Nokia Lumia 530

  • petris 23.07.2014 - 17:10

    novy windows fon 8.1. super. ako alternativa pre zalagovane lacne androidy parada. za tu cenu nie je co vytknut.

    a mimochodom pani: vacsi trapas s chybajucou prisvetlovacou diodou je toto http://www.fony.sk/clanky/8479-samsung-galaxy-ace-style no tam sa to do hedlajnu ako negativum prekvapivo nedostalo. tolko k objektivite.

  • Matej23.07.2014 - 17:25 Trvalý odkaz

    jedine možno tá predná kamera tam chýba na skypovanie ak som v zahraničí. Inak, k blesku na smartphone, ešte som ho asi nepoužil na mojom aktualnom telefóne, radšej by som bol keby foťák robil dobré snímky v tme, ak treba blesk tak už to bude stáť aj tak za ...

    Matej Krajčovič23.07.2014 - 17:38 Trvalý odkaz

    Perex je priestorovo obmedzený, informáciu o chýbajúcej dióde máš v prípade oboch modelov uvedenú v článkoch, čo snáď nie je taký problém :)
    L530 nemá ani autofokus, čo mi príde dôležité zdôrazniť aj v perexe. Spolu s tým tam je už aj info o tej LED.

    petris23.07.2014 - 17:51 Trvalý odkaz

    keby ta lumia 530 nestala len 2/3 ceny toho korejca mozno by som suhlasil. ale takto je to len obycajna vyhovorka preco tu ty trapne poznamkou o vlastnych 100 eurach vypichnes a tam lenka nie pri o min. 50% drahsom telefone s fotakom schopnym snimat hd video. o objektivite nemoze byt vobec rec ;-)

    Profile picture for user bcrs@azet.sk

    RoSta23.07.2014 - 18:04 Trvalý odkaz

    matko24: to pochopíš, keď ju budeš prvý krát potrebovať, či už ako lampáš, alebo spraviť záber miesta, kde máš zlý prístup a je tam väčšinou aj tma, u mňa častá potreba...

    kubiaxk23.07.2014 - 18:19 Trvalý odkaz

    treba ešte vidieť naživo, ale zatiaľ to vyzerá ako odpad ....

    530: dizajn šupácky, oklieštený úplne o všetko(HW tlačítko foťáka, senzor okolného svetla, autofocus, 720p záznam videa...)
    630: Dizajn ujde, oklieštený o senzor okolného svetla a HW tlačítko foťáku

    520: Dizajn ŠUPA, senzor okolného svetla + HW tlačítko foťáka + 720p videá + autofocus + super cena = WIN

    530/630 strašné sklamanie od Mikrosofta... -proximity senzor - hw tlačítko foťáka - autofocus = > shitty shit, toto sa im nedá odpustiť ani pri entry-level smartphone... Nokia to vedela aj lepšie, hold Microšoft to dosral všetko

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease23.07.2014 - 18:32 Trvalý odkaz

    Microsoft to poplietol. to mala byť Lumia 430 :-))

    Síce o fus lepšie rozlíšenie displeja, ale TFT TN Vs TFT IPS. Pamäť 4GB Vs 8GB. Horšie foto (absencia autofokusu) / video (nižšie rozlíšenie, ostrenie), chýbajúca spúšť foťáku, no makro režim. Slabšie GPU Adreno 302 Vs 305. Zo senzorov iba akcelerometer, chýba gyroskop, senzor blízkosti (proximity), senzor automatického jasu displeja - to všetko L520 má.

    Nie je dôvod toto kupovať keď Lumia 520 stojí 87€

    petris23.07.2014 - 18:52 Trvalý odkaz

    nuz cpu ma veru lumia 520 slabsie.
    makro rezim, v tejto cenovej kategorii?

    4gb vnutornej pamate su ti malo? kup si kartu. ved ste tu mnohi pistali ze chcete pamatove karty. tato lumia ich znesie az do 128 gb.

    pomiatli ste sa snad uz kompletne vsetci?

    okrem toho lumia 520 startovala na nasom trhu pred vyse rokom na vyrazne vysej cene ako 100 eur http://www.fony.sk/clanky/7405-nokia-lumia-520-na-slovensku

    ohanat sa terajsou cenou nejakeho sedivaka je uplne mimo rovnako ako tie naroky ktore tu niektori vznasate.

