Nokia Lumia 920

  • tomas1 05.09.2012 - 21:37

    No vidis MJ a uz je to tu, telefon ktoreho by sa mal bat aj Samsung. Mozna nie je to dizajnova pecka, ale technickymi paremetrami poriadne dycha Samsungu na krk. Jedino co zazlievam Nokii je absencia pamäťovych kariet inac bomba.Uvidime akou cenou nas bude chciet Nokia ohurit, dufam ze nebude zbitocne prehnana.

  • michal05.09.2012 - 21:58 Trvalý odkaz

    no bude mat pametovky do 32gb pisu to na nokia.com

    People05.09.2012 - 21:59 Trvalý odkaz

    :DDD :DDDD stale sa nemozem prestat smiat. odkedy som videl tie nove nokie. To je hnus. Uz ked by som uvazoval o w8 v mobile tak o nokiu by som ani nezakopol. To co predstavil samsung je o 3 triedy vyssie ako toto. Kde to chcu predavat? Dracik?

    kuco05.09.2012 - 22:10 Trvalý odkaz

    ...sa neposer z tej tvojej 'chladnicky'

    michal05.09.2012 - 22:18 Trvalý odkaz

    no ja mam nokiu a nemam s nim ziadni problem a uz sa tesim ze budem mat novu nokiu 820 alebo 920!o samsung sa ani nezaujimam lebo je to vetka ako panvica!

    Me_Gusta06.09.2012 - 09:53 Trvalý odkaz

    To čo predstavil samsung je o 3triedy vyššie?! Aj si sa pozrel na parametre či len usudzuješ podľa obrázku? Ved parametre maju totožné, len nokia má o moc lepší foťák, ale nepodporuje pamäťovky čo je dosť škoda, pretože ked si niekto kúpi 32GB pamäťovku, tak ho zamrzí, že si ju nemôže dať do telefónu ... račej siahne po inom. Určite vyskúšam WP8 a určite si račej kúpim Nokiu ako Samsung pretože Nokia je lepšia značka a kvalitnejšia ako Samsung, len posledných pár rokov jej to nevychádzalo, ale teraz myslím že znova "povstane"
    A dizajn? Ako bolo napísané: farebné prevedenia pre ženy a čierna či biela pre mužov tak kde je problém? Možno je troška netradičný dizajn, ale vždy lepší ako od Samsungu stále taký istý už pár rokov! Samsung račej nech dáva pozor na chladničky a práčky bo sa im nejako kazia :)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne06.09.2012 - 12:50 Trvalý odkaz

    Kamo, keby si nejaku Lumiu realne drzal v rukach a videl tu ciernu, citil tu odozvu, nevidel hlasky o programoch, ktore nahle skoncia, mozno by si zmenil nazor.

    Okrem toho, taky Asphalt 7 na SG3 seka a vzdialene objekty doskakuju, kdezto na mojom 4S s 1/3 vykonom ide plynule a ovela lepsie..

    Zrejme tie 3 triedy vyssie stacia tak na dorovnanie vykonu konkurencie.

    Looky06.09.2012 - 12:57 Trvalý odkaz

    mne osobne sa dizajn velmi paci, len si nemôzem pomôct hrozne mi to pripomina 4. a 5-tu generaciu iPodu Nano...oble hrany aj ten styl je velmi podobny...ale inak si pomaly nokia znova získava moje sympatia...je iná ako zvyšok mobilného sveta a to sa mi páči...ešte nech doladia system a daju primeranú cenu :)

    MJ06.09.2012 - 13:07 Trvalý odkaz

    @tomas1 veru pekny kusok , a to aj po dizajnovej stranke. Co sa tyka pamatoviek, trend ukazuje ze ich nieje treba.Osobne naposledy, co som ju vytahoval z telefonu bolo ked som si kupil novy phone a stary som predaval. V dnesnej dobe rychleho netu zacina byt zbytocna. Dolezite udaje mas v claude a phone vies pripojit ako externy device vsade ci uz s kablom , wifi ,bluetooth alebo FTP. Ale urcite su situacie kedy ho ocenis ;)

