Nokia 808 PureView

  • cimo19 24.07.2012 - 02:59

    Čo už, treba počkať kým ten fotak natlačia do WP8 telefonu....

  • buffer24.07.2012 - 03:15 Trvalý odkaz

    Cela recenzia sa nesie v duchu: "ako fotak to ma fajn, aj vybavou je to vlastne dobry telefon, ale nieje to android". Co sa tyka upravy fotiek, pokial viem (zo serioznych recenzii kde sa tomu telefonu venovali a nepisali dake ubohe preview), mnozstvo uprav fotiek umoznuje 808 samotna a v store je niekolko aplikacii, ktore umoznuju mnozstvo dalsich uprav (molome, camera lover pack, ..). Ano, photoshop touch to nema. Ale skusil som si ho na svojom androidom tablete a je to nepouzitelne samo o sebe (uz len obmedzenim fotiek na 2mpx). Kazdopadne, recenzia ma sklamala. Nie koli telefonu, ale koli recenzii.

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn24.07.2012 - 03:50 Trvalý odkaz

    recenzia je ok. Symbian je mrtvy, parametre telefonu v strednej triede, cena vyssia ako za hig-endy. Neviem neviem....

    Bonyek@azet.sk24.07.2012 - 05:05 Trvalý odkaz

    "+ microSD karta (do 48 GB)" nemalo tam byť do 32 GB? 48 GB neplatí náhodou spolu už aj so vstavanou pamäťou?

    mikudyk24.07.2012 - 10:26 Trvalý odkaz

    ani som článok nedočítal, súhlasím s Bufferom. Najskôr ma vytočila veta: Skrátka, ešte stále používate Symbian, lebo nič viac nepotrebujete, ...
    Nokia to s podporou symbianu posrala ale tváriť sa, že ten fon je vlastne doplnkovou funkciou telefonovania je zavádzajúce.

    Pavol Pavučko24.07.2012 - 11:21 Trvalý odkaz

    takze za taku cenu zozeniete aj samsung galaxy s3 aj htc one x ktore su fotomobily ale zase nokia pureview neprekonaju :) ale tipnem si ze to tak spravili narokom slavnostny koniec symbianu z najlepsim fotakom a dalej uz WP

    Profile picture for user Milan93.p@gmail.com

    Milan24.07.2012 - 11:47 Trvalý odkaz

    Symbian za 600e, tak to som este nezral :-D recenzia je super napisana a hlavne ten zver ! Konecne ukazali ze low-end so 41mpix nieje SUPER ako tieto nokiacke deti tvrdia :-) Nokia to zas raz doje*ala

    Pavol Pavučko24.07.2012 - 13:39 Trvalý odkaz

    a este k tomu rozliseniu displeja videli ste niekedy symbian z 480x800??? ja nie

    blah24.07.2012 - 16:46 Trvalý odkaz

    Strasna recenzia, ale ok, podme k tym minuskam:

    Relatívne vysoká hmotnosť je cítiť v ruke aj vo vrecku. - individualne

    Nokiu 808 PureView nabijete už len cez microUSB (chýba dlhé roky zaužívaný 2 mm Nokia konektor). - beriem

    Pod zadným krytom nájdete len 1400 mAh batériu BV-4D. - to je minus ? Vydrzi viac ako priemerny Smartphone

    Pod batériou zase nájdete otvory pre drobnú SIM kartu (microSIM) a pamäťovú kartu microSD. - tomu nerozumiem, to si pravidelne menite microSD/sim ?

    Najväčším sklamaním je nízke rozlíšenie relatívne malého displeja. - a co takto spomenut jeho citatelnost a vernost farieb, aha to ste si nevsimli.

    Časovanie profilov je možné len cez nastavenia telefónu - uplne bullshit. Skuste aplikaciu "Situations" a pochopite.

    Symbian sa zase takmer vôbec nezmenil, Nokia naň očividne zanevrela. - To ste odkial vzali ze sa nezmenil ? Zmenil sa a dost.

