Nokia Lumia 800

  • Pavol Pavučko 11.06.2012 - 16:22

    woow tak som na 90% rozhodnuty ze moj dlasi telefon bude z WP tych 10% asi SONY kedze vsade dava dvojajdra :) ale ta cena je fakt prehnana

  • Kibus11.06.2012 - 16:58 Trvalý odkaz

    3,2 display amoled,WP,AF,1500bat.16GB. Dočkám sa?:-)

    Marianxxx11.06.2012 - 18:16 Trvalý odkaz

    Cena je adekvátna kvalite...

    Profile picture for user hulllersk@gmail.com

    marduk11.06.2012 - 20:27 Trvalý odkaz

    tak autorka si s prepacenim pekne se*ie do ust
    telefonu vytyka absenciu mass storage, pamatovych kariet a nedotiahnuty bluetooth a presne tieto veci absentuju aj v iphone, ktory autorka pouziva ako primarny telefon
    ak to nie je jablkovy fanatizmus, tak potom neviem.

    Lenka Ivančíková11.06.2012 - 20:44 Trvalý odkaz

    ty si cital, co som pisala? Citujem: Aj keď mi, samozrejme, aj na špičkovom smartfóne, či skôr na systéme Windows Phone, pár vecí prekáža. No NIE JE TO ani takmer nefunkčné Bluetooth či chýbajúce mass storage alebo podpora pamäťových kariet. Veď inak by som nebola spokojná s iPhonom. Staci? :-)

    p@isano12.06.2012 - 00:54 Trvalý odkaz

    Lenka,
    ja by som sa opytal jednu vec ohladom WP (sam vlastnim lumiu710) - uz sa mi asi 2x stalo,ze pri vyzvanani telefonu som mal hovor prijat potiahnutim prsta nahor /odomknut/ a potom na vyber "prijat/odmietnut",avsak bud sa mi nepodarilo odomknut, alebo ak aj ano, tak sa nedarilo vybrat prijat/odmietnut. Stalo sa nieco podobne aj tebe na tejto Lumii 800? Ak ano,ako si to riesila?
    p.s.: inak suhlasim s tym,ako si pisala clanok, vo vela veciach sa zhodujem, par drobnych chyb to ma,ale inak velmi fajn fonik aj system :)

    Lenka Ivančíková12.06.2012 - 02:33 Trvalý odkaz

    S takym problemom som sa nikdy na Lumii 800 nestretla. Keby ma to velmi otravovalo, skusila by som to vyriesit obnovenim nastaveni, no mozno je to bug 710-ky. Budem mat nejaky cas aj Lumiu 710, tak uvidim, ci budem mat rovnaky problem.

    marek12.06.2012 - 04:53 Trvalý odkaz

    P@isano, ja som sa zatiaľ napríklad z ničím podobným na mojej Lumii ešte nestretol. Mám ju zatiľ tretí mesiac.

    Pavol Pavučko16.06.2012 - 23:49 Trvalý odkaz

    no je vyskoa co narobime ale tu stranku co si tu dal stoji lumia 710 :D

    Lenka Ivančíková17.06.2012 - 01:40 Trvalý odkaz

    Zaujimave a modru maju za 408. :D to je diskriminacia podla farby? Stranka na mna posobi vselijako, ale urcite nie doveryhodne.

    marek17.06.2012 - 10:33 Trvalý odkaz

    Pozeral som recenzie na ten obchod a majú štyri z piatich hviezdičiek od cca 400 zákazníkov. Ale prečo je taký rozdiel v cene na základe farby, tak to teda netuším.

