LG KU990i (Orange) - skusenosti

  • 57 príspevkov
  • Jaso02.05.2009 - 14:33 Trvalý odkaz

    ako si prisiel na to,ze nema znackovu optiku? btw,aj v tych predoslych modeloch to bola "znackova" optika...

    Max1103.05.2009 - 12:19 Trvalý odkaz

    Uz nema vobec uvedene nikde ze ju ma - ani na zadnom kryte ani v papieroch. A ked sa kuknem na obrazky starsieho viewty tak prevedenie celeho objektivu sa mi zda byt trosku ine.

    samo03.05.2009 - 13:33 Trvalý odkaz

    no super, uz davnejsie som sa pytal co je ta Viewty s "i" v ponuke no nikto mi nevedel povedat, teraz to konecne viem

    Tristan3304.05.2009 - 17:28 Trvalý odkaz

    Ubohe je ze nepribalili ani tuzku na ovladanie telefonu ,ktora je podla mojho nazoru neoddelitelna sucast zariadenia s dotykovym displayom. Viem ze malokto tuzku ku viewty pouziva ale to ze ju nepriblalili ma poriadne zarazilo.
    Taktiez datovy kabel ,ktory je pre vyrobcu zalezitost par centov nebol pribaleny.

    Tak to su riadny trapaci:
    Ja mam Viewty asi 3 mesiace,a ten stilus (tuzka) je pre mna neoddelitelna sucast telefonu, hlavne pri pisani sms....A co ten datovy kabel???Ved je to hanba,bez neho ho nemozes pripnut k PC.to znamena nic do toho telefonu dostat.Az som sa rozculil,predavaju fony s polovicnou vybavou............Nemam slov!!!!!

    Profile picture for user zedenko@gmail.com

    Ronn04.05.2009 - 17:47 Trvalý odkaz

    hehe tak ten datovy kabel ma prekvapil, ten stylus som ja osobne nikdy nepouzil lebo smsky pisem dvoma rukami a neviem si predstavit ze perom by to bolo pohodlnejsie :)
    Je zaujmave ze sa Viewty este drzi na trhu skoro po dvoch rokoch od jeho uvedenia.

    Jaso04.05.2009 - 18:56 Trvalý odkaz

    stylus som ani ja nepouzival,sice som ho mal v prve dni zaveseny na elefone,ale iba mi tam zavadzal...mna prekvapila aj absencia karty. a podporuje aspon i-cko vacsie karty?

    Max1105.05.2009 - 01:36 Trvalý odkaz

    V navode je napisane ze KU990i podporuje karty do 4GB. Mal som zatial moznost otestovat len 8GB. Po vlozeni to frcalo fajne , myslim ze na tej karte bolo asi 60% volneho miesta a dalo sa natacat aj video aj fotit ale akonahle som ju sformatoval cez mobil tak to z nej spravilo len 2GB. Takze neviem co si o tom mysliet.

    Inak jedna otazocka... ked natacate video a menia sa svetelne podmienky - inymi slovami ked namierite do svetla a nasledne na tmavy objekt - tak sa vam prisposobuje svetelnost plynule alebo sekane ? Pretoze co som pozeral videa na nete z viewty ide to pekne plynule a na tejto nepodarenej ickovej verzii to ide dost sekane.

    MotorolaE680i05.05.2009 - 02:29 Trvalý odkaz

    natacat video treba na pamat telefonu, rozobera sa to o par vlakien nizsie
    takze LG ak sa nemyslim zvysilo kapacitu z povodnych 2GB na 4GB..., proste viewty pokym neoblbnete s pamatou vie narabat iba s tym co ma v navode

    Max1105.05.2009 - 22:58 Trvalý odkaz

    Vsimol som si ze prisvetlovacia dioda aj pri necinnosti foto rezimu stale velmi slabo svieti. Dokonca aj pri vypnutom telefone. Zhasne jedine po vybratie baterie. Mate niekto podobny problem ?