    Me_Gusta06.09.2012 - 14:47 Trvalý odkaz

    Wayne: súhlasím s tebou, ale ak sa o mobil ak narážaš na android dobre "staráš" tak ti app nepadnú ... iste ak je v app chyba tak ti padajú :D a ohladom asphaltu, ja som mal na asus transformere Asphalt 6 čo je rovnako náročná ako Asphalt 7 a ani raz mi nesekla a šla plynule. Takže neviem čím to môže byť že na SG3 seká. Asi to je len tou značkou ;)
    Som zvedavý ako si poradí WP8 s nejakou náročnou hrou :)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne06.09.2012 - 14:55 Trvalý odkaz

    App padaju aj na iPhone, niezeby nie - ked som pripojil svoj telefon k Xcode (mal som ho asi tyzden) zacudoval som sa.. 11 crashov, 31 warningov kvoli low memory. Len to vedia akosi lepsie schovat, alebo padaju appky, ktore sa javia v tom skvelom multitaskingu aktivne, no ked nie je pamat na ich aktivny stav, tak ich system zrusi - ale je to len domnienka.. mal som anrdoid tablet, nejake 3-4 mesiace, a dokonca to bol mediapad od huawei co je pomerne slusne zariadenie a aj tak posobil nejak.. oproti gajfonu akosi sekane.. :(

    MJ06.09.2012 - 15:37 Trvalý odkaz

    @wayne - no pokial to nebol "Huawei MediaPad 10 FHD" tak sa ani necudujem.

    buffer06.09.2012 - 15:52 Trvalý odkaz

    @wayne: tipujem, ze si ho mal este s droidom 3.2 honeycomb, vtedy bol skutocne taky spomaleny, casto padali aplikacie, wifi malo problemy.. po update na ICS 4.0.3 je to ako uplne iny produkt.
    P.S. skusal som na tom len 2 3D hry - GTA3 a Dead Trigger (ani dodavany Asphalt som neskusal), oboje idu nadherne.

    Me_Gusta06.09.2012 - 15:59 Trvalý odkaz

    Teraz aký Mediapad? Tej jednojadorvý,alebo ten s tegrou 3?

    paul06.09.2012 - 17:02 Trvalý odkaz

    a kde su spomenute vychytavky ako wireless charging, puremotion nova technologia od Nokie na LCD displejoch pre 2× rychlejsi pohyb pixelov pri scrollingu(puremotion hd+), ovladanie telefonu v rukaviciach, opticka stabilizacia obrazu pri videach, pinch to zoom vo fotaku, pohyblive obrazky a mnoho dalsieho

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease06.09.2012 - 17:31 Trvalý odkaz

    MJ "Co sa tyka pamatoviek, trend ukazuje ze ich nieje treba.Osobne naposledy, co som ju vytahoval z telefonu bolo ked som si kupil novy phone a stary som predaval. V dnesnej dobe rychleho netu zacina byt zbytocna. Dolezite udaje mas v claude.."

    A kde TREND ukazuje, že ich nie je treba? Samsung okrem Galaxy Nexus ich podporuje. Sony po omyloch U/P/S taktiež. HTC po One X/S detto. Motorola, LG, Huawei ani taký nemá. Väčšinou sa výrobcovia k podpore vracajú.. "Dôležité" údaje na cloude :D ftip dňa. Určite sú tam v bezpečí, vždy dostupné :D nehrozí žiaden výpadok serverov (ani sa nikdy nestal, žiaden cloud nebol zrušený, vymazaný..
    Ak už by som nechcel mať dáta v telefone - nevidím jediný dôvod prečo ich nemať pri sebe, tak si spravím terový "cloud" za "pár šupov" doma v bezpečí. A nie že 5GB zadarmo chceš 20GB daj 20€ chcečš 50GB priplať..
    Zjedli ste ma aj s TRENDAMI :))

    MJ06.09.2012 - 18:35 Trvalý odkaz

    @mental.disease

    lebo ludia su blby, preto treba slot na kartu. Lebo ked ho phone nema, tak si ovca vyberie konkurenciu, lebo ten karty podporuje, a 90% ludi ju aj tak nevytiahne. Tak to je jediny dovod preco sloty ostali.