    S relatívne malým displejom súvisí malá klávesnica s hlučnými vibráciami. - ake vibracie ? Tie sa daju predsa vypnut. Klavesnica je velka podla toho aku pouzivate, kazdy si tam aj tak da Swype.

    Numerická virtuálna klávesnica je drobná a nepraktická. - naopak, je rozumne velka a co znamena neprakticka ? Mne prisla uplne prakticka a bezna.

    - Oproti Androidu je systém viac uzavretý a ponúka podstatne menej možností, čo však môže istej skupine ľudí vyhovovať. - to je prahsprosta loz. System je naopak otvoreny a jedine, coho ponuka menej, je pocet aplikacii v shope. Inak taku mieru personalizacie aku ma Belle nema ani Android.

    - Web, kalendár, email či zábavné funkcie sa oproti predchodcom snáď vôbec nezmenili. - na vsetko su alternativy v Nokia store.

    anonymous24.07.2012 - 16:53 Trvalý odkaz

    No takže cimo19 na WP8 budú tiež PureView ale nie a%z tak dobré pretože tie prosery na ktorých bude frčať WP8 nezvládnu 41 Mpx ... Ronn stredná trieda ??? Zobuď sa... buffer to máš pravdu keby tam bol Android tak je to in ale so symbianom je to ''FAIL'' ževraj aj keď s tým nesúhlasím... Bonyek podporuje aj daktoré 64 GB pamäťky http://pureviewclub.com/2012/2682 ...
    harantd áno s tým slavnostným koncom to máš pravdu ale ja si myslím že tu cenu dali naschvál takú velkú aby nebola veľká predajnosť a CEO Nokie - Elop sa mohol vyhovoriť prečo zakopal Symbian... Pentagram - další androidový tupec ? a hrantd s 480x800 ani nieje tuším :-((

    anonymous24.07.2012 - 16:59 Trvalý odkaz

    blah uz je aj microSim aj microSD to si nevedel?? aj Nokia N9 už má microSimku.
    Swype som si stiahol nedávno a je to super vec :-D a tie vybrácie sú náhodou dobré keď píšeš akoby si bol spojený s telefónom :-D
    inak máš vo všetkom pravdu

    REDAKCIA: to mi chcete tvrdiť že symbian sa nezmenil ??? kuknite na Nokiu 5800 a teraz na 808 a potom uvidíte zmenu...

    a to že je uzavretý a ponúka podstetne menej možností to je pekná p*******. jediný rozdiel je v počte dostupných aplikácií...
    Redakcia sklamali ste ma :-(

    anonymous24.07.2012 - 17:00 Trvalý odkaz

    a este blah v iPhone 5 už by mala byť aj NanoSim :-D

    Pavol Pavučko24.07.2012 - 17:30 Trvalý odkaz

    to je pravda ale vsetci su tu zarity z androšrotmy keby ot bol android tka by to bol high-end z naj fotakom a viac by sa o nom diskutovalo a teraz nikto nic nepise ...

    blah24.07.2012 - 17:49 Trvalý odkaz

    tamoadamo: nerozumel som tomu ze to dali ako "minus", microsim aj microsd je uz standard, akurat mozno fakt ze je to pod baterkou a treba ju vybrat keby si si menil sd kartu ..

    cipiksvk24.07.2012 - 21:13 Trvalý odkaz

    cimo19 suhlasim, nech to daju do wp a bude to x.krat lepsie

    Kibus24.07.2012 - 21:17 Trvalý odkaz

    Symbian je použitelnejši ako WM.Mam symbian,WM aj android a najbezproblemovejši je symbian.

    Pavol Pavučko24.07.2012 - 21:46 Trvalý odkaz

    ale wm je sary system a WP je novsi a 100x lepsi

    anonymous24.07.2012 - 23:10 Trvalý odkaz

    blah aha už chapem :-) podla mna preto lebo pri daktorych operatoroch este stale nemaju MicroSim karty a iba normalne simky strihaju...

