plus/minus: K610i

  • 37 príspevkov
  • Richard Hombauer 18.01.2007 - 22:28

    mato63 mi poslal plus/minus clanok. podla mna je slaby, nedostatocny. preto by som rad poprosil majitelov K610i, aby mu pomohli clanok vypracovat ku dokonalosti. rad by som zverejnil na titulke kvalitne plus/minus, nie clanok, ktory mi po precitani recenzie nepovie NIC nove.

    piste prosim len vety, ktore maju hlavu a patu. najlepsie cele odseky na jednu temu. ziadne kecy, hadky, otazky. v takom pripade nema tema zmysel. ;)

    v druhom prispevku spominany clanok...

    (velmi nerad by som nechal matovu snahu zatratenu...)

  • Richard Hombauer18.01.2007 - 22:28 Trvalý odkaz

    Sony Ericsson K610i.

    Rychly 3G telefon, ktoremu pravom patri privlastok „za malo penazi vela muziky“.

    Dizajn
    Telefon sa predava v dvoch farbach, cervenej a sivej. Nevyhodou je, ze pri cervenej farbe je podsvietenie klavesnice zlte a nie modre ako pri sivej verzii. Telefon je pomerne lahky a dobre sa ovlada, az nato, ze si treba zvyknut na tlacidla umiestnene medzi potvrdzovanim a odchodom, rusenim a ceckom. Ak mate vacsie prsty, budete si dost casto nechtiac zapinat internet.

    Klavesnica
    Je kvalitne spracovana, i ked pri intenzivnejsom pouzivani sa „rozkyva“. Zle spracovane je bocne tlacidlo na prehravanie aj tlacidlo na posuvanie skladieb. Su velmi male i pre tie najmensie prsty. Pochvalit treba vymenu klasickeho joysticku za stvorsmerove tlacidlo.

    Displej
    Displej nie je nicim vynimocny, patri skor k tym priemernym. Pri spusteni viacerych aplikacii mobil neprejavuje ziadne znamky spomalenia, ani ked mate spustenych 6 aplikacii.

    Fotoaparat
    Na momentky, nie ako plnohodnotny nastroj na fotografovanie, urcite K610i postaci. Absencia autofocusu je vsak znacna najma pri foteni blizkych, malych objektov. Chyba tiez zoomovanie pri rezime fotenia. Fotoaparat sa neda porovnavat s napr. K750i. Aplikacia na premenu odfotenych tvari FaceWarp je super vec na sprijemnenie dlhych chvil.

    Multimedia
    Zadny reproduktor ma dobry zvuk, pokial tam nepocuvate death metal. Po doplneni pamatovej karty (v baleni 64 MB), moze telefon posluzit ako slusny MP3 prehravac. S obrazkami nie su spojene nijake extra funkcie, no zide sa robenie podpriecinkov, ktora sa nenachadza vo vsetkych Sony Ericssonoch. Fullscreen zobrazenie snimok je uz samozrejmostou. Dobra, zabavna a uzitocna je aj aplikacia Video DJ, v ktorej si mozete urobit svoje amaterske video, alebo zostrihat vlastne video len na to najlepsie.
    Hry Java su velmi rychle, ale ich hranie je trocha problematicke pre dost male tlacidla.

    Internet
    Nie je nicim vynimocny, prehliadac RSS sprav je bez chyby, dobre spracovana je aj historia. Vytknut sa da len to, ze pri stahovani videi sa neda prijimanie suboru minimalizovat. Po stiahnuti Opery sa da vyuzit ako plnohodnotny internet.

    SMS a MMS
    Posielanie sprav je pohodlne a rychle, ale ak posielate viac ako 20 sprav do dna, klavesnica sa rozhybe. MMS spravy nepresli ziadnymi velkymi zmenami, daju sa posielat do velkosti 300 kB, ak to s velkostou fotky prezeniete, fon vam ju zmensi na dostatocnu velkost k odoslaniu. Pekne je, ze ihned po potvrdeni odoslania SMS vas hodi do menu a nemusite cakat kym sa sprava odosle.

    Zaver

    Sony Ericsson K610i je rychly mobil aj do nepohody, ktory sa da vyuzit na prezeranie e-mailov, RSS sprav, pocuvanie hudby. Tesi ma tiez dlha vydrz na jedno nabitie a prepracovany kalendar.

    Plusy/minusy:

    + rychla Java
    + kvalitna klavesnica
    + UMTS
    + prilozena 64 MB pamatova karta
    + dobry kalendar
    + dobra vydrz

    - nemotorne vkladanie SIM karty
    - slaby fotoaparat
    - absencia autofocusu
    - priemerny displej
    - chybajuce IrDa
    - rychlo zaspineny displej
    - male bocne tlacidla

    colle18.01.2007 - 22:39 Trvalý odkaz

    Skutocne ten clanok nema stavu!

