OR: Od 4.4.2007 upravena sluzba register zmeskanyc

  • 42 príspevkov
  • Sefko 03.04.2007 - 22:57

    Takze od 4.4.2007 upravuje Orange sluzbu Register zmeskanych hovorov...sms sprava bude prijata od volajuceho,teda okrem volania z CLIRu...priklad: Ak mi vola niekto z cisla 09XXYYYYYY a som nedostupny tak po zapnuti mi pride sms z jeho cisla ze mam zmeskany hovor...ak mi niekto vola z CLIRu tak pride sms z cisla 556 ako doteraz,ze mam zmeskany hovor z utajeneho cisla... :)

  • Kriak2403.04.2007 - 23:15 Trvalý odkaz

    Pre existujucich zakaznikov to ale zacne fungovat postupne.
    Necakajte ze od zajtra to bude mat kazdy.

    simumarek03.04.2007 - 23:41 Trvalý odkaz

    Je to lepsie riesenie ako si porovnavat cislo z prijatej sms s tym co mam v zozname, takto hned budem vediet kto mi volal :)

    mazo04.04.2007 - 00:38 Trvalý odkaz

    ale budem musiet mat aktivovanu odkazovu schranku. co neurobim.

    Richard Hombauer04.04.2007 - 00:53 Trvalý odkaz

    PRESNE TAK! je to hlupost, kedze odkazovku od nauctovania viacerych hovrov v zahranici nepouzivam. takze pre mna opat ziadna zmena...register zmeskanych hovorov vyuzivam s potesenim iba v TM

    People04.04.2007 - 01:00 Trvalý odkaz

    je to o nicom. ja mal kedysi presmerovane na audiotextove cislo a tam dochadzalo k odtajneniu cisel s clir a pekne som zrusil hovor, ak mi volalo clirko a hned na tom mi prisiel mail s cislom volajuceho... ach stare dobre casy.... skoda ze uz sa neda presmerovat na audiotext

    Pendo04.04.2007 - 01:37 Trvalý odkaz

    PRESNE TAK! je to hlupost, kedze odkazovku od nauctovania viacerych hovrov v zahranici nepouzivam. takze pre mna opat ziadna zmena...register zmeskanych hovorov vyuzivam s potesenim iba v TM

    Sefko04.04.2007 - 02:50 Trvalý odkaz

    Malo by to pracovat na podobnom principe ako v TM...samozrejme s tym rozdielom,ze ak niekto vola z CLIR tak nepride info sms z tel.cisla dotycneho ktory Ti volal ale len z cisla 556 ako je tomu doteraz...s tou odkazovkou si myslim ze Pendo uviedol spravne ze nebude potrebne si nastavovat presmerovania...nechajme sa prekvapit :D

    Jaso04.04.2007 - 08:18 Trvalý odkaz

    simumarek napisal: Je to lepsie riesenie ako si porovnavat cislo z prijatej sms s tym co mam v zozname simu,ved stacilo na dane cislo v sms nabehnut,dat ho vytocit a zrusit hned.Medzitym je cas na to,aby si zistil,kto to bol,pokial si mal cislo v zozname :)

    Fazu04.04.2007 - 09:33 Trvalý odkaz

    odkazovka uz naozaj nebude potrebna

    Substance24204.04.2007 - 10:07 Trvalý odkaz

    Toto som uz davnejsie premyslal, ze keby prisla od operatora SMS ako "Dna xy vam volal Jozef Mrkvicka" (meno presne podla zoznamu telefonu) - kolki ludia by si uvedomili, ze to nie je celkom normalne. :-) Ale to by mohlo byt, nejaky standard premennych v SMS.

    Pedro04.04.2007 - 10:11 Trvalý odkaz

    Vyskusal som tu sluzbu a hned aj zrusil. Ked mas aktivny register tak za Boha nezrusis odkazovku.

    matho04.04.2007 - 11:06 Trvalý odkaz

    Je to fajn, prave som to aj odskusal, "vase zmeskane hovory:pocas vasej nedostupnosti sa vam 1x pokusal dovolat odosielatel tejto sms spravy" lebo ozaj ked za par dni sa nazbierali nejake cisla

    simumarek04.04.2007 - 11:54 Trvalý odkaz

    Jaso ja viem, ze to tak islo ale toto je este jednoduchsie ako predtym :-D

    Jaso04.04.2007 - 12:28 Trvalý odkaz

    Simu,zhnijes,ked budes lenosit :lol: inak aj mne to uz funguje

    _djproces04.04.2007 - 14:37 Trvalý odkaz

    Super! som rad ze doslo k takejto zmene. Este volacie tony a bude to na vybornu :)

    Mos04.04.2007 - 15:03 Trvalý odkaz

    ale budem musiet mat aktivovanu odkazovu schranku. co neurobim.

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn04.04.2007 - 15:05 Trvalý odkaz

    ja nemam aktivovanu odkazovku... Register hovorov sa neaktivuje asi automaticky, to mam najskor aktivovat odkazovku a potom zrusit presmerovania?