    Pavol Pavučko24.07.2012 - 23:40 Trvalý odkaz

    ale jednemu nechapem simku mozete orezat a budete mas micro sim ale ak oto bue z nanoSIM???to uz bude musiet byt iba nova simka

    DJ Pepe25.07.2012 - 00:16 Trvalý odkaz

    Ako keby micro sim bol nejaky mega problem..

    Andrej Lenghart25.07.2012 - 00:41 Trvalý odkaz

    sranda ze microSIM u droidov problem nie je,ale u symbianu ano. :-D Boze,ved to az do oci bije,ako je redakcia napichana z androidu.

    Richard Hombauer25.07.2012 - 01:21 Trvalý odkaz

    Nikde nie je napísané, že dané nevýhody sú neprípustné. Sú to moje postrehy a nič iné. Za svojimi riadkami si stojím. Mnohí z vás to berú zbytočne osobne. MicroSIM berieme ako nevýhodu aj pri iných OS.

    Bonyek@azet.sk25.07.2012 - 01:36 Trvalý odkaz

    tamoadamo
    "podporuje aj daktoré 64 GB pamäťky"
    64 nieje 48 ako je uvedené v článku.! ;-)

    Lenka Ivančíková25.07.2012 - 02:14 Trvalý odkaz

    Podporuje pamatove karty do velkosti 32 GB. V tabulke opravene. Velkost 48 GB je spolu s vnutornou pamatou.

    Bloodeye25.07.2012 - 11:50 Trvalý odkaz

    Tiez mam pocit, ze tato recenzia je neobjektivne anti-Nokia anti-symbianova. Spominane minusy su fakt smiesne - okrem toho rozlisenia displeja, to beriem.

    Rad by som vedel, co okrem lepsieho rozlisenia ponukaju ine znacky? Ked chce niekto multimedialny telefon, N808 je jasny vitaz, pretoze jej specifikacie okrem 4 jadier neprekona ziadny iny tel. Ani N8 nebola doteraz prekonana. A 4 palce displeja su idealne, viac je to uz pre mna osobne zbytocne velke.

    buffer25.07.2012 - 12:31 Trvalý odkaz

    Bloodeye: pretoze na symbiane nemas instagram na one tap bullshit hipster photo :)

    Teco25.07.2012 - 12:39 Trvalý odkaz

    To co za ignoranta napisalo tuto blbost?: A keď už nasnímam celú dovolenku mobilom (čo aj bežne robím), chcem si snímkami priamo v mobile pekne listovať, tešiť sa z príjemných farieb a pomocou jednej z množstva aplikácií z online obchodu si niektoré zábery len tak vo voľnom čase upraviť. A práve tú radosť po vytvorení fotografií mi Nokia 808 PureView neponúka. Môžem len stroho nasnímať desiatky záberov, presunúť ich do počítača a tam s nimi pracovať. ...... Akoze sorry, ale to je bullshit jak hovado... to akoze sa neda fotkami listovat ani ich upravovat? Skusal dotycny otvorit Photoeditor, ktory je priamo v systeme a netreba ani nic stahovat??? A keby aj chcel stahovat, tak v ovi store je x aplikacii na fotky, lenze to by musel byt objektivny recenzent a nie zeleny pajac. Howgh

    blah25.07.2012 - 13:05 Trvalý odkaz

    P. Richard Hombauer, cital som desiatky recenzii na 808 a tato vasa patri k tym najodflaknutejsim. Hovorite ze vam nevadi vyssia kompresia ak by ste mali viac aplikacii a pritom najvacsi prispevok PureView technologie je redukcia sumu (s ktorym nic poriadne nespravite pri uprave fotky). Toto ste vobec nespomenuli. Sytejsie farby snimky na Samsungu (snad ste mysleli I4S ktory je tym znamy)? Hovori vam nieco Saturation resp. vivid colours? Bud ste totalny foto-amater (preco potom recenzujete 808?) alebo totalny ignorant.

    Teco25.07.2012 - 13:22 Trvalý odkaz

    to druhe... uplne odignoroval funkcie galerie aj Photo Editoru a ze tam je aj Video editor si urcite radsej vobec "nevsimol"...