    Richard Hombauer18.01.2007 - 22:46 Trvalý odkaz

    vymazany prispevok, ktory nikomu nepomohol.

    a predo mnou? colle, majitel K610i, zhodnotil, ze clanok nema stavu. taaaakze? urcite matovi pomozes. ;)

    colle18.01.2007 - 22:55 Trvalý odkaz

    Fuha, pravdu povediac, kritika sa veru pise lahsie ako toto.

    benko18.01.2007 - 22:58 Trvalý odkaz

    Riso nic si s toho nerob.vela umelcov bolo ocenenich za ich diela az po smrti :lol:

    graffoo19.01.2007 - 09:27 Trvalý odkaz

    Co tak spomenut ze moze sluzit ako bluetooth UMTS modem, mp3 prehravac nedokaze naraz prehravat pesnicku a listovat v zozname pesniciek (na rozdiel od Walkman prehravacov), zvuk repracika pri najvyssej hlasitosti je prilis skresleny a "chrci"... a tak, viac zistim po case ;)

    samo19.01.2007 - 09:56 Trvalý odkaz

    Chybajuce radio moze niekomu chybat,tak isto aj MegaBass. Java- Sony Ericsson K610i poskytuje plnohodnotny multitasking,od novsej verzie FW s oznacenim R1ED sa da JAVA hra/aplikacia pouzit ako tapeta hlavneho displeja,aplikacia bezi stale.

    Miro19.01.2007 - 11:09 Trvalý odkaz

    riso napisal: vymazany prispevok, ktory nikomu nepomohol. a predo mnou? colle, majitel K610i

    Tusim je tu takych viac co by si zasluzilo... (Zarataj aj mna ;) )

    Riso neviem ci ti to vyjde s tou vyzvou aby kazdy pisal k veci :D a najlepsie o jednej casti,komplet, aspon ja som to tak pochopil,aby kazdy pisal hned celu casu plus/minus...nech pisu postrehy, Autor nech urobi celok ;)

    tinco19.01.2007 - 15:13 Trvalý odkaz

    Mimochodom ledka ma informativny charakter...neinformuje len o stave baterky ale aj o zmeskanej udalosti,niekolko sekund blika rychlejsie..ked mobil nema ziadny signal alebo nieje prihlaseny v sieti tak neblika vobec,ked je v rezime prenosu suborov tak svieti nacerveno... Sluchatka z walkmanu hraju lepsie na walkmane ako na 610i, a ak nie su pripojene a stlacite bocne tlacidlo na prehravanie hudby tak sa najprv opyta ci pokracovat z reproduktorov,co si mohli odpustit..

    pipo20.01.2007 - 15:39 Trvalý odkaz

    ja mam par dotazov na clanok...taze v odstavci o displeji je uvedeny udaj o spomalovani zobrazovania co by som dal inam.
    fotoaparatu by som dalej vytkol nepritomnost prisvetlenia ktore sa da pouzit ako baterka.
    v sekcii multimedia by som pridal udaj ze v spravcovi suborov je pamat delena na fon/kartu/obe pamate. sikovna vec podla mna.
    a za minus by som uviedol absenciu sluchadiel v zakladnom baleni.

    2 tinco: mas pravdu mohli tu otazku obmedzit na situaciu ked su vypnute zvuky. inac cenim si to preto lebo sa to pyta aj ked su sluchadla odpojene pocas prehravania to moze byt dobre vtedy ked sa odpoja nahodne.

    tinco20.01.2007 - 22:44 Trvalý odkaz

    Pipo pri w300 mi to nevadilo,ze sa na nic nepyta,tu mi to vadi..a vadi mi aj to ze pri rezime prenosu suborov sa pamat telefonu nezobrazuje ako disk

    simumarek20.01.2007 - 22:45 Trvalý odkaz

    Ja by som este pridal, ze pokial ma niekto k610i z orange tak nie je mozne vypnut dualny rezim, co mne osobne doma velmi vadilo, lebo som presne na pokraji pokrytia sietou 3g a potom mi pri prechodoch stale odpajalo jimma.

    tinco20.01.2007 - 23:06 Trvalý odkaz

    Marek,opravim Ta, mam mobil z orange a mozem si zapinat resp vypinat v ktorej sieti bude mobil

    simumarek20.01.2007 - 23:32 Trvalý odkaz

    Ok tak sa teda opravim, lebo asi to bolo len v prvych verziach fw, a ty mas normalne kustomizovanu k610i z orange?

    tinco20.01.2007 - 23:36 Trvalý odkaz

    No ano, bola brana na pausal 499 v decembri

    simumarek20.01.2007 - 23:40 Trvalý odkaz

    Ale nedaval si ju dekustomizovat? Ja som svoju mal niekedy v novembri a bola s jednym z prvych fw.

    tinco21.01.2007 - 08:58 Trvalý odkaz

    Nie nedaval,ani nemam dovod,som spokojny aj s tymto fw...

    jojco21.01.2007 - 10:51 Trvalý odkaz

    ja som bral K610i pred vianocami a tak isto neviem vypnut to 3G. Aj ked dam manualny vyber siete a vyberiem Oranke bez 3G, tak ono sa na nu aj tak vzdy sam pripoji a potom mam tiez problem s JIMMom.

    simumarek21.01.2007 - 13:07 Trvalý odkaz

    Ale ono to nie je tam, tam ma byt specialna volba na rezim siete (3G, dual a gsm) ale v tej z orange to tam nie je a neda sa to potom prepnut. Lebo ak si vo vybere siete vyberies orange 2G (alebo ako to je oznacene pri vyhladavani siete), to nema vplyv na rezim 3G/GSM.