    paul24.07.2014 - 00:01 Trvalý odkaz

    vymyslene to maju dobre nemozete to brat tak ze 520=530 620=630 ako dopadla x20 seria ? lumia 520 najpredavanejsia 620,720=uplne out vobec sa neoplatilo ich kupovat kupovali sa skor 820,920 a potom ked prisla 625 este ta celkom ale 620,720 nenasli svoje zaradenie myslim ze tento rok ich chu dostatocne odlysit akurat ze to totalne zbabrali tym ze uz mali byt davno vsetky modely predstavene

    miv24.07.2014 - 00:04 Trvalý odkaz

    Petris ma pravdu. Sampsungfanom naozaj nedopaluje. A este tu bude jeden fakt, ze 530 bude aj dualsim a bude konkurovat cenou 630DS. Okrem toho pekne to vystihol s tou pamatovku :D
    Apropo k 520 - ma senzor okoliteho svetla, ale podla mna to nefungovalo tak ako by malo, priliz bol citlivy, tzn. podsvietenie bolo mnohokrat nedostacujuce. (porovnane s 920, 820, 1020). Apropo 630 tiez nema senzor svetla a vobec to nevadi. Staci to mat na plne pecky a ked to velmi svieti zregulovat v 3 stupnoch co tiez uplne postacuje.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease24.07.2014 - 06:30 Trvalý odkaz

    Čo tu melesš o Samsungfan?

    Čistá demagogia obhajovať horšie parametre.

    Sorry, ale L520 makro režim má ako aj všetko okolo 100€ čo ma autofocus.

    "4gb vnutornej pamate su ti malo?" opäť demagogia. 520 má 8GB a tiež slot na karty. Od 8.1 idú síce aplikácie presúvať na kartu, ale to nie je všetko. Už je zrejmé, že WP je tiež samozahlcovaci systém ako aj symbian, android.. Takže vnútornej pamäte nikdy nemusí byť dosť.

    No počiatočná cena ma nezaujima. Smerodatný je aktuálny stav na trhu. Kým príde 530 do predaja cena 520 možno ešte klesne.
    Takisto ked vyšiel DREK Sony Xperia E1, som ju nikomu neodporucal za 137€, keď Xperia M sa dala kúpiť už za 120, hoc začínala na 240€.

    Proste z tohoto už 12 miliónov nepredaju. Ak sa vypreda L520, bude z koláča 530 ukrajovat (o.i.) Prestigio MultiPhone 8400 so start price 85€

    petris24.07.2014 - 08:59 Trvalý odkaz

    demagogia? ziadnu okrem tvojej nevidim!!!

    ani zdaleka nie vsetko okolo 100 eur ma autofokus a uz vobec makro rezim. napriklad take htc desire 516 ktore sa prave zacalo u nas predavat http://www.fony.sk/clanky/8820-htc-desire-516-na-slovensku a ktore stoji takmer dvojnasobok a o ktorom fony v hedlajne clanku o zahajeni predaja napisu ze ma standardnu vybavu namiesto toho aby vypichli ze za svojich tazko zarobenych 175 eur nedostane slovak ani autofokus !!!
    rovnako htc desire 310 ktore stoji vyrazne viac ako 100 eur a nema ani prisvetlovaciu diodu a ani autofokus no fony o nom aj tak napisu ze ma standardnu vybavu http://www.fony.sk/clanky/8329-htc-desire-310 . co tu teda meles ty demagog ?

    prestigio ? noname bez offline bezplatnej navigacie? bude mozno lacnejsie?

    nezaujima ta uvadzacia cena s ktorou prisla na trh lumia 520 s windowsom 8? ale ta zaujima aktualna cena pokutnych predajcov? a ty tu budes niekoho opisovat ako demagoga?

    miv24.07.2014 - 09:49 Trvalý odkaz

    len skoda ze kvalitatvine a spolahlivostou HW Prestigio nesiaha akejkolvek znacke ani po clenky. Teda nevidim to zas nataky uspech... A jedno je iste kedclovekbude zvazovat ci 85 alebo 95 tak radsej si priplati za znacku. to je proste ludska mentalita. taky cenovy rozdiel to nie je...

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease24.07.2014 - 12:26 Trvalý odkaz

    Ani som nepísal, že každý fon okolo 100€ má autofokus. Len by ma zaujímalo, ktorý čo ho má nemá makro režim?

    Na dáke predražené HTC ani nemá zmysel reagovat..

    Asi ta sklamem to Prestigio obsahuje HERE Drive +
    Tak tu nezavádzaj.

