Nokia 700- pytajte sa

  • 10 príspevkov
  • Ashlee 01.10.2011 - 21:59

    Ahojte, mam na testovanie tuto Nokiu s novym Symbianom Belle. Ak vas nieco zaujima, rada odpoviem ;).

  • ZraLOCK01.10.2011 - 22:06 Trvalý odkaz

    aka je vydrz toho fonu, ja viem, ze
    sa to neda - kedze sa s nim asi castejsie hrajes, ale aj tak. kolko ti
    realne vydrzal pri tomto pouzivani?
    ako je na tom internetovy prehliadac? vpisovanie textu je priamo do
    okna na sranke, alebo vybehne nove okno ako napr v opere?
    widgety a ikony na ploche mozes umiesnovat kde chces? nie je tam uz ta
    hlupa mriezka? ako funguje umiestnovanie cez volby alebo potiahnutim z menu ako na droide?
    co hovoris na vstavany mailovy klient? je spolahlivy? ako funguje
    synchronizacia? skusala si mail for exchange?
    ovi obchod? - stale je taky "rychly a spolahlivy" ako na
    predchadzajucich modeloch? -

    napis este nieco co ta na tom telefone najviac fascinuje, teda co sa
    ti najviac paci a co ta naopak najviac serie.

    dakujem

    Ashlee01.10.2011 - 22:45 Trvalý odkaz

    Bateria: nabijala som vo stvrtok poobede a stavu si to pyta az teraz, takze take dva az dva a pol dna, no verim, ze pri mensom vyuziti by to mohla vytiahnut az na tri dni.

    Internetovy prehliadac: vpisuje sa rovno na stranku, nevybehne ziadne okno

    Plocha: ano, widgety sa daju umiestnovat hocikde, ak tam je na to miesto. Mriezka nie je vobec ziadna, dokonca ani zakladna ako na Androidoch, takze si to mozes hocijako asymetricky usporiadat.
    Umiestnit aplikaciu potiahnutim sa neda, ale ked si v menu a podrzis na nej prst, tak ti vybehnu tri moznosti: pridat na uvodny displej, presunut tu apku do zlozky alebo usporiadat menu. Ich dalsie usporiadavanie na ploche je uz klasicke podrzis prst a pretiahnes kam chces, oproti Anne sa to konecne da pretiahnut aj na inu domacu obrazovku :).

    K mailu sa zatial vyjadrovat velmi nebudem, lebo zatial nefunguje tak ako by mal :lol:. Teda mam nastavene automaticke preberanie kazdy den, ale maily chodia az po manualnej aktualizacii. Na chybu som este neprisla.

    Ovi obchod ostal nezmeneny, taky ako pri Anne.

    Co ma fascinuje? Tak urcite krasne stihle telo, je neskutocne lahke a pritom kovove a pevne. A este aj displej, jasne farby a vynikajuca viditelnost aj na priamom slnecnom svetle.
    Stve ma, ze budik nie je mozne nastavit len na ucite dni (napr. PO, UT a ST) a na PIA a SO dat iny. Na androidoch sa to dalo...a tiez qwerty na vysku je dost natesno.

    ZraLOCK01.10.2011 - 22:51 Trvalý odkaz

    hm, takze stale muka. ako pises, je tam sice niekolko vylepseni, ale nic moc.
    mozno nejaka vyssia trieda s belle by mohla byt na tom lepsie. no asi preckam obdobie kym pride CILKA na androide. skoda

    Ashlee01.10.2011 - 22:58 Trvalý odkaz

    Podla mna je Belle uz nieco uplne ine, nez stary Symbian. Personalizuje sa omoho jednoduchsie nez sme zvyknuti a je to aj dost velky pokrok oproti Anne. Nechyba tu uz ani rolovacia lista a co je super, tak aj sipka spat ;).

    Vstavany klient nefunguje korektne, ale exchange som uz spojazdnila a zatial bez problemov :).
    EDIT: tak hned ako som to odoslala zacal haprovat aj exchange. Na spravu sice telefon upozorni zvukovym signalom, ale nezobrazi ju ani na widgete a nenachadza sa ani v mailovej schranke vo fone. Prijme sa az po rucnej synchronizacii. Neviem ci je to chyba kusu alebo co. :?

    EDIT2: Chyba bola v teme. Pokial som mala stiahnutu temu, widgety prestali spravne fungovat. Nezobrazoval sa ani stav baterie, neaktualizoval sa email. S povodnou temou to uz bezi ako ma ;).

    Andrej Lenghart02.10.2011 - 04:42 Trvalý odkaz

    Bingoooo! Kuco,ty si maly boh! :lol: OVI bola jedina vec,co ma po aktualizacii na Annu neskutocne vytacala tym,ze nefungovala ako ma. Konecne je vsetko v poriadku. Reakcie rychle,vidim priebeh stahovania a instalacie, dostanem sa do MOJE POLOZKY,kde vidim vsetky appky,ktore som stiahol.

    People02.10.2011 - 12:33 Trvalý odkaz

    ash dala by si za tu nokiu peniaze? kupila by si si ju dobrovolne?

    Ashlee02.10.2011 - 12:34 Trvalý odkaz

    No, tak v Belle je stale OVI obchod, tak ako aj v Anne. Skoda, ze tu uz nedali ten novy...
    BTW Andy, ved moje polozky si mal moznost vidiet aj v tom starom OVI obchode, ci?

    Ashlee02.10.2011 - 12:39 Trvalý odkaz

    @People, ano, toto je zatial jedina Nokia, ktoru by som si bola ochotna aj kupit. Dokonca ani E6tka ma nepresvedcila...Myslim, ze Nokia sa konecne prebudza zo zimneho spanku :).

    Andrej Lenghart02.10.2011 - 13:48 Trvalý odkaz

    Ash,prave v tom je finta. Nevidel. Cely OVI ostal po aktualizacii na Annu zblbnuty. Formatoval som,reinstaloval,opat formatoval,zas instaloval,znova aktualizoval... Jednoducho nic sa nezmenilo. Nevedel som si s tym dat rady.