    Iwanp04.04.2007 - 19:51 Trvalý odkaz

    Sak hovory smerujes na odkazovku ... No len dufam ze ta sluzba bude aj spolahlivo fungovat. Hm ale aby koli tomu bolo zapnute presmerovanie do odkazovky je fakt blbost , alebo skor vypocitavost... T-mobile to ma OK. Ale podla mojich skusenosti v minulosti sa mnoho krat stalo za cislo nedoslo a to som len tak raz za cas skusal ked som vymienal na chvilu SIMky a nedoslo nic. samozrejme volal som bez clirka

    Andrej Lenghart04.04.2007 - 21:04 Trvalý odkaz

    Dnes uz par krat odskusane.... Zatial funguje. :lol:

    Iwanp04.04.2007 - 22:25 Trvalý odkaz

    No ja som to skusal a ide mi to uz po novom... Len by ma zaujimalo kolko max. SMS mi pride ked zapnem fon napr. po tyzdni. V minulosti to bolo 3 SMS Ale kedze v jednej sprave boli 3 cisla dokopi to bolo 9 zmezkanych volani od roznych cisiel. Dufam ze v tomto pripade nebudeme ukrateni ... T-mob ak mam dobre info zaznamena max 5 poslednych volani. Dufam ze pomarancovy to budu mat na lepsej urovni

    Sefko04.04.2007 - 22:33 Trvalý odkaz

    Maximalne mozes prijat 6 sms o RZH...v TM ak sa nemylim je to max.5sms...

    _djproces04.04.2007 - 23:18 Trvalý odkaz

    jj. dnes som otestoval a funguje to spolahlivo. Je to ovela lepsie ako ten stary RZH :)

    mato6304.04.2007 - 23:31 Trvalý odkaz

    Je to super, vyskusal som a konecne nejaka dobra sluzba. :D

    Iwanp04.04.2007 - 23:33 Trvalý odkaz

    no pokial fon vypnem o 21:00 a zapnem rano jeto v pohode, ale ked je fon napr. v oprave a nemam po ruke iny tak ked napr. po 2 , 3 tyzdnoch zapnem fon , a volalo mi viac ako 6 ludi mam smolu... hm ale zrejme to obmedzuju hlavne koli malo pouzivanym cislam a vytazenosti sms centra. Abo setria :D

    Lubosss05.04.2007 - 19:13 Trvalý odkaz

    Tak uz to ide aj mne. Stacilo zrusit a znova aktivovat.

    warior06.04.2007 - 01:42 Trvalý odkaz

    AKo to mam aktivovat? chcem aby mi chodili sms aj ked nemam zapnutu odkazovku, ide to alebo to ide iba to ze pride sms z toho cisla co sa mi snazilo dovolat? lebo to druhe mi funguje...

    orso06.04.2007 - 02:11 Trvalý odkaz

    Funguje aj na Prime, ale musel som RZH deaktivovat a znova aktivovat. Odkazovku mam pritom stale vypnutu a vypnuta aj ostala. Skoda, ze to rozbehli az teraz, ked rozmyslam, ze sa Primy zbavim LOL

    Miro23.04.2007 - 22:02 Trvalý odkaz

    No nedalo mi a volal som na 905 ze kedy to bude naozaj,kedze to neni este,furt ked aktivujem register aktivuje sa aj odkazovka...
    No a zevraj oficialne nie je nist spustene,stale na tom nieco robia a ladia a masovo to este len pustia,kedy nevedia :D

    Pendo18.05.2007 - 11:04 Trvalý odkaz

    Momentalne je podla mna novy register horsi ako ten stary. Ak je uz aktivny, tak su tu 2 veci, co na starom fungovali a na novom nie:
    1. novy register sa automaticky deaktivuje, ked si date zablokovat akekolvek hovory (napr. prichadzajuce v roamingu)
    2. neda sa "vypnut" presmerovanie ak je telefon obsadeny. Aj ked ho vypnete, tak telefon bude zvonit maximalne 30 sekund.

    Toto je pre mna nepochopitelna vec a otazka pre Kriaka, ze ci sa to neda nejako obist, lebo takto to urcite viac ludom vyhovovat nebude :(

    ban18.05.2007 - 14:23 Trvalý odkaz

    PRESNE TAK! je to hlupost, kedze odkazovku od nauctovania viacerych hovrov v zahranici nepouzivam. takze pre mna opat ziadna zmena...register zmeskanych hovorov vyuzivam s potesenim iba v TM

    Pendo18.05.2007 - 15:34 Trvalý odkaz

    Funguje to aj bez odkazovej sluzby. Lenze sa to robi takym "ofajcom", ze namiesto presmerovania do odkazovej sluzby (+421905055555) sa zaplo presmerovanie na nejake virtualne cislo +421905055556

    ban18.05.2007 - 17:25 Trvalý odkaz

    ak by to islo aj bez odkazovky, tak to by bola po rokoch nova sluzba, ktoru by som si od pomarncu aktivoval

    je teda treba menit nejake nastavenia v telefone, ale len aktivovat to cez tu linku alebo sms?