    TSilvo07.05.2009 - 01:44 Trvalý odkaz

    ja mam toto iste, ale mne to nerobi.. tiez ma to strasne nemilo prekvapilo, ze som v baleni nemal sluchadla, kabel, ziadne CD a ine... chcel by som sa este opytat, lebo som to nikde akosi nezastriehol. Ked mam priecinky v telefone priklad v obrazkoch mam priecinky "Ja", "ty".. ukazuje mi to v pohode vsetko je to potriedene, ale ak mam priecinky na pam. karte, tak mi to vsetko otvori v hlavnom priecinku "Obrazky" podpriecinky z mobilu "ja", "ty" mi ukaze v poho, ale ziadne priecinky z karty, iuba vsetky fotky nahadze na jednu kopu a je v tom velky bordel.. je to normalne..?? a este jedna otazka.. ten, co navrhoval firmware do tohto mobilu bol zdrogovany fetak..? lebo toto by normalny clovek neurobil.. neexistuje niekde officialna listina staznosti na firmware...? ved kazdy by tam rad nieco napisal, co mu vadi, ved len ja by som zapisal pol strany.. :D dakujem a pekny den vsetkym.. :)

    Jaso08.05.2009 - 03:15 Trvalý odkaz

    no to zgrupovanie fotiek z karty do jedneho priecinka robilo aj povodne viewty...to bohuzial v lg nedomysleli,alebo si mysleli,ze to bude takto lepsie.. sekanie pocas listovania v zozname normalne nie je a prve viewty to nerobili.teda,aspon to moje nie. a ak ti nieco vo fw chyba,mozes im to napisat.ale nie slovenskemu zastupitelstvu,ten to ma viacmenej na haku,ale napr nedavno bol na ceskej mm rozhovor so zastupitelkou LG pre CZ a bolo tam par pripomienok k nedostatkom fw a odpovedala citatelom,ze to prida do nejakeho zoznamu ziadosti na upravy fw,ci co to.presne si to nepamatam.

    TSilvo08.05.2009 - 13:48 Trvalý odkaz

    nooo.. mna by mali nahaku aj ine zastupitelstva, nielen slovenske.. :D napriklad mi tam este chyba moznost premiestnit priecinok.. subory sa daju premiestnovat, no priecinky nie.. to je to, co oni chceli, ze to takto bude lepsie..? :) keby si fakt nad tym sadli kompetentni ludia a spravili poriadny fw tak by to mohol byt krasny super mobil.. tiez som mal doteraz same SE no tam nebolo skoro co kritizovat.. nevadi.. sak LG.. u nich asi je vsetko "LifeA´s Good".. :D

    pusinka914.05.2009 - 18:46 Trvalý odkaz

    ahojte, surne potrebujem vediet ci k telefonu pasuju tie iste sluchatka aj datovy kabel ktore su k normalnemu lg viewty, lebo kamoska ma tuto novu z orange a nema k tomu ani sluchatka ani kabel ani to dotykove pero tak jej to chcem zohnat, pls vedeli by ste mi povedat ci to prislusenstvo je take iste ako ku ku990ke a kde by som ho zohnala za najlepsiu cenu samozrejme original lg.. vdaka
    P.S : este by som vas poprosila aj o presny typ toho prislusenstva(sluchatka, kabel, dotykove pero) na tento telefon, v recenzii nebol uvedeny presny typ, pripadne ak mate typ kde ho viem zohnat za dobru cenu piste aj SS alebo sem.. dakujeem

    Max1114.05.2009 - 21:37 Trvalý odkaz

    Ja som si ku KU990i kupil datovy kabel na KG800 a redukciu na obycajny jack. Vraj od urciteho modelu su vsetky tie konektory na LG rovnake takze tam podla mna bude pasovat vsetko bez problemov. No aj tak si myslim ze ti parchanti oranzovi by to tam mohli pribalit.

    gregina24.05.2009 - 01:54 Trvalý odkaz

    Mne sa podarilo vyhrat tento telefon vo Fun-ku. Kedze niesom velky fanusik firmy LG a ani orangova sa mi moc nepaci, nemam s tym ziadne skusenosti. Potrebovala by som poradit kde mozem zohnat datovy kabel + dotykove pero. Popripade ak by si niekto vedel poradit ako sparovat tento zazrak s PC cez BT bolo by super. dakujem

