNG. Pri polovičnej intenzite jasu na Samsungu, som na rovnakej úrovni podsvietenia ako keď mám na Honor8 nastavenú najvyššiu intenzitu, preto chýbajúce čidlo jasu nepovažujem za výrazný problém. Dokonca na všetkých Honoroch ktoré som používal som vždy intezitu podsvietenia reguloval manuálne, pretože čidlo nereagovalo tak ako by som si predstavoval. Celkovo sa mi prostredie TOUCHWIZ od SAMSUNGU páči omnoho viac ako EMUI od Huawei/Honor. Jedninú nevýhodu vidím v chýbajúcom snimaču odlačkov, ktorý sa ale na zadnej strane telefónu používa velmi nekomfortne. Čiže v tomto prípade by som ja jednoznačne siahol po SAMSUNGU.