Lenovo IdeaPhone P770

  • Nightmare 13.03.2013 - 01:30

    Tak ta baterka je viac než slušna...

  • Rado14.03.2013 - 09:51 Trvalý odkaz

    Ano mam ho, co potrebujes vediet?

    tiboro200714.03.2013 - 14:14 Trvalý odkaz

    si spokojný? Silné, slabé stránky...všeobecne niečo

    Rado14.03.2013 - 22:22 Trvalý odkaz

    Takze prve dojmy su velmi pozitivne, LCD reaguje velmi dobre-farebne podanie podobne ako vsetky IPS LCD,citalelnost v exteriery dobra,ale tieto dni moc slnka nie je tak sa uvidi na jar, vydrz baterky je fakt nadstandard, 3-5 dni uplne v pohode, ale velmi zalezi na sposobe zataze..ROMka je nova,nie Cinska, s funkcnym Google Play a bez Cinskych aplikacii.. Vyslovene slabe stranky som nepostrehol, mozno LCD nema Gorila Glass,ale iba nejaku standard.vrstvu proti poskrabaniu,tak snad skrabance nebude.. Aj napriek velkosti baterke a deklarovanej hrubke okolo 12mm mi vobec nepride ako tehla, je to akceptpvatelna hrubka..System rychly,bez zadrhavania,ale nemam este moc aplikacii,tak uvidime casom.. Android je vo verzii 4.1.2,cize pomerne novy.
    Neviem co by Ta este zaujimalo?

    Nightmare15.03.2013 - 00:09 Trvalý odkaz

    Asi porozmyšľam nad vymenou Sony live with...

    Profile picture for user bcrs@azet.sk

    RoSta15.03.2013 - 01:29 Trvalý odkaz

    Ešte by ma zaujímalo, ako sa chová dual sim funkcia, keď na jednej karte voláš a na druhú Ti prichádza hovor. Či je karta nedostupná, alebo je obsadená, alebo?
    A ešte, kde si ho kúpil.
    Ďakujem

    -Aimer-15.03.2013 - 03:12 Trvalý odkaz

    Aj ja by som sa rád opýtal: Ako na teba pôsobí telefón z hľadiska konštrukcie - pevnosti použitých materiálov? A čo Wi-fi - bez výpadkov?

    tiboro200715.03.2013 - 09:13 Trvalý odkaz

    už určitý čas rozmýšlam nad lenovom, hlavne kvôli dual simu len ma odrádza že na sk sa nepredáva, okrem p770 na rgshop.sk ale lenovo má aj ďalšie a veľmi zaujímavé fóny. Ale čo keď sa pokazí, nechce sa mi kvôli reklamáciu posielať naspäť do číny...takže neostane mi nič iné len čakať kedy prídu aj ostatné modely na sk.

    Rado15.03.2013 - 09:45 Trvalý odkaz

    Dual SIM funkcia sa chova tak ako na vsetkych Dual SIM mobiloch, t.j. ak mate hovor na prvej karte a zaroven prichadza hovor na druhu SIM, v tom momente ste nedostupny..ale taksa chova 99% mobilov nakolko neobsahuju Dual anteny (DSFA)..Vyrobca by musel pouzit 2 vysielace/prijimacie moduly a to by predrazilo mobil.. Co sa tyka plastov a vyhotovenia,tak nic nevrzga,ani pri tych romzeroch MT, vsetko je super spracovane,uz som mal viac Lenovo mobilov a nikdy som sa nestretol s nekvalitnymi plastami.. Wifi funguje dobre, ziadne vypadky signalu neregistrujem, citlivost je normalna..Kupil som na na www.RGshop.sk . Aj ked je to dovoz, reklamacia sa vybavuje na SK, a nic sa nikde neposiela tak obavy nevidim..je otazne ci a kedy vobec pride Lenovo na SK.

    tiboro200715.03.2013 - 12:09 Trvalý odkaz

    dik za info, obavy s reklamáciou mám pri kúpe priamo z číny. V rgshope sa momentálne predáva tuším iba tento model a ja mám záujem o iný model nie o tento tak preto tie obavy z nákupu.

    tiboro200715.03.2013 - 12:14 Trvalý odkaz

    a ozaj, aby druhá simka nebola nedostupná pri hovore prvej simky tak to sa dá obísť jednoduchým presmerovaním hovorov. Takto aj ty dostaneš info o zmeškanom hovore aj volajúci bude počuť tuším obsadený tón a nie info o nedostupnosti. Samsung to nazval smart call.

    Rado15.03.2013 - 13:59 Trvalý odkaz

    Aky model Lenovo mas zaujem? Ja sim ich mal viac druhov..
    Co sa tyka toho presmerovania, neviem presne ako to myslis,ale vzniknu tam dalsie naklady na presmerovanie hovorov,nie?

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease15.03.2013 - 15:25 Trvalý odkaz

    on asi myslel, že presmeruje jednu sim na druhú. Na ktorej ak by volal, vidí hovor z tej druhej a nezdvihne aby neplatil..
    čo je samozrejme nezmysel. nikdy človek nevie dopredu na akú sim príde hovor. to by musel, presmerovať obe sim každú na tú druhú a dostane sa tam kde je bez presmerovania :-))

    skôr sa treba spolahnúť na sms od operátora, kde príde info hovore počas nedostupnosti.

    tiboro200715.03.2013 - 15:40 Trvalý odkaz

    áno treba presmerovať obe sim každú na tú druhú. Keď nezdvihneš tak nemáš žiadne náklady ale volajúci dostane naspäť feedback o obsadenosti a nie o nedostupnosti. Samsung to urobil toto isté pri modely s duos. Tam treba pri zapnutí hneď zadať telefónne čísla obe sim a systém pri nedostupnosti jednej sim automaticky presmeruje hovor na tú druhú kartu. Síce to nie je DSFA ale ani takto neprídeš o žiaden hovor.

    lenovo: s890, a660, k5

    -Aimer-16.03.2013 - 02:39 Trvalý odkaz

    Radusz, vďaka za odpoveď. Ja som tento telefón našiel ešte u jedného predajcu www.factoryshop.sk, cena +- rovnaká + výhodná cena príslušenstva k tomu. A asi aj dobrá voľba pre ľudí z BA a okolia (kto by chcel osobný odber).

