Lenovo A536

  • Peter 18.11.2014 - 18:18

    obsah balenia: telefon, bateria, nabijacka, USB - micro USB kabel, zakladne handsfree sluchadla, ochranna folia a dokonca aj silikonovy obal.
    V O2 za bezkonkurencnu cenu 87,81€. Super darcek pre decka :)

  • Lenka Ivančíková18.11.2014 - 18:48 Trvalý odkaz

    vdaka, obsah balenia som doplnila do tabulky.

    Nightmare19.11.2014 - 07:24 Trvalý odkaz

    ale obsah balenia sa moze lisit...hlavne ak sa kupuje napriklad od Opera alebo E-shop

    Thim19.11.2014 - 08:47 Trvalý odkaz

    Konfiguráciou mi pripomína dvojročný LG Optimus L9, až na ten Dual SIM.

    Peter19.11.2014 - 08:56 Trvalý odkaz

    l9 ma 4gb rom, dualcore 1ghz, 4.7", android 4.1
    lenovo ma 8gb rom, quadcore 1.3ghz, 5", android 4.4
    cim ti ho akoze pripomina?

    marek19.11.2014 - 10:19 Trvalý odkaz

    FM rádio, 3,5 mm jack, slot na micro SD... :D

    Vseved19.11.2014 - 12:10 Trvalý odkaz

    Tiez som si ho kupil v O2 za 87€, za tu cenu vyborny fon. Aplikacie sa daju presuvat na SD kartu, cize ziadny problem s pamatou. Vykon dostatocny, zatial mi v pohode isli vsetky aj narocne hry, ma rychle reakcie, ziadne mrznutie a pod. Vyzdvihnut musim GPS, signal zachiti prakticky okamzite (par sekund). Displej ma slabe pozorovacie uhly, ale zato na slnku je dobre citatelny, a napriek slabsiemu rozliseniu sa na nho dobre pozera. Fotoaparat mohol byt lepsi, ale na bezne foto a video postaci. Spotreba baterie za hodinu pri hrani online hier je okolo 25%, internet 17%, video cca 12%, v pohotovstnom rezime vsak vydrzi dlho, 3 dni v zapnutom stave bez pouzivania bateria zoslabla len o 10%. Zatial sa vsetkym ludom co ho videli dizajnovo velmi pacil, a nik neveril ze stal len 87€. Jedine co mi vyslovene vadi je umiestnenie USB konektora na vrchu pristroja. Inak mozem s kludnim svedomim odporucit vsetkym co maju hlbsie do vrecka, a napriek tomu chcu elegantny mobil s velkym displejom, a slusnym vykonom.

    Profile picture for user smartxxx5@gmail.com

    Smart XXX19.11.2014 - 16:44 Trvalý odkaz

    Pôvodne som chcel kúpiť pripravovanú Lumiu od mrkvosoftu, ale toto vyzerá byť použiteľnejšie.
    Mohli by mi majitelia odpovedať na týchto pár otázok:

    1. Podporuje USB-OTG?
    2. Kvalita zvuku do slúchadiel je aká?
    3. Koľko zostáva voľnej RAM-ky?
    4. Sú tam predinštalované nejaké aplikácie od lenova, ak hej koľko ich je, dá sa zakázať ich štart po spustení?
    5. Odozva displeja je aká?
    6. Nieje vidno kockovanie písma na takom veľkom displeji s takým rozlíšením?
    7. Ľudia v recenziách na nete píšu že sa dlho napíja a často im padá GPS, môže to niakto potvrdiť?

    Dík za odpovede.

    Vseved20.11.2014 - 19:34 Trvalý odkaz

    1. neviem
    2. mne vyhovuje, ale nie som audiofil
    3. Po spusteni okolo 500MB, ziadny problem s RAM
    4. Su, daju sa zakazat, ale podla mna su niektore dobre a užitočne
    5. Dobra
    6. Tiez som sa toho bal, ale na displej sa pozera dobre, skor mi vadia slabe pozorovacie uhly.
    7. z 15% na 100% sa nabije za cca 3 hodiny z orig. nabijackou. GPS je excelentne, rychlo sa pripoji a je stabilne. Je to asi najvacsie plus toho fonu.
    - PS: po kupe odporucam hned aktualizovat.

    Peter20.11.2014 - 19:49 Trvalý odkaz

    len doplnim ze otg zial nie a vatsina predinstalivanych app sa da aj odinstalovat nielen zakazat, akurat najotravnejsia z nich, antivirus, sa da len zakazat.

    ban21.11.2014 - 09:06 Trvalý odkaz

    tiez som si ho objednal v O2, akurat rozmyslam, ci som sa trochu neunahlil a nemal zobrat Honor 3C, ktory bude tiez za slusnu cenu 139 Eur, pricom by mal mat 2GB RAM, silnejsiu baterku, lepsi fotak a displej 720p.