    Looky25.07.2012 - 13:27 Trvalý odkaz

    Ja mám skôr pocit, že tu nejde o nespokojnosť s recenziou, skôr mám pocit ako keby to bol posledný výkrik zarytých fanúšikov fínskej značky, ktorí nevedia prekusnúť to, že symbian už ľudia nechvália, jednoducho zaspal dobu, to čo sa snažia zlepšiť alebo aktualizovať je len napodobnenie androidu alebo iOS. Ved staci sa realne pozreť na to, kto by si tento mobil kúpil, pretože je neskutočne predrazeny...na tú výbavu, ktorú má...ved ked niekto chce pekne fotky, nech si kúpi kompakt alebo zrkadlovku, pristroje na to urcene, nie napchať do malej šošovky vela megapixelov, to nepomôže, aj tak ta fotka nikdy nebude porovnatelna s klasickymi fotakmi...toť môj názor.

    Teco25.07.2012 - 13:42 Trvalý odkaz

    Looky...

    1) nikto necaka, ze symbian bude este niekto chvalit, aj ked ja osobne som najspokojnejsi s nim a ta miliarda nezmyselnych, xy krat sa opakujucih aplikacii ktore maju ine systemy mi fakt nechyba

    2) ten clovek napisal recenzia a pritom porovnava. Stalo by sa nieco, keby miesto "Oproti Androidu je systém viac uzavretý a ponúka podstatne menej možností" napisal "systém je viac uzavretý a ponúka podstatne menej možností"

    3) "ale chceme sa so zábermi ďalej hrať či aspoň ich prezerať, Samsung mi ponúka viac" - rozmyslam, ci ho plati tamtung alebo android, alebo je tak nesmierne zaujaty... V 808 nejde zabery prezerat?

    4) "A keď už nasnímam celú dovolenku mobilom (čo aj bežne robím), chcem si snímkami priamo v mobile pekne listovať, tešiť sa z príjemných farieb a pomocou jednej z množstva aplikácií z online obchodu si niektoré zábery len tak vo voľnom čase upraviť. A práve tú radosť po vytvorení fotografií mi Nokia 808 PureView neponúka." - ten clovek tu evidentne KLAME!

    Ano, mrzi ma, ze Symbian konci, pretoze mne plne vyhovuje a napr. budik fungujuci pri vypnutom telefone bude chybat, ale ta recenzia je jednoducho vysmech a klamstvo... Howgh

    Teco25.07.2012 - 13:53 Trvalý odkaz

    V recenzii na Samsung Galaxy S III medzi nevyhodami napisana nebola... to len tak na okraj :)

    Looky25.07.2012 - 14:02 Trvalý odkaz

    co sa týka toho "listovania foto,snimania a prezerania" ktore bolo vo recenzii ja si skôr myslim, ze tym bolo povedane, ze pre rozlisenie displeja a ovela mensi pocet aplikacii dostupnych pre symbian to nieje mozne.....nevravim, ze niesu, ale nieje ich tolko ako napriklad pri Play alebo Appstore....ja som mal nokiu, nie jednu, mal som symbian, presiel som na android a chapem co tym chcel autor povedat....osobne by som sa k symbianu nevratil aj keby s nim spravili neviem co...proste ma sklamal...samozrejme treba to brat ako moju osobnu skusenost nie ako presviecanie ostatnych..samozrejme kazdy OS ma svoje muchy ale pre mna je proste momentalne android najlepsi....tym nechcem vyvolavat ziadne diskusie...proste môj nazor, z väčšej časti sa mi ta recenzia páčila...ale ako sa hovorí sto ludi, sto chuti, ale naozaj si myslim, ze ludia to zacinaju brat velmi osobne, co je podla mna zbytocne.