    Arrow7921.01.2007 - 13:10 Trvalý odkaz

    Presnejsie, na prepnutie su len dva mody: 3G + GSM, alebo Len GSM :) cisto len 3G sa zapnut neda...

    samo21.01.2007 - 13:49 Trvalý odkaz

    Orange K60Oi mala aj cisto 3G (na porovnanie)

    simumarek21.01.2007 - 14:14 Trvalý odkaz

    Aha tak to som nevedel nakolko som v telefone tu volbu ani nemal. Ale potom by v mojom pripade bol problem aj s vyuzitim ako 3G modemu lebo na okraji pokrytia som si zvykol zapnut len 3G a vtedy mi primarne islo vsade v dome len 3G a nehrozilo prepinanie.

    redchili01.03.2007 - 12:53 Trvalý odkaz

    Cautoe palnujem si kupit mobil od orangeu. Najprv som chcel K610i, lenze kamos mi vravel o probleme, ze v orange fw sa neda vypnut 3g siet (tiez to tu bolo spomenute). Kedze nie je v pokryti 3g, tak mu to vraj hodne vela zralo baterku.
    Kedze studujem v CZ, neviete ci by s tym 3g bol nejaky problem? Alebo 3g ide len so specialnou 3g simkou? Slo by mi to potom s obycajnou?
    dik za odpoved.
    (3g lama :)

    simumarek01.03.2007 - 17:22 Trvalý odkaz

    Jasne pojde ti aj normalna nie 3G karta, a na niektorych k610i z orange sa ta 3G siet da normalne vypnut, napriklad na tej co mam teraz ju bez problemov vypnem a na povodnej sa to nedalo.

    7wcsnurka01.03.2007 - 19:47 Trvalý odkaz

    Potvrdzujem,vcera som mal v ruke or k610 a umts sa vypnut dalo,len som mal iny problem,nechcelo mi spustit om,verziu 3.1..

    mato6301.03.2007 - 20:07 Trvalý odkaz

    v ktorej casti fonu to najdem?

    simumarek01.03.2007 - 22:54 Trvalý odkaz

    Nastavenia/ Pripojenia/ Mobilne siete/ siete 3G/GSM :)

    graffoo01.03.2007 - 23:01 Trvalý odkaz

    hehe, sranda. teraz som sa hral s K610 z orange a toto tam nie je...

    Mikullas01.03.2007 - 23:07 Trvalý odkaz

    Ake mate firmwary graffoo a simu?

    graffoo01.03.2007 - 23:26 Trvalý odkaz

    R1ED001 ale to nebol moj fon ;)

    Slik01.03.2007 - 23:56 Trvalý odkaz

    A nemoze to zalezat aj od toho ci je v mobile 3G sim a ci je pokrytie 3G sietou? Tiez to neviem vypnut ale 3G signal nemam.

    samo02.03.2007 - 00:33 Trvalý odkaz

    co som mal k610i od R1GB tak sa dalo nastavit jedine 3G/GSM alebo cisto GSM

    borizz02.03.2007 - 01:01 Trvalý odkaz

    samo mne to tak pripada ze toto je sposobene T-Mobilom...ja mam na K800 tiez len moznost 3G/GSM alebo GSM...cize bez volby 3G ale to je u T-Mobilu pochopitelne vzhladom na pokrytie..ale inak na niektorych Orange verziach skutocne je a na inych chyba volba typu sieti ale neviem ci je to verziou FW..

    simumarek02.03.2007 - 09:01 Trvalý odkaz

    Ja mam v tejto mojej R1ED001 a mam tam moznost len 3G, 3G/GSM a len GSM. V tej co som mal predtym neviem aky fw bol, ale tam som tuto moznost nemql vobec. Dokonca som mal vedla seba dve k610i vybrate takmer v rovnakom case z orange a v jednej to bolo kym v druhej nie. Ale zabudol som pozriet fw.

    graffoo02.03.2007 - 09:07 Trvalý odkaz

    no tak to bude nejaka zahada simu lebo kamos ma rovnaky FW ako ty a tuto moznost tam nema. bral ho v januari...

    simumarek02.03.2007 - 09:09 Trvalý odkaz

    Tento bol zobraty v novembri a moj povodny este skor :)