Diskusia: Výkonný Exynos 2100 uvedie Samsung 12. januára

  • Matej22.12.2020 - 01:58 Trvalý odkaz

    proc bys to delal? Akoze ked si navrhuju custom chip, este si ho aj vyrabaju, a je vo vsetkom horsi ako genericky Snapdragon, tak je nieco spatne. Zbytocne mrhanie zdrojmi.
    Nech akokolvek neznasam Apple, ocividne jedini vedia ako si spravne prisposobit custom riesenie, aby prevalcovalo konkurenciu

    Tomas22.12.2020 - 17:52 Trvalý odkaz

    In reply to by Matej

    A roky dozadu, ked bol Exynos lepsi ako Snapdragon, aj v Qualcomme to mali zabalit a povedat si, ze zbytocne minaju zdroje a mali prestat vyrabat cipy? A dnes by sme ziadny Snapdragon nemali. Ak by sa vsetky firmy riadili tvojimi myslienkovymi pochodmi, neexistovala by ziadna koknurencia ani pokrok...

    Matej23.12.2020 - 04:23 Trvalý odkaz

    In reply to by Tomas

    Kedy bol Exynos lepsi ako Snapdragon? Ja si pamatam len zaciatok, ked sa zacali rozsirovat ARM cpu v smartfonoch, kedy Samsung Hummingird bol vykonnejsi nez Qualcomm Snapdragon - oba pouzili ARMv7 architekturu, ale Hummingbird bol vyvijany dlhsie a vedel robit binarne vypocty za menej instrukcii. Ale ten rozdiel bol zanedbatelny a v realnom pouziti nepozorovatelny. Kde bol hlavny rozdiel vo vykone bolo GPU, Samsung mal zalicencovanu Mali GPU, co bola spicka na tu dobu oproti Adrenu 200.
    Odvtedy nebadam ziaden revolucny skok vo vykone Exynosu vs Snapdragon.

    No a ano, ak to nevedia robit poriadne, tak nech to radsej nerobia. Hlavne v poslednych generaciach stracaju za SD v spotrebe aj prevadzkovych vlastnostiach - staci si pozriet nespocetne mnozstvo komentarov po forach, ako sa Exynos zahrieva ovela viac nez SD, pricom viac zerie a ma menej vykonu.
    Nech si vyvijaju, ale nech takyto paskvil nepredavaju, za rovnaku cenu a iba v Europe. Platis si za horsi produkt, to je trosku blby pristup...

    Je mi jasne, ze miestni hrdi majitelia novych Samsungov to tu budu dementovat, ze nic take sa im nedeje a obhajovat si svoje predrazene lopaty, ale bohuzial nazor pad zadubencov nebude nikdy viac ako stovky nespokojnych komentarov napriec internetom

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy23.12.2020 - 07:13 Trvalý odkaz

    In reply to by Matej

    Moc píšeš a malo si pamätáš, čo také sd 808, 810?
    V tom hejte si este zabudol na to ze Samsung s exynosom horšie fotí..