Na jeden záber: Sony Xperia XZ1 Compact

 • Fyi de Will 07.03.2018 - 11:47

  tak moje postrehy k richardovej recenzii po polročnom používaní tohto telefónu postupne podľa recenzie:
  - telefón mi vydrží v pohode 3-4 dni, nie som maniak stále na ňom zavesený, ale pri plnšom využívaní telefónu sa pod dva dni nedokážem dostať. sot je nad 10 hodín, čo podľa mňa o výdrži dosť hovorí.
  - tie platničky na vrchu a spodku telefónu, podľa mňa, vystupujú nad displej pár desatín mm kvôli tomu, aby zabránili dotyku displeja s povrchom pri položení telefónu na stôl displejom dolu. telefón na stranách dokáže stáť. a áno, ten telefón je dosť odolný, spadol mi z výšky asi 1,8 m rohom a hranou na zámkovú dlažbu a žiadne známky poškodenia, jedine na rohu kovovej platničky mierne poškriabanie.
  - fotoaparát - video je podľa mňa bezkonkurečné oproti iným mobilom, aj keď má len eis. softvérové rozmazávanie ponúka, má na to aplikáciu bokeh, ktorá je súčasťou fotoaparátu, ako i mnohé iné, len treba vedieť hľadať. hodne ďalších režimov sa dá do fotoaparátu doinštalovať. pri slow motion sa 0.2 sekundy roztiahnu na 6 sekúnd, nie 2. hdr si detekuje mobil a v automatickom režime zapína sám. svedčí o tom ikona protisvetlo, ktorá sa zjaví v pravom dolnom rohu obrazovky (ako aj iné režimy, ktoré si mobil detekuje podľa zvolenej scény fotenia). predný fotoaparát zaostruje na tvár a takisto i detekuje rôzne scény. dvojité stlačenie zapínacieho tlačítka na spustenie fotoaparátu mi nefunguje, takže jedine spúšť. mne foto aplikácia sony vyhovuje, ale napríklad na hdr používam apk "a bether camera".
  - reproduktory by mohli byť hlasnejšie, keby som spravil root a prepísal v systéme ich hlasitosť na vyššiu, bol by som spokojnejší, ale tragédia to nie je. dá sa. na počúvanie hudby používam externé aj mini repro.
  a ešte k aktualizáciám: telefón dostáva minimálne jednu aktualizáciu mesačne, väčšinou aktuálne bezpečnostné záplaty, poprípade nejaké vylepšenia systému.
  to je asi tak všetko. ;-)

 • Fyi de Will07.03.2018 - 16:21 Trvalý odkaz

  to merrick: neviem, ako to robím, ale je to tak. je ale pravda, že nepoužívam mobil, ako väčšina mladých, ako náhradu za PC. nemám zapnuté žiadne šetrenie batérie, v noci v kľude mi zožerie batéria 1%, momentálne mám 51% batérie, píše mi, že zostáva ešte 1 deň a 22 hodín, spotreba batérie obrazovkou doteraz od nabitia 6 hodín a 32 minút.
  to soráčik: najskôr ten telefón musia mať na test, aby o nôm písali. čo sa dalo popísať bez toho, aby ho mali, tak to už je popísané, ak si nemajú vymýšlať. či?

  david hulák07.03.2018 - 17:42 Trvalý odkaz

  On myslí za 3-4 dni dokopy 10 hod typujem a nie každý deň 10 hod inak to je ptm pochopitelne ak tých 10 hodín je max na wifi možno dáta....

  Fyi de Will08.03.2018 - 20:02 Trvalý odkaz

  to deiwid: veď áno, sot sa ráta na výdrž baterky, takže, kým mi zdochne baterka od plného nabitia, tak výdrž zapnutého dipleja je cez 10 hodín.