    AdoP06.09.2012 - 18:40 Trvalý odkaz

    stále idem na s60 a spokojnosť s nokia c5 okrem toho slabého procesora. Táto nová 9dvacina je nezvyčajná dizajnom ale to sa časom zrovna v našich stereotypoch a návykoch. Je to však dosť veľký stroj a nosiť to, neviem. V takej veľkosti ako je c5 by bol určite zaujímavejší. Podľa mňa aj dosť veľa straty priestoru lebo spodok displeja je dosť vysoko. To tam už mohli byť rovno nejaké manuálne tlačitka. To už zabezpečuje softvér na displeji. Alebo nejaké okrasne diody v nejakom štýle, alebo signalne atď. Cena bude určite dosť takže sa mi toho potešenia nedostane.

    Me_Gusta06.09.2012 - 18:42 Trvalý odkaz

    Čože? :D to čo tu riešite? Ved could je stupidita na vymáhanie penazí od hlupákov ktorí nevedia čo to obnáša. Stále dalšie a dalšie peniaze. Kúpim si pamäťovku 32GB za 25€, alebo 64GB ktoré sa predávajú za tých 35€ (ak viete kde hladať) a mám postarané... nie ubohých 5GB uložených niekde v riti.
    Mental povedal si to krásne :) Zjedli ste ma aj s trendami. Ja sa nachytať nedám :)
    A tento mobil si kúpim :D

    AdoP06.09.2012 - 18:45 Trvalý odkaz

    nájdeš alebo získaš pamäť kartu a keď ju treba prehrať a zistiť s nej informácie tak keď nie je možnosť sa človek aj nahnevá. Požičiaš známemu kartu a tam dá nejaké súbory, netreba teda dávať mobil. Je to vymeniteľne medium čo má vždy svoje výhody. Aj keď sa mobil zničí silou.

    Marianxxx06.09.2012 - 22:23 Trvalý odkaz

    Nokia prekvapila, tá 820 tka sa mi pozdáva, tak že počkať..padla tu zmienka aj o hrách, myslím že adreno 225 už zvládne aj náročnejšiu hru;)

    Me_Gusta06.09.2012 - 22:26 Trvalý odkaz

    Zvládne ako zvládne, ale adreno 225 je už postačujúce na väčšinu ;)

    tomas106.09.2012 - 23:50 Trvalý odkaz

    Mj nemozem stebou suhlasit ja si nekupim pam. kartu do telefonu aby som ju stale vytahoval a daval na spät, ale preto aby som si zvacsil pamät ( to je dovod preco su na svete pamätove karty).

    dolezite_upozornenie08.09.2012 - 21:32 Trvalý odkaz

    Mysliš tu opticku stabilizaciu ktoru este nemaju anilen v predvadzacom modeli? Myslim ze si si uz vsimmol na nete info o tom ako tu uzasnu "stabilizaciu" urobili :-) Z dodavky (nie bicykla) a netocili to nokiou :-)
    Ak to niekto nepostrehol kuknite na dsl.sk :-)))

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne10.09.2012 - 11:16 Trvalý odkaz

    Radsej netipuj :-) Mal som ICS 4.0.3 soortnutu rom z android-hilfe.de este predtym nez vobec bola nejaka oficialna sekcia na xda, ale to je jedno, ICS oproti Honeycombu bol MEGA rozdiel ano. Aj tak vsak.. to bolo take vseliake kostrbate... aj ked uz omnoho pouzitelnejsie.

    @MJ neboj, bol to Huawei Mediapdad a ten model je len jeden.

    @Me_Gusta vid 1 vetu vyssie.

    Martin Fraňo14.09.2012 - 11:26 Trvalý odkaz

    Poctivo som prešiel cez iPhone 3GS po Sony Xperia Neo a najbližším kúskom do zbierky bude práve nová Nokia Lumia 920. Prečo? Lebo Apple v iOS už nepredstaví nič "svetoborné", iba maličkosti, ktoré 5x prepere aké sú revolučné (Viz. iPhone5). Svet Androidu je tak "dokonale" roztrieštený a na poli optimalizácie systému sa nepracuje, iba pridávajú jadrá a RAM. Windows Phone poskytuje svieži pohľad, ako môže vyzerať užívateľské rozhranie next-gen smartphonov. Nokia sa musí technológiami hýbať a preto predstavila napríklad bezdrôtové nabíjanie, PureView a presne to sa mi na Nokii páči. Windows8 vyzerá byť konečne zaujímavý systém a ja s veľkým kľudom prejdem opäť na Windows z workflow postavenom výhradne na produktoch od Apple. Želám Nokii len tie najlepšie predajné výsledky a konečne vyššiu cenu akcií, lebo táto firma si to zaslúži. Prajem pekný deň, Martin Fraňo

    Michal11.11.2012 - 10:25 Trvalý odkaz

    Samsung je chladnicka, LG zase vysavac. Nokie mi je luto, dodnes mam Nokiu a spolahlivost na 100%. Nokia je Nokia..europska preciznost.