    Teco25.07.2012 - 14:20 Trvalý odkaz

    Looky... pekne sa snazis, ale
    1) ma pisat tak aby nebolo nutne si domyslat tolko info ako si ty napisal
    2) 808 tie moznosti ponuka... ok, nie je tolko aplikacii ani take rozlisenie, ale ponuka a mozne to je, takze p. Hombauer drzo klame a zavádza

    este by ma zaujimalo preco nespomenul napr. Microsoft Apps zdarma? Original Lync, One note, Word, atd... Mam symbian ako pracovny mobil a veru nemenil by som za tie nahrady, ktore maju ine systemy alebo si treba za Mrkvosoft produkty doplatit nemale sumy (potrebujem mat Mrkvosoft koli firemnej politike)

    blah25.07.2012 - 15:41 Trvalý odkaz

    Looky, Nokia Belle FP1 zdaleka nie je to co si mozno poznal z 5800ky .. je to stale najviac konfigurovatelny a prisposobivy a plne multitaskingovy system, ktoreho jedinou nevyhodou je vyrazne mensi pocet apps.

    A ked pises ze "ked ked niekto chce pekne fotky, nech si kúpi kompakt alebo zrkadlovku, pristroje na to urcene, nie napchať do malej šošovky vela megapixelov, to nepomôže,", tak nevies potom o PureView technologii vobec nic a je trochu smiesne, ze sa k tomu vobec vyjadrujes. Len tak pre info, zatial sa nenasiel kompakt, ktory by N808 predcil, mozno nove Sony RX-100 za cenu este vyssiu ako 808.

    Richard Hombauer25.07.2012 - 15:49 Trvalý odkaz

    Teco, recenzia je pisana pre tych, ktori na vyber maju. Pre tych, ktorym nie je jedno dat za mobil 550 eur. Nokia 808 PureView je najlepsi fotomobil, ale nepoznam ziadneho majitela aktualneho mobilu za take peniaze (iPhone, Galaxy S III alebo Note, One X...), ktori by co len uvazovali nad vymenou za fotomobil od Nokie. Telefon ma byt komplexny nastroj, hlavne, ked stoji ako poriadna LCD telka. Mobil vyuzivam na 80-90% a pri 808 som sa trapil s webom, s emailom, s kalendarom, s klavesnicou... To mam napisat, ze Symbian je stale fajn, fotak sa vyrovna lepsiemu kompaktu (hoci iba vyhradne v automatickom rezime!) a uprava snimok je dostatocna (hoci pri takom rozliseni didpleja je to sakra obmedzujuce)? tak to odo mna necakaj. v editore fotografii som stravil desiatky minut. ubezpecujem ta, ze v AppStore je tucet aplikacii, ktore ho prekonaju lavou zadnou. A ked budes chciet mobil o rok predat, s iPhonom nebudes musiet zobrat, aby ti zan dali aspon 200 eur.

    Teco25.07.2012 - 16:15 Trvalý odkaz

    "a uprava snimok je dostatocna (hoci pri takom rozliseni didpleja je to sakra obmedzujuce)? tak to odo mna necakaj." - takze radsej budes klamat, ze sa to neda??? pardon, ze som od recenzie ocakaval objektivne hodnotenie...
    urcite ho prekonaju, to ma netreba ubezpecovat, to je fakt... aj v ovi store je x takych aplikacii, ale napisat, ze to ten telefon neumoznuje je prachsprosta loz... a este mi de facto napisat, ze "necakaj odo mna pravdu" ... tak to chce ine gule...
    bolo by fajn zacat pisat objektivne recenzie a spomenut aj tych par malo veci, ktore ma navrch od inych systemov - viď vyssie... a nie len lizat cokootvor androidu a samsungu.

    buffer25.07.2012 - 16:27 Trvalý odkaz

    Asi preto su vsetky 808 na slovensku chvilu po starte predaja beznadejne vypredane a dalsie naskladnenie sa ocakava 3.8. :)

