Diskusia: Realme 125 W UltraDART nabije 4000 mAh batériu do 33 % za 3 minúty

  • Marián Petrík18.07.2020 - 10:58 Trvalý odkaz

    len koľko tá batéria vydrží. výrobcovia sa predháňajú, kto rýchlejšie nabije batériu, pritom kašlú na vývoj samotných batérií.

    Tomas19.07.2020 - 20:54 Trvalý odkaz

    Ale nehovori zle. Baterie uz dlhsiu dobu viac menej stagnuju. A nie len co sa tyka smartfonov.
    Ak sa pozries na 5 rokov stary telefon, takmer po kazdej stranke sa posunul vyrazne vpred. Len bateria, resp. technologia, na ktorej stoji, je stale ta ista.

    Tomas20.07.2020 - 21:43 Trvalý odkaz

    In reply to by oxy

    Displeje...ohybne, zahnute, jasnejsie, vyssia obnovovacia frekvencia, podpora HDR atd.
    Chipset...vyssi vykon, nizsia spotreba, celkovo efektivnost, vyrobna technolgia, lepsie modemy, podpora vyssieho rozlisenia fotiek, videa, podpora 5G, AI, atd.
    Fotoaparat...vacsie senzory, Huawei dokonca vymenil RGB za RYB, nocna fotografia isla masivne kupredu, dynamicky rozsah, rozlisenie a zaroven FPS isli kupredu, sirokouhle kamery, zoom atd, atd.
    Bateria...stale rychlejsie nabijanie a rozsirilo sa bezdrotove a rychle bezdrotove nabijanie a no, viac mi toho nenapada. Nevravim, ze sa baterie nikam nehybu, ale ked si vezmem moju staru S6 a porovnam to s S20, tak najmensi pokrok vidim prave v baterii. Samozrejme je to len moj subjektivny pohlad na vec.

    Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

    oxy21.07.2020 - 10:03 Trvalý odkaz

    ok porovnajme S6 vs S20
    displej oba su amoled 1440p (iny pomer stran) ale S6 ma 577ppi S20 563ppi
    podla paiera je displej na S6 jemnejsi, pri S20 vyssia obnovovacia frekvencia. podla "papiera" sa technologicky posunul velmi malo.
    procesor S6 vyrobeny 14nm, S20 7nm cize z techologickeho hladiska sa podarilo samotne jadro cipu vyrazne zmensit.
    bateria v S6 ma 2550mAh v S20 4000mAh (udaje s gsmareny)
    rychlost nabijania 15W vs 25W, kapacita o cca 57% vyssia. bohuzial nemam rozmery samotnych baterii :) to by bol zaujimavy parameter :) kazdopadne som si isty ze nie narast kapacity nie je zhodny s narastom rozmerov.
    to co sa ti "nepozdava" na technologickom pokroku baterii v skutocnosti poukazuje na obrovsky narast energetickej narocnosti celeho hw. kedze endurance time S6 bola 73h a S20 71h :) tak je jasne ze narocnost hw za 5 rokov stupla o cca 60%

    Tomas21.07.2020 - 11:44 Trvalý odkaz

    Pri 60hz to bolo 78 hodin. Dalej nevies, ako bol nastaveny jas pri tomto teste. Sice to manualne mozes nastavit na oboch telefonoch na 50% ale S20 bude urcite jasnejsi ako S6. A celkom dost pochybujem, ze za 5 rokov tohto testu sa nic nezmenilo, od obsahu az po pokrytie atd. Je to len orientacny udaj.
    Co sa tyka rozmerov samotnych baterii, S6 som nasiel presne rozmery a S20 som zmeral v pomere k rozmerom telefonu, s tym ze neviem treti rozmer, hrubku baterie. Ak by som ratal 4mm, tak obe baterky vychadzaju co sa tyka objemu cca rovnako, okolo 16100mm³. Potom by kapacita S20 na 1mm³ baterie bola samozrejme ovela vyssia ako pri S6, takze ano, v tomto mas pravdu, uznavam:)
    Ono zalezi ako sa na to pozries. Na jednej strane ma bateria rovnakych rozmerov vyssiu kapacitu ako pred 5 rokmi, na strane druhe telefon stale vydrzi +- len jeden den a v tomto smere sa nikam za 5 rokov neposunul, zatial co ostatne stranky napredovali.