    Rado10.02.2013 - 14:16 Trvalý odkaz

    Vie mi niekto poradiť ako vraťit telefon do pôvodného stavu od vyrobcu.

    Lenka Ivančíková10.02.2013 - 16:40 Trvalý odkaz

    nastavenia-o systemu-obnovit tovarenske nastavenia. samozrejme prides o vsetky ulozene data, tak predtym zalohuj. :-)

    kuco13.03.2013 - 13:56 Trvalý odkaz

    Chystate niekedy recenziu pre tento telefon ? Rad by som si precital vas nazor. Najlepsie by bolo ak by tu recenziu nerobil Riso H.pre je ho castu zaujatost v Nokia recenziach

    Loyd18.04.2013 - 21:04 Trvalý odkaz

    Ako vyzera ta žlta varianta naživo ? Je taka sýtožltá ako na fotkách, alebo ma v reali iny odtieň ?

    cipiksvk18.04.2013 - 22:12 Trvalý odkaz

    k tomu FM Radiu, MS to ma napravit a prida pri najblizsom update podporu, nakolko je v telefonoch FM modul...

    Richard Hombauer19.04.2013 - 00:39 Trvalý odkaz

    kuco, dockal si sa. :) pisal Matus.
    Loyd, uff, je to sýta žltá, výrazná žltá.

    Matúš Riško19.04.2013 - 00:45 Trvalý odkaz

    ano, je to spomenute v recenzii

    sysell22.04.2013 - 12:43 Trvalý odkaz

    Vcera som siel okolo telekomu tak som si tu nokiu pzorel prvy krat v zivote na zivo a musim povedat ze vyzera krasne. Hrubka pohoda win vyzera nazivo vzdy ovela lespie ako na obr/videu. Hmotnsot absolutne nevadi.

    Ako fakt pekny telefon odlisny od konkurencie. Este nech spravia nieco s tym ui a o 3 roky kupujem nokiu

    martian22.04.2013 - 19:44 Trvalý odkaz

    Manzelke som sice kupil Lumiu 620, ale tiez ma WM8 a blokovacia obrazovka jej tusim dokaze zobrazovat pocasie - len treba nainstalvoat/prednastavit accuweather. Akurat vcera sa mi stazovala, ze mala akusi staticku blokovaciu obrazovku a zrazu sa jej tam objavila nocna obloha. :)
    File manazer vo WM8 ozaj velmi chyba. Aj skryvajuca sa horna lista vie nastvat. Ale inak sa mi ten system zacina celkom pacit, hlavne jeho sviznost. A City Lense je tiez sikovna vec. Nieco podobne som minuly rok pouzival na Androide v Benatkach. Ale Nokia to ma (asi) bez nejakeho obmedzenia. Keby sa este tieto info dali nejako stiahnut a neskor pouzivat aj offline... :)

    Peter Pavlinsky23.04.2013 - 13:35 Trvalý odkaz

    Dizajn ! Dizajn ! Dizajn, vsetko ostatne casom dospeje a doladi sa. Ani len netusite ake bombove aplikacie su uz dnes dostupne...
    A ak niekto zoberie HTC pochopi preco je Nokia drahsia, lebo to telo od HTC po case nevizera vabne, preto je rozdiel v cene, a taktiez neskorsia dostupnost dielov, co u mna vzdy zavazi...
    Ten kto opluva Nokiu ci Samsung ci Apple, este nechape tento svet kompromisov...

    Marianxxx27.04.2013 - 02:20 Trvalý odkaz

    Ja mam Lumiu 620, najprv Som si nevedel zvyknut ale už je to ok. Aplikací je už dost a ta rychlost je ozaj ba nezaplatenie. Seriózně nožem povedat ze ten mobil mi ani raz nezamrzol. Este Ked vychytaju nejake mušky bude to super.

    newmind29.04.2013 - 00:11 Trvalý odkaz

    s cloudom vyrobcovia nepochodili :) nokia nepochopila. Ved prave Microsoft umoznil vo WP8 pouzitie slotu.
    Ked uz WP8 najvyssej triedy tak HTC 8X. Mensi, Lahsi, vykon rovnaky. A cena je uz pekne nizko.