    Looky25.07.2012 - 16:30 Trvalý odkaz

    vidím to tak, že aj tí poslední zástancovia Nokie, hlavne teda symbianu musia mať vždy pravdu, a ked nemaju tak si najdu "argumenty" na to aby ju mali...stacilo mi Belle drzat parkrat v ruke a jednoducho nikto ma nepresvedci ze je lepsi ako android alebo iOS....ked predvádzací model len pri pohybe medzi jednotlivymi plochami trcha a po otvoreni viacerych aplikacii sa mi jedna z nich svojvolne zatvori tak to nieje argument na to aby som dal vyse 500€ za telefon ktorý vie jedine fotit....staci sa pozret na statistiky spokojnosti uzivatelov symbianu, androidu a iOS ,kolko percent z nich by sa vratilo znovu k tomu istemu systemu a clovek vidi ze percenta su rozhodne na strane androidu a iOS....ch co je potom väčšina uzivatelov Android a iOS tak strasne blba?? nechcite ma rozosmiat...

    blah25.07.2012 - 16:38 Trvalý odkaz

    Looky, to je ok, tebe Belle nevyhovuje tak ho nemas. Niekto ma rad OS, ktory ma mnozstvo moznosti v podobe aplikacii, iny zase hardwarovu dominantnost v oblasti medii (obraz/zvuk) a usb-to-go, fm transmitter a pod. Nikto nikde nenapisal ze Symbian je lepsi ako iOS alebo Android, no je hlupost pisat ze ten telefon vie iba fotit - vie vsetko co aj iOS alebo Android, akurat mas mensiu moznost vyberu ako sa k vysledku dostat.

    p. Hombauer, ta poznamka o tom ze sa vyrovna kompaktu iba v automatickom rezime, ako to mame pochopit ? Ze v creative rezime sa nevyrovna? To dufam nemyslite ani zartom.

    A vasa poznamka o predajnosti - pozrite sa laskavo, za kolko sa dnes predava N8. 808 vdaka evolucnej technologii sa za rok preda za viac ako vas I4S.

    Kibus25.07.2012 - 16:54 Trvalý odkaz

    Ale ved sa stále nehádajte!Ja mam Symbian aj Android a najviac použivam Symb. lebo ma dlhšiu vydrž. Android ma zas množstvo zaujimavých aplikacii. Syn má WP Nokia710 ale tomu nemožem prist na chut.

    MJ25.07.2012 - 16:56 Trvalý odkaz

    na prvy predaj obiednali 5 kusov lebo neratali ze si to nejaky chuj kupi a pozriho :D - ano ma to najmegasupis optiku a vdaka bohu aj displej ktory je so vsetkych ludskych vyrobkov na svete najcitelnejsi na priamom slnecnom svetle. Len skoda ze ten displej ma stvrtinove rozlisenie dnesnych Android Highendov. (Pfuuuuuj Android) Takze si tu supermegapupis fotku poriadne ani nepozrem. No a ma to Dolby Digital na stuplovych sluchatkach s hudbou z youtubu to bude urcite zaaaazitok jak v kine. Nevadi, ved to ma lepsi, napr tak hmm.. alebo... no dobre je to drahy ksunt ale hlavne ze sybian fanusikovia budu z toho grcat duhu.

    MJ25.07.2012 - 17:04 Trvalý odkaz

    @Richard Hombauer - Never argue with idiots! They drag you down on their level and then beat you with experience..

    blah25.07.2012 - 17:11 Trvalý odkaz

    Najlepsie na tom je, ze vzdy sa najdu dilinovia ktori ten mobil videli len na obrazku a uz vedia, ze nizke rozlisenie je *vazny* problem (nie je), alebo ze ma stuplove sluchatka (lepsie ako akekolvek ine od samsungu) a vobec, aky je ten Symbian neskutocne otrasny, zly, pomaly a nic na nom nejde. Skoro pod kazdou jednou recenziou som taky nazor nasiel.

    A potom sa clovek pozrie na hodnotenia uzivatelov napriklad na amazone alebo si precita ako vyznamny recenzent zdnet.com po tyzdni pouzivania a negativnej recenzii zmenil nazor ..

    Teco25.07.2012 - 17:22 Trvalý odkaz

    inak ja som tiez nikde nenapisal, ze je nieco horsie alebo lepsie, jedine, co mi vadilo, ze ten clovek sa hra na recenzenta a pritom je nesmierne zaujaty a klame... ked neviete anglicky aby ste si precitali zahranicne servre, precitajte si aspon recenziu na mobilmanii... mozno to pochopite...