    Kriak2418.05.2007 - 17:36 Trvalý odkaz

    2 Pendo: s tym presmerovanim to bude ako pises, ale nie je to "ofajc", ale standartne riesenie takychto situacii - mas od operatora zadane presmerovanie na platformu na ktorej je register implementovany. Ked si ty aktivujes CF na nejake ine cislo, prebijes tak CF na platformu. Pri deaktivovani tvojho CF, mas zas aktivne presmerovanie na platformu.
    Co sa tyka tych dvoch veci co si spominal vyssie:
    1) interakcia CF a CB je dost zlozita, zavisi od toho aky CB alebo CF aktivujes a dokonca aj od toho co je aktivovane skor. Ci CB alebo CF. A aj od toho, ci mas lokaciu v domovskej HPLMN alebo vo VPLMN. Ale konkretne ten pripad co spominas - BIC-roam, ked sa nachadzas v HPLMN, tak by sa CF deaktivovat nemal. Akonahle spravis location ragistration vo VPLMN, CF sa deaktivuje.
    2) podla spravania co popisujes to skor vyzera na aktivaciu CW + CFNoreply a nie na CFBusy - ked vypnes presmerovanie v pripade ze je telefon obsadeny a mas pritom aktivny call waiting+CFNoreplay, volajuci ti bude zvonit do hovoru (CW), ale zaroven sa uplatni timer na CFNoreplay, co je max. 30 sekund. Po 30 sekundach bude prichodzi hovor zruseny.
    Teda spravanie ktore popisujes. Ak je CFNoreplay tak isto aktivovany operatorom, obides to jedine tak, ze si zrusis CW. V tom pripade ale volajuci do hovoru dostane obsadzovaci ton a ty nebudes vediet ze ti niekto volal.

    Miro18.05.2007 - 18:29 Trvalý odkaz

    no kriak si ma ozaj dostal s tymto, :badgrin:

    nobody18.05.2007 - 18:35 Trvalý odkaz

    Myslim, ze nielen teba. Fakt "zrozumitelne" vysvetlenie.
    :-(

    Kriak2418.05.2007 - 19:00 Trvalý odkaz

    Chlopi, fakt neviem ako to jednoduhsie napisat. ;)
    Ono to cele nie je jednoducha zalezitost.
    Dalo by sa o tom mozno podrobnejsie, ale kto by to uz potom cital :lol:
    Snad pomoze aspon vysvetlenie skratiek:
    CF - presmerovanie hovorov (call forwarding)
    CB - blokovanie hovorov (call barring)
    CW - cakajuci hovor, zaklopanie (call waiting)
    CIB-roam - blokovanie prichodzich hovorov v roamingu
    CFBusy - presmerovanie hovorov pri obsadeni
    CFNoreply - presmerovanie hovorov pri neodpovedani
    HPLMN - domaca siet (Home public land mobile network)
    VPLMN - siet v ktorej zaroamujes (Visitor public land mobile network)

    Pendo18.05.2007 - 21:25 Trvalý odkaz

    Kriak: Mas pravdu, zle som sa vyjadril, ale pochopil si to kedze som tam napisal 30sekund. Myslel som CFNoreplay - presmerovanie hovorov pri neodpovedani.
    Toto je ale pekne na prd, lebo predtym to fungovalo aj tak, ze som mal zapnute "cakajuci hovor" a vsetky presmerovania okrem ked "nedostupny" vypnute. Naco mi je presmerovanie, ked "neodpoveda", ked zmeskany hovor vidim priamo v telefone?!
    Nechapem, preco ma do tohto presmerovania operator nuti. To sa naozaj pri tomto novom sposobe uz neda technicky spravit?

    Ak nie, tak mohli dat zakaznikom aspon na vyber, kto chce stary sposob a kto novy, lebo mne tento novy nevyhovuje :(

    Miro19.05.2007 - 09:22 Trvalý odkaz

    Aspon trochu pomohlo to presmerovanie na 0905 055 556 ;)

    To bol dost dobry napad. To funguje dobre

    ban19.05.2007 - 13:05 Trvalý odkaz

    ja som vcera poslal mail do pomarancu, asi o 2 hodiny (skoro o 20:00) mi vola pani ohladom mojho mailu a povedala mi, ze momentalne treba mat aktivovanu odkazovku, ale ze do buducnosti sa pocita s tym, ze to pojde aj bez nej, ale casove to vobec nevedela urcit.
    tak teraz tomu uz vobec nechapem :(

    Pendo19.05.2007 - 18:19 Trvalý odkaz

    Ban, tak skus zatial spravit to iste co lloyd, tzn. ze namiesto presmerovania do odkazovej sluzby si tam daj to +421905055556.