Nokia Lumia 630 - chudobné balenie, milé prekvapenie

  • Matej 02.07.2014 - 15:32

    po mojej terajšej s4 mini bude za pár rokov ďalší telefón od nokie. Akurát tie dotykové tlačítka na displeji sú hrozné. Za rok/dva bude snáď 930 za prijateľnú cenu, drahý telefón už kupovať nebudem, je to škoda.

  • miv02.07.2014 - 18:02 Trvalý odkaz

    je to velmi dobry telefon. ma dobru cenovku. este skor mozno troska lepsi je o cca 15 € drahsi model DS - dual sim. jednoznacne je to dobra kupa.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne02.07.2014 - 18:26 Trvalý odkaz

    To aby si si svihol, Nokia uz prakticky neexistuje, jej logo ma MS dovolene pouzivat este rok a pol pre smartfony, potom, ak finska firma nevstane z mrtvych s mobilnou diviziou, si ziadny smartfon znacky Nokia nekupis :(.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease02.07.2014 - 20:58 Trvalý odkaz

    Microsoft aktuálne rokuje s Nokiou, aby mohli používať názov:

    NOKIA by Microsoft

    Nokia samozrejme stále existuje, akurát (momentálne) nevyrába mobilné telefóny..

    Áno majú práva na smartoch používať logo Nokia do konca 2015. Ale už pred mesiacom avizovali, že názov zmenia tento rok. V hre bol aj Surface atď. Teraz prišli na tento 'šalamunsky' návrh, ale neverím že Nokia na také niečo dlhodobo pristúpi. Inak som celkom zvedavý ako to celé dopadne.
    Microsoft mal podľa mňa kúpiť značku LUMIA a používať tú, boli by všetci spokojní.

    roman05.07.2014 - 00:53 Trvalý odkaz

    a mozno je to len marketingovy cirkus...

    huje©06.07.2014 - 01:50 Trvalý odkaz

    stale privela chyb, nedorobkov, nezmyslov (senzory xyz) + takto skripleny telefon. neviem preco by som ho mal uprednostnit pred tym co teraz mam (za rovnaku cenu)

    Zyva08.07.2014 - 11:31 Trvalý odkaz

    K nám sa dostala v Dual Sim verzií kde slot na SIM 2 je umiestnený pod slotom na SIM1 a nieje potrebné vyberať batériu ako pri vložení SIM1. Stačí dať dole zadný kryt. V zelenom prevedení pôsobí celkom fajn.

    huje©10.07.2014 - 19:02 Trvalý odkaz

    kiko20: androidovy, plne vybaveny telefon, samozrejme

    jarpo10.07.2014 - 20:28 Trvalý odkaz

    Aha, to je iná odpoveď na jeho otázku...

    roman11.07.2014 - 06:43 Trvalý odkaz

    tie senzory tam vobec nechybaju,najskor treba ten telefon mat,a az potom mudrovat.androidy v tejto cene mozu mat xy senzorov, a tejto "skriplenej" nokii nesahaju ani po vypinacie tlacitko :)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne11.07.2014 - 13:03 Trvalý odkaz

    Prekvapila ma absencia hw tlacidla pre fotoaparat. Prave WP specifikacie podmienovali pouzitie systemu fyzickym tlacidlom... Prekvapivy a nelogicky krok...

    ondrakomous14.07.2014 - 18:43 Trvalý odkaz

    hw tlacitko se da prezit, ale horsi je to s automatickou regulaci jasu, bez toho se tezko obejdes, presne jak rikal richard, vylezes ven a neuvidis nic na displayi, a pak men nastaveni nekde v podmenu, to je pomalu na masli.

    Smartfoňák16.07.2014 - 22:11 Trvalý odkaz

    Nevie niekto, kedy bude dostupná L635?

    jarpo18.07.2014 - 11:28 Trvalý odkaz

    Ondro, jas zreguluješ jednoduchým stiahnutím lišty zhora a to v hocijakej situácii a ťuknutím na ikonku jasu. O akom podmenu to tu točíš? Osobne by som si ten telefón tiež práve kôly tomuto nekúpil, ale pri tejto cenovej triede sa to dá odpustiť.
    Ma viac prekvapilo keď som zistil, že telefóny ako LG L9 a LG L9 II tento senzor nemajú. To je už smutnejšie...

    ondrakomous18.07.2014 - 13:13 Trvalý odkaz

    priklad. projdes tmavou chodbou, vlezes do osvetlenyho vytahu a vyjdes na prime slunce, cili svetelene podminky se ti zmeni 3krat behem minuty, opravdu si myslis, ze si schopny vyregulovat jas spravne trikrat za minutu, akorat si tim znicis zrak. ----cili zadny to se da prominout, automatickou regulaci jasu by mel mit kazdy telefon povinne! a takovych prikladu je v prubehu dne tisic, teda za predpokladu, ze celej den nelezis doma u bedny s lahvacem. ---logicky, je uplne jedno, jestli hledas ikonu, listu, nebo panel, kdyz na displayi na primem slunci nic neuvidis, protoze si vysel z tmave mistnosti, kde jsi mel nastaveny jas na minimum.

    jarpo18.07.2014 - 14:09 Trvalý odkaz

    Vôbec si si asi neprečítal čo som napísal... Áno, regulácia je super vec a tiež by som nehcel telefón bez. Ale tento telefón sa cenovo blíži k najlacnejším telefónom a tu nie je absencia tohto senzora nič výnimočné. Nepáči sa ti, že tento telefón ho nemá? Tak si skrátka kúp iný.

    ondrakomous18.07.2014 - 15:25 Trvalý odkaz

    precetl jsem si, co si napsal, bez senzoru to dneska nejde, davaji ho uplne vsichni, nemuzes to srovnavat s modelama lonskyma a predlonskyma to sou LG L9, LG L9 2, navic ta nokia stoji 150euro, cili neni to uplny budget a je to stredni nizsi trida, navic si myslim, ze to neni zase takova polozka, kolik stoji takovy cidlo jestli 5euro tak je to moc, osobne vidim vetsi nevyhodu v pameti ram, ale je to ten stejny pripad jak cidlo, kolik stoji pamet jestli 5euro, tak je to moc. -klidne at to "osuli", ale na tech spravnych mistech. vem si takova moto e stoji 100euro a umi vsechno, ma akorat "osulenej" fotak, ale jinak je to natriskany supr soucastkama.

    aesace05.08.2014 - 10:39 Trvalý odkaz

    presne tak, ta pamat je skor obmedzujuca, nez ten senzor, ktory sice zamrzi, ale da sa s tym zit. Novy telefon fici aj s malou pamatou dobre, ale ked ho ma clovek uz plny, tak je to kamen urazu..