    Vseved22.11.2014 - 21:15 Trvalý odkaz

    No je lepsi, ale o viac ako 50% drahší.

    ban24.11.2014 - 10:42 Trvalý odkaz

    mam lenovo od piatku a som velmi spokojny, za tie peniaze nie je co riesit. jedine co mi trochu vadi je otravna hlaska, ze mam prazdny slot na druhu SIM kartu. chcel som sa este opytat, ci folia ktora bola dodana ako prislusenstvo je taka ista ako ta povodne nalepena, alebo ci treba dat dolu tu prvu a nalepit druhu

    Vseved24.11.2014 - 12:27 Trvalý odkaz

    Povodna je len obycajna folia ktora je na kazdom telefone pri kupe, nie ochranna. Takze dat dolu, a dat druhu. len ak si to este nerobil, pozri si nieco o tom na nete, lebo sa to da lahko pokazit...

    Profile picture for user smartxxx5@gmail.com

    Smart XXX02.12.2014 - 18:41 Trvalý odkaz

    Ludia, odkial ste zohnali puzdro na tento mobil. Ja uz som presnoril vsetky shopy, kde som kedy kupoval a nic ...

    ondrakomous02.12.2014 - 18:59 Trvalý odkaz

    takto to vetsinou zacina....vetou, jedine co mi trochu vadi....hod ho kdyztak na bazos za 60, dik.

    Peter02.12.2014 - 20:33 Trvalý odkaz

    puzdier je kopa naprilad na ebay a aliexpress, ak z tade nevies nakupovat skus sa opytat niekoho v okoli ci ti nekupi

    ondrakomous02.12.2014 - 20:56 Trvalý odkaz

    Kubas, na co lidi potrebujou pouzdra na takovy levny plecky.

    Šimon18.01.2015 - 22:13 Trvalý odkaz

    Caute rozhodujem sa medzi tymto a LG f60 pomozete mi?

    Zuzana 8329.01.2015 - 16:14 Trvalý odkaz

    Ahojte vedeli by ste my poradit ci sa daju volajako vytiahnut fotky ked to odomna vypytalo tovarenske nastavenie a vsetky fotky my zmyzli. Dakujem

    Lenka Ivančíková29.01.2015 - 17:09 Trvalý odkaz

    nie. pokial si nezalohovala pred resetom, tak si o vsetko prisla.

    Peto29.01.2015 - 17:13 Trvalý odkaz

    Ak si predtým nezálohoval tak asi nie...

    Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

    mental.disease29.01.2015 - 17:18 Trvalý odkaz

    ak by fotky boli na microSD karte - tak pohoda.
    možno by pomohol soft na obnovu dát (napr. Recuva)
    ale to pochybujem, lebo OS zrejme prepísal nanovo aj miesta kde boli fotky inými dátami.

    Peter29.01.2015 - 18:18 Trvalý odkaz

    ako si ten telefon vypytal reset do toverenskych?
    Inak ked mas v nom SD daj si ako primarne ulozisko kartu a fotky sa budu ukladat na nu a ostali by ti, bohuzial lenovo ich inak standardne uklada len do internej.

    Dentez10.03.2015 - 09:51 Trvalý odkaz

    zdravím,musím vyzdvihnúť tento telefón už len vďaka jeho pomere cena/výkon...rozhodoval som sa medzi Asus Zenfone 4 ale myslím,že Lenovo som vybral fakt dobre...za cenovku prakticky 120 € dostanete 5 palcový displej u ktorého by som však vyzdvihol rozlíšenie a jemnosť displeja,až príliš vidno jednotlivé pixely a pohľad naň,nieje pri horšom osvetlení príliš príjemný...taktiež ako negatívum beriem malé rozlíšenie fotoaparátu..mohli tam hodiť aspoň 8-čku,pochváliť ale môžem prednú kamerku :)....taktiež super odladenie systému,množstvo funkcií a tém....za mňa bezkonkurenčný telefón v tejto cenovke

    Hana13.03.2015 - 23:16 Trvalý odkaz

    ahojte, keď som vložila do tohto telefonu ako druhú sim-kartu vectone od rakúskeho operatora a som momentálne v rakústu, stále mi ju telefón ukazuje, že ide cez rooming. O2 guru - že vraj u rakúskeho operátora - ale to prevolam "mailand". Na ich stránke som zistila, že treba nastaviť či som v rakúsku alebo v zahraničí. Na starej "šunke" Nokia takáto možnosť je a aj simka v ňom ide bez roomingu. Ako náhle ju preložím, na tomto lenovo naskočí rooming a nemôžem to zmeniť. Neviete niekto poradiť? Ďakujeeem

