Opera 10.5 je najrychlejsi prehliadac na svete

  • 19 príspevkov
  • baltimora 18.02.2010 - 19:28

    Zdravim zeby nastala coskoro zmena v pouzivanom internetovom prehliadaci u vacsej casti ludi zeby nastalo vacsie rozsirenie OPERY medzi surferov a to nie len v mobiloch ale i na PC ? tak ja pouzivam OPERU na Win98 lebo jedina funguje s aktualizovanim a fandim jej je to velmi dobry prehliadac patri medzi spicku a nova beta verzia 10.5 vysla v teste rychlosti webovych prehliadacov ako najrychlejsi prehliadac sveta ! odkaz:
    http://www.itnews.sk/spravy/internet/2010-02-18/c132013-test-opera-10.5…

    V porovnavacom teste webovych prehliadacov dopadla najlepsie beta verzia norskej Opery 10.5 a stala sa tak najrychlejsim prehliadacom sucasnosti.
    Ako ukazal porovnavaci test nasich americkych kolegov, prehliadac Opera 10.5 je takmer o 15 % rychlejsi ako verzia Safari pre operacne systemy Windows a asi o 20 % rychlejsi ako Chrome od Google. Pri porovnani s dalsimi konkurentmi potom Opera 10.5 vychadza este lepsie. Jej beta verzia ma dvakrat rychlejsi javascriptovy engine ako Mozilla Firefox 3.6 a 10Ă— rychlejsi ako Internet Explorer 8 od Microsoftu !

  • Denis18.02.2010 - 21:19 Trvalý odkaz

    No mne sa zda rovnako rychla ako 10.10 alebo aj Firefox 3.6. Nevidim medzi tym rozdiel. Ja ostavam stale verny Mozille.

    kuco18.02.2010 - 23:14 Trvalý odkaz

    Heeej nova beta 10.5 ? Dnes mi prisiel laptop zo servisu tak otestujem ked pridem domov. Ja som firefox pouzival davnejsie ale opera mi viac uzivatlsky vyhovuje. Drzim opere palce aj ked je v tieni "lisky" :)

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn18.02.2010 - 23:25 Trvalý odkaz

    Opera je super v mobile, ale v PC je pre mna najlepsi hlavne vdaka pluginom Firefox. Operu som skusal a nesadla mi a co sa tyka rychlosti, je to velmi relativne. Ci sa mi stranka nacita za 0,1s alebo 0,2s je mi srdecne jedno, v dnesnej dobe je rozhodujuca rychlost pripojenia ako prehliadaca.

    kuco19.02.2010 - 00:13 Trvalý odkaz

    Ja tiez si nemyslim ze je nejak zbesilo rychlejsia ako Firefox ale dolezita vec co sa mi na opere najviac paci je spravca hesiel a ten fakt ma super.

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn19.02.2010 - 00:24 Trvalý odkaz

    Ja pouzivam externeho spravcu hesiel pre Firefox ale vyzduje to biometricky snimac prstov, ktory mam na notebooku :D Nevyhodou je ze nefunguje na novsich verziach prehliadaca ako je FF 3.5

    Edit: Novy FF 3.6 spracuje stranku za 0,995 ms, pokial je Opera 10.5 raz tak rychlejsia je to okolo 0,5ms a to uz su tak male rozdiely ze co sa tyka rychlosti, nejde o nic ine len o marketingovy tah ;)

    Ashlee19.02.2010 - 10:15 Trvalý odkaz

    V MT pouzivam Operu mobile, ktora je zatial urcite najrychlejsi prehliadac, aky som vo fone mala. V NB pouzivam Firefox a na rychlost si nestazujem. Tiez mam pocit, ze ak mate dobre,kvalitne a rychle pripojenie na siet, tak tam uz tie mini rozdiely v rychlosti jednotlivych prehliadacov ani nepocitite. Firefox mi plne vyhovuje a nemam zatial dovod hladat zan nahradu. Dalej tam mam, aj Chrome, Operu a Safari, tie nepouzivam, no to je len sila zvyku. Problem s nimi nemam. Jediny prehliadac, s ktorym som sa nestotoznila je Explorer, s nim su vacsinou same problemy.

    Peter Makai19.02.2010 - 10:20 Trvalý odkaz

    Vie aj opravovat pravopis a stylistiku? Ak hej, tak by som ju zacal odporucat podaktorym ludom tu na fore...
    Ja pouzivam uz peknych par rokov FF a planujem pri nom aj ostat. Pracovne este IE6 a doma zasa Safari. V mobile tiez Safari vacsinou...