    Podstatné čo od začiatku píšem je:
    Nokia L520 je lepšia voľba ako L530
    Z oficiálnej distribúcie sa dá kúpiť za 99€ a kludne si každý triezvy priplatí "4"€

    petris24.07.2014 - 12:41 Trvalý odkaz

    nokia 520 stala pri uvedeni na nas trh v oficialnej distribucii celych 156 eur.

    nokia 530 nebude pri svojom debute stat ani 2/3 toho. je nepodstatne kolko ta 520 stoji dnes po roku od zapocatia jej predaja u nas hoci aj z oficialnej distribucie ktoru si predtym tiez ucelovo prehliadal. porovnavas neporovnatelne.

    ked ti dam priklad ako to vyzera u konkurencie tak zrazu nema zmysel ani na nu reagovat. ty si vyberas len to co ti vyhovuje. ucelovo. u smartfonu ktory ide do predaja s lepsim procakom ako aj displejom s lepsim rozlisenim a novsim windowsom na uvod za 2/3 ceny oproti minulorocnemu modelu ktory mal horsi procesor chces aby mal vybavu jak konkurencia nedava ani do drahsich modelov. a nejde pritom vonkoncom len o nejake podla teba predrazene htc.

    tak uz tu nezavadzaj. s kratkym a.

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease24.07.2014 - 14:44 Trvalý odkaz

    Majster účelovosti mi bude kázať :-))

    Zákazníka nezaujíma, kedy čo stálo. Ale kolko to stojí keď bude kupovať mobil. Oficiálnu distribúciu som neprehliadal zámerne. Nezaujíma ma. Kludne si kúpim mobil z druhého konca zemegule ak mi vyhovuje.

    Účelovo si vybral predražené HTC. LG Optimus L5II/L7II, Xperia M, Nokia XL, Galaxy S Duos 2, Ascend Y530, ZTE Blade V/G... všetky sú lacnejšie ako Desire 310 a majú autofokus aj LED blesk.

    L530 má čipset na podobnej úrovni ako 520 lepšie CPU/ horšie GPU. Displej detto, o fúz lepšie rozlíšenie, no horší panel TN Vs IPS. WP8.1 je/bude aj na 520. Takže "výhody" sa nám negujú.

    A čo má L520 naviac je tu už pekne zhrnuté.

    marek24.07.2014 - 14:53 Trvalý odkaz

    Je to tak, teraz je proste stále lepšia voľba lumia 520, prečo by ma malo zaujímať pri akej cene prišla na trh?! Keď ja chcem teraz mobil za 100€ asi si nekúpim lumiu 530 kvôli tomu, že 520 stála pred rokom 150...
    Keď tejto 530 klesne cena povedzme na 60-70€ tak to bude zasa o niečom inom, až potom sa môže stať top za svoju cenu (prípadne keď sa 520 vypredá..).

    petris24.07.2014 - 15:04 Trvalý odkaz

    teraz si ju jednoducho nekupis. hadaj preco.

    @mental.ucelovy
    pre mna si kup sedivku odkial chces. chudaci vsetci poctivi obchodnici ktori predavaju ofic. distro.

    to s tym horsim gpu beriem ako vrchol tvojho umenia. android fan ako ty mi je v podstate ukradnuty. ale ucelovost v jeho konani napadnem vzdy.

    jednoducho lumia 530 je lowend windows phone. to ze mental od neho chce aj vodotrysk je jeho problem.

    to ze androidy aj o 50% drahsie nemaju AF alebo diodu je jednoducho fakt. vynimky ktote si uviedol len potvrdzuju pravidlo o nejakom akoze standarde ktory v pripade tych androidov vidi redakcia fony.

    marek24.07.2014 - 16:00 Trvalý odkaz

    lebo ju nepotrebujem, nemusim hadat.

    paul24.07.2014 - 19:41 Trvalý odkaz

    neviem co nariekate aktualne lumia 630 sa da kupit od 120eur pomaly cena klesne a bude stat rovnako ako lumia 520 takze kupovat lumiu 520 uz nema ziadny vyznam

    ondrakomous24.07.2014 - 20:52 Trvalý odkaz

    rikam, ze se museli zblaznit. tento mobil prekona nokii x, nejhorsi nokia v dejinach. microsoft miri spravnym smerem rovnou na smetiste.

    roman25.07.2014 - 08:26 Trvalý odkaz

    Ja som svoju 630 musel predat,pretoze vyrazne setrenie v podobe absencie aj takej zakladnej veci ako je senzor priblizenia,robili inac zo super telefonu nepoužiteľný telefon v jeho zakladnej veci-telefonovanie...jednoducho nepouzitelne...musel prec...

    petris25.07.2014 - 08:56 Trvalý odkaz

    a pritom absencia toho senzora vobec nevadi a displej sa pri telefonovani vypina.