    barez0127.09.2009 - 13:53 Trvalý odkaz

    cave ja mam ties ku990i
    chcel by som ta doplnit: je to dobry tel ale ta palicka a datakabel chybaju bez data kablu sa nedostanem do mobilu a ak chcete nejake nove temy ho potrebujete lebo inac si ich tam nedate a neviem ako vam ale ja som si zohnal 4GB pam, karu a nejak mi to ukazuje ze tam mam len 2GB a nejde mi to do hlavi sak taky mobil co podporuje divx ???
    a inac videa noo potesi sak skusal som tam dat 3GP-sko a nejak ni to neprehralo a na tento mob sa daju stiahnut nejake hry ale nic moc zatial, temy som nasiel no nestoja moc ale jedna vec ma potesila daju sa dat aj nove skiny na prehravac a sms a na taketo veci ale musite si ich stiahnut a cez data kabel nainstalovat do mobilu ...
    orange to s tymto tel nejak nevyhralo asi som si mal zobrat nejaky iny. :(
    ale sak snad si zviknem...

    Pe3k01.10.2009 - 17:06 Trvalý odkaz

    zdravim, velmi uvazujem nad tym, ze si zoberiem tento mobil(resp. tato si ho zobere na pausal a da ho mne, ale to je myslim jedno) a preto by som sa chcel spytat: ma tato verzia optiku Schneider Kreuznach? Takisto nie ten mobil prilis spomaleny?pretoze v recenzii na mna ten mobil posobil uchvatne, ale tato "modifikovana" verzia od orangeu tu vela chvaly nema.

    applle22207.11.2009 - 17:21 Trvalý odkaz

    Ahojte :)
    Mam jeden mensi problem. Brala som si tento telefon teraz z akcie, lenze neda sa mi zmenit zvonenie (alebo ja to neviem) :-/ .. jednoducho aj ked si upravim profil a v nom zvonenie, stale mi vyzvana tou trapnou melodiou. Uz som z toho zufala...mohli by ste mi poradit, ako sa na tomto telefone menia melodie? Vopred vam velmi pekne dakujem

    p.j.jack13.11.2009 - 21:20 Trvalý odkaz

    Zdravim,potrebujem poradit ako spojim cez Bluetooth fone s pc.S inym mobilom sa mi pekne spoji,ale s Pc vobec....ide to len cez kabel???
    Inak fakt je ze Orange to dobre prepasol s tymto mobilom.Ani sluchadla,ani karta,ani kabel a ani tuzka....fiasko!!!

    JOKINEN14.11.2009 - 04:49 Trvalý odkaz

    p.j.jack

    Ak mas pamatovu kartu tak sa mozes pripojit cez USB kabel ale najprv musis v telefone zapnut Mass Storage ( Ulozne zariadenie ) :
    Menu --- Phone Settings --- Connectivity --- USB Connection mode --- Mass Storage a potvrd. Nesmies mat donho pichnuty USB kabel ked to budes robit , lebo ti to neprepne na Mass Storage.

    Ked to budes mat prepnute tak uz iba pichnes USB kabel do telefonu a do PC. Pocitac ti ho rozpozna ako dalsi disk. Podla mna su uplne trapny , ze k telefonu neprilozili USB kabel.

    Ak chces telefon prepajat cez Bluetooth tak potrebujes do PC kupit Bluetooth adapter. Vyzera to ako USB kluc. Ale velmi ti to neodporucam , pretoze je to pomale. Cez USB kabel je to niekolkonasobne rychlejsie.

    p.j.jack14.11.2009 - 12:56 Trvalý odkaz

    JOKINEN

    Dakujem,tak este musim dokupit kabel...parada.

    ludmila17.11.2009 - 22:34 Trvalý odkaz

    aj ja mam LG ku990i a mam aj mac / a toto nijako nejde dokopy. Poradi mi niekto, ako dostanem svoje fotky z mobilu do macu bez vyberania pametovej karty? Aj datovy kabel som si uz kupila, blututko mam v imacu, ale nelubi moje LG, on lubi iba Nokie. Keby som bola vedela, ze mi oranzovi urobia takyto problem, tak ostanem verna nokii. Tak caute.

    JOKINEN19.11.2009 - 08:49 Trvalý odkaz

    ludmila

    Neviem ako je to pri Mac-u , ale skus ten moj postup o dva prispevky hore vyssie. Ak ho ten Mac rozpozna ako dalsi disk tak pamatovku vyberat nemusis ...