    Lenka Ivančíková14.03.2015 - 00:09 Trvalý odkaz

    Mozno nemas automaticke vyhladavanie operatora, ale mas tam rucne nastavene O2. Treba skontrolovat v nastaveniach bezdrotoveho pripojenia - mobilne siete, ci je tam zvoleny tvoj rakusky operator. Pokial ano a stale ti vypisuje, ze si v roamingu, tak je to cudne. Akeho operatora ti ukazuje na displeji? Pokial mas v nastaveniach stale zvoleneho slovenskeho operatora, treba navolit rakuskeho. No s takym problemom ako uvadzas som sa este nestretla. :)

    Hana14.03.2015 - 10:31 Trvalý odkaz

    no ja som už aj toto vyskúšala, či ručné nastavenie siete alebo automatické, stále mi hore svietia dve R - pri O2 je to pochopiteľné, ale rakúsky operátor - netuším. Aj pri voľbe čísla upozorňuje, že som v roamingu

    Lenka Ivančíková14.03.2015 - 11:25 Trvalý odkaz

    ked si v roamingu, vzdy ti pise aj cez akeho operatora. u tej rakuskej ti pise akeho operatora?

    Hana14.03.2015 - 14:06 Trvalý odkaz

    O2 ide cez rakúsku 3AT a ten vectone mám ručne nastavený ako vectone. Ale hore kde mi ukazuje dve simky je: G..paličky/aký silný signal/ a R1, ...to isté a R2. V nastaveniach na obidvoch kartach najdem: stav služby-činne, stav mobilnej siete-odpojený + roaming. Ako vravím, v starom mobile mám Select Roaming Mode, tam si nastavim Rakúsko a v pohode. Tu to ale nie je. Ale aj tak dik

    Lenka Ivančíková14.03.2015 - 15:04 Trvalý odkaz

    ked tam mas rucne nastaveneho rakuskeho operatora, nevidim dovod, preco by ti malo ukazovat roaming, ked si v domacej soeti. Tu naozaj neostava nic ine, nez navsteva predajne tvojho operatora, slovenske O2 s tym nic nema.
    a ked stiahnes informacnu listu, dole by si mala mat dva riadky. v jednom pise O2-3AT a v druhom vectone- ???. Tam by malo byt prave napisane, cez akeho operatora je v roamingu.

    Hana14.03.2015 - 15:43 Trvalý odkaz

    tam píše vectone - takže podľa teba, napriek všetkému tomu popísanému by to roaming nemal byť? Potom prečo ma pri vytáčaní čísla na to upozorňuje? ale našla som na stránke vectone, že sa im dá poslať e-mail s problémom. Tak som zvedavá

    Lenka Ivančíková14.03.2015 - 18:00 Trvalý odkaz

    Ano. Vyzera to na problem na strane operatora vectone.

    Samuel08.04.2015 - 18:53 Trvalý odkaz

    Čaute :D Nevedeli by ste mi poradiť ako mam s horneho panelu dostať upozornenie na Security a Slot 2. :D

    Michal08.04.2015 - 19:32 Trvalý odkaz

    Za čoraz striedmejšieho užívania pomaly vykydneš do odpadkov a zaobstaras si normalny telefón. Pochybujem, že tak primitivny vyrobca bude mat v ponuke aplikacii aplikaciu vypnut alebo zmrazit.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne08.04.2015 - 19:34 Trvalý odkaz

    Je to v nastaveniach aplikacie Security/Zabezpecenie - hladaj notifikacnu ikonu a odskrtni jej zobrazovanie.

    Samuel08.04.2015 - 20:04 Trvalý odkaz

    Ďakujem ale aplikaciu Security mam v Angličtine. Kde to mam zmenit ??

    Michal08.04.2015 - 21:56 Trvalý odkaz

    okienko a v nom fajočka ako znak NIKE, zobrazovat notifikacie /Show/Hide Notifacations odfajkni to ale po restarte mobilu sa ti to predpokladam vrati do povodneho stavu.

    Jaro Filip16.10.2015 - 15:09 Trvalý odkaz

    Ako nastavím dátový prenos? Ďakujem!

    andrea16.10.2015 - 15:52 Trvalý odkaz

    Treba stiahnuť hornú lištu, na pravo hore je ikonka s kockami tam treba kliknuť a tam je dátový prenos

    Andrej29.12.2015 - 01:12 Trvalý odkaz

    Neviete niekto poradiť. Mám v tomto telefóne navigáciu Sygic Voucher Edition a nejdú mi žiadne zvuky pri navigovaní. Pritom cestu to ukazuje ale nehovorí nič. V nastaveniach mám zvuky aj hlasové pokyny povolené a nič. Neviem čoto ešte môže blokovať. Predtýmsom mal Samsung galaxy a tam všetko šlapalo ok. Ak by niekto vedel, tak by som bol rád. Ďakujem ...

    Stefan10.02.2016 - 01:12 Trvalý odkaz

    Zdravim .nechce mi najst vlastnu polohu v navigacii neviete mi poradit ako na to ?