    Pavol Pavučko17.06.2012 - 12:36 Trvalý odkaz

    modra je krajsia asi preto kedze tam k tomu pekne sadnu modre dlazdice :)

    Lenka Ivančíková17.06.2012 - 12:39 Trvalý odkaz

    Hlavne udaj: cena vratane DPH 0 %. To je co? Cena bez DPH? To si mam ako zakaznik dopocitat alebo tam maju chybu, cena je vratane DPH, ale na mna ako zakaznika to posobi neprofesionalne. :-)

    huje®17.06.2012 - 14:58 Trvalý odkaz

    nuž, v ZA asi nemajú DPH vôbec (žeby duty free ? ) :-) predajca asi nie je platcom DPH, zrejme preto oznam o 0% DPH
    http://www.mobilnetelefony.sk/index.php/mobily/127-hlavna-stranka

    Ešte by bolo zaujímavé, keby človiečik, ktorý sa tu regol pred tým, ako pridal link na stránku, uviedol aj pôvod tej Lumie 800 - ak to samozrejme nie je Top Secret info (žeby Poland z akcie nejakého operátora ? ) Dokonca sa v tých "recenziách overených zákazníkov" objavila aj info o dodaní blokovaného telefónu na nemeckého operátora... pomerne dosť sťažností na nekompletné balenia - chýbajúce príslušenstvo, alebo iné (pamäťovka menšia, ako opisovaná), jeden zákazník (lubo 7.1.2012) uvádza, že mu bol dodaný telefón s indickou koncovkou sieť. adaptéra... hmm.. čo ja viem... za mňa určite nie.

    http://obchody.heureka.sk/mobilnetelefony-sk/recenze/?f=14

    matoe17.06.2012 - 18:57 Trvalý odkaz

    Pekna recenzia!
    Mam jednu otazku - tiez pouzivam wp7 a mam problem s prijmanim a odosielanim sprav z facebooku ako si to opisovala. Funguje to aj v offline mode? Posielal som spravu cloveku ktory bol offline a nic neprislo. Takisto neprislo mne nic ked to odosielal z offline modu.
    A este tip - citacka QR kodov je zabudovana v systeme - ked vojdes do hladania, na spodnej liste je ikonka "oka", s nou to funguje ;)

    Lenka Ivančíková17.06.2012 - 19:12 Trvalý odkaz

    Dik. :-)
    problemy som zaznamenala v online i offline mode. No ked je ten, komu pisem off, neprislo mu to nikdy. Ked bol prihlaseny, prislo asi 80 % prispevkov.
    A viem, ze "oko" by tam malo byt, ale ja som ho nikde v celom systeme nenasla. :)

    Kibus17.06.2012 - 19:59 Trvalý odkaz

    Poznám ten obchod v Žiline. Kamoš tam kupoval Lumiu 710 za 205eu. Pri prvom zapnuti tam bola polština. Ale šlape bez problemov (myslim ten mobil nie kamoš) :-)

    Marian18.06.2012 - 13:00 Trvalý odkaz

    Je to zvlastne, kym ja som na Nokiu uz davno zanevrel hlavne preto, ze pustila k vode Symbian a to co s nim spravila v jeho dotykovej verzii vola do neba o pomstu, vzdy ked vyberam telefon pre moju drahu z akciovej ponuky polskeho operatora Plus GSM, vychadza nam Nokia ako najlepsia volba - ona nechce platit vela penazi za pausal, idealna cena za telefon - 1 PLN (0,23c). Priznam uprimne, ze na WP som sa pozeral krivo uz od jeho uvedenia, tak ako sa pozeram krivo aj na vsetko od Mrkvosoftu. Takze ked prisiel cas vyberu telefonu, predpokladal som, ze po Nokii 5230 pojdeme pre nejaky Android - sam ho pouzivam od verzie 1.0, momentalne v HTC Desire Z - 4.0 a vyhovuje mi, v akcii bol pomerne slusny Sony Ericsson Neo V, takze bolo prakticky rozhodnute... Lenze ouha, z mne neznamych pricin u nas zlacnela Lumia 800 tak dramaticky - z 1049PLN/245E na 49PLN/11E, ze som sa vazne zacal zamyslat nad tym, ci to s Nokiou a WP nerisknut... pri najhorsom bude trpiet 24 mesiacov draha, nie ja :P Precital som par recenzii, draha odsuhlasila, nakoniec sme cenu este znizili o 48PLN na konecnych 1PLN (0.23c) s pausalom za 89.90PLN/21E a bolo rozhodnute.