    MJ25.07.2012 - 17:32 Trvalý odkaz

    @Blah saq jasne, nizke rozlisenie displeja, slaba bateria, slaby HW vykon, zastaraly OS ci maly Market, to nikdy nieje problem u 600e phonu. Problem je len to ze ostatny maju Android (pfuuuuj). Ja vidim zas pod kazdou Nokia recenziou skalncyh symbian ci nokia fandov grcat na Android a iOS. Nuz taky je svet inetnetovych fooor, a btw kolko nokia zaplatila zdnet.com? Ci v tom urcite neboli peniaze zapletene ze :D :D :D . Radsej never nikomu nic

    blah25.07.2012 - 17:43 Trvalý odkaz

    MJ ten clovek najprv napisal NEGATIVNU recenziu a az po tyzdni sa priznal, ze zmenil nazor. Jeho negativna recenzia na webe ostala, takze kecy o tom ako to bolo zaplatene si nechaj pre vies koho ..

    Kto tu grca na Android a iOS ? Nikto, ani na inych forach. Naopak ludia ako ty co N808 nikdy nedrzali v rukach grcaju na Symbian, na displej, na bateriu (nechapem preco..), na HW vykon (na Symbian dostacujuci) a vobec na Nokiu obecne.

    buffer25.07.2012 - 17:45 Trvalý odkaz

    Presne to je problem tejto recenzie - recenzia by mala byt nestranna a ohodnotit mobil a realne ho otestovat. Tato recenzia vyzera ako keby dostal totalny android zavislak ten telefon na hodinu do ruky. Hadky o pocte aplikacii na store su uplne zbytocne. Aj tak 95% je pouzivanie zakladnych operacii a aplikacii (volanie, sms/mms, fotenie, facebook/twitter, mail, web) a len 5% su ine aplikacie. Samozrejme hovorim o dospelych ludoch, nie o deckach, ktore maju smartfon len preto ze je to prenosna hracia konzola.

    Profile picture for user Milan93.p@gmail.com

    Milan25.07.2012 - 18:52 Trvalý odkaz

    MJ tu pise fakt mudre veci :-) symbian, rozlisenie, moznosti z pred 5 rokov. Ale symbiano-nokiaci zato vyseru 600 :-D lupacikovia

    Marianxxx25.07.2012 - 21:20 Trvalý odkaz

    Pentagram123: low end so 41mpx:) ktorý low end má 1.3ghz, 512mb ram, full HD video, amoled s gorilla clas, nfc čip, fm transmitter a plno iných vecí?? Rád by som to videl a tiež by som si rád pozrel iný mobil s týmto rozlíšením 5 rokov dozadu ako hovoríš, tak daj.. Ale poviem ti, Nokia 7700 a 7710- rok 2004, Nokia N770-rok 2005- 800x480 pixelov. Bežné dotykáče 5 rokov dozadu mali Qvga, maximálne 400x240 pix, výnimku robilo zopár Pda s Vga rozlišením od spoločnosti Fujitsu-Siemens, tak netrep hlúposti. Nokií 808 by som vytkol tak rozlíšenie displeja, nič viac. Kto chce si ho kúpi, kto nechce tak si kúpi iný phone, jednoducha vec. Ešte tu padlo že symbian nikdy nemal väčšie rozlíšenie, to len pre tých čo nevedeli, Nokia E90 má 800x360 pix myslím, Nokia E6 má 640x480 pix. Micro sim by som nebral ako mínus, to sa poďme teraz rozčulovať všetci že sú micro sd karty. Predtým boli mini SD a RS-MMC karty a boli podstatne väčšie:) Ja osobne uznávam aj HTC, ale android by som už nechcel, počkám na wp8 alebo nové meego. A čo sa týka 808, určite si nájde svoju cieľovu skupinu, cena mohla byť nižšia to je pravda, ale treba pozerať aj nato z akých materialov je vyrobená, to pridáva na cene.