    Hlavne musis mat nastavene v telefone aby sa ti fotky a videa ukladali na pamatovu kartu.

    ludmila20.11.2009 - 23:35 Trvalý odkaz

    Ten postup som uz skusala. Na PC to ide, iba na mojom imacu to nejde. S bluetooth je to podobne, otvori mi okno, kde ho vsak nenacita. Viem dostat subory do telefonu, nie vsak naopak. Skutocne neviem co s tym, neporadili mi ani v oranzovi, ani v imac predajni... asi je to tajomstvo.

    JOKINEN22.11.2009 - 15:31 Trvalý odkaz

    A mas na nom Mac OS alebo Windows ?
    Dufam , ze ta tie odkazy aspon nakopnu k nejakemu rieseniu:
    http://download.chip.eu/cz/download_cz_82555.html
    http://www.mujmac.cz/art/start/gprs-bluetooth-macosx-pripojeni.html
    http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=120276
    http://www.oreillynet.com/wireless/2002/08/13/bluetooth_osx.htm
    http://ocaoimh.ie/mac-os-x-leopard-and-nokia-n73-bluetooth-problems/
    -------------------------------------------------------------------------------
    Nieco na Windows:
    http://support.apple.com/kb/HT3934
    http://www.mac-forums.com/forums/windows-classic-linux-other-os/85566-latest-b…

    Peetii22.11.2009 - 16:29 Trvalý odkaz

    Co myslite, oplati sa mi tento fonik od orange? Viete, doma mam ine mobily a od nich usb kable takze s konektivitou to bude hracka;):D. A sluchadla? Ma to 3.5 mm jack? A redukcia stoji kolko? A hlavne: co si myslite o prehravaci(hudba DivX)? a fotky su dobre?

    vix24.11.2009 - 19:44 Trvalý odkaz

    ahojte chcem sa opytat co obsahuje balenie z orangu ci je tam:
    1,pero
    2,sluchatka
    3,pam.krata
    4,kabel na PC

    jami24.11.2009 - 19:53 Trvalý odkaz

    z orange dostanes len fon, BT sluchadlo, sluchatka, manual a skaredu krabicu v ktorej to vsetko je, skoda ze som nepockal tyzden a mohl som radsej Iphone zobrat

    Martinez777724.11.2009 - 20:12 Trvalý odkaz

    Ako Mam Zariadit Aby Mi Prehravalo Hudbu Cez BT Sluchadlo????

    JOKINEN25.11.2009 - 05:31 Trvalý odkaz

    Peetii

    Fotky nema velmi dobre ( priemer ). Len za krasneho slnecneho pocasia niekde vonku je to ako tak. Inac je to otras. A to mam este starsiu verziu KU990, ktora ma Xenon blesk.

    Ta nova i-ckova ma udajne uz iba LED blesk.

    Meggy25.11.2009 - 12:59 Trvalý odkaz

    Dakujem Vam vsetkym, za vsetky poskytnute informacie ohladom tohto phonu. Chcela som si ho kupit, ale vidim ze ten debilny orange to zase pos*al :!: :roll: . Takze si tento mob urcite nekupim.Diiiky moc

    dodik6526.11.2009 - 20:29 Trvalý odkaz

    Nazdar potreboval by som zistit ci ma LG ku 990i termo dotykovy display.Nerad by som o neho za nepriaznivych podmienok ako je pocasie a sneh prisiel dakujem za radu mozte odpisovat aj na moj email sharkey3@azet.sk...Dakujem prosiiim o skoru odpoved zajtra o 9:30 rano si ho uz idem kupit prosim pomozte mi dakujem.

    ZraLOCK26.11.2009 - 20:42 Trvalý odkaz

    no tak to si videl malo mobilov, pretoze to dokaze kazdy mobil so symbianom uz od roku 2002

    precitaj si pravidla a nespamuj forum

    dodik6526.11.2009 - 20:45 Trvalý odkaz

    Kto ti tu spamuje forum sa spametaj a o symbiane tu nebolo ani slovka ta teraz netrep somariny

    ZraLOCK26.11.2009 - 20:50 Trvalý odkaz

    mily dodik este raz ta upozornujem, spravaj sa slusne a precitaj si pravidla prispievania. citaciu posledneho prispevku som ti vymazal, pretoze posledny prispevok sa necituje. ked si tu chces sa nami nazivat, spravaj sa slusne, ja sa tiez spravam k tebe slusne

    no a k teme:
    pisal si, ze ziadny mobil nedokaze presuvat priecinky, ja som ti odpisal, ze to dokaze kazdy mobil, ktory ma symbian.