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease19.02.2010 - 10:53 Trvalý odkaz

    No tu rychlost by som az tak nebagatelizoval. X rokov pouzivam fire fox. samo sebou hlavne koli personizacii a plug-inom. Stara opera ma neoslovovala vobec. V praci mi jedneho dna FF spadol tak, ze ostala po nom iba ikona. Normalne zmizol aj zo zoznamu programov. Tak som spustil Operu, vypytala aktualizaciu, potvrdil som. A pri pouzivani som sa nestacil divit tej rychlosti. Evidentne volnym okom rychlejsi prehliadac.

    zemiak19.02.2010 - 11:31 Trvalý odkaz

    Rychlost ocenite na strankach, ktore poriadne vyuzivaju Javascript. Vid Google Docs, napriklad. Tam je volnym okom spoznatelne, ktoy browser pouzivate.

    baltimora19.02.2010 - 18:39 Trvalý odkaz

    Presne tak zemiak na obycajnych strankach kde az tak nevyuzivaju ten Javascript by nemal byt az taky badatelny rozdiel v rychlosti ale stranka kde sa poriadne ako ty pises vyuziva ten Javascript tak tam uz by ten rozdiel medzi Operou a napr. Internet Explorerom (ale aj inych) mal byt dost badatelny :shock: Ja som presiel z Firefoxu na Operu a nic mi nechyba som spokojny OPERA 4ever :lol:

    ssamoo19.02.2010 - 18:43 Trvalý odkaz

    Pouzivam Operu od kedy mam doma internet, cize uz asi nejake 4 roky. Momentalne mam Operu 10.10 a som neuveritelne spokojny. Ziadne pluginy na hesla, domace obrazovky a neviem co este. To naozaj nepotrebujem.
    Aktualne mam pri spusteni 20 stranok rychleho spustenia, ktore vyuzivam najviac. Je to navykova vec. Beta verzie ale neskusam, takze si pekne pockam pokial bude 10.5 oficialny update ;)

    cejko19.02.2010 - 21:59 Trvalý odkaz

    Dost divny test, ked to testovali len pod mrkvosoftom...

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn19.02.2010 - 22:09 Trvalý odkaz

    To je super ze ste s Operou spokojni, ved o to ide. Mne nesedela koli absencii pluginov. Vo FF mam vsetko co potrebujem a nemusim to riesit cez externe programy. Od blokovania reklam a reklamnych bannerov cez priame stahovanie mp3 z youtube, videi z netu az po plugin na otlacky prstov, ktory vyuzivam namiesto zadavania hesiel cez klavesnicu a Opera ho nepodporuje. Takze kazdemu vyhovuje nieco ine, som rad ze to mame v prehliadacoh take pestre ;)

    ssamoo22.03.2010 - 13:41 Trvalý odkaz

    Tak od dnes oficialny update na verziu 10.51...uz na nom frcim asi pol hodku a ta rychlost je uzasna :)

    graffoo22.03.2010 - 15:42 Trvalý odkaz

    ma sice najrychlejsi javascript, ale celkovo je to priemer. ja ostavam na chrome, pretoze ten je v priemernej rychlosti pouzivanych technologii najrychlejsi (vynimka je rendrovanie SVG, ale to zatial nikto nepouziva).
    opera bola do verzie 10.10 najpomalsi prehliadac na svete, dokonca bola pomalsia nez IE7 :lol: a to uz je co povedat. ten test najdete niekde na cnet.com - sami boli vysledkami prekvapeni, kedze netestovali len javascript, ale komplet rendrovanie celych stranok a vykonavanie nejakych cinnosti na nich.

    10.5 este netestovali, ale pre mna ten prehliadac ani nema vyznam, pokial bude tak nechutne zrat RAM pod vistou ako zere. aby mi pri jednej nacitanej stranke zozral 179MB RAM je somarina. pritom pod XPckami je na tom s RAM v pohode. neviem ako na 7. kazdopadne chyba bude v opere, kedze ostatne prehliadace na rovnakej stranke zeru o tretinu menej RAM...

    Jaso25.03.2010 - 10:43 Trvalý odkaz

    grafo na w7 mam aktualne otvorene 4 stranky a 130mb ram, nie su to stranky otvorene po spusteni opery, ale po asi pol hodinovom surfovani po nete. kazdopadne, moje prvotne nadsenie opadlo, ked som narazil na chyby opery 10.5 aj jej updaty - mailovy klient niekedy neodosle prilohy, co vraj v update opravili, ale ludia aj po update hlasia problemy. rovnako je problem sa casto prihlasit na fb, myslim, ze v opere 10 mi mrzol comp ked som bol na fb, v 10.10 mi konecne fical v pohode, teraz sa nan neviem prihlasit. musim vymazat cache, cookies a pod. ale po case to zas nejde a znovu vsetko vymazat. rovnako je to so zapamatanim prihlasenia na ine stranky (rovnako fony.sk). a ked som daval vymazat cookies a cache (nic ine som zvolene nemal), vymazalo mi aj spravcu hesiel... takze mozno je to najrychlejsi prehliadac, avsak na ukor funkcnosti... davam im mesiac na opravu, potom prejdem bud na chrome,alebo ff

    SHoDaN_SK25.03.2010 - 11:11 Trvalý odkaz

    Aj mne sa osvedcil CHROME, ChromePlus (Chromium). OPERU, Firefox a hlavne IE som uz celkom prestal pouzivat.

    Sagittarius25.03.2010 - 11:26 Trvalý odkaz

    Nemam rad hadky typu,ktory prehliadac je rychlejsi,lepsi...Nech si kazdy pouziva to,co mu vyhovuje.
    Mne na mojom zeleze siel vzdy najlepsie firefox.A ten pouzivam stale,skusil som aj operu no nejako ma neohurila,sice tu najnovsiu nie,lebo este nieje na mac os.