    Profile picture for user bcrs@azet.sk

    RoSta18.03.2013 - 15:32 Trvalý odkaz

    Má tento telefón stavovú diódu a automatickú reguláciu jasu?

    tiboro200719.03.2013 - 08:45 Trvalý odkaz

    Aimer, píšu že majú priamo od výrobcu ale napr. Lenovo svoje fóny vyrába iba čínštinou a angličtinou (ak dobre viem)...takže priamo od výrobcu to určite mať nebudú. Sú firmy ktoré robia vlastné mod romky ako napr. etotalk.com, aj samotný dizajn popisu (pri Lenovo) sa podobá tomu čo majú oni. Pri týchto prípadoch ale treba dať veľký pozor lebo nemôžeš aktualizovať android na vyššiu verziu alebo môžeš, len potom rátaj s tým že tam budeš mať zase iba čínštinu a angličtinu, t.j. vymažeš aj ten MOD ROM.

    -Aimer-19.03.2013 - 13:42 Trvalý odkaz

    Tiboro, vďaka za postreh, na toto som nepomyslel. Myslel som, že jazykovú lokalizáciu do slovenčiny má na starosti priamo Android. Našiel som video k tomu čo spomínaš: http://www.youtube.com/watch?v=zUC7sXwQ9J8, vyzerá to tak, že oficiálny MOD ROM je naozaj iba ENG+CHN. Akokoľvek, telefón som vo factoryshope objednal už včera...pri preberaní sa teda budem informovať, ako to budem v budúcnosti pri aktualizácii riešiť.

    tiboro200719.03.2013 - 15:02 Trvalý odkaz

    daj mi potom vedieť ako to dopadlo

    -Aimer-26.03.2013 - 22:01 Trvalý odkaz

    Ad Tiboro: Takže veci sa majú tak, že je tam MOD ROM od Etotalku, a priamo z Etotalku chodia aj aktualizácie (údajne cca 2x do roka), jedine ktoré sa majú výhradne inštalovať.
    --------
    Ad RoSta: Telefón disponuje aj stav. diódou, aj autoreg. jasu.
    --------
    Moje postrehy po 24 hod. používania:
    Zatiaľ celkom spokojnosť; je to môj prvý smartfón vôbec, takže si ešte zvykám a učím sa. Napájací kábel=USB kábel by mohol byť dlhší
    (1 meter sa mi zdá málo). Prostredie by malo byť komplet v slovenčine, avšak nastavenia sú výnimkou, je to taký mačkopes - niečo je v slovenčine a niečo v angličtine. Softvér Etotalk Tools (cez ktorý sa realizuje aj prípadný factory reset telefónu) je iba v AJ (pochopiteľne), avšak vyhadzuje tam aj nejakú hlášku v čínštine - musím ešte poriešiť). Obchod Play - v slovenčine.

    Ešte mám drobný problém s klávesnicou - Android klávesnica nemá v ponuke slovenčinu a pri písaní SMS sa mi klávesnica nedá preklopiť do horizontálnej podoby, hoci inak - napr. pri surfovaní -to ide. Ďalej je tam Perfect keybord,a aj nejaká slovenská klávesnica, avšak doteraz sa mi ju nepodarilo spustiť (ide o AnySoftKeybord - Slovak Lang.), pole Launch je vyšedené. Vie mi prosím niekto poradiť ako na to?

    Ďalšie postrehy: Nabíjačka bola dodaná s redukciou pre európsku el. sieť (origo je pre sieť 100/240V). GPS pri google mapách ma zameral len s frflaním a ťažkosťami, na prípadnú navigáciu však dobre poslúži program Sygic.

    Zatiaľ toľko, koho by ešte niečo konkrétne zaujímalo, pýtajte sa.

    tibor13.04.2013 - 14:10 Trvalý odkaz

    Ahojte,trocha som cital vase prispevky ohladne lenova p770.Odporucam kupovat cez etotalk,unas je dost predrazeny a co sa tyka zaruky(myslim,ze ostatni predajcovia vcetne nasich idu cez etotalk davaju tiez rok)1neho roka sa skor vybavy cez etotalk.Som vlastnikom a som velmi spokojny.Samozrejme dominantna je baterka ale v tejto triede je myslim viac nez dobry

    -Aimer-17.04.2013 - 02:47 Trvalý odkaz

    Máš pravdu, s dopravou 7-10 prac. dní je to za 213 €, čo je lacnejšie, ALE! Máš len 1 rok záruku, pričom ja som kúpil síce za 270 €, ale záruku mám dvojročnú, keďže na Slovensku je záruka zo zákona 2 roky.

    Jan Kostelansky15.06.2013 - 13:35 Trvalý odkaz

    Zdravím chlapi. Chcem sa informovať či náhodou nemáte niekto skúsenosti s Lenovo phonom A820 alebo 830. Chcel by som si niektorý z nich zadovážiť ale je to po prvý krát čo to je dual sim a potreboval by som vedieť ako to funguje v prípade slovenskej a českej sim-karty v jedno telefone. Či sa to nebude nejak rušiť alebo hádať. A ešte potreboval by som vedieť či sa normálne dá doinštalovať akákolvek aplikácia do týchto mobilov. Ďakujem za radu.