    www.fony.sk/clanky/8755-nokia-lumia-630-minus-chudobne-balenie-mile-pre…

    Nad displejom nájdeme slúchadlo
    a... a nič viac. Vážne! Zabudlo sa na
    predný fotoaparát, notifikačnú diódu,
    senzor automatickej regulácie jasu a
    dokonca aj na senzor priblíženia,
    ktorý by počas hovoru zhasol displej.
    Lenže ten zhasne. Ako je to možné?
    Displej rozpozná prítomnosť veľkého
    objektu, na základe ktorého zhasne.
    A funguje to. Keď telefonujem a
    telefón oddialim od líca, displej sa
    rozsvieti.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne25.07.2014 - 13:46 Trvalý odkaz

    Ked tak drzim v rukach svoju 620, az na tu titernu klavesnicu je to skvely pristroj. tukam na nu malo tak mi to tak neprekaza, no linia modelov 630, 530 sa mi nepaci ani trochu. To v com Nokia mala smrnc, Microsoft uplne zabija a stavia zariadenia na roven Androidom. Pre cloveka, ktory nepotrebuje tonu aplikacii a staci mu zopar hier, sem tam nieco na konzumaciu obsahu a kontrola internetov boli lowend x20 modely vyborna volba... A zda sa ze stale su aj napriek populovaniu x30 mdelov...

    ondrakomous25.07.2014 - 14:07 Trvalý odkaz

    kdyz se podivas na jakejkoliv zahranicni server, kterej prodava telefony napr. aliexpress, etotalk, jaky sou tam nabuseny masiny uz v cene kolem 100-150euro, tak je smutny, ze nokie resp. microsoft prodava takovy srot, stydel bych se neco takovyho vypusit do sveta, rozhodne to neni nejaka urazka, spis smutny konstatovani, ze smerujou to zdarnyho konce. to ani nemluvim o tom, co dokazou ty cinsky superlevny osmijadricka s kitkatem, to je tak rychly, ze microsoft proti tomu nema prakticky zadnou sanci.

    marek25.07.2014 - 16:48 Trvalý odkaz

    tu ale cely cas absolutne nejde o konkurenciu, ale o to, ze nastupca je horsi ako jeho predchodca. to som zatial videl iba u samsungu s jeho plus, advance alebo 2-3-4 modelmi ktore taktiez byvaju chudobnejsie oproti predchodcom...

    ondrakomous25.07.2014 - 18:07 Trvalý odkaz

    tady jde o to, ze nekterym vyrobcum konzum prerostl pres hlavu, neplati ti to u vsech, jak rika hugo ze xiaomi, "my inovujeme nejrychlejc, proto sme dneska absolutni spicka a nezajima nas, ze nekdo tvrdi, ze nase telefony vypadaji jako kopie samsung nebo apple.", nokia potazmo microsoft holt nema takovyho spickovyho managera a taky nema na to, aby inovovala rychlosti xiaomi. k nokii 530 microsoft evidentne potrebuje setrit a propoustet, kde se da, nokia udelala loni dobrou radu a oni to letos proste neprekonaji. coz ve vysledku bude znamenat propad a dalsi propousteni. psal jsem to tady pred rokem, nebokdy to bylo, ze oni je tou svou politikou zlikviduji. a co udelali s radou X, to bylo neco, si mysli, ze lidi sou pokusni kralici, dva mesice po uvedeni na trh to odpiskali. ashu zrusili taky, ta jedina je drzela roky nad vodou. proste zrusili vsechny rozjety projekty, aby nokia byla 100% zavisla na microsoftu, ale kdo by chtel byt zavislej na firme, ktera se dlouhodobe trapi?

    Matej25.07.2014 - 20:36 Trvalý odkaz

    mne osobne sa na tej 530 absolútne nepáčia tlačidlá na displeji, a neznášam to na každej značke či už je to nexus atď, zlatá 520 s dotykáčom pod displejom

    roman25.07.2014 - 23:58 Trvalý odkaz

    Ano,dysplej zhasne,ale ako sa mu zachce,obcas app telefonovania pri tom zminimalizuje,obcas to nefunguje vôbec a dysplej nenaskoci vobec,potom.rychlo mackat vyp.tlacitko....proste to vôbec nefunguje korektne...a mal som lumiu 520,a ta sa mi zdala o dosť sviznejsia...

    lukas20.12.2014 - 20:03 Trvalý odkaz

    ahojte, mam moznost si za 1€ zobrat k pausalu bud tuto lumia 530 alebo huawei ascend y530, ktory by ste odporucali?