    Peter Korpa29.05.2013 - 16:59 Trvalý odkaz

    Na jesne roku 2012 som si kupil L800 velmi dobry telefon, no po tom co som cital kolko ma nedostatkov a tak som sa rozhodol migrovat k SIII a poviem vam nech si Samsung vyraba chladnicky lebo to je hroza pomale seka to kvalita spracovania o nicom... Dnes ked drzim 920 az sa mi lepsie dycha a citim ze drzim skutocny telefon vahou je sice asi pre silnejsie ruky nez pre nezne, ale skutocne spickovy telefon tie nedostatky, ktore su vytknute su uplne blbosti informacna dioda??? naco to je komu??? Nikdy mi to nechybalo a to nabijanie bezdrotovo to je uplna spica clovek pride domov polozi fon na "jeho miestecko" a nabija sa nemusi vytahovat nabijacku pchat neico kamsi velmi prakticke... Ak niekto uvazujete WP8 sa nebojte velmi sikovny system... a klavesnica je uplne ze bajecna to kym na SIII mi pisalo vzdy vedlajsie znaky tu to chyta presne

    teploš05.07.2013 - 13:03 Trvalý odkaz

    Jedna vec by ma zaujímala, keďže sa jedná o OS Windows Phone 8, disponuje táto hračka aj aplikáciou na pripájanie vzdialenej plochy? Jedná sa o to, že strávim dosť veľa času na cestách a bodla by mi takáto podpora, aby som sa vedel pripojiť na pracovné dáta na stolovom PC. Nejak som po tom ešte nepátral, ale viete o tom niečo?

    rony47407.07.2013 - 15:16 Trvalý odkaz

    skor nie ako ano .. no mas tam napr Teamviewer pre windows phone ... tym padom spravis vsetko co potrebujes :)

    Profile picture for user bcrs@azet.sk

    RoSta07.07.2013 - 17:35 Trvalý odkaz

    nedostupnosť RDP bol u mňa jediný dôvod, prečo som prešiel z WM6.5 na Android a nie na WP, ktorý to vtedy nemal... teamwiever nieje moc vhodný, ani licenčne, ani nutnosťou inštalácie a prístupu cez id softvéru... hlavne, keď potrebuješ spravovať viac PC...

    paul07.07.2013 - 19:38 Trvalý odkaz

    Rosta wm6.5 nema nic z wp8 -_-
    co sa tykavzdialenej plochy pre wp v markete som videl dost app ale ani jednu som zatial neskusal

    Profile picture for user bcrs@azet.sk

    RoSta07.07.2013 - 21:11 Trvalý odkaz

    netvrdím, že wm má niečo s wp...
    len to, že keď som menil mobil, tak wp nemalo RDP, čo bolo pre mňa neprijateľné...

    fiatraider26.10.2013 - 06:56 Trvalý odkaz

    Ako má Lumia 920 riešenú galériu? Dajú sa v nej vytvárať zložky? Mám v telefóne aj viac ako 500 fotiek a nechcem mať všetko v kope a poriadny guláš z toho.

    spire30.10.2013 - 12:02 Trvalý odkaz

    Celkom dobre nerozumiem tomuto. V článku sa na jednom mieste píše: "Tretie tlačidlo "lupa" považujem za ďalšie nepodarené riešenie v tomto systéme. Slúži iba na spustenie vyhľadávača Bing. Funkciu tohto tlačidla a rovnako tak ani poskytovateľa vyhľadávania nie je možné meniť." Na ďalšom mieste sa však už píše: "Prednastavený vyhľadávač Bing veľmi neobľubujem, a tak som ho v rozšírených nastaveniach prehliadača ihneď vymenil za Google." Tak ako je to teda s vyhľadávačom Bing?

    Matúš Riško30.10.2013 - 12:56 Trvalý odkaz

    Tlacidlo - iba Bing (nieco podobne ako aplikacia Google Search v Androide)
    Prehliadac - tu si mozem vybrat, aky vyhladavac budem pouzivat, ale iba v samotnom prehliadaci. Na to dotykove tlacidlo to nema ziaden vplyv.