Evang NB702A

  • Brankooo 08.07.2013 - 18:02

    Mate chybu v popise... displej je tlakovy a nie kapacitny... aspon podla videa:)

  • Lenka Ivančíková08.07.2013 - 19:00 Trvalý odkaz

    ano, dakujem. :-)

    Rastislav.j08.07.2013 - 21:43 Trvalý odkaz

    "Záruka: 12 mesiacov" Super obchod

    Brankooo08.07.2013 - 22:39 Trvalý odkaz

    na vsetko musi byt zaruka 24 mesiacov to je zakon...

    Rastislav.j08.07.2013 - 22:49 Trvalý odkaz

    Brankooo ak nepredávajú použité veci

    Brankooo08.07.2013 - 23:34 Trvalý odkaz

    to je potom dost draha pouzita vec :)

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne09.07.2013 - 10:39 Trvalý odkaz

    Nemusi byt pouzivana, staci ak je technikom rozbalena a skontrolovana, resp. lokalizovana.. Uz sa moze tovar klasifikovat ako pouzivany.

    A pri tej cene do 100 eur, za taketo zariadenie je zaruka 12 mesiacov adekvatna.

    Brankooo09.07.2013 - 11:02 Trvalý odkaz

    nesuhlasim s Tebou. To potom mozu hypermarkety predavat elektrospotrebice na pulte za polovicu a s 12mesacnou zarukou lebo to maju rozbalene... Navise nikde nemaju na stranke napisane ze sa jedna o komis... Ak je to komis predaj potom je to 12 mesiacov zaruka... Takze je to klamstvo

    Richard Hombauer09.07.2013 - 14:03 Trvalý odkaz

    Zaruka na takyto bezny tovar musi byt 24 mesiacov.

    Rastislav.j09.07.2013 - 15:05 Trvalý odkaz

    Richard Hombauer
    odporúčam naštudovať si Obchodné podmienky http://www.gigacomputer.sk/sk/obchodni-podminky/
    citát :
    Záruka - tovar predávaný na našich stránkach je POUŽITÝ (pokiaľ nie je uvedené inak)
    Na tovar sa vzťahuje zmluvná záruka 0 - 24 mesiacov, na ktorú sú zákazníci upozornení pri každom tovare zvlášť. Touto zárukou nie je zahrnutá zodpovednosť za vady, na ktoré sa vzťahuje pri všetkých našich produktoch doba 12 mesiacov podľa zákona. Pri notebookoch sa záruka nevzťahuje na batérie a pôvodné adaptéry (na všetky pôvodné batérie a adaptéry je poskytnutá zľava 50€, záruka sa riadi paragrafom 619 ods. 1. občianského zákoníka). Zárukou je myslená možnosť reklamovať notebook v našej spoločnosti na základe skrátenej záručnej doby, podľa paragafu 626 odst. 3 obč. zák.
    Záruka je uplatniteľná na základe predložení záručného listu, ktorý obdržíte pri zakúpení notebooku. Vzťahuje sa len na skryté vady, ktoré už boli na predávanom použitom notebooku. Nevzťahuje sa však na vady vzniknuté používaním alebo opotrebovaním starších súčastí podľa paragrafu 619 odst. 1 Občianskeho zákonníka.

    Brankooo09.07.2013 - 15:15 Trvalý odkaz

    na baterie musi byt 24 mesiacov zaruka!! Ak nie je pouzita...

    Brankooo09.07.2013 - 15:17 Trvalý odkaz

    a navise ku tomuto produktu (na starnkach gigacomputeru) v clanku je uvedene stav:demo co to akoze je?

    Rastislav.j09.07.2013 - 15:34 Trvalý odkaz

    Na čo sa odvolávajú :
    paragraf 619 ods. 1
    Predávajúci zodpovedá za vady, ktoré má predaná vec pri prevzatí kupujúcim. Pri použitých veciach nezodpovedá za vady vzniknuté ich použitím alebo opotrebením. Pri veciach predávaných za nižšiu cenu nezodpovedá za vadu, pre ktorú bola dojednaná nižšia cena.

    paragafu 626 odst. 3
    Ak ide o použitú vec, zaniknú práva zo zodpovednosti za vady, ak neboli uplatnené do 24 mesiacov odo dňa prevzatia použitej veci kupujúcim alebo do doby, na ktorej sa predávajúci a kupujúci dohodli podľa § 620 ods. 2.

    Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

    Wayne09.07.2013 - 16:54 Trvalý odkaz

    24 mesiacov sa nevztahuje na cely notebook, bateria spada do inej kategorie, nakolko ide o spotrebny tovar, kapacita ktoreho postupom casu klesa.

    Nestresol som sa dlshou ako polrocnou zarukou u ziadneho aj renomovanejsieho predajcu ci eshopu.

    Ohanat sa zakonmi je fasa, este tak rozumiet plnemu zneniu a mat prehlad o vsetkych vynimkach je este viac fasa.

    Takze tak.

    Richard Hombauer09.07.2013 - 19:17 Trvalý odkaz

    na bateriu aj iny bezny tovar je zaruka 24 mesiacov. na jej kapacitu vsak iba 6. takze ak niekto tvrdi, ze je zaruka na bateriu len 6 mesiacov, tak nehovori pravdu. ak sa ti vyduje po roku alebo prestane fungovat uplne po roku a pol, plati na nu zaruka.

    Brankooo09.07.2013 - 20:56 Trvalý odkaz

    Myslim si ze mna a Risa nepresvedcite o opaku... novy tovar - 24 mesiacov zaruka... pouzity tovar riadne oznaceny ako pouzity alebo komis - 12 mesiacov zaruka... takze na bateriu je 24 mesiacov... a navise zakaznik kupuje bateriu nie kapacitu... ale zase stretol som sa s predajcom autobaterii ze zaruku 24 mesiacov bude akceptovat ak sa nebude nabijat unho... :)

    Rastislav.j10.07.2013 - 00:06 Trvalý odkaz

    Ja som vyreklamoval batériu po 24 mesiacoch - mobil bol pár krát reklamovaný spolu s ňou, tak bola ešte v záruke. TM sa to moc nepáčilo, ale radšej, ako by sami rozhodli, to poslali do servisu a ten hneď reklamáciu uznal.

    buffer10.07.2013 - 17:19 Trvalý odkaz

    Musim dodat par drobnosti

    1) identicky netbook sa da bezne kupit na ebay, za 40e som ho kupil ja ale bohuzial verzia bez dotykovej vrstvy - pouzitelne to ale je, bohuzial nie na hry - prakticky som nenasiel ani jednu co by sa dala nejako klavesnicou ovladat, prilis velke hladanie som ale nerobil

    2) home button je fn + sipka dolava

    3) spominana aplikacia na slovensku klavesnicu funguje korektne, tym co neveria odporucam skusit jej demo, je na play store

    4) hdmi vystup sa s beznym kablom zda nefunkcny, minimalne v mojom kuse totiz chybal vystupny stabilizacny clen, preto treba pouzit stabilizovany kabel, napr: http://dx.com/p/1080p-1-4v-hdmi-to-mini-hdmi-cable-with-gold-plated-con…

    5) hdmi vystup sa sice da nastavit na 720p ci 1080p, vykresluje ale len 480p (upscaluje na zvolene rozlisenie). Zvlada prehravat aj filmy, napr pomocou MX playeru aj s titulkami, aj ked su trochu kostrbate (nejako blbne alfa kanal).

    6) Pocas funkcneho HDMI pripojenia sa da vypinacim tlacitkom vypnut obrazovka, ale netbook ostane zapnuty a dalej zobrazuje cez HDMI.

    7) rootovat ci ine veci som neskusal, nemam k dispozicii originalnu rom, aby som napravil pripadne bricknutie

    buffer10.07.2013 - 17:27 Trvalý odkaz

    Ad zaruka - na kazdy tovar je zaruka 24 mesiacov, aj na pouzity, pokial nieje zmluve dohodnuta kratsia doba, minimalne vsak 12 mesiacov. Pokial to predavaju s tym, ze to ma zaruku len 12 mesiacov, pravdepodobne prikladaju papier v zmysle "kupou tohto produktu suhlasite s tym, ze je pouzity a zarucna doba je len 12 mesiacov" a je to z pohladu zakona ok.

    Brankooo10.07.2013 - 19:16 Trvalý odkaz

    zazracne su tie klavesy CTRL C + CTRL V :)