    Lumia 800 je teda relativne lacny (zalezi kde a pre koho) vyborne spracovany, velmi dobre vybaveny fon, ktory s radostou odporucam kazdemu, kto chce mat zariadenie, ktore nepotrebuje ziadne zasahy do systemu aby poriadne fungovalo. Mam tak trochu dojem, ze samotny operacny system Windows Phone si vymenil s inymi operacnymi systemami rolu - kedysi bol Windows typickym operacnym systemom pre geekov, ktory bolo treba ladit a ladit a ladit. Teraz je on tym systemom, ktory funguje rovno z krabicky tak, ako tak fungoval napriklad Symbian. A taky Android? Treba preflashovat, zrootovat... a az vtedy to zacina byt zabava - lenze pre koho? Urcite nie pre obycajneho uzivatela. WP ma teda u mna jedno velke plus nielen za svoj minimalisticky, no v aplikaciach fantasticky dizajn, ale aj za jeho rychlost, jednoduchost, stabilnost a pouzitelnost na kazdy den. Nie, nie je dokonaly. Ale na to sme si uz pri novych opercnych systemoch zvykli - iOS bol na zaciatku pekny, ale prakticky bez funkcii, detto Android. WP by si urcite zasluzil vylepseny multitasking, na moje prekvapenie WiFi nedokaze pracovat so sietami Ad-Hoc a hodil by sa aj USB mass storage (da sa vyriesit modifikaciou registrov v PC) alebo aspon BT transfer.

    majkyman16.08.2012 - 17:20 Trvalý odkaz

    No tak dnes mi prisla moja nova lumia 800ka :) uplne super telefonik, ale co sa mi nestalo, nejde na nom wifi :D nastastie v nokii v KE boli velmi seriozni a ochotni a hned mobil zobrali na reklamacku :) tak sa mi to paci...tak uz len pockat kym to daju do poriadku :D

    Profile picture for user pan.el.x10@gmail.com

    pan.el16.08.2012 - 18:15 Trvalý odkaz

    ... dnes mi prisla moja nova lumia 800ka ...
    ... nejde na nom wifi ...
    ... nastastie hned mobil zobrali na reklamacku ...
    ... tak uz len pockat kym to daju do poriadku

    to majkyman/ - ad uplne super telefonik:
    objednas - cakas - zaplatis - obratom reklamujes - a o5 cakas
    njn, nokia je nokia a ty si jej spokojny zakaznik
    alebo nebodaj si to nemyslel ironicky ?

    Lavenda27.11.2012 - 10:02 Trvalý odkaz

    Chcela by som sa opýtať či sa dajú z Nokie Lumie 800 posielať vizitky?

    Lavenda27.11.2012 - 10:03 Trvalý odkaz

    CHcela by som sa opýtať, či sa dajú z Nokie Lumie 800 posielať vizitky?

    Lavenda27.11.2012 - 11:28 Trvalý odkaz

    chcela by som sa spýtať, či sa dajú z Nokie Lume 800 posielať vizitky? ´dakujem

    marek2821.05.2013 - 00:47 Trvalý odkaz

    zdravím :) mám problém z lumiou 800.. doteraz mi išla navigacia bez problemov, myslím navigaciu offline (nokia autom) ale dnes som ju skušal a nejde mi .. proste zapnem ju a stále hladá GPS a nemože nájsť.. neviete niekto o tom niečo? niake riešenie .. dakujem

    Eddiewedder05.07.2013 - 15:34 Trvalý odkaz

    potreboval by som nastavit pripomienku na každych 8 hodin ,poradi niekto ako?