    werio01.12.2009 - 15:30 Trvalý odkaz

    No chcem sa spitat ma lg ku990 z orage a vy tu pisete to ho tolko ale hry alebo nejake veci mi neviete poradit ja tam nemam nic ani jednu hru a ani neviem aky format hier tam ide.Dakujem

    JOKINEN01.12.2009 - 20:14 Trvalý odkaz

    werio

    Das tam len Java hry. Ale urcite ti nepojde kazda. Stahuj z takych stranok kde su pri kazdej hre vypisane tie telefony na ktorych bola hra testovana.

    Dotykovy telefon nie je dobry na hry. Ved si predstav akoby si rychlo ovladal hru keby si mal namiesto normalnych tlacitok alebo joysticka tukat naslepo po displeji.

    Zahras si tak maximalne Piskvorky , Miny a mozno nejaky klon Tetris-a alebo Arkanoid-a ktory je prisposobeny na tento telefon.

    JOKINEN02.12.2009 - 20:03 Trvalý odkaz

    Ale nemam z nich odskusanu ani jednu. Ja sa radsej hram na PC :lol:
    http://www.gamemobile.co.uk/low/lg_ku990_games_low.htm

    A tu najdes nejake tipy na software a hry. Aj na LG Viewty. Hlavne v tej velkej teme o LG Viewty. Ak sa ti to bude chciet cele citat.
    http://www.fony.sk/forum/viewtopic.php?t=7910

    http://www.fony.sk/forum/viewtopic.php?t=5580&highlight=viewty

    http://www.fony.sk/forum/viewtopic.php?t=6608&highlight=viewty

    Peetii10.12.2009 - 17:59 Trvalý odkaz

    Ahoj alll, mam tento mobil kratko, som s nim spokojny;) dokonca aj s fotakom(ale ked ces poriadnu foto, treba sa s tym dost hrat) ale! nedostal som k nemu sluchadla, dnes som si jedne kupil, konkretne Koracell na LG KG800, a tu je moj problem! Ked ich zapojim k mobilu, ihned sa mi wypne! Dokonca ne wipne, ale skratuje:D, werili by ste tomu? 3 tyzdne som cakal na sluchadla, a nejdu:(. Ked ich mam pripojene, nic sa neda robit. Musim ich odpojit, vybrat baterku, dat naspat, zapnut fon. Co stym? Zajtra, alebo w pondelok idem reklamowat tie sluchadla, ale wed to neje mozne..:(

    jami10.12.2009 - 18:24 Trvalý odkaz

    ked si kupis sluchadla tak ich aj hned odskusaj nie? a mozne to urcite je ze nefunguju

    Peetii10.12.2009 - 19:04 Trvalý odkaz

    Mas pravdu. Nabuduce ich vyskusam hned na mieste;). Hej. pocujte, mam narok na reklamaciu, ked nemam blocek? :( Nedal mi! Ale ten pan by ma mal poznat, kedze som tam bol uz 3-krat:D.

    Rast010.12.2009 - 19:06 Trvalý odkaz

    Tak podla zakona nemas pravo na reklamaciu bez zarucneho listu,alebo o potvrdeni o kupe.

    Peetii10.12.2009 - 19:07 Trvalý odkaz

    Taze sa mi vysmeje a prisiel som o 6.5 eeura zbytocne ?:( :( :/

    Rast010.12.2009 - 19:08 Trvalý odkaz

    Ale blocek ti vydat musel,len si si ho nezobral :)

    jami10.12.2009 - 21:29 Trvalý odkaz

    kedze nemas blocek tak sa ti moze vysmiat do tvare a aj ked ta moze spoznat tak nemusi byt ochotny ti ich vymenit, vzdy pri takychto veciach ktore si nemozes odskusat na mieste si treba ten doklad zobrat a si v klidku

    Peetii11.12.2009 - 15:23 Trvalý odkaz

    On mi ho ani neponukal! Bavil sa tam s dajakymi chlapikmi, jeden z nich mi dal sluchadla(bol za pultom) vysolil som cash a pratal som sa. Ano nic netukal do pokladne:(.